USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo Fast Cow Invitational & Indy International
Saturday, June 27, 2015 - Sunday, June 28, 2015
Michael A. Carroll Stadium at IUPUI
Indianapolis, IN

RESULTS      Indy International (June 27)         Fast Cow (June 29)

INDY INTERNATIONAL RESULTS
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/28/2015 10:55 AM
                        INDY International - 6/27/2015                         
                                  IUPUI Track                                  
                                    Results                                    
 
Event 14  Mixed 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Finals
  1 siemen's deamons  'A'                               3:30.75  
     1) 348 Siemann, Brian              2) 376 Pike, Aaron                
     3) 371 Hightower, Erik             4) 341 George, Josh               
  2 Peaches and Cream  'A'                              3:52.74  
     1) 378 Roy, Trey                   2) 337 Binning, Stephen           
     3) 345 Hunt, Bob                   4) 381 Smyth, Tristan             
  3 Hannah's Bananas  'A'                               3:55.84  
     1) 356 McFadden, Hannah            2) 330 McClammer, Chelsea         
     3) 331 McGrory, Amanda             4) 357 McFadden, Tatayana         
 
Event 16  Women 100 Meter T34,52
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   308 Cockroft, Hannah       T34,Gbr, GBR             18.01q -1.3 
  2   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA             19.08q -1.3 
  3   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA             23.14q -1.3 
  4   385 Kiyama, Yuka           T52                      24.51q -1.3 
 
Event 16  Women 100 Meter T34,52
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   308 Cockroft, Hannah       T34,Gbr, GBR             18.22   0.4 
  2   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA             19.54   0.4 
  3   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA             23.85   0.4 
  4   385 Kiyama, Yuka           T52                      24.31   0.4 
 
Event 17  Women 100 Meter T53
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             16.71q  0.1 
  2   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU             17.33q  0.1 
  3   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             17.84q  0.1 
  4   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA             19.19q  0.1 
  5   336 White, Sarah           T53,Can, CAN             19.30q  0.1 
  6   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA             20.05q  0.1 
  7   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP             22.46q  0.1 
 
Event 17  Women 100 Meter T53
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             17.02   1.0 
  2   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU             17.20   1.0 
  3   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             17.84   1.0 
  4   336 White, Sarah           T53,Can, CAN             19.15   1.0 
  5   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA             19.62   1.0 
  6   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA             19.65   1.0 
  7   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP             21.86   1.0 
 
Event 18  Women 100 Meter T54
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA             15.93q  0.7 
  2   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             17.28q  0.7 
  3   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA             17.49q  0.7 
  4   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             18.23q  0.7 
  5   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA             18.51q  0.7 
  6   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA             19.92q  0.7 
 --   350 Fesemyer, Jenna        T54,Usa, USA               DNS   0.7 
 
Event 18  Women 100 Meter T54
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA             16.08   0.2 
  2   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             17.39   0.2 
  3   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA             17.45   0.2 
  4   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             18.25   0.2 
  5   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA             19.00   0.2 
  6   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA             20.11   0.2 
 
Event 19  Men 100 Meter T33,34
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS             16.05q  1.6 
  2   384 Smeenk, Austin         T34                      16.76q  1.6 
  3   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA             17.47q  1.6 
  4   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             17.56q  1.6 
  5   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR             17.72q  1.6 
  6   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA             19.21q  1.6 
 
Event 19  Men 100 Meter T33,34
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS             15.99   0.6 
  2   384 Smeenk, Austin         T34                      16.99   0.6 
  3   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             17.34   0.6 
  4   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA             17.55   0.6 
  5   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR             17.76   0.6 
  6   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA             19.46   0.6 
 
