RESULTS:  2016 USATF Indiana Junior Olympic Cross Country Championships
November 12, 2016    Blue River Park, Shelbyville
 
8 & Under Girls - 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carlile, Addison          08 Northside Saints A        4:07       8:14        
  2 Grande Rosas, Gabriela    08 Unattached                4:16       8:31        
  3 Ferreri, Gianna           08 Westfield Yo              4:21       8:42    1   
  4 Fawcett, Ella             08 Westfield Yo              4:24       8:47    2   
  5 Miller, Aubrey            08 Hoosier Trac              4:27       8:54        
  6 Browning, Hailey          08 Southern Ind              4:42       9:23        
  7 Cody, Trinity             08 South Centra              4:43       9:26        
  8 Bos, Annisten             09 Fishers Fire A            4:45       9:30    3   
  9 Berger, Aubrey            08 Fishers Fire A            4:46       9:32    4   
 10 Conway, Lyla              08 Unattached                4:52       9:43        
 11 Lukowski, Maggie          09 Calumet Regi              4:53       9:46        
 12 Woolever, Cambrie         08 Fishers Fire A            4:54       9:48    5   
 13 Dragoo, Ella              08 Fishers Fire A            4:56       9:52    6   
 14 Kaufman, Lucy             08 Body in Training A        4:58       9:55    7   
 15 Applegate, Ansley         08 Body in Training A        5:02      10:04    8   
 16 Flynn, Sylvia             09 Westfield Yo              5:07      10:13    9   
 17 Johnson, Kenley           09 Body in Training A        5:08      10:15   10   
 18 Fields, Adria             08 Westfield Yo              5:15      10:31   11   
 19 Newton, Chelsea           08 Body in Training A        5:17      10:33   12   
 20 Cummings, Grace           08 Body in Training A        5:23      10:45   13   
 21 Thompson, Alexa           09 Northside Saints A        5:28      10:56        
 22 Atkinson, Kelsey          09 Westfield Yo              5:38      11:15   14   
 23 Travelsted, Zan           10 Westfield Yo              5:38      11:16   15   
 24 Alfaro, Luciana           10 Westfield Yo              5:56      11:52   16   
 25 Paberzs, Samantha         08 Northside Saints A        6:03      12:06        
 26 Herring, Carly Joe        09 Westfield Yo              6:10      12:19   17   
 27 Fitzpatrick, Eden         10 Fishers Fire A            6:11      12:21   18   
 28 Payne, Ruayne             09 Columbus Running A        7:11      14:22        
 29 Moran, Kyla               09 Westfield Yo              9:28      18:56        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Fishers Fire A               36    3    4    5    6   18                     
      Total Time:    51:03.00                                                     
         Average:    10:12.60                                                     
   2 Westfield Youth Sports In    37    1    2    9   11   14   15   16   17      
      Total Time:    49:28.00                                                     
         Average:     9:53.60                                                     
   3 Body in Training A           50    7    8   10   12   13                     
      Total Time:    51:32.00                                                     
         Average:    10:18.40 
                                                                                  
 
8 & Under Boys - 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Lesnet, Malachi           08 Body in Training A        3:58       7:55    1   
  2 Verkamp, Tryp             08 Southern Ind              4:02       8:04        
  3 Torres, Reece             09 Fishers Fire A            4:06       8:11    2   
  4 Wolf, Parker              08 Southern Ind              4:08       8:15        
  5 Wildman, Chase            08 Southern Ind              4:08       8:16        
  6 Colvin, Case              08 Hoosier Trac              4:10       8:20        
  7 Lesnet, Eli               10 Body in Training A        4:17       8:34    3   
  8 DeLillo, Ian              08 Carmel Dista              4:18       8:35        
  9 Harris, Ryker             09 Fishers Fire A            4:18       8:36    4   
 10 Reckers, Justin           08 Columbus Running A        4:21       8:41    5   
 11 Woolever, Jacoby          10 Fishers Fire A            4:21       8:42    6   
 12 Schimmel, Brody           08 Hoosier Trac              4:24       8:48        
 13 Barnes, Banner            09 Body in Training A        4:25       8:49    7   
 14 Kelly, Brycen             09 Unattached                4:30       8:59        
 15 Livingston, William       08 Southern Ind              4:31       9:02        
 16 Rush, Gabriel             08 Fishers Fire A            4:36       9:11    8   
 17 Harrington, Brighton      08 Unattached                4:37       9:13        
 18 Ertel, Carsen             08 Fishers Fire A            4:39       9:17    9   
 19 Geis, Jimmy               08 Fishers Fire A            4:41       9:22   10   
 20 Orme, Hudson              09 Columbus Running A        4:42       9:24   11   
 21 Wrightsman, Eli           08 Unattached                4:46       9:31        
 22 Cates, Tyler              10 Hoosier Trac              4:53       9:46        
 23 Sinclair, Braxton         08 South Centra              4:56       9:52        
 24 LaCombe, Joseph           08 Body in Training A        4:58       9:56   12   
 25 Powers, Luke              09 Fishers Fire B            5:00      10:00        
 26 Jablonski, Caleb          09 South Centra              5:01      10:01        
 27 Johnson, Ethan            08 Southern Ind              5:01      10:01        
 28 Dowell, Maddox            08 Hoosier Trac              5:04      10:07        
 29 Hartman, Owen             08 Blue River R              5:05      10:09        
 30 Talbot, Owen              08 Fishers Fire B            5:07      10:13        
 31 Melling, Cole             10 Fishers Fire B            5:08      10:15        
 32 Hoffman, Dexter           09 Westfield Yo              5:12      10:23        
 33 Johnson, Caleb            09 Southern Ind              5:12      10:24        
 34 Behnke, Wyatt             09 Columbus Running A        5:14      10:28   13   
 35 Grimes, Jacob             08 Body in Training A        5:14      10:28   14   
 36 Samreta, Andy             09 Westfield Yo              5:22      10:44        
 37 Buysse, Anton             08 Body in Training A        5:26      10:51   15   
 38 Rangel, Jaxon             08 Unattached                5:31      11:01        
 39 Whittington, Stillman     08 Columbus Running A        5:38      11:16   16   
 40 Ipock, Cale               08 Northside Saints A        5:45      11:30        
 41 Moise, Dominic            10 Body in Training A        5:52      11:43   17   
 42 McCabe, Maxwell           09 Fishers Fire B            5:59      11:58        
 43 Burge, Lucas              09 Columbus Running A        6:01      12:01   18   
 44 Schramm, Dathan           10 Unattached                6:50      13:39        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Fishers Fire A               29    2    4    6    8    9   10                
      Total Time:    43:57.00                                                     
         Average:     8:47.40                                                     
   2 Body in Training A           37    1    3    7   12   14   15   17           
      Total Time:    45:42.00                                                     
         Average:     9:08.40                                                     
   3 Columbus Running A           63    5   11   13   16   18                     
      Total Time:    51:50.00                                                     
         Average:    10:22.00   


