USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2015 USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Saturday, December 12, 2015 - Saturday, December 12, 2015
Balloon Fiesta Park
Albuquerque, NM


results                photos                   videos              meet website

NEWS    

PHOTOS
Alburquerque1 image7
Carlile-Siblings_ALQ image8
image1


INDIANA RESULTS                                  complete results

Place

Name

Club

Time

8 & under girls

15

Addison Carlile

Northside Saints

8:45.3

39

Waverly Woolever

Fishers Fire

9:10.9

73

Mia Schiesser

Fishers Fire

9:36.3

100

Maggie Kerber

Southern Indiana Wolfpack

9:52.8

133

Noa Murray

Fishers Fire

10:24.1

9-10 girls

119

Paige Wildman

Southern Indiana Wolfpack

14:02.5

122

Robyn Schemel

Westfield Youth Sports

14:03.3

126

Ava Sunbury

South Central Indiana RC

14:07.1

130

Emma Callahan

Indiana TC

14:09.0

151

Sara Livingston

Southern Indiana Wolfpack

14:18.2

216

Carly Kaiser

South Central Indiana RC

15:05.0

11-12 girls

149

Jaelynn Etienne

Southern Indiana Wolfpack

13:09.3

243

Lillian Sunbury

South Central Indiana RC

14:12.7

287

Kinsley Folsom

South Central Indiana RC

15:43.6

297

Abby Hildreth

South Central Indiana RC

16:28.0

13-14 girls

46

Mary Wehrle

Brownsburg Elite

16:25.1

62

Brooke Dixon

Brownsburg Elite

16:36.5

69

Gracie Carr

Brownsburg Elite

16:41.2

76

Cora Minkis

Brownsburg Elite

16:45.7

106

Megan Cole

Southeastern Indiana All-Stars

17:06.6

119

Makenna Sunbury

South Central Indiana RC

17:13.1

175

Josie Berg

Southern Indiana Wolfpack

17:45.8

181

Emma Cougill

Brownsburg Elite

17:48.6

194

Mollie Gamble

Unattached

17:59.2

217

Allison Pund

Southern Indiana Wolfpack

18:17.6

235

Shelby Livingston

Southern Indiana Wolfpack

18:32.4

243

Nicky Scher

Unattached

18:40.1

286

Campbell Adelsperger

Brownsburg Elite

20:05.5

Team Results 13-14 girls

9

Brownsburg Elite

300 pts.