Event 20  Mixed 100 Meter T13,34,42,44
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   318 Singleton, Jerome    M T44,Usa, USA             11.52q  2.5 
  2   306 Crosby, Kym          M T13,Usa, USA             12.53q  2.5 
  3   383 Jent, Ayden          M T35                      13.85q  2.5 
  4   389 Allen, Abby          W Open/Masters             15.28q  2.5 
  5   388 Finton, Jeremy       M T51                      31.99q  2.5 
 --   316 Assefa, Michael      M T42,Usa, USA               DNS   2.5 
 
Event 20  Mixed 100 Meter T13,34,42,44
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   318 Singleton, Jerome    M T44,Usa, USA             11.59   0.8 
  2   306 Crosby, Kym          M T13,Usa, USA             12.71   0.8 
  3   383 Jent, Ayden          M T35                      13.91   0.8 
  4   388 Finton, Jeremy       M T51                      29.77   0.8 
 --   389 Allen, Abby          W Open/Masters               DNS   0.8 
 
Event 21  Men 100 Meter T52
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA             17.36q  1.2 
  2   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA             17.86q  1.2 
  3   320 Iannotta, Gianfran     T52,Usa, USA             18.16q  1.2 
  4   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ             18.77q  1.2 
  5   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA             19.50q  1.2 
  6   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA             19.89q  1.2 
 
Event 21  Men 100 Meter T52
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA             17.06   0.9 
  2   320 Iannotta, Gianfran     T52,Usa, USA             17.50   0.9 
  3   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ             17.90   0.9 
  4   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA             18.05   0.9 
  5   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA             18.77   0.9 
  6   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA             19.79   0.9 
 
Event 22  Men 100 Meter T53
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA             17.22q  1.6 
  2   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA             18.96q  1.6 
  3   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA             19.69q  1.6 
  4   337 Binning, Stephen       T53,Usa, USA             21.34q  1.6 
 --   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR               DNS   1.6 
 
Event 22  Men 100 Meter T53
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA             16.38   1.1 
  2   337 Binning, Stephen       T53,Usa, USA             17.31   1.1 
  3   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA             18.60   1.1 
  4   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA             19.34   1.1 
 
Event 23  Men 100 Meter T54
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR             14.78Q  0.6  2 
  2   371 Hightower, Erik        T54,Usa, USA             14.89Q +0.0  1 
  3   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             15.43Q +0.0  1 
  4   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA             16.37Q  0.6  2 
  5   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             15.87q +0.0  1 
  6   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             16.29q +0.0  1 
  7   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             16.47q  0.6  2 
  8   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA             17.62q +0.0  1 
 --   361 Braun, Mark            T54,Usa, USA               DNS   0.6  2 
 
Event 23  Men 100 Meter T54
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   371 Hightower, Erik        T54,Usa, USA             14.17   1.1 
  2   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR             14.53   1.1 
  3   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             15.27   1.1 
  4   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             15.35   1.1 
  5   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA             15.91   1.1 
  6   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             16.35   1.1 
  7   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             16.60   1.1 
  8   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA             17.65   1.1 
 
Event 24  Men 400 Meter T13
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
 --   306 Crosby, Kym            T13,Usa, USA               DNS  
 
Event 25  Women 200 Meter T52,T53
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             29.00q -0.1 
  2   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             30.52q -0.1 
  3   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU             30.98q -0.1 
  4   336 White, Sarah           T53,Can, CAN             34.00q -0.1 
  5   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA             34.88q -0.1 
  6   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP             39.22q -0.1 
  7   385 Kiyama, Yuka           T52                      43.92q -0.1 
 
Event 25  Women 200 Meter T52,T53
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             29.24   0.3 
  2   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             30.69   0.3 
  3   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU             31.14   0.3 
  4   336 White, Sarah           T53,Can, CAN             34.65   0.3 
  5   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA             35.84   0.3 
  6   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP             39.24   0.3 
  7   385 Kiyama, Yuka           T52                      43.45   0.3 
 