9-10 Girls - 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
   1  #463 Whitworth, Mattie   06 Southern Ind Cat          3:54      11:40    1   
  2 #1810 Klem, Lauren        06 Unattached                3:58      11:52        
  3  #464 Wilcox, Miley       07 Southern Ind Cat          4:00      12:00    2   
  4   #50 Perez, Nadia        06 Body in Training A        4:05      12:15    3   
  5  #248 Schiesser, Mia      07 Fishers Fire A            4:09      12:25    4   
  6  #191 Newell, Sierra      06 Columbus Running A        4:10      12:30    5   
  7  #465 Wilcox, Rachel      06 Southern Ind Cat          4:10      12:30    6   
  8  #258 Woolever, Waverly   07 Fishers Fire A            4:11      12:31    7   
  9   #46 Muzechuk, Ella      06 Body in Training A        4:11      12:33    8   
 10  #209 Wolf, Kyleigh       06 Columbus Running A        4:13      12:37    9   
 11  #377 Voglewede, Amelia   07 Northside Saints A        4:13      12:38        
 12  #400 Sunbury, Ava        06 South Central In          4:15      12:44        
 13  #453 Pearce, Claudia     06 Southern Ind Cat          4:15      12:45   10   
 14   #55 Score, Julia        07 Body in Training A        4:17      12:50   11   
 15  #396 Mora, Page          06 South Central In          4:20      12:58        
 16   #13 Applegate, Kennedy  06 Body in Training A        4:20      12:59   12   
 17  #129 Wenzler, Kara       06 Carmel Dist A             4:22      13:04   13   
 18  #472 Hemmerlein, Tori    06 Southern Ind Wol          4:22      13:06        
 19  #245 Poynter, Madelyn    06 Fishers Fire A            4:23      13:08   14   
 20  #474 Kerber, Maggie      07 Southern Ind Wol          4:24      13:10        
 21 #1878 Samreta, Maddie     07 Westfield A               4:24      13:12   15   
 22  #123 Samms, Lani         06 Carmel Dist A             4:25      13:14   16   
 23   #40 Lingenfelter, Isab  06 Body in Training A        4:27      13:21   17   
 24   #98 Guerrant, Ashlyn    06 Carmel Dist A             4:28      13:22   18   
 25  #469 Dilger, Hattie      07 Southern Ind Wol          4:30      13:28        
 26  #439 Coleman, Elise      07 Southern Ind Cat          4:30      13:28   19   
 27   #97 Goldstein, Ava      06 Carmel Dist A             4:31      13:31   20   
 28    #7 Simpson, Ellie      06 Blue River Run            4:32      13:35        
 29 #1868 Hoffman, Elliot     06 Westfield A               4:32      13:36   21   
 30  #449 Kara, Ashley        07 Southern Ind Cat          4:33      13:38   22   
 31  #120 Rentschler, Isabel  07 Carmel Dist A             4:34      13:42   23   
 32   #74 Boyer, Payton       06 Calumet Region S          4:35      13:43        
 33  #482 VanMeter, Linzi     07 Southern Ind Wol          4:36      13:48        
 34 #1847 Barnett, Olivia     07 Westfield A               4:38      13:54   24   
 35   #43 Moise, Charlotte    07 Body in Training A        4:43      14:08   25   
 36  #454 Plank, Rilynn       07 Southern Ind Cat          4:44      14:10   26   
 37  #244 Powers, Ava         06 Fishers Fire A            4:46      14:16   27   
 38   #31 Kaufman, Jordan     07 Body in Training A        4:47      14:21   28   
 39  #186 Knight, Eden        07 Columbus Running A        4:48      14:23   29   
 40 #1861 Hahn, Emmeline      07 Westfield A               4:49      14:27   30   
 41  #459 Simmons, Kathleen   06 Southern Ind Cat          4:50      14:29   31   
 42  #236 Kolb, Sullivan      06 Fishers Fire A            4:50      14:30   32   
 43  #404 Wisler, Lana        07 South Central In          4:57      14:50        
 44  #360 Ipock, Kailani      07 Northside Saints A        5:06      15:18        
 45  #290 Rich, Mallory       06 Hoosier Track A           5:06      15:18        
 46  #300 Wood, Mariah        06 Hoosier Track A           5:10      15:29        
 47  #176 Binder, Chloe       06 Columbus Running A        5:15      15:44   33   
 48 #1873 Moran, Kelsey       06 Westfield A               5:21      16:02   34   
 49  #518 Benner, Kaitlyn     07 Unattached                5:22      16:06        
 50    #3 Hartman, Addison    07 Blue River Run            5:25      16:14        
 51  #185 Kleinhenz, Nora     07 Columbus Running A        6:23      19:07   35   
 52  #318 Goodson, Katherine  06 Indiana Track A           7:18      21:54        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Southern Indiana Catholic    38    1    2    6   10   19   22   26   31      
      Total Time:  1:02:23.00                                                     
         Average:    12:28.60                                                     
   2 Body in Training A           51    3    8   11   12   17   25   28           
      Total Time:  1:03:58.00                                                     
         Average:    12:47.60                                                     
   3 Fishers Fire A               84    4    7   14   27   32                     
      Total Time:  1:06:50.00                                                     
         Average:    13:22.00                                                     
   4 Carmel Distance Project A    90   13   16   18   20   23                     
      Total Time:  1:06:53.00                                                     
         Average:    13:22.60                                                     
   5 Columbus Running A          111    5    9   29   33   35                     
      Total Time:  1:14:21.00                                                     
         Average:    14:52.20                                                     
   6 Westfield Youth Sports In   124   15   21   24   30   34                     
      Total Time:  1:11:11.00                                                     
         Average:    14:14.20  
                           
