Results


Updated 11/19/2013 10:00 pm
2013 USATF Indiana Junior Olympic Cross Country Championships
November 16,2013
Northview Church, Carmel, IN

8 & Under Girls - 2 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Dean, Lauren              05 Wysi XC                   8:31    1             
  2 Stock, Cheyanne           05 Calumet Regi              8:56                  
  3 DeLillo, Macie            05 Unattached                9:08                  
  4 Newell, Sierra            06 Indiana All               9:08    2             
  5 Guiley, Lauren            05 Unattached                9:19                  
  6 Kolvoord, Makenzie        06 Indiana Blast             9:21                  
  7 Francis, Annika           05 Indiana All               9:22    3             
  8 Wilson, Vivian            05 Indiana All               9:25    4             
  9 Perez, Nadia              06 Body in Trai              9:41    5             
 10 Kerber, Charley           06 Indiana All               9:53    6             
 11 Kirk, Gracie              05 Fishers Fire             10:04                  
 12 Siefert, Brielle          07 Body in Trai             10:09    7             
 13 Schemel, Robyn            05 Wysi XC                  10:12    8             
 14 Boyer, Payton             06 Calumet Regi             10:14                  
 15 Siefert, Thalia           05 Body in Trai             10:18    9             
 16 Langeman, Alyssa          05 Indiana All              10:23   10             
 17 Sloan, Mary Kate          05 Wysi XC                  10:35   11             
 18 Moise, Charlotte          07 Body in Trai             10:40   12             
 19 Groff, Leslie             05 Body in Trai             10:40   13             
 20 Cameron, Clara            05 Wysi XC                  10:45   14             
 21 Dougherty, Allison        06 Fishers Fire             10:55                  
 22 Stuckey, Avery            06 Body in Trai             11:03   15             
 23 Powers, Ava               06 Fishers Fire             11:04                  
 24 Pappas, Julia             05 Body in Trai             11:10   16             
 25 Score, Julia              07 Body in Trai             11:51   17             
 26 Moran, Kelsey             06 Wysi XC                  12:00   18             
 27 Ryan, Mallory             07 Body in Trai             12:11                  
 28 Foster, Olivia            07 Fishers Fire             12:31                  
 29 Hahn, Emmeline            07 Wysi XC                  12:38   19             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All Star Running     25    2    3    4    6   10                    
      Total Time:    48:11.00                                                    
         Average:     9:38.20                                                    
   2 Body in Training Track Cl    46    5    7    9   12   13   15   16   17     
      Total Time:    51:28.00                                                    
         Average:    10:17.60                                                    
   3 Wysi XC                      52    1    8   11   14   18   19               
      Total Time:    52:03.00                                                    
         Average:    10:24.60

8 & Under Boys  - 2km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Carlile, Connor           05 Northside Saints          8:27    1             
  2 Schiesser, Tyler          05 Fishers Fire              8:29    2             
  3 Vessels, Gavin            05 Fishers Fire              8:36    3             
  4 Lumaye, Nathan            05 Fishers Fire              8:37    4             
  5 Terkhorn, Brodie          06 Unattached                8:39                  
  6 Moor, Alec                06 Body in Trai              8:45    5             
  7 George, Scott             05 Northside Saints          8:54    6             
  8 Williams, Egan            06 Unattached                8:57                  
  9 Wanner, Owen              05 Indiana Blast             8:57                  
 10 Adams, Elijah             05 Fishers Fire              9:05    7             
 11 Wolf, Reece               06 So IN Wolfp               9:07                  
 12 Falink, Colson            05 Body in Trai              9:10    8             
 13 Hundt, Quinn              06 Fishers Fire              9:14    9             
 14 Dunlap, Matthew           05 Northside Saints          9:15   10             
 15 Lehmann, Samuel           05 Northside Saints          9:22   11             
 16 Butler, Benjamin          05 Fishers Fire              9:33   12             
 17 Mumaw, Luke               05 Body in Trai              9:37   13             
 18 Rinehart, Anthony         06 Northside Saints          9:38   14             
 19 Shinneman, Jack           07 Body in Trai              9:38   15             
 20 Anderson, Nick            05 Northside Saints          9:39   16             
 21 Flint, Joel               05 Columbus Run              9:44                  
 22 Roby, Jack                05 Fishers Fire              9:46   17             
 23 Augustine, Joseph         05 Fishers Fire              9:50   18             
 24 Khurram, Dariush          05 Indiana All               9:51                  
 25 Miller, Cooper            07 Body in Trai              9:57   19             
 26 Herrera, Gabriel          05 Indiana Track Club       10:10                  
 27 Kelly, Reece              05 Wysi XC                  10:20                  
 28 Rose, Brock               06 Indiana All              10:34                  
 29 Nehring, Jakob            06 Unattached               10:43                  
 30 Melling, Parker           07 Fishers Fire             10:49                  
 31 Reynolds, Noah            05 Body in Trai             10:52   20             
 32 McGriff, Owen             06 Body in Trai             11:16   21             
 33 McGriff, Cooper           06 Body in Trai             11:22   22             
 34 Orme, Cayman              06 Indiana All              11:28                  
