Event 1  Women 60m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Arlaina            35 16-Unattache                       8.38  
  2 Robinson, Mary            71 17-Unattache                      11.63  
 
Event 2  Men 60m 
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jenkins, Kristopher       23 Indiana Trac                       7.31   1 
  2 Brewer, Daniel            15 Covington Hi                       8.02   1 
  3 Smith, Tom                60 16-Unattache            8.80       8.15   3 
  4 Bunner, Thomas            58 19-Unattache                       8.24   2 
  5 Drollinger, Kenneth       58 16-Unattache                       8.33   2 
  6 Schuster, Robert          50 19-Unattache                       8.35   2 
  7 Daniels, Michael          64 17-Unattache                       8.43   3 
  8 Malone, Roger             47 Carmel Stall                       8.61   1 
  9 Worthington, Freddy       63 17-Unattache                       8.65   3 
 10 Snodgrass, Ernie          61 22-Unattache                       8.69   3 
 11 Zelmanski, Paul           54 19-Unattache                       8.77   2 
 12 Jakubowski, Mark          56 19-Unattache                       9.05   2 
 13 Lagesse, Lawrence         66 21-Unattache                       9.69   3 
 14 Baldwin, Curtis           62 16-Unattache                      10.08   3 
 15 Jancosek, Dave            55 16-Unattache                      10.52   2 
 -- Wilson, Rodney            55 18-Unattache                         DQ   2 
 
Event 4  Men 60m Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Drollinger, Kenneth       58 16-Unattache                      10.36   2 
  2 Zelmanski, Paul           54 19-Unattache                      10.59   2 
  3 Snodgrass, Ernie          61 22-Unattache                      11.02   1 
  4 Jakubowski, Mark          56 19-Unattache                      11.16   2 
  5 Daniels, Michael          64 17-Unattache                      11.18   1 
  6 Langhals, Rick            53 16-Unattache                      11.73   2 
 -- Henry Jr, Arnold          34 16-Unattache                        DNF   2 
 
Event 5  Women 200m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis, Arlaina            35 16-Unattache                      28.28  
  2 Funk, Leandra             49 16-Unattache                      35.28  
  3 Robinson, Mary            71 17-Unattache                      41.10  
  4 Hartzler, Mary            64 17-Unattache                      41.76  
  5 Primmer, Cathy            70 16-Unattache                      44.48  
 
Event 6  Men 200m 
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jenkins, Kristopher       23 Indiana Trac                      24.55   1 
  2 Bunner, Thomas            58 19-Unattache                      26.96   1 
  3 Smith, Tom                60 16-Unattache           25.80      27.01   2 
  4 Brewer, Daniel            15 Covington Hi                      27.18   1 
  5 Daniels, Michael          64 17-Unattache                      29.19   2 
  6 Snodgrass, Ernie          61 22-Unattache                      29.42   2 
  7 Langhals, Rick            53 16-Unattache                      30.04   1 
  8 Campbell, Norm            48 Igloi Track                       30.49   1 
  8 Worthington, Freddy       63 17-Unattache                      30.49   2 
 10 Baldwin, Curtis           62 16-Unattache                      36.94   2 
 11 Jancosek, Dave            55 16-Unattache                      39.55   1 
 
Event 7  Women 400m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Funk, Leandra             49 16-Unattache                    1:14.94  
  2 Robinson, Mary            71 17-Unattache                    1:44.51  
  3 Primmer, Cathy            70 16-Unattache                    1:49.44  
  4 Hartzler, Mary            64 17-Unattache                    1:53.73  
 
Event 8  Men 400m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jenkins, Kristopher       23 Indiana Trac                      59.57  
  2 Johnson, Martin           43 16-Unattache                    1:01.01  
  3 Campbell, Norm            48 Igloi Track                     1:07.02  
  4 Jancosek, Dave            55 16-Unattache                    1:23.05  
  5 Baldwin, Curtis           62 16-Unattache                    1:26.04  
 
Event 10  Men 1 Mile 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkey, Martin            48 16-Unattache                    5:14.63  
  2 Manning, Mike             49 16-Unattache                    5:38.92  
  3 Stille, John              55 Igloi Track                     5:44.54  
  4 Batteiger, Byron          61 Igloi Track                     5:48.24  
  5 Buysse, David             45 Igloi Track                     5:49.16  
 
Event 11  Women 800m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Funk, Leandra             49 16-Unattache                    3:02.08  
 
Event 12  Men 800m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkey, Martin            48 16-Unattache                    2:25.12  
  2 Manning, Mike             49 16-Unattache                    2:34.74  
  3 Malone, Roger             47 Carmel Stall                    2:35.20  
  4 Baldwin, Curtis           62 16-Unattache                    3:51.68  
 
Event 14  Men 3000m 
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stille, John              55 Igloi Track                    10:57.76  
  2 Crowder, Randy            48 18-Unattache                   11:05.14  
  3 Campbell, Norm            48 Igloi Track                    11:21.38  
 