 
9-10 Boys - 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Terkhorn, Brodie          06 Southern Ind              3:33      10:39    1   
  2 Moor, Alec                06 Body in Training B        3:40      10:58    2   
  3 Winders, Caleb            07 Indiana Track A           3:46      11:18        
  4 McGaughey, Corban         07 Body in Training A        3:48      11:22    3   
  5 Melling, Parker           07 Fishers Fire A            3:48      11:24        
  6 Wolf, Reece               06 Southern Ind              3:51      11:31        
  7 Lukowski, Colin           07 Calumet Regi              3:52      11:35        
  8 Williams, Egan            06 Carmel Dista              3:53      11:37    4   
  9 Murray, Brock             06 Body in Training A        3:55      11:44    5   
 10 Hubbard, Lance            06 South Centra              3:56      11:48    6   
 11 Shinneman, Jack           07 Body in Training A        3:57      11:49    7   
 12 Flynn, Noah               06 Westfield Yo              3:57      11:50    8   
 13 Kimmel, Charlie           07 Body in Training A        3:58      11:52    9   
 14 Brown, Zachary            06 Fishers Fire A            3:58      11:52        
 15 Kelly, Andrew             06 Southern Ind              3:58      11:53   10   
 16 Rinehart, Anthony         06 Northside Saints A        3:58      11:54   11   
 17 Dinn, Daniel              06 Hoosier Trac              3:59      11:56        
 18 Mohler, Joseph            06 Westfield Yo              4:00      11:58   12   
 19 Spurgeon, Luke            06 Columbus Running A        4:01      12:02   13   
 20 Patchett, Derek           06 Columbus Running A        4:02      12:04   14   
 21 Meisner, Maxwell          06 Northside Saints A        4:02      12:05   15   
 22 Burgett, Eliot            06 Body in Training B        4:03      12:08   16   
 23 Romine, Cooper            06 Carmel Dista              4:03      12:09   17   
 24 Fleming, William          06 Unattached                4:04      12:10        
 25 Berg, Abe                 06 Southern Ind              4:05      12:15        
 26 Neal, Ronald              06 Body in Training A        4:06      12:16   18   
 27 Mallon, Lucas             07 Carmel Dista              4:06      12:17   19   
 28 Dowell, Tristan           06 South Centra              4:06      12:17   20   
 29 Field, Grady              07 Unattached                4:08      12:22        
 30 Bontrager, Maxwell        06 Carmel Dista              4:08      12:24   21   
 31 Cope, Aiden               06 Carmel Dista              4:10      12:29   22   
 32 Proctor, Leyton           07 Southern Ind              4:10      12:30   23   
 33 Hall, Logan               06 Evansville S              4:11      12:31        
 34 Hummel, Eli               06 Northside Saints A        4:11      12:31   24   
 35 Pellegrino, Peter         06 Carmel Dista              4:14      12:41   25   
 36 Rose, Brock               06 Northside Saints A        4:15      12:45   26   
 37 Morrison, Jalen           06 Southern Ind              4:16      12:46        
 38 Neely, Drew               06 Westfield Yo              4:16      12:47   27   
 39 Cadio, Adrien             06 Carmel Dista              4:16      12:48   28   
 40 Binder, Chase             06 Columbus Running A        4:17      12:49   29   
 41 Wischmeyer, Brock         07 Blue River R              4:17      12:50   30   
 42 Billingsley, Thurgood     07 Southern Ind              4:18      12:54   31   
 43 Jablonski, Micah          07 South Centra              4:19      12:57   32   
 44 Reid, Jamiah              06 Westfield Yo              4:20      13:00   33   
 45 Wood, Henry               07 Fishers Fire A            4:21      13:03        
 46 Anderson, Miguel          07 South Centra              4:23      13:09   34   
 47 McGuire, Braden           06 Southern Ind              4:24      13:10   35   
 48 Ervine, Teegan            06 Blue River R              4:24      13:12   36   
 49 Cummings, Grant           06 Body in Training B        4:24      13:12   37   
 50 Cole, Aidan               07 Northside Saints A        4:25      13:14   38   
 51 McCoskey, Lance           06 Body in Training A        4:26      13:16   39   
 52 Davis, Ben                07 Hoosier Trac              4:26      13:16        
 53 Hundt, Quinn              06 Fishers Fire A            4:26      13:17        
 54 Barnes, Bode              06 Body in Training B        4:26      13:17   40   
 55 Clark, Wyatt              07 Columbus Running A        4:28      13:24   41   
 56 Brown, Aidan              06 Columbus Running A        4:30      13:28   42   
 57 McGriff, Owen             06 Body in Training B        4:30      13:29   43   
 58 Chisman, Wyatt            07 Southern Ind              4:30      13:29   44   
 59 White, Neal               07 Columbus Running A        4:30      13:29   45   
 60 Coleman, Reid             06 Southern Ind              4:32      13:35   46   
 61 Barrows, Corwyn           06 Westfield Yo              4:32      13:36   47   
 62 Rodgers, Andrew           06 Westfield Yo              4:33      13:37        
 63 Springer, Elijah          06 Blue River R              4:34      13:41   48   
 64 Leak, Dawson              07 South Centra              4:35      13:43   49   
 65 Clark, Elijah             07 Columbus Running A        4:37      13:49   50   
 66 Jablonski, Lucas          06 South Centra              4:37      13:50   51   
 67 Brown, Jacob              06 Body in Training A        4:38      13:52   52   
 68 Jones, Nolan              06 Carmel Dista              4:38      13:54        
 69 Hoffman, Graham           07 Westfield Yo              4:40      14:00   53   
 70 McGriff, Cooper           06 Body in Training B        4:41      14:03   54   
 71 Hughes, Blake             06 Blue River R              4:41      14:03   55   
 72 Slaven, Elias             07 Blue River R              4:42      14:04   56   
 73 Adams, Elijah             06 Hoosier Trac              4:43      14:09        
 74 Burge, Matthew            07 Columbus Running A        4:47      14:19   57   
 75 Dobson, Miller            07 Carmel Dista              4:47      14:19        
 76 Herring, Cole             07 Westfield Yo              4:52      14:34   58   
 77 Burns, Logan              06 Carmel Dista              4:54      14:41   59   
 78 Thomas, Nicolas           06 Body in Training B        4:55      14:45   60   
 79 Yochum, Dacoda            07 Body in Training B        4:56      14:47   61   
 80 Johnson, Henry            06 Body in Training A        4:58      14:54   62   
 81 Leinenbach, Zadyn         06 Unattached                5:03      15:08        
 82 Brown, Andrew             06 Columbus Running B        5:04      15:12        
 83 Brown, Jake               06 Southern Ind              5:07      15:19   63   
 84 Cates, Spencer            07 Hoosier Trac              5:15      15:44        
 85 Bense, Evan               07 Columbus Running B        5:19      15:55        
 86 Romaniuk, Jackson         07 Carmel Dista              5:19      15:57        
 87 Decker, Caleb             07 Blue River R              5:21      16:02   64   
 88 Payne, David Henry        07 Columbus Running B        5:34      16:40        
 89 Buysse, Mason             06 Body in Training C        5:57      17:49        
 90 Nurrenbern, Cooper        07 Evansville S              6:03      18:08        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Body in Training A           42    3    5    7    9   18   39   52   62      
      Total Time:    59:03.00                                                     
         Average:    11:48.60                                                     
   2 Carmel Distance Project A    83    4   17   19   21   22   25   28   59      
      Total Time:  1:00:56.00                                                     
         Average:    12:11.20                                                     
   3 Southern Indiana Catholic   100    1   10   23   31   35   44   46   63      
      Total Time:  1:01:06.00                                                     
         Average:    12:13.20                                                     
   4 Northside Saints A          114   11   15   24   26   38                     
      Total Time:  1:02:29.00                                                     
         Average:    12:29.80                                                     
   5 Westfield Youth Sports In   127    8   12   27   33   47   53   58           
      Total Time:  1:03:11.00                                                     
         Average:    12:38.20                                                     
   6 Body in Training B          138    2   16   37   40   43   54   60   61      
      Total Time:  1:03:04.00                                                     
         Average:    12:36.80                                                     
   7 Columbus Running A          139   13   14   29   41   42   45   50   57      
      Total Time:  1:03:47.00                                                     
         Average:    12:45.40                                                     
   8 South Central Indiana Run   141    6   20   32   34   49   51                
      Total Time:  1:03:54.00                                                     
         Average:    12:46.80                                                     
   9 Blue River Running Club A   225   30   36   48   55   56   64                
      Total Time:  1:07:50.00                                                     
         Average:    13:34.00                                                     