Event 26  Women 200 Meter T54
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA             29.48q  0.1 
  2   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             30.61q  0.1 
  3   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA             31.20q  0.1 
  4   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             31.95q  0.1 
  5   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA             32.23q  0.1 
  6   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA             35.52q  0.1 
  7   349 Crytzer, Chelsea       T54,Usa, USA             38.54q  0.1 
 --   350 Fesemyer, Jenna        T54,Usa, USA               DNS   0.1 
 
Event 26  Women 200 Meter T54
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             30.77   0.2 
  2   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA             31.25   0.2 
  3   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             31.92   0.2 
  4   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA             33.32   0.2 
  5   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA             34.98   0.2 
  6   349 Crytzer, Chelsea       T54,Usa, USA             38.38   0.2 
 --   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA               DNS   0.2 
 
Event 27  Men 200 Meter T33,34
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   384 Smeenk, Austin         T34                      29.62q  2.8 
  2   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             30.36q  2.8 
  3   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR             32.16q  2.8 
  4   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA             34.54q  2.8 
 
Event 27  Men 200 Meter T33,34
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   384 Smeenk, Austin         T34                      29.54   1.4 
  2   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             30.78   1.4 
  3   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR             32.06   1.4 
  4   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA             34.86   1.4 
 
Event 28  Mixed 200 Meter T13,35,44
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   306 Crosby, Kym          M T13,Usa, USA             25.75q  0.5 
  2   383 Jent, Ayden          M T35                      29.03q  0.5 
 
Event 28  Mixed 200 Meter T13,35,44
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   383 Jent, Ayden          M T35                      29.18   2.2 
 --   306 Crosby, Kym          M T13,Usa, USA               DNS   2.2 
 
Event 29  Men 200 Meter T52,53
========================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   387 Moatez, Jomni          T53                      28.01q -2.0  2 
  2   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR             29.77q  2.6  1 
  3   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL             29.85q  2.6  1 
  4   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA             30.07q  2.6  1 
  5   339 Cuevas, Jim            T53,Usa, USA             30.41q  2.6  1 
  6   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA             31.24q  2.6  1 
  7   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ             31.62q  2.6  1 
  8   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA             33.04q -2.0  2 
  9   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA             35.53  -2.0  2 
 10   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA             36.56  -2.0  2 
 
Event 29  Men 200 Meter T52,53
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1   387 Moatez, Jomni          T53                      27.36   0.7  1 
  2   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR             29.47   0.7  1 
  3   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA             29.88   0.7  1 
  4   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL             30.67   0.7  1 
  5   339 Cuevas, Jim            T53,Usa, USA             31.76   0.7  1 
  6   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA             32.57   0.7  1 
  7   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ             32.80   0.7  1 
  8   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA             33.92   0.1  2 
  9   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA             33.97   0.7  1 
 10   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA             35.59   0.1  2 
 
Event 30  Men 200 Meter T54
=====================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             27.39q  1.4 
  2   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             28.21q  1.4 
  3   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             29.16q  1.4 
  4   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             29.23q  1.4 
  5   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP             29.95q  1.4 
  6   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA             31.54q  1.4 
 --   361 Braun, Mark            T54,Usa, USA               DNS   1.4 
 
Event 30  Men 200 Meter T54
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             26.70  -0.4 
  2   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             27.11  -0.4 
  3   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             29.08  -0.4 
  4   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             29.26  -0.4 
  5   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP             29.49  -0.4 
  6   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA             30.81  -0.4 
 
Event 32  Women 400 Meter T44
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   317 Norman, Grace          T44,Usa, USA           1:06.46  
 
Event 33  Women 400 Meter T52,53
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             55.62Q  1 
  2   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA             59.27Q  2 
  3   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             58.76Q  1 
  4   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           1:00.67Q  2 
  5   334 Reilly, Shirley        T53,Usa, USA             59.63q  1 
  6   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU           1:00.91q  2 
  7   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA           1:04.95q  1 
  8   336 White, Sarah           T53,Can, CAN           1:07.39q  2 
  9   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA           1:10.42   1 
 10   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP           1:13.58   2 
 11   385 Kiyama, Yuka           T52                    1:25.66   1 
 