 35 Sloan, Andrew             07 Wysi XC                  11:46                  
 36 Schummer, Alex            08 Unattached               12:44                  
 37 Mundy, Mason              05 Body in Trai             13:13                  
 38 Buysse, Mason             06 Body in Trai             13:21                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Fishers Fire                 25    2    3    4    7    9   12   17   18     
      Total Time:    44:01.00                                                    
         Average:     8:48.20                                                    
   2 Northside Saints             42    1    6   10   11   14   16               
      Total Time:    45:36.00                                                    
         Average:     9:07.20                                                    
   3 Body in Training Track Cl    60    5    8   13   15   19   20   21   22     
      Total Time:    47:07.00                                                    
         Average:     9:25.40

9-10 Girls - 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Klee, Delaney             03 Northside Saints         12:09    1             
  2 Boyer, Reilly             04 Calumet Regi             12:21                  
  3 Cuniffe, Karli            04 Indiana All              13:06    2             
  4 Perez, Beatriz            03 Northside Saints         13:10    3             
  5 Andrews, Laura            03 Unattached               13:19                  
  6 Newell, Brianna           04 Indiana All              13:25    4             
  7 Rose, Lilian              03 Indiana All              13:30    5             
  8 Gallagher, Bridget        04 Northside Saints         13:33    6             
  9 DeLillo, Maggie           03 Unattached               13:38                  
 10 Werner, Olivia            03 Indiana Track Club       13:40                  
 11 Bauer, Alexis             04 Unattached               13:46                  
 12 Moor, Amelia              03 Body in Trai             13:57    7             
 13 Costa, Andrea             03 Northside Saints         14:00    8             
 14 Cridge, Lily              04 Northside Saints         14:02    9             
 15 Shupe, Laura              04 Wysi XC                  14:11                  
 16 Stein, Alexandra          03 Fishers Fire             14:12   10             
 17 Barnett, Margaret         03 Wysi XC                  14:14                  
 18 Harter-Martin, B          03 Evansville S             14:17                  
 19 Nebel, Isabelle           04 Fishers Fire             14:26   11             
 20 Kirk, Lainee              04 Fishers Fire             14:29   12             
 21 Barker, Piper             04 Evansville S             14:31                  
 22 Geis, Abby                04 Fishers Fire             14:33   13             
 23 McLean, Jenna             03 Fishers Fire             14:35   14             
 24 Siefert, Kiana            04 Body in Trai             14:52   15             
 25 Rodriguez, Emilia         04 Body in Trai             14:52   16             
 26 Swinehart, Alexandria     04 Indiana Blast            14:54                  
 27 Kuhl, Merideth            04 Fishers Fire             15:01   17             
 28 Hollars, Sydney           03 Indiana Track Club       15:09                  
 29 Hunckler, Erica           04 Wysi XC                  15:16                  
 30 Balciunas, Alaina         04 Body in Trai             15:21   18             
 31 Bruns, Zoe                04 Body in Trai             15:24   19             
 32 Zinkan, Katherine         03 Unattached               15:43                  
 33 Bateman, Delani           03 Unattached               17:17                  
 34 Kinney, Amy               03 Indiana All              17:30   20             
 35 Rinker, Audrey            03 Body in Trai             18:05   21             
 36 Kuznarsky, Ava            04 Indiana All              18:30   22             
 37 Schlieper, Jamie          04 Indiana All              19:46   23             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Northside Saints             27    1    3    6    8    9                    
      Total Time:  1:06:54.00                                                    
         Average:    13:22.80                                                    
   2 Indiana All Star Running     53    2    4    5   20   22   23               
      Total Time:  1:16:01.00                                                    
         Average:    15:12.20                                                    
   3 Fishers Fire                 60   10   11   12   13   14   17               
      Total Time:  1:12:15.00                                                    
         Average:    14:27.00                                                    
   4 Body in Training Track Cl    75    7   15   16   18   19   21               
      Total Time:  1:14:26.00                                                    
         Average:    14:53.20  

9-10 Boys - 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Carlile, Jackson          03 Northside Saints         11:01    1             
  2 Newell, Matthew           03 Indiana All              11:38    2             
  3 Hudson, Bingham           03 Indiana All              11:52    3             
  4 Shinneman, Luke           03 Body in Trai             12:01    4             
  5 Holland, Dillon           03 Indiana All              12:13    5             
  6 Wolf, Spenser             04 So IN Wolfp              12:15                  
  7 Springborn, Joshua        03 Northside Saints         12:16    6             
  8 Harris, Trevor            03 Indiana All              12:19    7             
  9 Gastineau, James          03 Indiana All              12:25    8             
 10 Rinehart, Mark            04 Northside Saints         12:29    9             
 11 Dean, Cole                03 Wysi XC                  12:37   10             
