updated November 5 at 10:00am

Open Women 4 km 

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1682

Anna Weber

Oiselle

14:25

2

1741

Erin Poteat

Unatt - USATF

21:23

 

 

 

 

 

Open Men 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1790

Nate Veldt

unattached

12:54

2

1782

David Evans

unattached

13:09

3

1787

Matthew Nicholson

unattached

13:14

4

1783

Ryan Kearns

unattached

13:22

5

1788

Dave Santelik

unattached

13:41

6

1785

Cole Manschot

unattached

13:43

7

1819

Patrick Edwards

unattached

13:45

8

1821

Nick O'Malley

unattached

14:12

9

1744

Cody Siblisk

Unatt - USATF

14:16

10

1823

Brandon Karcher

unattached

14:39

11

1646

Joshua Knight

Columbus Running Club

14:47

12

1784

Brendan Knapp

unattached

14:58

13

1832

Stephen Hollander

Unatt - USATF

15:34

14

1786

Matthew Miller

unattached

20:28

 

 

 

 

 

Masters Men 40-44 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1824

Cory Sengsanith

Purdue Area Track Club

17:40

2

1742

Brad Poteat

Unatt - USATF

18:06

3

1822

Robert Allen

unattached

19:47

4

1828

Oliver Wendt

unattached

20:05

 

 

 

 

 

Masters Women 40-44 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1791

Julia Verville

unattached

18:42

 

 

 

 

 

Masters Men 45-49 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1685

Joseph Balagtas

Purdue Area Track Club

15:29

2

1658

Norm Campbell

Igloi Track Club

16:59

3

1825

Richard Conn

unattached

17:25

4

1815

Tony Hazbun

unattached

17:29

5

1743

Andy Schloot

Unatt - USATF

22:11

 

 

 

 

 

Masters Men 50-54 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1827

Jeff Williams

Purdue Area Track Club

15:47

2

1738

Mike Manning

Unatt - USATF

16:54

 

 

 

 

 

Masters Men 55-59 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1659

John Stille

Igloi Track Club

16:51

2

1734

Damon Clements

Unatt - USATF

18:37

 

 

 

 

 

Masters Men 60-64

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1728

Curtis Baldwin

Unatt - USATF

   24:48

 

 

 

 

 

Masters Men 65-69

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1792

Charles Cutter

unattached

22:06

 

 

 

 

 

8 & Under Girls - 2 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1755

Addison Carlile

unattached

8:28

2

1678

Amelia Voglewede

Northside Saints

8:54

3

1654

Mia Schiesser

Fishers Fire

9:02

4

1638

Ena Gilliana

Calumet Region Striders

9:11

5

1730

Kaitlyn Benner

Unatt - USATF

10:27

6

1754

Annabelle Calow

unattached

10:29

7

1645

Eden Knight

Columbus Running Club

10:35

8

1758

Emma Prochno

unattached

10:41

9

1756

Addison Gustus

unattached

11:05

10

1760

Josephine Seymour

unattached

11:43

11

1673

Samantha Paberzs

Northside Saints

12:04

12

1759

Estelle Seymour

unattached

14:59

13

1757

Kiersten Miller

unattached

17:28

 

 

 

 

 

8 & Under Boys - 2 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1695

David Curl III

Purdue Area Track Club

8:47

2

1710

Luke Hildreth

South Central Indiana Running Club

8:47

3

1751

Jacob Nelson

unattached

9:15

4

1752

Harrison Stutler

unattached

9:51

5

1705

Finnan White

Purdue Area Track Club

9:58

6

1712

Micah Jablonski

South Central Indiana Running Club

9:59

7

1753

David Warner

unattached

10:25

8

1706

Mason Wright

Purdue Area Track Club

10:44

9

1690

Noah Boggess

Purdue Area Track Club

10:52

10

1748

Nathaniel Lehmann

Northside Saints

10:56

11

1750

Lincoln Miller

unattached

10:59

12

1689

Benjamin Boggess

Purdue Area Track Club

11:18

13

1698

John Evans

Purdue Area Track Club

11:28

14

1691

Jack Bridge

Purdue Area Track Club

14:38

15

1749

Kole Miller

unattached

17:58

 

 

 

 

 