Event 33  Women 400 Meter T52,53
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS             56.03   1 
  2   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR             58.85   1 
  3   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           1:00.31   1 
  4   329 Lewis, Jessica         T53,Bmu, BMU           1:00.52   1 
  5   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA           1:01.49   1 
  6   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA           1:07.18   1 
  7   336 White, Sarah           T53,Can, CAN           1:07.42   1 
  8   335 Rogers, Jessica        T53,Usa, USA           1:09.33   2 
  9   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP           1:13.88   2 
 10   385 Kiyama, Yuka           T52                    1:24.23   2 
 --   334 Reilly, Shirley        T53,Usa, USA               DNS   1 
 
Event 34  Women 400 Meter T54
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA             54.21Q  1 
  2   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ             56.96Q  2 
  3   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             58.83Q  1 
  4   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA             59.11Q  2 
  5   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             59.19q  1 
  6   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR             59.23q  2 
  7   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA           1:03.28q  2 
  8   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA           1:08.51q  2 
  9   349 Crytzer, Chelsea       T54,Usa, USA           1:12.30   1 
 --   350 Fesemyer, Jenna        T54,Usa, USA               DNS   1 
 
Event 34  Women 400 Meter T54
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA             55.59   1 
  2   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ             56.95   1 
  3   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA             58.44   1 
  4   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ             59.66   1 
  5   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA           1:00.64   1 
  6   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA           1:02.58   2 
  7   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA           1:06.65   2 
  8   349 Crytzer, Chelsea       T54,Usa, USA           1:14.60   2 
 --   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR               DNS   1 
 
Event 35  Men 400 Meter T33,34
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA             55.07q 
  2   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS             55.14q 
  3   384 Smeenk, Austin         T34                      56.70q 
  4   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             58.25q 
  5   315 Towers, Isaac          T34,Gbr, GBR             58.57q 
  6   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR           1:03.76q 
  7   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA           1:08.68q 
 
Event 35  Men 400 Meter T33,34
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS             53.67  
  2   384 Smeenk, Austin         T34                      55.39  
  3   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA             55.50  
  4   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR             57.79  
  5   315 Towers, Isaac          T34,Gbr, GBR             58.09  
  6   307 Gold, Toby             T33,Gbr, GBR           1:02.32  
  7   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA           1:08.10  
 
Event 36  Men 400 Meter T51,T52
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA             58.21q 
  2   320 Iannotta, Gianfran     T52,Usa, USA           1:03.49q 
  3   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA           1:06.09q 
  4   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ           1:06.89q 
  5   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA           1:07.26q 
  6   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA           1:09.69q 
  7   388 Finton, Jeremy         T51                    2:16.96q 
 
Event 36  Men 400 Meter T51,T52
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA             58.89  
  2   320 Iannotta, Gianfran     T52,Usa, USA           1:04.05  
  3   319 Boesch, Beat           T52,Swz, SWZ           1:06.53  
  4   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA           1:09.11  
  5   323 Nitz, Paul             T52,Usa, USA           1:09.19  
  6   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA           1:09.62  
  7   388 Finton, Jeremy         T51                    1:57.87  
 
Event 37  Men 400 Meter T53
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   387 Moatez, Jomni          T53                      52.12q  2 
  2   341 George, Josh           T53,Usa, USA             52.21q  1 
  3   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA             52.65q  1 
  4   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR             57.58q  1 
  5   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL           1:00.12q  1 
  6   339 Cuevas, Jim            T53,Usa, USA           1:03.22q  2 
  7   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA           1:03.29q  1 
  8   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA           1:04.20q  2 
  9   337 Binning, Stephen       T53,Usa, USA           1:04.92   2 
 