15-16 girls

53

Madeline Hurt

Unattached

22:51.3

77

Elyse Hunger

Southeastern Indiana All-Stars

24:01.5

104

Lauren McIntosh

Southeastern Indiana All-Stars

28:41.0

17-18 girls

52

Taylor Grehl

Unattached

26:48.4

8 & under boys

83

Tryp Verkamp

Southern Indiana Wolfpack

9:11.5

90

Caleb Winders

Indiana TC

9:16.8

129

Luke Hildreth

South Central Indiana RC

9:37.9

179

Braxton Sinclair

South Central Indiana RC

10:17.5

195

Micah Jablonski

South Central Indiana RC

10:45.0

203

Miguel Anderson

South Central Indiana RC

11:03.1

9-10 boys

8

Connor Carlile

Northside Saints

11:36.6

170

Tyler Schiesser

Fishers Fire

13:41.6

234

Quinn Hundt

Fishers Fire

14:29.4

244

Ty Verkamp

Southern Indiana Wolfpack

14:38.1

11-12 boys

15

Jackson Carlile

Northside Saints

11:02.8

18

Eads Fouche

Carmel Distance Project

11:04.0

82

Brandon Kleber

South Central Indiana RC

11:45.3

165

Lance McIntosh

Unattached

12:21.4

184

Jack Weber

Northside Saints

12:30.4

272

Ryan Schemel

Westfield Youth Sports

13:39.1

13-14 boys

24

Quinn Gallagher

Northside Saints

14:25.1

67

Carter Leak

South Central Indiana RC

14:54.3

68

Dereck Vogel

Unattached

14:54.3

140

Koby Prater

Unattached

15:29.1

15-16 boys

106

Bradley Winston

Southeastern Indiana All-Stars

19:22.2

152

Benjamin Schmitt

Unattached

20:00.7

206

Dylan Trenkamp

Southeastern Indiana All-Stars

22:19.7

207

Scott Jackson

Southeastern Indiana All-Stars

22:27.4

17-18 boys

48

Alex Wedding

Southeastern Indiana All-Stars

19:39.7




ENTRIES

Name

Division

Club

Addison Carlile

8under girls

Northside Saints

Maggie Kerber

8under girls

Southern Indiana Wolfpack

Mia Schiesser

8under girls

Fishers Fire

Noa Murray

8under girls

Fishers Fire

Waverly Woolever

8under girls

Fishers Fire

Ava Sunbury

9-10 girls

South Central Indiana RC

Carly Kaiser

9-10 girls

South Central Indiana RC

Emma Callahan

9-10 girls

Indiana TC

Hannah Winders

9-10 girls

Indiana TC

Paige Wildman

9-10 girls

Southern Indiana Wolfpack

Robyn Schemel

9-10 girls

Westfield Youth Sports

Sara Livingston

9-10 girls

Southern Indiana Wolfpack

Abby Hildreth

11-12 girls

South Central Indiana RC

Alexus Morris

11-12 girls

South Central Indiana RC

Jaelynn Etienne

11-12 girls

Southern Indiana Wolfpack

Kinsley Folsom

11-12 girls

South Central Indiana RC

Lillian Sunbury

11-12 girls

South Central Indiana RC

Olivia Werner

11-12 girls

Indiana TC

Zoe Plummmer

11-12 girls

South Central Indiana RC

Allison Pund

13-14 girls

Southern Indiana Wolfpack

Brooke Dixon

13-14 girls

Brownsburg Elite

Campbell Adelsperger

13-14 girls

Brownsburg Elite

Cora Minkis

13-14 girls

Brownsburg Elite

Emma Cougill

13-14 girls

Brownsburg Elite

Gracie Carr

13-14 girls

Brownsburg Elite

Josie Berg

13-14 girls

Southern Indiana Wolfpack

Makenna Sunbury

13-14 girls

South Central Indiana RC

Mary Wehrle

13-14 girls

Brownsburg Elite

Megan Cole

13-14 girls

Southeastern Indiana All-Stars

Mollie Gamble

13-14 girls

Unattached

Nicky Scher

13-14 girls

Unattached

Shelby Livingston

13-14 girls

Southern Indiana Wolfpack

Elyse Hunger

15-16 girls

Southeastern Indiana All-Stars

Lauren McIntosh

15-16 girls

Southeastern Indiana All-Stars

Madeline Hurt

15-16 girls

Unattached

Taylor Grehl

17-18 girls

Unattached

Braxton Sinclair

8under boys

South Central Indiana RC

Caleb Winders

8under boys

Indiana TC

Luke Hildreth

8under boys

South Central Indiana RC

Micah Jablonski

8under boys

South Central Indiana RC

Miguel Anderson

8under boys

South Central Indiana RC

Tryp Verkamp

8under boys

Southern Indiana Wolfpack

Connor Carlile

9-10 boys

Northside Saints

Quinn Hundt

9-10 boys

Fishers Fire

Ty Verkamp

9-10 boys

Southern Indiana Wolfpack

Tyler Schiesser

9-10 boys

Fishers Fire

Brandon Kleber

11-12 boys

South Central Indiana RC

Eads Fouche

11-12 boys

CarmelDistanceP

Jack Weber

11-12 boys

Northside Saints

Jackson Carlile

11-12 boys

Northside Saints

Lance McIntosh

11-12 boys

Unattached

Ryan Schemel

11-12 boys

Westfield Youth Sports

Carter Leak

13-14 boys

South Central Indiana RC

Dereck Vogel

13-14 boys

Unattached

Jack Gillard

13-14 boys

Indiana TC

Koby Prater

13-14 boys

Unattached

Quinn Gallagher

13-14 boys

Northside Saints

Benjamin Schmitt

15-16 boys

Unattached

Bradley Winston

15-16 boys

Southeastern Indiana All-Stars

Dylan Trenkamp

15-16 boys

Southeastern Indiana All-Stars

Scott Jackson

15-16 boys

Southeastern Indiana All-Stars

Alex Wedding

17-18 boys

Southeastern Indiana All-Stars