 12 Groff, Justin             03 Body in Trai             12:41   11             
 13 Osborn, Tyler             03 Unattached               12:44                  
 14 Anderson, Race            03 Indiana Blast            12:54                  
 15 Shelton, Kyle             03 Northside Saints         12:54   12             
 16 Schemel, Ryan             03 Wysi XC                  12:58   13             
 17 Arndt, Adam               03 Unattached               13:00                  
 18 Flynn, Owen               04 Wysi XC                  13:00   14             
 19 Bogdajewicz, Robby        03 Wysi XC                  13:05   15             
 20 Oneacre, Colm             04 Northside Saints         13:06   16             
 21 Herrera, Christopher      03 Indiana Track Club       13:11                  
 22 Mowry, Garrett            04 Wysi XC                  13:14   17             
 23 Betner, Grant             04 Fishers Fire             13:17   18             
 24 Dodd, Chantz              03 Evansville T             13:20                  
 25 Mumaw, Joel               03 Body in Trai             13:28   19             
 26 Nehring, Emerson          04 Unattached               13:33                  
 27 White, Robert             03 Evansville S             13:34                  
 28 Von Gunten, Aidan         03 Indiana Blast            13:36                  
 29 Duzan, Nathan             03 Unattached               13:51                  
 30 Foster, Alec              04 Fishers Fire             13:52   20             
 31 Cole, Alex                03 Body in Trai             13:53   21             
 32 Alderson, Neal            03 Unattached               13:58                  
 33 Dougherty, Garrett        04 Fishers Fire             13:59   22             
 34 Brisben, Ryan             03 Unattached               14:00                  
 35 Weber, Jack               04 Northside Saints         14:01   23             
 36 Monnin, Andrew            03 Body in Trai             14:05   24             
 37 Van Valer, Joseph         03 Fishers Fire             14:05   25             
 38 Martin, Clay              04 Fishers Fire             14:19   26             
 39 Kane, Cooper              04 Fishers Fire             14:25   27             
 40 Berg, Eli                 04 So IN Wolfp              14:25                  
 41 Sayre, Bryce              03 Indiana Blast            14:31                  
 42 Hein, Christian           03 Northside Saints         14:41   28             
 43 Lewis, Sam                04 Unattached               14:47                  
 44 Bragg, Jacob              04 Body in Trai             14:54   29             
 45 Hyde, Zachary             03 Unattached               14:55                  
 46 Merrill, Logan            03 Body in Trai             14:57   30             
 47 Schummer, Ryan            04 Unattached               15:13                  
 48 Widholm, Tyler            04 Northside Saints         15:18   31             
 49 Smith, Caleb              04 Body in Trai             16:09   32             
 50 Kelly, Liam               03 Wysi XC                  17:25   33             
 51 Newsom, Owen              04 Indiana Blast            18:12                  
 52 Cameron, Cavan            03 Wysi XC                  18:27   34             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All Star Running     25    2    3    5    7    8                    
      Total Time:  1:00:27.00                                                    
         Average:    12:05.40                                                    
   2 Northside Saints             44    1    6    9   12   16   23   28   31     
      Total Time:  1:01:46.00                                                    
         Average:    12:21.20                                                    
   3 Wysi XC                      69   10   13   14   15   17   33   34          
      Total Time:  1:04:54.00                                                    
         Average:    12:58.80                                                    
   4 Body in Training Track Cl    79    4   11   19   21   24   29   30   32     
      Total Time:  1:06:08.00                                                    
         Average:    13:13.60                                                    
   5 Fishers Fire                111   18   20   22   25   26   27               
      Total Time:  1:09:32.00                                                    
         Average:    13:54.40 
11-12 Girls - 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Cridge, Gillian           01 Northside Saints A       11:35    1             
  2 Hand, Emily               01 Indiana All A            11:44    2             
  3 Pedersen, Ellie           01 Fishers Fire A           11:50    3             
  4 Anderson, Maria           01 Indiana All A            11:51    4             
  5 Grove, Delaynie           01 Team Eagles A            11:52    5             
  6 Metzger, Callie           01 Unattached               11:55                  
  7 Laswell, Alexis           01 White River A            11:58                  
  8 Wehrle, Mary              02 Northside Saints A       12:00    6             
  9 Green, Alexandra          02 Team Eagles A            12:01    7             
 10 Duffus, Zoe               02 Indiana Blast A          12:05                  
 11 Rinehart, Lauren          01 Northside Saints A       12:08    8             
 12 Gregory, Taylor           01 Team Eagles A            12:10    9             
 13 Yorkman, Corinne          02 Fishers Fire A           12:12   10             
 14 Allison, Abney            01 Unattached               12:15                  
 15 Carr, Gracie              02 Northside Saints A       12:16   11             
 16 Welpott, Elizabeth        01 Team Eagles A            12:16   12             
 17 Hammond, Ensley           01 Columbus Run A           12:16                  
 18 Tomlinson, Haley          01 Body in Trai A           12:16                  
