RESULTS: 2016 Noblesvile Classic
updated October 25 at 12:50pm
Open Women 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================
    1  1513 Brie Fleming             Unattached                     21:02

Open Men 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1405 Noah Kochanowski         Unattached                     15:50       
    2  1456 Curtis Hines             Unattached-USATF               14:42
    3  1379 Brad Chaney              Unattached                     16:06 

Masters Men 40-44 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1465 Roger Rosenauer          Unattached-USATF               14:45
    2  1451 Aaron Gadberry           Unattached-USATF               15:48 
    3  1469 Cory Sengsanith          Unattached-USATF               16:53 
    4  1510 Kenneth Raver Jr         Unattached                     18:15

Masters Men 45-49 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1115 David Buysse             Igloi Track Club               14:15
    2  1372 Tracy Blocker            Unattached                     15:14
    3  1362 Richard Abrahamson       Unattached                     18:08 
    4  1411 Steve Pekarek            Unattached                     21:06 
    5  1466 Andy Schloot             Unattached-USATF               23:26 

Masters Women 50-54 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================
    1  1453 Claudia Garcia Menes     Unattached-USATF               25:17 

Masters Men 50-54 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1467 Dan Schramm              Unattached-USATF               15:22 
    2  1459 Mike Manning             Unattached-USATF               16:01 
    3  1116 Norm Campbell            Igloi Track Club               18:46 

Masters Men 55-59 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1445 Damon Clements           Unattached-USATF               19:01 

Masters Women 60-64 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1455 Lana Henricks            Unattached-USATF               27:46

Masters Men 60-64 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1371 David Berman             Unattached                     17:51

Masters Men 65-69 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================     
    1  1499 Mike Morris              Unattached                     18:06 


Girls 8 & Under  2 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1125 Addison Carlile          Northside Saints                8:37 
    2  1454 Gabriela Grande Rosas    Unattached-USATF                9:03 
    3  1476 Gianna Ferreri           Westfield Green Wave            9:29 
    4  1475 Ella Fawcett             Westfield Green Wave            9:29 
    5  1201 Marin McPeek             Unattached                      9:44 
    6  1382 Trinity Cody             Unattached                      9:51 
    7  1352 Aubrey Miller            Unattached                      9:54 
    8  1206 Kate Mumaw               Unattached                      9:56 
    9  1446 Lyla Conway              Unattached-USATF               10:07 
   10  1305 Samantha Foster          Unattached                     10:08 
   11  1193 Lucy Kaufman             Unattached                     10:11 
   12  1157 Ansley Applegate         Unattached                     10:14 
   13  1370 Aubrey Berger            Unattached                     10:17 
   14  1436 Cambrie Woolever         Unattached                     10:25 
   15  1020 Kenley Johnson           Body In Training               10:26 
   16  1418 Caitlin Ruffner          Unattached                     10:28 
   17  1388 Ella Dragoo              Unattached                     10:30 
   18  1211 Chelsea Newton           Unattached                     10:31 
   19  1322 Samantha Plummer         Unattached                     10:41 
   20  1480 Sylvia Flynn             Westfield Green Wave           10:45 
   21  1410 Zarriah Minor            Unattached                     10:54 
   22  1140 Alexa Thompson           Northside Saints               10:56 
   23  1312 Carly Joe Herring        Unattached                     11:05
   24  1172 Grace Cummings           Unattached                     11:05 
   25  1337 Nora Cantrell            Unattached                     11:14 
   26  1424 Kodi Smith               Unattached                     11:31 
   27  1298 Kelsey Atkinson          Unattached                     11:35 
   28  1035 Hailey Nobbe             Body In Training               11:57 
   29  1144 Charlotte Brewer         South Central Indiana Running  11:58 
   30  1328 Zan Travelsted           Unattached                     12:04 
   31  1234 Haley Vincent            Unattached                     12:10 
   32  1137 Samantha Paberzs         Northside Saints               12:22 
   33  1391 Eden Fitzpatrick         Unattached                     12:22 
   34  1395 MacY Fordyce             Unattached                     12:22 
   35  1097 Camille Buckner          Fishers Fire                   12:30 
   36  1415 Geraldine Ramos          Unattached                     12:44
   37  1434 Alexis Walters           Unattached                     12:49 
   38  1214 Gwendolyn Pritsch        Unattached                     12:51 
   39  1232 Paislee Thomas           Unattached                     12:54 
   40  1189 Adelaide Isaac           Unattached                     12:59 
   41  1419 Cara Ruffner             Unattached                     13:14 
   42  1385 Peyton Croquart          Unattached                     13:43 
   43  1297 Luciana Alfaro           Unattached                     14:05 
   44  1182 Abigail Hicks            Unattached                     14:34 