9-10 Girls 3 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1651

Vivienne Siefker

Columbus Running Club

12:49

2

1647

Sierra Newell

Columbus Running Club

13:14

3

1633

Payton Boyer

Calumet Region Striders

13:22

4

1639

Ani Gilliana

Calumet Region Striders

13:28

5

1818

Rosie Barrett

Northside Saints

13:34

6

1714

Carly Kaiser

South Central Indiana Running Club

14:36

7

1813

Maggie Russell

Columbus Running Club

15:03

8

1814

Charley Kerber

Columbus Running Club

15:05

9

1643

Chloe Binder

Columbus Running Club

18:01

 

 

 

 

 

9-10 Boys 3 km 

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1665

Connor Carlile

Northside Saints

11:02

2

1655

Tyler Schiesser

Fishers Fire

11:36

3

1667

Ben Grissom

Northside Saints

11:38

4

1762

Benjamin Bowling

unattached

11:41

5

1746

Owen Wanner

Unatt - USATF

11:46

6

1702

Arun Raman

Purdue Area Track Club

12:02

7

1687

Ashwin Balakrishnan

Purdue Area Track Club

12:02

8

1657

Gavin Vessels

Fishers Fire

12:10

9

1703

Ian Strachan

Purdue Area Track Club

12:39

10

1765

Samuel Lehmann

Northside Saints

13:04

11

1707

Jacob Wright

Purdue Area Track Club

13:15

12

1761

Stewart Berryhill

unattached

13:16

13

1675

Brock Rose

Northside Saints

13:20

14

1729

Jude Bane

Unatt - USATF

13:23

15

1683

Joseph Balagtas

Purdue Area Track Club

13:50

16

1699

Benjamin Fredette

Purdue Area Track Club

13:51

17

1763

Tristan Dowell

unattached

14:12

18

1820

Jeffrey Williams

Purdue Area Track Club

14:14

19

1642

Chase Binder

Columbus Running Club

14:21

20

1650

Derek Patchett

Columbus Running Club

14:42

21

1688

Maxwell Bartlett

Purdue Area Track Club

14:54

22

1713

Lucas Jablonski

South Central Indiana Running Club

16:37

23

1766

Ethan Mills

unattached

20:14

24

1829

Tobias Bowling

unattached

37:24

 

 

 

 

 

11-12 Girls 3 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1676

Lilian Rose

Northside Saints

11:30

2

1663

Raegan Bohbrink

Northside Saints

11:58

3

1649

Brianna Newell

Columbus Running Club

12:05

4

1660

Jamie Klavon

Northside Saints

12:07

5

1634

Reilly Boyer

Calumet Region Striders

12:24

6

1671

Delaney Klee

Northside Saints

12:43

7

1780

Rachel Manning

unattached

13:39

8

1719

Alexus Morris

South Central Indiana Running Club

13:42

9

1721

Zoe Plummmer

South Central Indiana Running Club

13:43

10

1725

Lillian Sunbury

South Central Indiana Running Club

13:43

11

1781

Elyse Nelson

unattached

14:01

12

1700

Ava Hallberg

Purdue Area Track Club

14:02

13

1674

Shelby Paberzs

Northside Saints

14:17

14

1709

Kinsley Folsom

South Central Indiana Running Club

14:19

15

1778

Olivia Carithers

unattached

15:00

16

1644

Julie Klaus

Columbus Running Club

15:17

17

1779

Maya Dukes

unattached

15:46

18

1711

Abby Hildreth

South Central Indiana Running Club

15:53

19

1693

Anna Claire Bridge

Purdue Area Track Club

16:04

20

1777

Jacoba Babin

unattached

17:50

 

 

 

 

 