 19 Wells, Caroline           01 Indiana All A            12:18   13             
 20 Boyer, Jordyn             01 Calumet Regi A           12:20                  
 21 LeMaster, Rachael         02 Team Eagles A            12:22   14             
 22 Julien, Emma              02 Fishers Fire A           12:24   15             
 23 Auger, Maggie             01 Northside Saints A       12:26   16             
 24 Khurram, Izza             01 Indiana All A            12:26   17             
 25 Lushin, Hannah            01 Unattached               12:29                  
 26 Porter, Megan             02 Team Eagles A            12:30   18             
 27 Zeigler, Jamie            01 Indiana Blast A          12:34                  
 28 Dalton, Abigail           02 Indiana All A            12:34   19             
 29 Luker, Shelby             02 Evansville S A           12:34                  
 30 Sievern, Claire           01 Evansville S A           12:38                  
 31 Wetzel, Riley             01 Unattached               12:42                  
 32 Von Gunten, Isabel        01 Indiana Blast A          12:45                  
 33 Berg, Josie               01 So IN Wolfp              12:46                  
 34 Behringer, Reagan         01 Northside Saints A       12:47   20             
 35 Dodd, Hope                01 Evansville T A           12:48                  
 36 Quimby, Kayla             01 Team Eagles A            12:48   21             
 37 Hunter, Brooke            01 Team Eagles A            12:55   22             
 38 Haines, Sydney            01 Indiana All A            12:56   23             
 39 Kaster, Megan             01 Northside Saints B       12:56                  
 40 Wilson, Carly             02 Northside Saints A       12:59   24             
 41 McKinney, Audrey          02 Northside Saints A       13:00   25             
 42 Pund, Allison             01 So IN Wolfp              13:01                  
 43 Carter, Abigail           02 Fishers Fire A           13:07   26             
 44 Bodnar, Lilia             02 Fishers Fire A           13:08   27             
 45 Barker, Erica             02 Unattached               13:09                  
 46 Kalthoff, Kathryn         01 Indiana All A            13:12   28             
 47 Darland, Audrey           01 Northside Saints B       13:23                  
 48 Lips, Macy                02 Northside Saints B       13:27                  
 49 Carver, Mackenzie         02 Indiana Track Club       13:34                  
 50 Bosecker, Lilyann         02 Evansville S A           13:40                  
 51 Kennedy, Mairead          02 Indiana Track Club       13:44                  
 52 Kerber, Kennedy           02 Indiana All A            13:56   29             
 53 Miller, Megan             02 Indiana Blast A          14:00                  
 54 Dorn, Alexandra           02 Indiana All B            14:18   30             
 55 Edwards, Brooklynn        02 Indiana All B            14:21   31             
 56 Warren, Lisa              02 Indiana All B            14:59   32             
 57 Siefert, Charis           02 Body in Trai A           15:23                  
 58 Graham, Payton            01 Wysi XC A                15:23                  
 59 Armstrong, Grace          02 Indiana All B            15:47   33             
 60 Pake, Shannon             02 Decatur Coun A           15:58                  
 61 Schlieper, Jillian        02 Indiana All B            16:49   34             
 62 Mohler, Presley           01 Evansville T A           17:21                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Northside Saints A           42    1    6    8   11   16   20   24   25     
      Total Time:  1:00:25.00  Average:    12:05.00                                                    
   2 Team Eagles A                47    5    7    9   12   14   18   21   22     
      Total Time:  1:00:41.00   Average:    12:08.20                                                    
   3 Indiana All Star Runnin A    55    2    4   13   17   19   23   28   29     
      Total Time:  1:00:53.00  Average:    12:10.60                                                    
   4 Fishers Fire A               81    3   10   15   26   27                    
      Total Time:  1:02:41.00  Average:    12:32.20                                                    
   5 Indiana All Star Runnin B   160   30   31   32   33   34                    
      Total Time:  1:16:14.00  Average:    15:14.80                                                    

11-12 Boys - 3 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Gastineau, Thomas         01 Indiana All A            10:25    1             
  2 Hruskoci, Nicholas        01 Northside Saints A       10:29    2             
  3 Wilson, Zachary           01 Indiana All A            10:35    3             
  4 Kaiser, Nate              01 Unattached               10:53                  
  5 Enfield, Nathan           01 Indiana All A            10:56    4             
  6 Wallace, Hunter           01 Indiana Blast A          10:58    5             
  7 Yates, Darren             01 Indiana All A            11:01    6             
  8 Million, Eric             01 Decatur Coun A           11:04                  
  9 Vukovich, Joseph          01 Indiana All A            11:06    7             
 10 Perry, Chris              01 Indiana All B            11:06    8             
 11 Hocker, Cole              01 Indiana Blast A          11:11    9             
 12 Dunn, Bryce               01 Unattached               11:16                  
 13 Campbell, Patrick         01 Indiana All A            11:18   10             
 14 Myers, Ben                02 Indiana All A            11:19   11             
 15 Vanderwall, Luke          01 Indiana All B            11:23   12             
 16 Futter, Noah              02 Columbus Run A           11:26                  
 17 Ratzman, Adam             01 Indiana All A            11:31   13             
 18 Gallagher, Quinn          01 Northside Saints A       11:32   14             
 19 Johnson, Benjamin         02 Indiana All B            11:33   15             