11-12 Girls  - 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Gallagher, Bridget        04 Northside Saints A        3:37      10:50    1   
  2 Kaiser, Jill              04 Southern Ind              3:38      10:54    2   
  3 Kennedy, Sophia           05 Carmel Dista              3:39      10:55    3   
  4 Latta, Alisondra          04 Fishers Fire A            3:39      10:56    4   
  5 Flick, Ashley             04 Northside Saints A        3:40      11:00    5   
  6 Noel, Evie                04 Hoosier Trac              3:42      11:04    6   
  7 Klavon, Jamie             04 Carmel Dista              3:43      11:07    7   
  8 Sturwold, McKenzie        04 Unattached                3:45      11:14        
  9 Hodges, Mary              04 Unattached                3:46      11:18        
 10 Siefker, Vivienne         05 South Centra              3:48      11:23    8   
 11 DeLillo, Macie            05 Carmel Dista              3:48      11:24    9   
 12 Baker, Lily               05 Columbus Running A        3:49      11:26   10   
 13 Puckett, Bailey           04 Unattached                3:49      11:26        
 14 McKee, Olivia             04 Carmel Dista              3:49      11:26   11   
 15 Krueger, Chloe            04 Columbus Running A        3:50      11:28   12   
 16 Shillings, Briley         05 Hoosier Trac              3:50      11:30   13   
 17 McCallister, Molly        04 Southern Ind              3:51      11:31   14   
 18 Hall, Ellie               04 Southern Ind              3:52      11:34   15   
 19 Wilson, Vivian            05 Carmel Dista              3:53      11:37   16   
 20 Boyer, Reilly             04 Calumet Regi              3:53      11:39        
 21 Mybeck, Megan             04 Fishers Fire A            3:53      11:39   17   
 22 Wildman, Paige            05 Southern Ind              3:54      11:40   18   
 23 Livingston, Sara          05 Southern Ind              3:54      11:42   19   
 24 Sunbury, Lillian          04 South Centra              3:55      11:43   20   
 25 Farley, Gretchen          04 Northside Saints A        3:55      11:43   21   
 26 Sheets, Alexis            04 Unattached                3:55      11:44        
 27 Taller, Evie              04 Carmel Dista              3:56      11:46   22   
 28 Naas, Cara                05 Carmel Dista              3:57      11:51   23   
 29 VanMeter, Andi            04 Southern Ind              3:58      11:52   24   
 30 Miller, Halle             04 Hoosier Trac              3:58      11:53   25   
 31 Morrison, Katie           05 Hoosier Trac              3:58      11:54   26   
 32 Olovich, Grace            04 Northside Saints A        3:59      11:55   27   
 33 Murthy, Maya              04 Carmel Dista              3:59      11:56   28   
 34 Boothe, Georgia           04 Northside Saints A        4:00      11:58   29   
 35 Schemel, Robyn            05 Westfield Yo              4:00      11:59   30   
 36 Rahschulte, Madison       04 Southeastern              4:01      12:02        
 37 Barrett, Emma             05 Carmel Dista              4:02      12:06   31   
 38 Bruns, Zoe                04 Body in Training A        4:02      12:06        
 39 Plummer, Zoe              04 South Centra              4:04      12:12   32   
 40 Slade, Emily              04 Carmel Dista              4:05      12:13   33   
 41 Hargrave, Veronica        05 Unattached                4:08      12:22        
 42 Meza, Jessica             05 Columbus Running A        4:08      12:22   34   
 43 Bertram, Harley           04 Fishers Fire A            4:11      12:31   35   
 44 Wisler, Claire            04 South Centra              4:11      12:33   36   
 45 Lahee, Brooke             04 Northside Saints A        4:12      12:35   37   
 46 Folsom, Kinsley           04 South Centra              4:13      12:38   38   
 47 Francis, Annika           05 Westfield Yo              4:14      12:42   39   
 48 Proctor, Avery            05 Southern Ind              4:15      12:43   40   
 49 Barker, Piper             04 Evansville S              4:15      12:44        
 50 Kaiser, Carly             05 South Centra              4:16      12:47   41   
 51 Carter, Ava               05 Carmel Dista              4:17      12:51   42   
 52 Collins, Kate             04 Unattached                4:18      12:53        
 53 Voelker, Erica            04 Southern Ind              4:18      12:54   43   
 54 Del Carlo, Chloe          05 Carmel Dista              4:19      12:56   44   
 55 Davis, LayLa              05 Southern Ind              4:19      12:57   45   
 56 Geis, Abby                04 Fishers Fire A            4:20      12:58   46   
 57 Sullivan, Sydnee          05 Unattached                4:22      13:04        
 58 Callahan, Emma            05 Indiana Track A           4:22      13:05        
 59 Hoskins, Maci             04 Southern Ind              4:22      13:05   47   
 60 Trout, Delaney            04 Hoosier Trac              4:25      13:13   48   
 61 Jones, Karina             04 Carmel Dista              4:28      13:23   49   
 62 Foster, Lilly             04 Indiana Track A           4:29      13:27        
 63 Austin, Leslie            05 Columbus Running A        4:31      13:32   50   
 64 White, Ellen              04 Columbus Running A        4:33      13:37   51   
 65 Brandenburg, Kelly        05 Fishers Fire A            4:33      13:39   52   
 66 Gamble, Anna              04 Unattached                4:38      13:52        
 67 Van Dyke, Olivia          04 Northside Saints A        4:41      14:01   53   
 68 Smith, Mia                05 Carmel Dista              4:43      14:09   54   
 69 Herring, Camryn           05 Westfield Yo              4:45      14:13   55   
 70 Smith, Jadelynn           05 Hoosier Trac              4:48      14:22   56   
 71 Beene, Allison            05 Body in Training A        4:49      14:25        
 72 Austin, Kayleigh          05 Columbus Running A        4:49      14:27   57   
 73 Sweeney, Abigail          04 Evansville S              4:52      14:36        
 74 Siefert, Thalia           05 Body in Training A        4:53      14:39        
 75 Susits, Masey             05 Fishers Fire A            4:57      14:49   58   
 76 Martin, Mila              05 Blue River R              5:03      15:08        
 77 Chisman, Tara             05 Southern Ind              5:06      15:16   59   
 78 Susits, Mckenna           05 Fishers Fire A            5:16      15:47   60   
 79 Dell, Madelyn             04 Body in Training A        5:26      16:16        
 80 Terry, Kayla              04 Westfield Yo              5:26      16:18   61   
 81 Goodson, Claire           04 Indiana Track A           5:28      16:23        
 82 Hahn, Anneliese           04 Westfield Yo              5:41      17:03   62   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    46    3    7    9   11   16   23   28   33      
      Total Time:    56:29.00                                                     
         Average:    11:17.80                                                     
   2 Southern Indiana Wolfpack    68    2   14   15   18   19   24                
      Total Time:    57:21.00                                                     
         Average:    11:28.20                                                     
   3 Northside Saints A           83    1    5   21   27   29   37   53           
      Total Time:    57:26.00                                                     
         Average:    11:29.20                                                     
   4 Hoosier Track Club A        118    6   13   25   26   48   56                
      Total Time:    59:34.00                                                     
         Average:    11:54.80                                                     
   5 South Central Indiana Run   134    8   20   32   36   38   41                
      Total Time:  1:00:29.00                                                     
         Average:    12:05.80                                                     
   6 Fishers Fire A              154    4   17   35   46   52   58   60           
      Total Time:  1:01:43.00                                                     
         Average:    12:20.60                                                     
   7 Columbus Running A          157   10   12   34   50   51   57                
      Total Time:  1:02:25.00                                                     
         Average:    12:29.00                                                     
   8 Carmel Distance Project B   188   22   31   42   44   49   54                
      Total Time:  1:03:02.00                                                     
         Average:    12:36.40                                                     
   9 Southern Indiana Catholic   234   40   43   45   47   59                     
      Total Time:  1:06:55.00                                                     
         Average:    13:23.00                                                     
  10 Westfield Youth Sports In   247   30   39   55   61   62                     
      Total Time:  1:12:15.00                                                     
         Average:    14:27.00       
                              