11-12 Boys 3 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1666

Jackson Carlile

Northside Saints

10:18

2

1715

Brandon Kleber

South Central Indiana Running Club

10:54

3

1739

Lance McIntosh

Unatt - USATF

11:04

4

1648

Matthew Newell

Columbus Running Club

11:26

5

1662

Tyler Backlund

Northside Saints

11:29

6

1681

Jack Weber

Northside Saints

11:30

7

1747

Isidore White

Unatt - USATF

11:31

8

1701

Andre Hazbun

Purdue Area Track Club

11:55

9

1679

Patrick Voglewede

Northside Saints

12:01

10

1745

Alexander Smith

Unatt - USATF

12:09

11

1731

Connor Blankman

Unatt - USATF

12:10

12

1771

Christian Geary

unattached

12:12

13

1694

Wyatt Curl

Purdue Area Track Club

12:12

14

1684

Henry Balagtas

Purdue Area Track Club

12:16

15

1833

Joey Capito

unattached

12:44

16

1696

Quinton Custer

Purdue Area Track Club

13:42

17

1704

Edward Toms

Purdue Area Track Club

13:42

18

1716

Ben Kriete

South Central Indiana Running Club

13:49

19

1652

Zachary Wager

Columbus Running Club

14:10

20

1722

Michael Proffer

South Central Indiana Running Club

14:14

21

1774

Ben Meyer

unattached

14:29

22

1773

Zachary Lasater

unattached

14:34

23

1697

Jack Deiser

Purdue Area Track Club

14:47

24

1776

Allen Miller

unattached

15:12

25

1772

Jackson Gustus

unattached

15:24

26

1775

Aidan Miller

unattached

15:29

27

1770

Isaac Flanery

unattached

17:49

28

1640

Eli Gilliana

Calumet Region Striders

17:59

29

1812

Dylan Rimkus

Calumet Region Striders

21:16

 

 

 

 

 

13-14 Girls 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1641

Ava Gilliana

Calumet Region Striders

15:15

2

1630

Cora Minkis

Brownsburg Elite Running Club

15:20

3

1632

Mary Wehrle

Brownsburg Elite Running Club

15:33

4

1629

Brooke Dixon

Brownsburg Elite Running Club

15:48

5

1627

Gracie Carr

Brownsburg Elite Running Club

15:53

6

1726

Makenna Sunbury

South Central Indiana Running Club

16:07

7

1670

Megan Kaster

Northside Saints

16:13

8

1635

Jordyn Boyer

Calumet Region Striders

16:35

9

1631

Mariah Wehrle

Brownsburg Elite Running Club

17:34

10

1636

Nicole Brandy

Calumet Region Striders

17:38

11

1803

Lillian Zubeck

unattached

17:41

12

1802

Rachel Kujawa

unattached

17:46

13

1628

Emma Cougill

Brownsburg Elite Running Club

18:04

14

1718

Courtney Mansfield

South Central Indiana Running Club

18:31

15

1801

Jasmine Herrell

unattached

18:59

16

1817

Kinley Callahan

Northside Saints

19:53

 

 

 

 

 

13-14 Boys 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1737

John Hodges

Unatt - USATF

13:30

2

1661

Ben Myers

Indiana All Star Running Club

13:35

3

1733

Patrick Campbell

Unatt - USATF

13:47

4

1669

Nicholas Hruskoci

Northside Saints

13:48

5

1668

Jack Hawes Jr

Northside Saints

15:06

6

1720

Luke Plummer

South Central Indiana Running Club

15:18

7

1796

Noah Douthit

unattached

15:31

8

1816

Austin Callahan

Northside Saints

15:42

9

1735

Cuahutemoc Fernandez Jr

Unatt - USATF

16:04

10

1672

Drew Miller

Northside Saints

16:11

11

1797

Luke Gerber

unattached

16:21

12

1708

Lucas Bane

South Central Indiana Running Club

16:26

13

1717

Colin Madden

South Central Indiana Running Club

16:34

14

1826

Kaden Wise

Columbus Running Club

16:42

15

1800

Caleb Yeoman

unattached

17:12

16

1736

Noah Hallberg

Unatt - USATF

17:16

17

1795

John Bowling

unattached

17:27

18

1793

Gage Baumgart

unattached

17:31

19

1798

Gabe Moorman

unattached

17:36

20

1677

Charlie Schackmuth

Northside Saints

17:48

21

1794

Emmett Berryhill

unattached

18:11

22

1664

Ethan Bowers

Northside Saints

19:20

 

 

 

 

 

15-16 Girls 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1807

Eleana Manning

unattached

21:14

 

 

 

 

 

15-16 Boys 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1653

Matt Gerst

Evansville Speedsters Track Club

14:07

2

1806

AJ Goecker

unattached

14:24

3

1831

Andrew Noel

Unatt - USATF

15:01

4

1656

Sam Stage

Fishers Fire

15:03

5

1680

Charles Voglewede

Northside Saints

15:10

6

1805

Bryce Dixon

unattached

15:40

7

1804

Noah Allen

unattached

20:13

 

 

 

 

 

17-18 Girls 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1810

Elizabeth Bowling

unattached

19:01

2

1811

Taylor Grehl

unattached

19:55

 

 

 

 

 

17-18 Boys 4 km

Place

Bib #

Name

Affiliation

Time

1

1830

Tyler Bowling

unattached

14:17

2

1809

Ben Porter

unattached

14:19

3

1732

Joshua Bruce

Unatt - USATF

14:59

4

1808

Jordan Louie

unattached

16:03