Event 37  Men 400 Meter T53
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   341 George, Josh           T53,Usa, USA             50.46   1 
  2   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA             51.20   1 
  3   387 Moatez, Jomni          T53                      51.48   1 
  4   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR             56.43   1 
  5   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL             57.09   1 
  6   340 Followay, Casey        T53,Usa, USA             59.47   2 
  7   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA           1:01.14   2 
  8   337 Binning, Stephen       T53,Usa, USA           1:01.33   2 
  9   339 Cuevas, Jim            T53,Usa, USA           1:04.15   1 
 
Event 38  Men 400 Meter T54
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR             49.72Q  1 
  2   371 Hightower, Erik        T54,Usa, USA             49.74Q  2 
  3   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             52.39Q  1 
  4   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA             53.10Q  2 
  5   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             55.87q  2 
  6   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             56.35q  2 
  7   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA             56.91q  1 
  8   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             58.82q  2 
  9   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA           1:01.21   1 
 10   370 Grassi, David          T54,Usa, USA           1:06.34   2 
 --   361 Braun, Mark            T54,Usa, USA               DNS   1 
 --   368 Dodson, Travis         T54,Usa, USA               DNS   1 
 
Event 38  Men 400 Meter T54
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   371 Hightower, Erik        T54,Usa, USA             48.47   1 
  2   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR             49.29   1 
  3   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA             51.06   1 
  4   365 Christophe, Isaiah     T54,Can, CAN             51.10   1 
  5   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA             55.53   1 
  6   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA             56.35   2 
  7   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA             57.09   1 
  8   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA           1:00.13   2 
  9   370 Grassi, David          T54,Usa, USA           1:00.55   2 
 --   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA               DNS   1 
 
Event 39  Women 400 Meter T34,52
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA           1:05.85q 
  2   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA           1:26.35q 
 
Event 39  Women 400 Meter T34,52
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA           1:06.47  
  2   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA           1:25.25  
 
Event 40  Women 800 Meter T34
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   308 Cockroft, Hannah       T34,Gbr, GBR           2:13.78q 
  2   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA           2:14.38q 
  3   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA           2:59.89q 
 --   317 Norman, Grace          T44,Usa, USA               DNS  
 
Event 40  Women 800 Meter T34
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   308 Cockroft, Hannah       T34,Gbr, GBR           2:12.72  
  2   310 Halko, Alexa           T34,Usa, USA           2:13.03  
  3   309 DeWald, Carleigh       T34,Usa, USA           2:59.89  
 
Event 41  Women 800 Meter T53
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS           1:55.63q 
  2   330 McClammer, Chelsea     T53,Usa, USA           1:55.88q 
  3   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA           1:56.05q 
  4   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           1:56.07q 
  5   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR           1:56.67q 
  6   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA           2:10.70q 
  7   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP           2:28.16q 
 --   334 Reilly, Shirley        T53,Usa, USA               DNS  
 
Event 41  Women 800 Meter T53
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS           1:55.54  
  2   330 McClammer, Chelsea     T53,Usa, USA           1:56.02  
  3   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           1:56.46  
  4   328 Kinghorn, Samantha     T53,Gbr, GBR           1:57.38  
  5   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA           1:57.50  
  6   332 Moore, Jill            T53,Usa, USA           2:16.77  
  7   333 Moral Pedrero, Eva     T53,Esp, ESP           2:27.08  
 
Event 42  Women 800 Meter T54
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ           1:53.35Q  1 
  2   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA           1:55.33Q  2 
  3   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA           1:55.77Q  2 
  4   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR           1:56.97Q  1 
  5   359 Scaroni, Susannah      T54,Usa, USA           1:57.14q  1 
  6   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ           2:06.32q  2 
  7   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA           2:09.93q  1 
  8   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA           2:09.97q  2 
  9   358 Rausin, Arielle        T54,Usa, USA           2:17.19   2 
 --   350 Fesemyer, Jenna        T54,Usa, USA               DNS   1 
 