 20 Tomozawa, Seigo           01 Indiana All B            11:34   16             
 21 Reed, Adam                01 Evansville S A           11:36                  
 22 Guiley, Jackson           02 Unattached               11:37                  
 23 Young, Tyler              02 Indiana All B            11:40   17             
 24 Seketa, Nathan            02 Indiana All B            11:45   18             
 25 Gerber, Luke              02 Indiana Blast A          11:54   19             
 26 Dodd, Gavin               01 Evansville T A           11:55                  
 27 Cuniffe, Kaden            02 Indiana All B            11:56   20             
 28 Brisben, Alexander        01 Fishers Fire A           12:00                  
 29 White, William            01 Unattached               12:02                  
 30 Brelage, Thomas           01 Fishers Fire A           12:10                  
 31 Anderson, Andrew          02 Indiana All B            12:13   21             
 32 Stamm, Paul               02 Unattached               12:16                  
 33 Miller, Jackson           01 Body in Trai A           12:18                  
 34 Stamm, William            02 Unattached               12:21                  
 35 Draves, Dylan             02 Calumet Regi             12:23                  
 36 Sluys, John               01 Columbus Run A           12:27                  
 37 McManus, Bradley          01 Wysi XC A                12:28                  
 38 Allen, Erik               02 Indiana All C            12:28   22             
 39 Bell, Samuel              02 Unattached               12:32                  
 40 Lumaye, Benjamin          02 Fishers Fire A           12:32                  
 41 Prechtel, Cade            01 So IN Wolfp              12:35                  
 42 Wheeler, Tate             02 Indiana All C            12:35   23             
 43 Litmer, Trae              02 Decatur Coun A           12:38                  
 44 Leppert, Matthew          02 Fishers Fire A           12:40                  
 45 Schackmuth, Charlie       02 Northside Saints A       12:40   24             
 46 Bradley-Trietsch, Jesse   02 Indiana Blast A          12:44   25             
 47 Allman, Alexander         01 Indiana All C            12:47   26             
 48 Jones, Nikolai            02 Evansville S A           12:49                  
 49 Wajda, George             02 Northside Saints A       12:55   27             
 50 Johnson, Trevor           02 Indiana All C            12:56   28             
 51 Dunlap, Samuel            02 Northside Saints A       12:59   29             
 52 Lee, Paul                 02 Indiana All C            13:00   30             
 53 Pehlman, Kyle             02 Northside Saints A       13:00   31             
 54 Bane, Lucas               01 South Centra A           13:07                  
 55 Stauffer, Lucas           02 Indiana Blast A          13:07   32             
 56 Hyde, Samuel              01 Unattached               13:12                  
 57 McIntire, Clancy          02 Indiana Blast A          13:18   33             
 58 Simpson, Michael          02 Wysi XC                  13:23                  
 59 Prince, Conner            01 Indiana All C            13:26   34             
 60 Napier, Nicolas           02 Northside Saints A       13:46   35             
 61 Layfield, Christopher     01 Indiana All D            13:53                  
 62 Szymanski, Andrew         02 Indiana All C            13:54   36             
 63 Moosbrugger, John         01 Evansville T A           14:00                  
 64 Lind, Nathan              02 Northside Saints B       14:10                  
 65 Yeoman, Caleb             02 Unattached               14:31                  
 66 George, Andrew            02 Northside Saints B       14:39                  
 67 Baumgart, Gage            01 Northside Saints B       14:51                  
 68 Lowhorn, Owen             02 Body in Trai A           14:53                  
 69 Sayre, Branden            01 Indiana Blast A          17:46   37             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All Star Runnin A    21    1    3    4    6    7   10   11   13     
      Total Time:    54:03.00                                                    
         Average:    10:48.60                                                    
   2 Indiana All Star Runnin B    68    8   12   15   16   17   18   20   21     
      Total Time:    57:16.00                                                    
         Average:    11:27.20                                                    
   3 Indiana Blast A              90    5    9   19   25   32   33   37          
      Total Time:    59:54.00                                                    
         Average:    11:58.80                                                    
   4 Northside Saints A           96    2   14   24   27   29   31   35          
      Total Time:  1:00:35.00                                                    
         Average:    12:07.00                                                    
   5 Indiana All Star Runnin C   129   22   23   26   28   30   34   36          
      Total Time:  1:03:46.00                                                    
         Average:    12:45.20

13-14 Girls - 4 km
Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
 1 Dalton, Alexandra         99 Indiana All A            14:59    1             
  2 Dalton, Madelyn           99 Indiana All A            15:11    2             
  3 Graber, Natalie           00 Team Eagles A            15:18    3             
  4 Little, Abigail           00 Team Eagles A            15:37    4             
  5 Schuck, Haley             99 Unattached               15:43                  
  6 Distelrath, Madison       99 Indiana Blast A          15:47    5             
  7 Mescal, Jessica           00 Calumet Regi A           15:51                  
  8 Miller, Corrine           00 Indiana All A            15:54    6             
  9 Brock, Emma               00 South Centra A           15:56    7             