Boys 8 & Under  2 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1025 Kai Lesnet               Body In Training                8:21 
    2  1338 Case Colvin              Unattached                      8:35 
    3  1430 Reece Torres             Unattached                      8:50 
    4  1327 Logan Towns              Unattached                      9:11 
    5  1083 Justin Reckers           Columbus Running Club           9:13 
    6  1024 Eli Lesnet               Body In Training                9:16 
    7  1052 Ian Delillo              CarmelProject                   9:20 
    8  1437 Jacoby Woolever          Fishers Fire                      9:21 
    9  1001 Banner Barnes            Body In Training                9:26 
   10  1483 Jonathan Harris          Westfield Green Wave            9:27 
   11  1316 Nathan McKeever          Unattached                      9:28 
   12  1036 Isaac Ober               Body In Training                9:30 
   13  1394 Luke Fordyce             Unattached                      9:41 
   14  1188 Matthew Huseman          Unattached                      9:43 
   15  1196 Joseph Lacombe           Unattached                      9:48 
   16  1417 Kyle Roby                Unattached                      9:49 
   17  1113 Brycen Kelly             Fort Wayne Express Track Club   9:52
   18  1404 Bentley Jones            Unattached                      9:53 
   19  1389 Carsen Ertel             Unattached                      9:59 
   20  1397 Jimmy Geis               Unattached                     10:01 
   21  1304 Owen Dilley              Unattached                     10:12
   22  1105 Jacob McVay              Fishers Fire                   10:15 
   23  1413 Luke Powers              Unattached                     10:21 
   24  1205 Josh Moller              Unattached                     10:53 
   25  1159 Parker Applegate         Unattached                     10:59 
   26  1032 Dominic Moise            Body In Training               11:02 
   27  1330 Johnny Webster           Unattached                     11:22 
   28  1014 Elliott Durnell          Body In Training               11:23 
   29  1340 Maddox Dowell            Unattached                     11:23 
   30  1019 Jacob Grimes             Body In Training               11:35 
   31  1387 Lukas Dahlstrom          Unattached                     11:36 
   32  1399 Brett Graunke            Unattached                     11:37 
   33  1468 Dathan Schramm           Unattached-USATF               11:49 
   34  1184 Thomas Hicks             Unattached                     11:51 
   35  1179 Jonah Graffis            Unattached                     12:03 
   36  1484 Dexter Hoffman           Westfield Green Wave           12:09 
   37  1213 Mekonen Oren             Unattached                     12:10 
   38  1318 Beckett Milewski         Unattached                     13:15 
   39  1416 Zachary Robison          Unattached                     14:01
   40  1168 Anton Buysse             Unattached                     14:09 
   41  1165 Nicholas Bragg           Unattached                     14:31 
   42  1160 Wes Arnold               Unattached                     16:36 