Event 42  Women 800 Meter T54
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA           1:48.95   1 
  2   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ           1:49.20   1 
  3   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ           1:54.86   1 
  4   356 McFadden, Hannah       T54,Usa, USA           1:55.02   1 
  5   359 Scaroni, Susannah      T54,Usa, USA           1:55.96   1 
  6   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR           1:56.94   1 
  7   355 Madsen, Cheri          T54,Usa, USA           2:09.49   2 
  8   354 LeFevour, Kelsey       T54,Usa, USA           2:10.80   2 
  9   358 Rausin, Arielle        T54,Usa, USA           2:17.70   2 
 
Event 43  Men 800 Meter T34
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS           1:51.42q 
  2   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA           1:51.51q 
  3   315 Towers, Isaac          T34,Gbr, GBR           1:52.12q 
  4   384 Smeenk, Austin         T34                    1:52.50q 
  5   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR           2:12.67q 
 --   312 Koziel, Stephen        T34,Usa, USA               DNS  
 
Event 43  Men 800 Meter T34
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA           1:50.72  
  2   313 McCracken, Rheed       T34,Aus, AUS           1:50.89  
  3   315 Towers, Isaac          T34,Gbr, GBR           1:52.93  
  4   384 Smeenk, Austin         T34                    1:53.24  
  5   311 Carter, Jamie          T34,Gbr, GBR           2:00.28  
 
Event 45  Men 800 Meter T52,53
===================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA           1:48.74q  2 
  2   387 Moatez, Jomni          T53                    1:48.90q  1 
  3   341 George, Josh           T53,Usa, USA           1:49.04q  2 
  4   367 Colman, Richard        T53,Aus, AUS           1:49.20q  2 
  5   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL           1:50.40q  1 
  6   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR           1:52.67q  1 
  7   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA           1:56.45q  1 
  8   346 Kozarek, Robert        T53,Usa, USA           1:56.95q  2 
  9   345 Hunt, Bob              T53,Usa, USA           2:00.97   1 
 --   320 Iannotta, Gianfran     T52,Usa, USA               DNS   2 
 --   337 Binning, Stephen       T53,Usa, USA               DNS   1 
 --   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA               DNS   2 
 
Event 45  Men 800 Meter T52,53
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   341 George, Josh           T53,Usa, USA           1:40.28   1 
  2   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA           1:40.56   1 
  3   387 Moatez, Jomni          T53                    1:49.41   1 
  4   367 Colman, Richard        T53,Aus, AUS           1:50.35   1 
  5   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL           1:51.97   1 
  6   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR           1:52.09   1 
  7   346 Kozarek, Robert        T53,Usa, USA           1:58.27   2 
  8   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA           1:58.32   2 
  9   345 Hunt, Bob              T53,Usa, USA           1:59.54   2 
 10   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA           2:16.69   2 
 
Event 46  Men 800 Meter T54
===================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   373 Kim, GyuDae            T54,Usa, USA           1:39.16Q  1 
  2   363 Cassidy, Joshua        T54,Can, CAN           1:43.41Q  2 
  3   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA           1:41.95Q  1 
  4   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA           1:43.49Q  2 
  5   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR           1:42.48q  1 
  6   374 Loetscher, Tobias      T54,Swz, SWZ           1:48.82q  2 
  7   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP           1:50.32q  2 
  8   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA           1:51.90q  2 
  9   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA           1:52.42   2 
 10   380 Smith, Will            T54,Gbr, GBR           1:52.88   1 
 11   370 Grassi, David          T54,Usa, USA           2:05.79   1 
 --   361 Braun, Mark            T54,Usa, USA               DNS   1 
 --   368 Dodson, Travis         T54,Usa, USA               DNS   2 
 
Event 46  Men 800 Meter T54
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   373 Kim, GyuDae            T54,Usa, USA           1:38.50   1 
  2   364 Chiassaro, Richard     T54,Gbr, GBR           1:41.81   1 
  3   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA           1:42.20   1 
  4   374 Loetscher, Tobias      T54,Swz, SWZ           1:46.15   1 
  5   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP           1:46.23   1 
  6   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA           1:46.57   1 
  7   380 Smith, Will            T54,Gbr, GBR           1:47.34   2 
  8   378 Roy, Trey              T54,Usa, USA           1:47.81   1 
  9   366 Clemmons, Christia     T54,Usa, USA           1:54.90   2 
 10   370 Grassi, David          T54,Usa, USA           2:07.58   2 
 --   363 Cassidy, Joshua        T54,Can, CAN               DNS   1 
 