 
11-12 Boys - 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carlile, Connor           05 Northside Saints A        3:17       9:51    1   
  2 Wolf, Spenser             04 Southern Ind              3:21      10:03    2   
  3 Galbreath, Quavion        05 Carmel Dista              3:27      10:21    3   
  4 Marquardt Vii, George     04 Fishers Fire A            3:32      10:35    4   
  5 Conway, Will              05 Unattached                3:33      10:37        
  6 Propst, Asher             05 Body in Training A        3:33      10:37    5   
  7 Rinehart, Mark            04 Northside Saints A        3:33      10:39    6   
  8 Bragg, Jacob              04 Body in Training A        3:34      10:41    7   
  9 Hosier-Hartman, Braden    04 Fishers Fire A            3:34      10:42    8   
 10 Falink, Colson            05 Body in Training A        3:35      10:44    9   
 11 Creel, Elijah             04 Team Eagles A             3:36      10:47        
 12 Murray, Asher             04 Fishers Fire A            3:36      10:47   10   
 13 Voglewede, Patrick        04 Northside Saints A        3:37      10:49   11   
 14 Weber, Jack               04 Northside Saints A        3:38      10:53   12   
 15 Barnett, Joshua           04 Westfield Yo              3:38      10:54   13   
 16 Pellegrino, Alex          04 Carmel Dista              3:39      10:55   14   
 17 Wanner, Owen              05 Unattached                3:39      10:56        
 18 Mills, Cannon             04 Fishers Fire A            3:39      10:56   15   
 19 Rheam, Ryan               05 Unattached                3:39      10:56        
 20 Vessels, Gavin            05 Fishers Fire A            3:39      10:57   16   
 21 Schiesser, Tyler          05 Fishers Fire A            3:40      11:00   17   
 22 Hines, Ethan              05 Carmel Dista              3:41      11:01   18   
 23 Epple, Layne              04 Carmel Dista              3:41      11:03   19   
 24 Price, Seth               04 Team Eagles A             3:42      11:06        
 25 Toms, Edward              04 Unattached                3:44      11:12        
 26 Berg, Eli                 04 Southern Ind              3:45      11:13   20   
 27 Biltimier, Thomas         05 Carmel Dista              3:46      11:16   21   
 28 Mowry, Garrett            04 Westfield Yo              3:46      11:17   22   
 29 Austin, Chase             04 Columbus Running A        3:46      11:18        
 30 Schimmel, Braden          04 Hoosier Trac              3:47      11:21        
 31 Flynn, Owen               04 Westfield Yo              3:49      11:25   23   
 32 Augustine, Joseph         05 Fishers Fire A            3:50      11:28   24   
 33 Foster, Alec              04 Fishers Fire B            3:52      11:35        
 34 Ferreri, Owen             05 Westfield Yo              3:52      11:36   25   
 35 Lingenfelter, Gabriel     04 Body in Training A        3:53      11:39   26   
 36 Roby, Jack                05 Fishers Fire B            3:53      11:39        
 37 Brier, Colin              05 Fishers Fire A            3:54      11:40   27   
 38 Tabor, Hunter             05 Blue River R              3:56      11:47        
 39 Ernst, Charlie            04 Carmel Dista              3:56      11:48   28   
 40 Colvin, Reece             04 Carmel Dista              3:57      11:49   29   
 41 Stuelpe, Charlie          04 Carmel Dista              3:57      11:51        
 42 Hinds, Sam                05 Westfield Yo              3:58      11:53   30   
 43 Spruill, Zach             05 Fishers Fire B            3:59      11:55        
 44 Swift, Quinton            05 Body in Training A        3:59      11:56   31   
 45 Strole, Justin            05 Hoosier Trac              3:59      11:56        
 46 Heisler, Logan            05 Carmel Dista              4:01      12:01   32   
 47 Verkamp, Ty               05 Southern Ind              4:01      12:03   33   
 48 Merica, Peyton            04 Southeastern              4:03      12:07        
 49 Barnes, Brady             04 Body in Training A        4:03      12:08   34   
 50 Harper, William           04 Southern Ind              4:05      12:14        
 51 Pollak, Andrew            04 Fishers Fire B            4:06      12:17        
 52 Fiesel, Austin            04 Unattached                4:06      12:17        
 53 Wager, Zachary            04 Columbus Running A        4:09      12:27        
 54 Weinel, Jaryn             04 Southern Ind              4:11      12:31   35   
 55 Pape, Bryland             05 Hoosier Trac              4:12      12:34        
 56 Arive, Luca               05 Unattached                4:16      12:47        
 57 Schramm, Patrick          04 Body in Training A        4:18      12:52   36   
 58 Reckers, Adam             05 Columbus Running A        4:22      13:04        
 59 Dell, Dominick            05 Northside Saints A        4:22      13:05   37   
 60 Austin, Clayton           05 Columbus Running A        4:25      13:15        
 61 Hall, Ethan               04 Southern Ind              4:27      13:20   38   
 62 Schansberg, Daniel        04 Southern Ind              4:28      13:23        
 63 Herrera, Gabriel          05 Indiana Track A           4:36      13:47        
 64 Libby, Alexander          04 Indiana Track A           4:55      14:44        
 65 Kelly, Reece              05 Westfield Yo              5:03      15:07   39   
 66 Adams, Evan               04 Hoosier Trac              5:40      16:58        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Fishers Fire A               53    4    8   10   15   16   17   24   27      
      Total Time:    53:57.00                                                     
         Average:    10:47.40                                                     
   2 Northside Saints A           67    1    6   11   12   37                     
      Total Time:    55:17.00                                                     
         Average:    11:03.40                                                     
   3 Carmel Distance Project A    75    3   14   18   19   21   28   29   32      
      Total Time:    54:36.00                                                     
         Average:    10:55.20                                                     
   4 Body in Training A           78    5    7    9   26   31   34   36           
      Total Time:    55:37.00                                                     
         Average:    11:07.40                                                     
   5 Westfield Youth Sports In   113   13   22   23   25   30   39                
      Total Time:    57:05.00                                                     
         Average:    11:25.00                                                     
   6 Southern Indiana Wolfpack   128    2   20   33   35   38                     
      Total Time:    59:10.00                                                     
         Average:    11:50.00       

                            

