Licensed to Alpha Timing - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 10/12/2014 07:05 PM
                    2014 Hoosier CC Grand Prix - 10/12/2014                    
                     Blue River CC Venue, Shelbyville, IN                      
                                    Results                                    
 
Girls 8&U 2 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
  1 Wrobel, Angelle            8 Unattached             8:47  
  2 Newell, Sierra             8 Columbus Run          10:01  
  3 Binder, Chloe              8 Columbus Run          12:08  
  4 Benner, Kaitlyn            7 Unattached            12:40  
 
Boys 8&U 2 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
=======================================================================
Results - Men 8 & Under
  1 Binder, Chase              8 Columbus Run          10:09  
  2 Patchett, Derek            8 Columbus Run          10:14  
  3 Rose, Brock                8 Northside Sa          10:23  
  4 Hoeflinger, Drew           6 Unattached            13:25  
  5 Foster, Dylan              6 Unattached            17:59  
 
Boys 9-10 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Schiesser, Tyler           9 Fishers Fire          12:12  
  2 Dozier, Tanner            10 Columbus Run          12:36   
  3 Weber, Jack               10 Northside Sa          13:29    
  4 Parker, Charlie            9 Unattached            13:54    
  5 Lehmann, Samuel            9 Northside Sa          15:19    
  6 Sluys, Dylan              10 Columbus Run          16:55   
  7 Newsom, Owen              10 Spiece Dista          17:21    
 
Girls 9-10 3 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
=======================================================================

  1 Wrobel, Danica             9 Unattached            12:31  
  2 Gallagher, Bridget        10 Northside Sa          12:38  
  3 Newell, Brianna           10 Columbus Run          14:04  
  4 Cridge, Lily              10 Northside Sa          14:20  
  5 Klavon, Jamie             10 Unattached            14:51  
 
Boys 11-12 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Throckmorton, Austin      12 Unattached            10:56 
  2 Heinemann, Luke           12 Unattached            11:08 
  3 Heinemann, David          12 Unattached            11:12 
  4 Futter, Noah              12 Columbus Run          11:24 
  5 Gerber, Luke              12 Unattached            11:41 
  6 Victor, Nicholas          12 Unattached            11:44
  7 Iversen, Ethan            12 Unattached            11:48 
  8 McIntosh, Lance           11 Unattached            11:49 
  9 Osborn, Tyler             11 Unattached            11:52 
 10 Schackmuth, Charlie       12 Unattached            12:16
 11 McKinney, Spencer         12 Unattached            12:30 
 12 Newell, Matthew           11 Columbus Run          12:34 
 13 Arndt, Adam               11 Unattached            12:50 
 14 Foulk, Gabe               12 Unattached            13:33 
 15 Vieceli, Anthony          12 Unattached            14:00 
 16 Bowers, Ethan             12 Unattached            16:50 
 17 Foulk, Eli                11 Unattached            20:06 
 
Girls 11-12 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Wehrle, Mary              12 Northside Sa          12:07 
  2 Lawson, Brianna           11 Unattached            12:23
  3 Brandy, Nicole            12 Unattached            12:37 
  4 Costa, Andrea             11 Northside Sa          12:41 
  5 Carr, Gracie              12 Northside Sa          12:42 
  6 Miller, Megan             12 Unattached            12:49  
  7 Rose, Lilian              11 Northside Sa          12:56 
  8 Perez, Beatriz            11 Northside Sa          13:22 
  9 Wehrle, Mariah            12 Northside Sa          13:33 
 10 Lips, Macy                12 Northside Sa          13:34 
 11 Parker, Hannah            11 Unattached            13:46 
 12 Paberzs, Shelby           11 Northside Sa          14:33 
 13 Sluys, Sydney             12 Columbus Run          19:13 
 
Boys 13-14 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  
==========================================================================
  1 Futter, Caleb             14 Columbus Run          14:05 
  2 Hruskoci, Nicholas        13 Northside Sa          14:10 
  3 Yates, Darren             13 Indiana All           14:27 
  4 Hodges, John              13 Indy's Racin          14:54 
  5 Gallagher, Quinn          13 Northside Sa          15:13 
  6 Stage, Sam                14 Fishers Fire          15:21 
  7 Deischer, Aurek           13 Unattached            15:24 
  8 Benson, Connor            13 Unattached            15:24
  9 Baker, Matthew            13 Unattached            16:15 
 10 Sluys, John               13 Columbus Run          18:02 
 11 Pleak, Jalen              13 Columbus Run          18:09
 
Girls 13-14 4 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
=======================================================================
  1 Cridge, Gillian           13 Northside Sa          16:28  
  2 Harruff, Eliza            14 Spiece Dista          17:13  
  3 Kaster, Megan             13 Northside Sa          17:22  
  4 Dozier, Lily              13 Unattached            18:18  
  5 Rightley, Olivia          14 Northside Sa          18:20  
  6 Lux, Hannah               13 Unattached            19:20  
  7 Young, Gretchen           13 Unattached            19:52 
  8 Anspaugh, Jill            13 Unattached            20:07  
  9 Hawkins, Kaitlyn          13 Unattached            21:28  
 10 Arndt, Caroline           13 Unattached            21:29  
 
Boys 15-16 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allen, Jacob Andrew       15 Unattached            21:06 
 
Men Open (19-3( 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mendrano, Tito            24 Unattached            12:38   
  2 Knight, Joshua            38 Columbus Run          14:01 
  3 Wilcher, Tyler            20 Unattached            14:47
  4 Hoeflinger, Tim           35 Unattached            15:01
  5 Zonder, Michael           32 Unattached            18:45 
 
Women Open (19-39) 4 km 
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hoeflinger, Kelli         36 Unattached            17:53 
  2 Bowers, Christina         35 Unattached            28:00 
 
Men 40-44 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowers, Greg              40 Unattached            16:21 
  2 Brelage, Chris            44 Unattached            20:59 
  3 Hurt, Jacob               42 Unattached            23:44 
 
Men 45-49 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lips, Paul                46 Unattached            18:50 
 
Men 50-54 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doctor, Mark              51 Indiana Inva          19:46  
  2 Anspaugh, Rod             50 Unattached            20:08
 
Women 55-59 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Henricks, Lana            58 Unattached            26:16 
 
Men 55-59 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Clements, Damon           57 Unattached            19:14 
 
Men 60-64 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baldwin, Curtis           63 Unattached            20:36 
USATF.tv
NationWide