Event 47  Women 1500 Meter OPEN
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
 --   317 Norman, Grace          T44,Usa, USA               DNS  
 
Event 49  Women 1500 Meter T53,54
================================================================
Top 16 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA           3:22.80q 
  2   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ           3:23.27q 
  3   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS           3:23.40q 
  4   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           3:24.06q 
  5   330 McClammer, Chelsea     T53,Usa, USA           3:24.24q 
  6   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA           3:24.31q 
  7   359 Scaroni, Susannah      T54,Usa, USA           3:30.19q 
  8   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR           3:33.50q 
  9   358 Rausin, Arielle        T54,Usa, USA           4:06.66q 
 10   351 Gerhard, Katrina       T54,Usa, USA           4:22.18q 
 11   349 Crytzer, Chelsea       T54,Usa, USA           5:05.02q 
 --   352 Helbling, Alexandr     T54,Swz, SWZ               DNS  
 --   334 Reilly, Shirley        T53,Usa, USA               DNS  
 
Event 49  Women 1500 Meter T53,54
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ           3:30.81  
  2   330 McClammer, Chelsea     T53,Usa, USA           3:31.08   3:31.076
  3   325 Ballard, Angela        T53,Aus, AUS           3:31.08   3:31.080
  4   359 Scaroni, Susannah      T54,Usa, USA           3:31.47  
  5   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS           3:33.42  
 --   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR               DNS  
 --   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA               DNS  
 --   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA               DNS  
 
Event 50  Men 1500 Meter T52
================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                    Year Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA           3:51.48q 
  2   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA           4:41.17q 
  3   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA           4:56.08q 
 
Event 50  Men 1500 Meter T52
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
 --   324 Roberts, Josh          T52,Usa, USA               DNS  
 --   321 Martin, Raymond        T52,Usa, USA               DNS  
 --   322 McCoy, Nicholas        T52,Usa, USA               DNS  
 
Event 52  Men 1500 Meter T53,54
===================================================================
16 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1   373 Kim, GyuDae            T54,Usa, USA           3:02.37Q  2 
  2   363 Cassidy, Joshua        T54,Can, CAN           3:06.80Q  1 
  3   369 Fearnley, Kurt         T54,Aus, AUS           3:02.43Q  2 
  4   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA           3:09.78Q  1 
  5   376 Pike, Aaron            T54,Usa, USA           3:03.26q  2 
  6   341 George, Josh           T53,Usa, USA           3:03.35q  2 
  7   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA           3:09.83q  1 
  8   375 Molina, Laurens        T54,Cri, CRI           3:10.44q  1 
  9   381 Smyth, Tristan         T54,Can, CAN           3:10.77q  2 
 10   374 Loetscher, Tobias      T54,Swz, SWZ           3:10.79q  1 
 11   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA           3:21.91q  1 
 12   367 Colman, Richard        T53,Aus, AUS           3:23.25q  1 
 13   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL           3:28.43q  1 
 14   380 Smith, Will            T54,Gbr, GBR           3:28.50q  2 
 15   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP           3:29.66q  2 
 16   346 Kozarek, Robert        T53,Usa, USA           3:41.29q  2 
 17   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA           3:47.61   1 
 18   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA           3:57.11   2 
 19   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA           4:13.24   2 
 20   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA           4:48.73   1 
 --   370 Grassi, David          T54,Usa, USA               DNS   1 
 --   361 Braun, Mark            T54,Usa, USA               DNS   2 
 --   344 Hall, Callum           T53,Gbr, GBR               DNS   1 
 --   368 Dodson, Travis         T54,Usa, USA               DNS   2 
 