 10 Chase, Ashton             00 South Centra A           15:58    8             
 11 Foxworthy, Sydney         99 Indiana All A            16:00    9             
 12 Yoder, Carmen             00 Indiana Blast A          16:07   10             
 13 Schwartz, Tyler           99 Indiana Blast A          16:08   11             
 14 Leinheiser, Sarah         99 Indiana All C            16:11                  
 15 Cassidy, Tara             99 Team Eagles A            16:11   12             
 16 Cuniffe, Kendall          00 Indiana All A            16:13   13             
 17 Williams, Katherine       99 Team Eagles A            16:14   14             
 18 Cole, Caylene             00 Team Eagles B            16:15   15             
 19 Arney, Erin               00 Northside Saints A       16:16   16             
 20 Gallagher, Mikayla        00 Team Eagles A            16:24   17             
 21 Von Gunten, Olivia        99 Indiana Blast A          16:25   18             
 22 Watkins, Morgan           99 Team Eagles B            16:26   19             
 23 Seffernick, Kara          99 Indiana Blast A          16:28   20             
 24 Kleber, Brett             00 South Centra A           16:29   21             
 25 Gibbons, Katie            00 Indiana All B            16:33   22             
 26 Easton, Alyssa            99 Indiana All A            16:36   23             
 27 Morozov, Anna             00 Indiana All B            16:39   24             
 28 Perez, Lucia              00 Northside Saints A       16:39   25             
 29 Harruff, Eliza            00 Indiana Blast A          16:40   26             
 30 Voss, Abigail             00 South Centra A           16:41   27             
 31 Rosenkrans, Ashley        00 Team Eagles B            16:41   28             
 32 Hastings, Ashlyn          00 Unattached               16:43                  
 33 Bucklew, Isabella         99 Northside Saints A       16:46   29             
 34 Meeker, Remi              99 Indiana All B            16:52   30             
 35 Keller, Lauren            00 Indiana Blast A          16:53   31             
 36 Trump, Shaylynn           00 Indiana Blast A          16:53   32             
 37 Rensink, Phoebe           00 Indiana Track Club       16:54                  
 38 Magers, Christina         99 Team Eagles B            16:56   33             
 39 Fox, Sophie               99 Evansville S A           16:56                  
 40 McDurmon, Grace           99 Evansville S A           17:01                  
 41 Morales, Oriana           00 South Centra A           17:03   34             
 42 Hays, Riley               00 Team Eagles B            17:09   35             
 43 Selvio, Kristen           99 Indiana All B            17:11   36             
 44 Williams, Grace           00 Indiana Track Club       17:12                  
 45 Baer, Faith               99 Team Eagles A            17:17   37             
 46 Pickering, Alyson         00 Indiana All B            17:20   38             
 47 Nugent, Grace             00 Indiana Track Club       17:22                  
 48 Borlik, Elizabeth         99 Indiana All A            17:25   39             
 49 Winkler, Morgan           00 Decatur Coun A           17:29                  
 50 Iussig, Isabella          00 Calumet Regi             17:30                  
 51 Geisler, Anastasia        00 Indiana All B            17:31   40             
 52 Van Buren, Olivia         00 Indiana All B            17:38   41             
 53 Parker, Sydra             99 Team Eagles A            17:39   42             
 54 Urtel, Adell              00 Indiana All B            17:51   43             
 55 Stamm, Hanna              00 Unattached               17:52                  
 56 Wilson, Madeline          99 Evansville S A           18:09                  
 57 Baer, Grace               00 Team Eagles A            18:14   44             
 58 Bowman, Aubrie            00 South Centra A           18:16   45             
 59 Herbert, Hailey           00 Calumet Regi A           18:21                  
 60 Hurt, Madeline            99 Unattached               18:37                  
 61 Langland, Brittany        99 Indiana All C            18:37                  
 62 Luedeman, Mara            99 South Centra A           18:38   46             
 63 Abdellah, Claire          00 Indiana All C            18:40                  
 64 Behringer, Alyssa         00 Northside Saints A       18:52   47             
 65 Walden, Taylor            99 Unattached               19:09                  
 66 Bosecker, Alexis          99 Evansville S A           19:55                  
 67 Burgan, Enma              99 Northside Saints A       20:04   48             
 68 Cooley, Zoie              00 South Centra A           20:36   49             
 69 Shelton, Keara            00 Northside Saints A       21:05   50             
 70 Gray, Brooke              99 Unattached               21:22                  
 71 Stock, Taesa              99 Calumet Regi             22:24                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All Star Runnin A    31    1    2    6    9   13   23   39          
      Total Time:  1:18:17.00                                                    
         Average:    15:39.40                                                    
   2 Team Eagles A                50    3    4   12   14   17   37   42   44     
      Total Time:  1:19:44.00                                                    
         Average:    15:56.80                                                    
   3 Indiana Blast A              64    5   10   11   18   20   26   31   32     
      Total Time:  1:20:55.00                                                    
         Average:    16:11.00                                                    
   4 South Central Indiana R A    97    7    8   21   27   34   45   46   49     
      Total Time:  1:22:07.00                                                    
         Average:    16:25.40                                                    