13-14 Girls - 4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Duffus, Zoe               02 Unattached                3:41      14:43        
  2 Hagar, Aviv               02 Indiana Track A           3:53      15:29    1   
  3 Parker, Abigail           02 Carmel Dista              3:53      15:32    2   
  4 Gamble, Mollie            02 Unattached                3:54      15:36        
  5 Thompson, Gillian         03 Carmel Dista              4:03      16:09    3   
  6 Rose, Lilian              03 Northside Saints A        4:04      16:15    4   
  7 Ledezma, Veronica         03 Carmel Dista              4:05      16:18    5   
  8 Miller, Karli             02 Unattached                4:05      16:18        
  9 Mcandrews, Lily           02 Carmel Dista              4:05      16:18    6   
 10 Sunbury, Makenna          02 South Centra              4:06      16:23        
 11 Bohbrink, Raegan          03 Northside Saints A        4:09      16:33    7   
 12 Wedding, Emilee           02 Southeastern              4:10      16:39        
 13 Christie, Anna            03 Carmel Dista              4:10      16:40    8   
 14 Coates, Sarah             02 Westfield Yo              4:11      16:41        
 15 Perez, Beatriz            03 Northside Saints A        4:11      16:43    9   
 16 Brummett, Olivia          02 Indiana Track A           4:12      16:46   10   
 17 Stevens, Elizabeth        02 Columbus Running A        4:13      16:50        
 18 Moon, Lauren              03 Carmel Dista              4:13      16:52   11   
 19 Andrews, Laura            03 Southern Ind              4:14      16:54        
 20 DeLillo, Maggie           03 Carmel Dista              4:15      16:59   12   
 21 Moore, Sage               03 Carmel Dista              4:16      17:01   13   
 22 Romaniuk, Alivia          03 Carmel Dista              4:16      17:02   14   
 23 Brandy, Nicole            02 Unattached                4:18      17:09        
 24 Bandy, Claire             03 Southern Ind              4:18      17:09        
 25 Turk, Lauren              03 Northside Saints A        4:18      17:10   15   
 26 Cadio, Marianne           03 Carmel Dista              4:18      17:11   16   
 27 Rauh, Isabelle            02 Indiana Track A           4:19      17:13   17   
 28 Kaiser, Olivia            02 Indiana Track A           4:23      17:30   18   
 29 Grady, Katelyn            03 Southern Ind              4:26      17:43        
 30 O'Rear, Alaina            02 Carmel Dista              4:26      17:43   19   
 31 Spurgeon, Jordan          03 Columbus Running A        4:27      17:47        
 32 Urban, Brynn              02 Fishers Fire A            4:27      17:48        
 33 Cobb, Kennedy             03 Westfield Yo              4:27      17:48        
 34 Werner, Olivia            03 Indiana Track A           4:30      17:57   20   
 35 Klee, Delaney             03 Northside Saints A        4:31      18:02   21   
 36 Dell, Emmalyn             03 Body in Training A        4:33      18:09        
 37 Costa, Andrea             03 Northside Saints A        4:36      18:22   22   
 38 Lovan, Olivia             03 Southern Ind              4:41      18:41        
 39 Davis, Christiane         02 White River               4:42      18:47        
 40 Carter, Jenna             02 Carmel Dista              4:44      18:56   23   
 41 Schleper, Alyssa          03 Westfield Yo              4:46      19:02        
 42 Dilk, Lauryn              02 Southeastern              4:46      19:04        
 43 Hagan, Katie              03 Columbus Running A        4:52      19:26        
 44 Schmahlenberger, Olivia   02 Evansville S              4:53      19:31        
 45 Gallagher, Maghan         03 Northside Saints A        4:53      19:31   24   
 46 Callahan, Kinley          02 Northside Saints A        4:56      19:41   25   
 47 Devine, Kennedy           02 Evansville S              4:56      19:42        
 48 Mendoza, Sarah            02 Unattached                5:05      20:17        
 49 Harter-Martin, B          03 Evansville S              5:23      21:29        
 50 Paberzs, Shelby           03 Northside Saints B        5:30      22:00        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    29    2    3    5    8   11   12   14           
      Total Time:  1:21:31.00                                                     
         Average:    16:18.20                                                     
   2 Northside Saints A           56    4    7    9   15   21   22   24   25      
      Total Time:  1:24:43.00                                                     
         Average:    16:56.60                                                     
   3 Indiana Track A              66    1   10   17   18   20                     
      Total Time:  1:24:55.00                                                     
         Average:    16:59.00                                                     
   4 Carmel Distance Project B    77    6   13   16   19   23                     
      Total Time:  1:27:09.00                                                     
         Average:    17:25.80      