Event 52  Men 1500 Meter T53,54
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   369 Fearnley, Kurt         T54,Aus, AUS           3:01.38   1 
  2   341 George, Josh           T53,Usa, USA           3:01.45   1 
  3   363 Cassidy, Joshua        T54,Can, CAN           3:01.59   1 
  4   376 Pike, Aaron            T54,Usa, USA           3:01.89   1 
  5   373 Kim, GyuDae            T54,Usa, USA           3:02.06   1 
  6   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA           3:02.66   1 
  7   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA           3:04.32   1 
  8   375 Molina, Laurens        T54,Cri, CRI           3:05.17   1 
  9   367 Colman, Richard        T53,Aus, AUS           3:12.53   2 
 10   381 Smyth, Tristan         T54,Can, CAN           3:12.80   2 
 11   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP           3:17.16   2 
 12   374 Loetscher, Tobias      T54,Swz, SWZ           3:17.45   2 
 13   380 Smith, Will            T54,Gbr, GBR           3:18.28   2 
 14   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL           3:33.78   2 
 15   382 Tohon, Matthew         T54,Usa, USA           3:41.19   2 
 16   346 Kozarek, Robert        T53,Usa, USA           3:41.40   2 
 17   362 Calderon, Jerson       T54,Usa, USA           3:42.14   2 
 18   342 Gibbs, Matthew         T53,Usa, USA           4:06.43   2 
 19   343 Gravatt, Brett         T53,Usa, USA           4:08.85   2 
 --   384 Smeenk, Austin         T34                        DNS   2 
 
Event 53  Women 5000 Meter T53,54
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   357 McFadden, Tatayana     T54,Usa, USA          11:37.65  
  2   360 Schaer, Manuela        T54,Swz, SWZ          11:37.89  
  3   330 McClammer, Chelsea     T53,Usa, USA          11:38.20  
  4   359 Scaroni, Susannah      T54,Usa, USA          11:38.49  
  5   331 McGrory, Amanda        T53,Usa, USA          11:38.75  
  6   326 de Rozario, Madiso     T53,Aus, AUS          11:39.01  
  7   353 Jones, Jade            T54,Gbr, GBR          11:42.28  
  8   358 Rausin, Arielle        T54,Usa, USA          13:33.54  
 --   334 Reilly, Shirley        T53,Usa, USA               DNS  
 
Event 55  Men 5000 Meter T34,53,54
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   341 George, Josh           T53,Usa, USA          10:13.37  
  2   369 Fearnley, Kurt         T54,Aus, AUS          10:13.48  
  3   363 Cassidy, Joshua        T54,Can, CAN          10:13.52  
  4   373 Kim, GyuDae            T54,Usa, USA          10:13.54  
  5   376 Pike, Aaron            T54,Usa, USA          10:13.85  
  6   348 Siemann, Brian         T53,Usa, USA          10:15.19  
  7   377 Romanchuk, Daniel      T54,Usa, USA          10:36.55  
  8   381 Smyth, Tristan         T54,Can, CAN          10:48.64  
  9   374 Loetscher, Tobias      T54,Swz, SWZ          11:15.31  
 10   375 Molina, Laurens        T54,Cri, CRI          11:15.38  
 11   347 Monahan, Patrick       T53,Irl, IRL          11:45.35  
 12   314 Pruitt, Austin         T34,Usa, USA          11:54.87  
 --   372 Jimenez, Rafael        T54,Esp, ESP               DNF  
 --   346 Kozarek, Robert        T53,Usa, USA               DNF  
 --   367 Colman, Richard        T53,Aus, AUS               DNF  
 --   379 Senbeta, James         T54,Usa, USA               DNF  
 
Event 56  Women 800 Meter T44
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   317 Norman, Grace          T44,Usa, USA           2:28.87  


Athlete housing is only available Friday, June 26 - Monday June 29.  Available rooms are Doubles.