   5 Team Eagles B               130   15   19   28   33   35                    
      Total Time:  1:23:27.00                                                    
         Average:    16:41.40                                                    
   6 Indiana All Star Runnin B   150   22   24   30   36   38   40   41   43     
      Total Time:  1:24:35.00                                                    
         Average:    16:55.00                                                    
   7 Northside Saints A          165   16   25   29   47   48   50               
      Total Time:  1:28:37.00   Average:    17:43.40      

13-14 Boys - 4 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Miller, Benjamin          99 Indiana All A            13:48    1             
  2 Bledsoe, Mason            99 Unattached               14:06                  
  3 Stidam, Skylar            00 Indiana All A            14:11    2             
  4 Kaiser, Jordan            99 Unattached               14:13                  
  5 Simpson, Leo              99 Tell City XC Club A      14:23    3             
  6 Nichol, Jonah             99 Indiana All A            14:24    4             
  7 Niederhaus, Justin        99 Evansville S A           14:24    5             
  8 Goetz, Connor             99 Indiana Blast A          14:26    6             
  9 Frey, Carl                99 Calumet Regi             14:26                  
 10 Swisher, Jackson          00 Unattached               14:28                  
 11 Simpson, Thomas           99 Tell City XC Club A      14:30    7             
 12 Shail, Colton             99 Unattached               14:32                  
 13 Reed, Elliot              00 Tell City XC Club A      14:36    8             
 14 Futter, Caleb             00 Columbus Run A           14:40                  
 15 Miller, Trevor            00 Indiana Blast A          14:40    9             
 16 Martinez, Carlos          00 Calumet Regi             14:40                  
 17 Steffen, Noah             99 Indiana Blast A          14:45   10             
 18 Firenze, Robert           00 Indiana All A            14:45   11             
 19 Burton, Matthew           99 Indiana All A            14:48   12             
 20 Snyder, Jimmy             00 Indiana All B            14:51   13             
 21 Boyer, Hunter             99 Calumet Regi A           14:52                  
 22 Slagle, Kaleb             99 Unattached               14:56                  
 23 Schepers, Connor          00 Northside Saints A       14:57   14             
 24 Jones, Ethan              99 Evansville S A           15:00   15             
 25 Gonzalez, Erik            00 Indiana All B            15:07   16             
 26 Street, Jackson           99 Northside Saints A       15:08   17             
 27 Gorman, Jacob             99 Evansville S A           15:09   18             
 28 Babillis, Adam            00 Evansville S A           15:11   19             
 29 Hohenstreiter, Trent      99 South Centra A           15:12                  
 30 Revard, Will              99 Indiana All B            15:12   20             
 31 Bays, Luke                00 Evansville T A           15:13                  
 32 Williams, Zane            00 Indiana All A            15:13   21             
 33 Hussung, Nathanael        99 Indiana All A            15:19   22             
 34 Freeman, Zachary          00 Body in Trai A           15:19                  
 35 Voss, Jacob               99 South Centra A           15:23                  
 36 Ramsey, Alex              00 Tell City XC Club A      15:23   23             
 37 Kehlet, Frederik          00 Indiana All B            15:24   24             
 38 Gerst, Matt               99 Evansville S A           15:24   25             
 39 Swinehart, James          99 Indiana Blast A          15:26   26             
 40 Simmons, Neil-Walker      00 Indiana All B            15:28   27             
 41 Gavette, Andrew           00 Indiana All B            15:29   28             
 42 Magaldi, Lucas            99 Indiana Blast A          15:31   29             
 43 Veatch, Evan              00 Indiana All B            15:32   30             
 44 Lewis, Benjamin           00 Indiana All B            15:35   31             
 45 Stage, Sam                00 Fishers Fire A           15:37                  
 46 McKee, Garrett            99 Indiana Blast A          15:38   32             
 47 Beckort, Chase            00 Tell City XC Club A      15:42   33             
 48 Opel, Greer               99 Evansville S A           15:43   34             
 49 Walsh, Connor             99 Unattached               15:45                  
 50 Pehlman, Ryan             00 Northside Saints A       15:47   35             
 51 Commeville, Jack          00 Body in Trai A           15:58                  
 52 Schaefer, Evan            99 Unattached               16:03                  
 53 Simpson, Will             00 Tell City XC Club A      16:06   36             
 54 Green, Cooper             00 Indiana Blast A          16:06   37             
 55 Knies, Jeb                99 So IN Wolfp              16:10                  
 56 Conway, Michael           99 Indiana All C            16:11                  
 57 Vaquero, Seth             99 Tell City XC Club A      16:26   38             
 58 Ward, Xander              99 Evansville T A           16:28                  
 59 Moster, Ethan             00 Northside Saints A       16:33   39             
 60 Metken, Timothy           00 Indiana All C            16:38                  
 61 Spech, Bobby              00 Northside Saints A       16:39   40             
 62 Battista, Michael         99 Indiana Track Club       16:56                  
 63 Welp, Austin              99 So IN Wolfp              17:02                  
 64 Mears, Jacob              99 Northside Saints A       17:11   41             
 65 Carothers, Eric           00 Fishers Fire A           17:28                  
 66 Simpson, Patrick          00 Northside Saints A       17:48   42             
 67 Kerr, Nathanael           00 Unattached               17:49                  