                      
13-14 Boys - 4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
 1 Combs, Luke               02 Team Eagles A             3:23      13:29    1   
  2 Carpenter, Spencer        02 Westview Ind              3:25      13:40    2   
  3 Carlile, Jackson          03 Northside Saints A        3:25      13:40    3   
  4 Gillard, Jack             02 Unattached                3:27      13:48        
  5 Cole, Logan               02 Northside Saints A        3:28      13:50    4   
  6 Alden, Andrew             02 Carmel Dista              3:29      13:56    5   
  7 Gastineau, James          03 Carmel Dista              3:31      14:02    6   
  8 Hudson, Bingham           03 Carmel Dista              3:31      14:02    7   
  9 Carpenter, Remington      02 Westview Ind              3:31      14:03    8   
 10 Kodrick, Jacob            02 Northside Saints A        3:31      14:04    9   
 11 Shinneman, Luke           03 Body in Training A        3:35      14:17   10   
 12 Heath, Carson             02 Columbus Running A        3:35      14:20   11   
 13 Anderson, William         02 Carmel Dista              3:36      14:21   12   
 14 Miller, Adrian            02 Westview Ind              3:36      14:22   13   
 15 Brown, Alex               03 Carmel Dista              3:36      14:22   14   
 16 Spaulding, Carter         02 Carmel Dista              3:36      14:24   15   
 17 Kimmel, Cole              03 Body in Training A        3:36      14:24   16   
 18 Urtel, Owen               02 Carmel Dista              3:37      14:25   17   
 19 Hamilton, Alex            03 Northside Saints A        3:37      14:26   18   
 20 Stamm, Paul               02 Unattached                3:38      14:30        
 21 Kleber, Brandon           03 South Centra              3:39      14:35        
 22 Miller, Martin            02 Westview Ind              3:39      14:36   19   
 23 Hostetler, Dominic        03 Westview Ind              3:40      14:37   20   
 24 Schramm, Nicholas         02 Body in Training A        3:40      14:39   21   
 25 Lawrence, Bradley         02 Team Eagles A             3:40      14:39   22   
 26 Gadberry, Ian             02 Unattached                3:40      14:40        
 27 Hampshire, Malachi        03 Unattached                3:42      14:45        
 28 Herrera, Christopher      03 Indiana Track A           3:42      14:45        
 29 Pasheilich, Jackson       02 Carmel Dista              3:42      14:48   23   
 30 Adams, Anthony            02 Hoosier Trac              3:43      14:49   24   
 31 Myers II, Joshua          02 Unattached                3:43      14:50        
 32 Miller, Drew              02 Northside Saints A        3:44      14:54   25   
 33 Oliver, Payton            02 Westview Ind              3:45      14:57   26   
 34 Pruitt, Collin            03 Columbus Running A        3:45      14:57   27   
 35 Means, Alec               03 Unattached                3:45      14:59        
 36 Alderman, Andrew          02 Team Eagles A             3:45      15:00   28   
 37 Asplund, John             02 Indiana Track A           3:46      15:04        
 38 Young, Tyler              02 Carmel Dista              3:47      15:05   29   
 39 Wrobleski, Alec           02 Carmel Dista              3:47      15:05   30   
 40 Stamm, William            02 Unattached                3:47      15:08        
 41 McIntosh, Lance           03 Columbus Running A        3:49      15:14   31   
 42 Keller, Riley             03 Team Eagles A             3:50      15:19   32   
 43 Cobb, Mitchell            02 Team Eagles A             3:51      15:24   33   
 44 Taylor, Grant             03 Southeastern              3:53      15:29        
 45 Way, Jordan               02 Hoosier Trac              3:54      15:33   34   
 46 Swift, Landon             03 Body in Training A        3:54      15:35   35   
 47 Eastes, Curran            03 Carmel Dista              3:54      15:36        
 48 Skalon, Taylor            02 Team Eagles A             3:54      15:36   36   
 49 Shepherd, Adri            02 Hoosier Trac              3:55      15:37   37   
 50 Drinkut, Kyle             02 Team Eagles A             3:55      15:38   38   
 51 Backlund, Tyler           03 Northside Saints A        3:55      15:39   39   
 52 Bushong, Noah             03 Body in Training B        3:56      15:44        
 53 Quinnell, Theodore        03 Body in Training A        3:57      15:45   40   
 54 Husain, Sawyer            03 Unattached                3:57      15:45        
 55 Wise, Kaden               02 Columbus Running A        3:57      15:46   41   
 56 McCarty, Hayden           02 Hoosier Trac              3:57      15:46   42   
 57 Beene, Jacob              03 Body in Training A        3:57      15:46   43   
 58 Webb, David               02 Hoosier Trac              3:57      15:46   44   
 59 Groff, Justin             03 Body in Training A        3:57      15:47   45   
 60 Smith, Dillon             02 Carmel Dista              3:58      15:49   46   
 61 Cole, Alex                03 Body in Training A        3:58      15:50   47   
 62 Underhill, John Thomas    03 Carmel Dista              3:58      15:52   48   
 63 Campbell, William         03 Carmel Dista              3:58      15:52   49   
 64 Cupp, Andrew              02 Westview Ind              3:58      15:52   50   
 65 LaShure, Jacob            03 Team Eagles A             3:59      15:56   51   
 66 Lowhorn, Owen             02 Team Eagles B             3:59      15:56        
 67   515 Arive, Ike          02 Unattached                          16:01  
 68  1839 Turner, Jack        03 Unattached                          16:04  
 69   147 Lee, Paul           02 Carmel Dis B                        16:06  
 69   168 Schuman, Charlie    03 Carmel Dis C                        16:06 
 71   514 Anderson, Race      03 Unattached                          16:22 
 72   382 Geary, Christian    03 Northside Sts B                     16:27 
 73   341 Bowers, Ethan       02 Northside Sts A                     16:29 
 74   513 Stamm, Brayden      03 Team Eagles B                       16:30
 75   278 Dowell, Preston     02 Hoosier Track A                     16:36  
 76   316 Gleason, Anthony    03 Indiana Track A                     16:41  
 77   381 Dell, Decatur       03 Northside Sts B                     16:53  
 78   220 White, Robert       03 Evansville Spe A                    17:12  
 79  1880 Schemel, Ryan       03 Westfield A                         17:46  
 80   165 Berglund, Owen      03 Carmel Dis C                        18:13  
 81   283 Lemmons, Brayden    03 Hoosier Track A                     18:16  
 82  1849 Besinger, Evan      03 Westfield A                         18:20  
 83   167 Gastineau, Owen     03 Carmel Dis C                        18:21  
 84    62 Brown, Max          03 Body in Train B                     18:37  
 85   208 Wolf, Dathan        03 Columbus Run A                      19:11  
 86    65 Call, Levi          03 Body in Train B                     19:31  
 87  1870 Kelly, Liam         03 Westfield A                         19:41  
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    45    5    6    7   12   15   17                
      Total Time:  1:10:45.00                                                     
         Average:    14:09.00                                                     
   2 Northside Saints A           59    3    4    9   18   25   39                
      Total Time:  1:10:54.00                                                     
         Average:    14:10.80                                                     
   3 Westview Indiana XC Club     62    2    8   13   19   20   26   50           
      Total Time:  1:11:18.00                                                     
         Average:    14:15.60                                                     
   4 Team Eagles A               116    1   22   28   32   33   36   38   51      
      Total Time:  1:13:51.00                                                     
         Average:    14:46.20                                                     
   5 Body in Training A          122   10   16   21   35   40   43   45   47      
      Total Time:  1:14:40.00                                                     
         Average:    14:56.00                                                     
   6 Carmel Distance Project B   142   14   23   29   30   46   48   49           
      Total Time:  1:15:09.00                                                     
         Average:    15:01.80                                                     
   7 Hoosier Track Club A        181   24   34   37   42   44                     
      Total Time:  1:17:31.00                                                     
         Average:    15:30.20                                                                                                                                                                          
                           

15‑18 Girls - 5 km  

(15-16 places on left, 17-18 places on right)
      Comp#  Name                            Team                             Time  17-18 Place
=========================================================================================
    1   373  Schemanske, Paige           01  Northside Saints A              19:06
       1816  Marriott, Lindsey           98  Unattached                      19:34   1st
    2   410  Cole, Megan                 01  Southeastern Indiana All‑       19:41       
    3   506  Norris, Aubrey              00  Team Eagles A                   19:45
    4   476  Livingston, Shelby          01  Southern Indiana Wolfpack       20:07
    5   413  Gausman, Emma               00  Southeastern Indiana All‑       20:13       
    6   536  Gallagher, Mikayla          00  Unattached                      20:22
        528  Dugger, Kelsey              99  Unattached                      20:24   2nd
        427  Poltrack, Sarah             99  Southeastern Indiana All‑       20:39   3rd
    7   415  Greiwe, Lauren              00  Southeastern Indiana All‑       20:44       
    8  1832  Stamm, Hanna                00  Unattached                      20:56
        407  Bellingham, Shianna         99  Southeastern Indiana All‑       20:57   4th    
    9   408  Bittner, Abigail            00  Southeastern Indiana All‑       21:21       
        426  Poltrack, Mary              99  Southeastern Indiana All‑       21:28   5th
   10   416  Hunger, Elyse               00  Southeastern Indiana All‑       21:37       
        406  Baker, Kasey                99  Southeastern Indiana All‑       21:44   6th
   11   504  Loller, Noelle              01  Team Eagles A                   21:49
   12   468  Berg, Josie                 01  Southern Indiana Wolfpack       22:01
   13   483  VanMeter, Mayson            01  Southern Indiana Wolfpack       22:07
   14   338  Bohbrink, Anna              00  Northside Saints A              22:25
   15   115  Nichol, Elizabeth           01  Carmel Distance Project A       22:45       
   16   162  Urtel, Adell                00  Carmel Distance Project B       22:45       
   17   395  Mansfield, Courtney         01  South Central Indiana Run       23:01
   18   132  Wright, Emma                01  Carmel Distance Project A       23:51      
   19   478  Luker, Kaelynn              01  Southern Indiana Wolfpack       23:58
   20   134  Bouillet, Danielle          00  Carmel Distance Project B       24:00      
   21   521  Bullock, Kayla              00  Unattached                      24:35
   22   429  Tush, Jamey                 01  Southeastern Indiana All‑       24:39
        419  McIntosh, Lauren            99  Southeastern Indiana All‑       26:16    7th
        156  Shafer, Olivia              99  Carmel Distance Project B       26:29    8th
        104  Langland, Brittany          99  Carmel Distance Project A       26:29    9th  
   23   128  Varanka, Caitlin            00  Carmel Distance Project A       26:56      
        150  Nelsen, Anna                99  Carmel Distance Project B       26:56    10th  
   24   106  Ledezma, Victoria           01  Carmel Distance Project A       26:56    11th
        151  Noble, Alexandria           99  Carmel Distance Project B       26:56    12th  
 