Event 16  Men 3000m Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clements, Damon           57 16-Unattache                   16:47.02  
 
Event 17  Women High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Baker, Nicole             35 16-Unattache                      1.06m    3-05.75 
  2 Primmer, Cathy            70 16-Unattache           0.92m      1.01m    3-03.75 
 
Event 18  Men High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Drollinger, Kenneth       58 16-Unattache                      1.73m    5-08.00 
  2 Clodfelter, Chet          50 16-Unattache                      1.68m    5-06.00 
  3 Schuster, Robert          50 19-Unattache                      1.42m    4-07.75 
  4 Lagesse, Lawrence         66 21-Unattache                      1.27m    4-02.00 
  5 Mills, James              76 16-Unattache                      1.01m    3-03.75 
  6 Dickman, Clifford         84 16-Unattache                      0.92m    3-00.25 
 
Event 19  Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Isbister, Susie           16 16-Unattache                      2.74m    8-11.75 
  2 Babits, Brenda            53 16-Unattache                      2.34m    7-08.00 
 
Event 20  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Heath, Anthony            42 16-Unattache                      4.70m   15-05.00 
  2 Huzyak, Paul              43 41-Unattache                      4.55m   14-11.00 
  3 Clodfelter, Chet          50 16-Unattache                      4.40m   14-05.25 
  3 Babits, Paul              53 16-Unattache                      4.40m   14-05.25 
  5 Crum, Colton              14 16-Unattache                      4.10m   13-05.25 
  5 LaPerle, David            18 16-Unattache           4.50m      4.10m   13-05.25 
  7 Hunter, Gary              58 16-Unattache                      3.95m   12-11.50 
  7 Huzyak, Benjamin          17 41-Unattache                      3.95m   12-11.50 
  9 Bunner, Thomas            58 19-Unattache                      3.65m   11-11.75 
 10 Drollinger, Kenneth       58 16-Unattache                      3.50m   11-05.75 
 11 Huzyak, Edward            15 41-Unattache                      3.35m   10-11.75 
 11 Williamson, Bill          15 16-Unattache           3.07m      3.35m   10-11.75 
 13 Schuster, Robert          50 19-Unattache                      3.05m   10-00.00 
 14 Lagesse, Lawrence         66 21-Unattache                      2.75m    9-00.25 
 
Event 22  Men Long Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Zelmanski, Paul           54 19-Unattache                      4.52m   14-10.00 
  2 Jakubowski, Mark          56 19-Unattache                      4.22m   13-10.25 
  3 Lagesse, Lawrence         66 21-Unattache                      3.94m   12-11.25 
  4 Mills, James              76 16-Unattache                      3.05m   10-00.25 
 
Event 25  Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Welding, Ruth             58 Midwest Mast                      9.71m   31-10.25 
  2 Hartzler, Mary            64 17-Unattache                      9.49m   31-01.75 
  3 Mensey, Myrle             65 Throwing and                      9.25m   30-04.25 
  4 Hallen, Susan             56 Midwest Mast                      8.67m   28-05.50 
  5 Robinson, Mary            71 17-Unattache                      6.06m   19-10.75 
  6 Mills, Jane               74 16-Unattache                      5.23m   17-02.00 
 
Event 26  Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Rinker, Craig             54 16-Unattache                     13.22m   43-04.50 
  2 Butsch, Michael           64 17-Unattache                     12.04m   39-06.00 
  3 Bitsko Sr, Michael        71 17-Unattache                     11.70m   38-04.75 
  4 Lagesse, Lawrence         66 21-Unattache                     10.18m   33-04.75 
  5 Watts, Bob                66 16-Unattache                     10.10m   33-01.75 
  6 Dickman, Clifford         84 16-Unattache                      8.64m   28-04.25 
  7 Mills, James              76 16-Unattache                      8.50m   27-10.75 
 -- Kowalsky Sr, Alex         81 U.S. Army                            ND            
 -- Matheis, Albert           76 21-Unattache                         ND            
 
Event 27  Women Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mensey, Myrle             65 Throwing and                     15.35m   50-04.50 
  2 Hartzler, Mary            64 17-Unattache                     12.96m   42-06.25 
  3 Welding, Ruth             58 Midwest Mast                     10.70m   35-01.25 
  4 Hallen, Susan             56 Midwest Mast                      9.22m   30-03.00 
 
Event 28  Men Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bitsko Sr, Michael        71 17-Unattache                     15.21m   49-11.00 
  2 Butsch, Michael           64 17-Unattache                     14.40m   47-03.00 
  3 Dickman, Clifford         84 16-Unattache                     10.11m   33-02.00 
  4 Watts, Bob                66 16-Unattache                     10.01m   32-10.25 
 -- Kowalsky Sr, Alex         81 U.S. Army                            ND        
USATF.tv
NationWide