 68 Stuff, Andrew             00 Unattached               18:07                  
 69 Ortman, David             00 Unattached               18:14                  
 70 Kinney, Robert            00 Indiana All C            19:03                  
 71 Sayre, Bradlee            00 Indiana Blast B          19:41                  
 72 Mounsey, Austin           00 Indiana Blast B          19:55                  
 73 Gerber, Nicholas          99 Indiana Blast B          20:04                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana All Star Runnin A    30    1    2    4   11   12   21   22          
      Total Time:  1:11:56.00                                                    
         Average:    14:23.20                                                    
   2 Tell City XC Club A          74    3    7    8   23   33   36   38          
      Total Time:  1:14:34.00                                                    
         Average:    14:54.80                                                    
   3 Indiana Blast A              80    6    9   10   26   29   32   37          
      Total Time:  1:14:48.00                                                    
         Average:    14:57.60                                                    
   4 Evansville Speedsters T A    82    5   15   18   19   25   34               
      Total Time:  1:15:08.00                                                    
         Average:    15:01.60                                                    
   5 Indiana All Star Runnin B   100   13   16   20   24   27   28   30   31     
      Total Time:  1:16:02.00                                                    
         Average:    15:12.40                                                    
   6 Northside Saints A          145   14   17   35   39   40   41   42          
      Total Time:  1:19:04.00  Average: 15:48.80

15-16 Girls - 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Marriott, Lindsey         98 Indiana Blast A          19:36        
  2 Allan, Lucy               97 Indiana All A            20:38        
  3 Pake, Shelby              98 Decatur Coun A           20:53        
  4 Mccurdy, Michaela         98 Unattached               21:20        
  5 McGhiey, Celia            98 Indiana All A            21:50        
  6 Wise, Tess                97 Evansville T A           22:12        
  7 Williams, Halee           97 Unattached               22:36        
  8 Chakrabarti, Sharmistha   97 Indiana All              23:11        
  9 Fears, Sydney             98 Northside Saints A       23:23        
 10 Easton, Annie             97 Indiana All A            25:12        
 11 Miller, Piper             97 Body in Trai A           27:04

15-16 Boys - 5 km
=======================================================================          
    Name                    Year Team                    Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Armand, Brogan            97 Evansville T A           16:29                  
  2 Noble, Christian          97 Unattached               16:51                  
  3 Stamm, Jacob              98 Unattached               17:06                  
  4 Darr, Caleb               98 Indiana Blast A          17:15    1             
  5 Lyons, Conor              98 Indiana All A            17:27    2             
  6 Voelz, Samuel             98 Indiana Blast A          17:31    3             
  7 Gerber, Daniel            98 Unattached               17:36                  
  8 Bradley, Logan            98 Indiana Blast A          17:42    4             
  9 Emery, William            98 Indiana Blast A          18:09    5             
 10 Hammond, Braden           98 Columbus Run A           18:16                  
 11 Russell, Jake             97 Unattached               18:26                  
 12 Osborne, Jevon            98 Unattached               18:28                  
 13 Lauer, Christopher        98 Indiana Blast A          18:31    6             
 14 Weirick, Tyler            97 Indiana Blast A          18:36    7             
 15 McDonald, Paul            98 Unattached               19:04                  
 16 Neihart, Ezekiel          97 Unattached               19:21                  
 17 Bauer, Kurtis             97 Evansville T A           19:29                  
 18 Ochs, Kalen               98 Evansville T A           19:36                  
 19 Polk, Patrick             98 Indiana All A            19:50    8             
 20 Cooley, Grant             98 Indiana All A            20:37    9             
 21 Parker, Wren              98 Team Eagles A            20:49                  
 22 Jacobsen, Alex            97 Indiana All A            20:51   10             
 23 Gonzalez, Ethan           98 Indiana All A            21:09   11             
 24 Hook, Kevin               98 Indiana All A            22:32   12             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Indiana Blast A              19    1    3    4    5    6    7               
      Total Time:  1:29:08.00  Average:    17:49.60                                                    
   2 Indiana All Star Runnin A    40    2    8    9   10   11   12               
      Total Time:  1:39:54.00   Average:    19:58.80

17-18 Women - 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ali, Peyton               96 Body in Trai A           21:16        
  2 Rancourt, Veronica        96 Northside Saints A       22:48        
  3 Easton, Ellie             95 Indiana All A            23:11        
  4 Carmichael, Rebecca       96 Indiana Track Club       23:45        
  5 Paronish, Morgan          95 Indiana All A            24:47        
  6 Aine, Rachel              96 Indiana All A            24:52
  7 McCollum, Kara            96 Indiana All A            26:22

17-18 Men - 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 St Angelo, Elijah         96 Indiana All A            18:13        
  2 Thaxton, Andrew           96 Unattached               19:10        
  3 Kochanowski, Noah         96 Body in Trai A           19:53