                                   Team Scores
    =================================================================================
    Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
    =================================================================================
          Results 5000 Run
       1 Southeastern Indiana All‑    15    1    2    3    4    5    6    7   12
          Total Time:  1:42:56.00
             Average:    20:35.20
       2 Carmel Distance Project A    64    8   10   14   15   17
          Total Time:  2:06:57.00
             Average:    25:23.40
       3 Carmel Distance Project B    67    9   11   13   16   18
          Total Time:  2:07:06.00
             Average:    25:25.20   


15‑18 Division Boys  

(15-16 places on left, 17-18 places on right)
      Comp#  Name                            Team                             Time  17-18 Place
=========================================================================================
    1   509  Upton, Lucas                01  Team Eagles A                   15:32
    2   330  Shaw, Ian                   00  Indiana Track A                 15:39
    3   354  Gallagher, Quinn            01  Northside Saints A              15:56
       1830  Shail, Colton               99  Unattached                      15:58  1st
        542  Goodwin, Justin             99  Unattached                      16:07  2nd
    4   548  Harley, Jonathan            00  Unattached                      16:15
        305  Sanders, Franklin           99  Indiana Team Octane A           16:18  3rd
    5   334  Zinkan, Wilson              00  Indiana Track A                 16:19
        322  Hood, Dawson                98  Indiana Track A                 16:23  4th
    6    526  Crook, Michael              00  Unattached                      16:35
    7   307  Hendrix, Alexander          00  Indiana Team Octane B           16:36
    8   540  Gephart, Justin             00  Unattached                      16:39
       1807  Kaiser, Jordan              99  Unattached                      16:44  5th
    9   308  Leak, Carter                01  Indiana Team Octane B           16:44
        356  Hall, Andrew                99  Northside Saints A              16:45  6th
   10   314  Coniaris, Lucas             00  Indiana Track A                 16:47
        303  Gasper, Ryan                99  Indiana Team Octane A           16:50  7th
   11   499  Herbst, Nathaniel           00  Team Eagles A                   16:51
        304  Komsi IV, Wayne             98  Indiana Team Octane A           16:51  8th
        326  Miller, Caleb               99  Indiana Track A                 16:55  9th
   12   355  Goedde, Stuart              01  Northside Saints A              16:56
       1823  Ochs, Kalen                 98  Unattached                      16:58  10th
   13    80  Baines, Ben                 01  Carmel Distance Project A       16:58
   14   425  Winston, Bradley            00  Southeastern Indiana All‑       17:00
   15   550  Heller, Connor              01  Unattached                      17:05
   16   505  Martin, Caleb               00  Team Eagles A                   17:06
   17   501  Kishpaugh, Borru            01  Team Eagles A                   17:06
   18   335  Morris, Alan                01  Indiana Track B                 17:08
   19   511  Whitinger, Andrew           01  Team Eagles A                   17:12
   20   417  Jackson Jr, Scott           00  Southeastern Indiana All‑       17:12
   21   378  Voglewede, Charles          00  Northside Saints A              17:12
   22  1802  Hipkiss, Blake              01  Unattached                      17:18
   23   327  Miller, Davin               00  Indiana Track A                 17:18
        337  Bentivoglio, Mack           99  Northside Saints A              17:32  11th
   24   414  Gowdy, Quinten              00  Southeastern Indiana All‑       17:34
   25   510  Wenning, Jayden             01  Team Eagles A                   17:35
        423  Wedding, Alex               98  Southeastern Indiana All‑       17:44  12th
        520  Brissey, Alec               98  Unattached                      17:45  13th
   26   523  Clos, Noah                  00  Unattached                      17:45
   27    92  Enfield, Nathan             01  Carmel Distance Project A       17:45
   28   324  Kawanishi, Matthew          00  Indiana Track A                 17:48
        271  Beal, Andrew                99  Hoosier Track Club A            17:50  14th
   29   529  Ellyson, Roger              01  Unattached                      17:52
        522  Carlson, Mark               99  Unattached                      17:54  15th
   30  1828  Richardson, Thomas          00  Unattached                      17:55
   31   309  Million, Eric               01  Indiana Team Octane B           17:57
   32   418  Krieg, Ben                  01  Southeastern Indiana All‑       17:58
        412  Gabbard, Samuel             99  Southeastern Indiana All‑       18:00  16th
   33   497  Harrington, Caleb           00  Team Eagles A                   18:04
   34   333  Wisniewski, Jacob           00  Indiana Track A                 18:07
        428  Skirvin, Conner             98  Southeastern Indiana All‑       18:20  17th
   35   405  Ardis, Garrett              01  Southeastern Indiana All‑       18:27
   36  1809  Kerber, Maxwell             00  Unattached                      18:28
       1814  Manning, Luke               99  Unattached                      18:45  18th
   37   117  Paul, Henry                 01  Carmel Distance Project A       18:56
   38   306  Gasper, Jason               00  Indiana Team Octane B           18:59
   39   310  Siener, Anthony             01  Indiana Team Octane B           19:13
   40   409  Burdette, Casey             01  Southeastern Indiana All‑       20:26
   59   302  Ertel, Isaiah               99  Indiana Team Octane A           20:37  19th
   60   301  Bower, Sean                 98  Indiana Team Octane A           21:46  20th
   41   184  Kleinhelter, Carson         01  Columbus Running A              22:57   

                                                                       
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Indiana Track A              37    2    5    6   10   14   22   27   32      
      Total Time:  1:22:03.00                                                     
         Average:    16:24.60                                                     
   2 Team Eagles A                67    1   12   17   18   19   25   31           
      Total Time:  1:23:47.00                                                     
         Average:    16:45.40                                                     
   3 Northside Saints A           71    3    9   15   21   23                     
      Total Time:  1:24:21.00                                                     
         Average:    16:52.20                                                     
   4 Indiana Team Octane A       103    4   11   13   37   38                     
      Total Time:  1:32:22.00                                                     
         Average:    18:28.40                                                     
   5 Indiana Team Octane B       112    7    8   28   34   35                     
      Total Time:  1:29:29.00                                                     
         Average:    17:53.80                                                     
   6 Southeastern Indiana All-   115   16   20   24   26   29   30   33   36      
      Total Time:  1:27:28.00                                                     
         Average:    17:29.60