Girls 9-10 3 km
Place No.   Name                     School                         Time  Pace     
===== ===== ======================================= ============================== 
    1  1037 Nadia Perez              Body In Training               12:50 
    2  1079 Sierra Newell            Columbus Running Club          13:01
    3  1438 Waverly Woolever         Unattached                     13:08
    4  1141 Amelia Voglewede         Northside Saints               13:16 
    5  1471 Ava Sunbury              Unattached-USATF               13:16 
    6  1158 Kennedy Applegate        Unattached                     13:19 
    7  1092 Kyleigh Wolf             Columbus Running Club          13:31 
    8  1031 Charlotte Moise          Body In Training               13:42 
    9  1163 Brooke Bolinger          Unattached                     13:44 
   10  1043 Julia Score              Body In Training               13:59
   11  1283 Lani Samms               Unattached                     14:04 
   12  1108 Madelyn Poynter          Fishers Fire                   14:11
   13  1289 Phoebe Wheeler           Unattached                     14:18
   14  1396 Sophia Galvin            Unattached                     14:45
   15  1026 Bella Lingenfelter       Body In Training               14:50 
   16  1199 Lucy Lineback            Unattached                     14:56
   17  1272 Olivia Mundt             Unattached                     14:58 
   18  1258 Ava Goldstein            Unattached                     15:05
   19  1192 Jordan Kaufman           Unattached                     15:06
   20  1427 Joelle Swanson           Unattached                     15:09
   21  1485 Elliot Hoffman           Westfield Green Wave           15:10
   22  1259 Ashlyn Guerrant          Unattached                     15:20 
   23  1309 Emmeline Hahn            Unattached                     15:30 
   24  1080 Caylyn Pruitt            Columbus Running Club          15:33
   25  1507 Eden Knight              Columbus Running Club          15:34
   26  1488 Kelsey Moran             Westfield Green Wave           15:35 
   27  1171 Amy Cooke                Unattached                     15:40 
   28  1329 Ellie Webster            Unattached                     15:55 
   29  1403 Kailani Ipock            Unattached                     15:58
   30  1295 Jenna Zolner             Unattached                     16:00
   31  1319 Zoe Milewski             Unattached                     16:11 
   32  1107 Ava Powers               Fishers Fire                   16:23
   33  1357 Mallory Rich             Unattached                     16:32
   34  1071 Chloe Binder             Columbus Running Club          16:41 
   35  1220 Amy Schoonover           Unattached                     16:45
   36  1310 Logan Hamather           Unattached                     16:57
   37  1154 Lana Wisler              South Central Indiana Running  17:09
   38  1223 Sarah Schramm            Unattached                     17:22
   39  1100 Olivia Foster            Fishers Fire                   17:29
   40  1228 Jillian Starr            Unattached                     17:34
   41  1155 Kamryn Zimmer            South Central Indiana Running  17:36
   42  1229 Claire Stuber            Unattached                     17:48
   43  1190 Adriana Isaac            Unattached                     18:19 
   44  1374 Hannah Brown             Unattached                     18:27 
   45  1217 Ella Rinker              Unattached                     18:45
   46  1226 Chloe Snyder             Unattached                     18:52 
   47  1381 Erin Chaplain            Unattached                     21:10 
   48  1038 Alaina Pigg              Body In Training               21:34 

Boy 9-10 3 km
Place No.   Name                     School                         Time  Pace     
===== ===== ======================================= ==============================
    1  1033 Alec Moor                Body In Training               11:31 
    2  1117 Caleb Winders            Indiana Track Club             11:37
    3  1208 Brock Murray             Unattached                     12:12
    4  1029 Corban McGaughey         Body In Training               12:13 
    5  1463 Anthony Rinehart         Unattached-USATF               12:15 
    6  1147 Lance Hubbard            South Central Indiana Running  12:24 
    7  1068 Egan Williams            CarmelProject                  12:31 
    8  1478 Noah Flynn               Westfield Green Wave           12:44 
    9  1487 Joseph Mohler            Westfield Green Wave           12:45  
   10  1044 Jack Shinneman           Body In Training               12:50 
   11  1402 Eli Hummel               Unanorthsidesaints             12:53  
   12  1021 Charlie Kimmel           Body In Training               12:55  
   13  1034 Chris Nobbe              Body In Training               13:01  
   14  1209 Ronnie Neal              Unattached                     13:04  
   15  1506 Derek Patchett           Columbus Running Club          13:06
   16  1096 Zachary Brown            Fishers Fire                   13:07   
   17  1243 Maxwell Bontrager        Unattached                     13:09   
   18  1145 Tristan Dowell           South Central Indiana Running  13:10   
   19  1409 Maxwell Meisner          Unattached                     13:16   
   20  1277 Peter Pellegrino         Unattached                     13:17   
   21  1450 William Fleming          Unattached-USATF               13:21   
   22  1435 Luke Walters             Unattached                     13:25   
   23  1086 Luke Spurgeon            Columbus Running Club          13:30   
   24  1166 Eliot Burgett            Unattached                     13:35   
   25  1173 Grant Cummings           Unattached                     13:37   
   26  1339 Daniel Dinn              Unattached                     13:38   
   27  1118 Owen Ascioti             Northside Saints               13:41   
   28  1422 Case Smith               Unattached                     13:42   
   29  1393 Henry Fleetwood          Unattached                     13:46   
   30  1299 Corwyn Barrows           Unattached                     13:49   
   31  1251 Aiden Cope               Unattached                     13:54   
   32  1112 Henry Wood               Fishers Fire                   13:56   
   33  1420 Henry Saam               Unattached                     13:59   
   34  1070 Chase Binder             Columbus Running Club          13:59   
   35  1324 Drew Rodgers             Unattached                     14:01   
   36  1028 Lance McCoskey           Body In Training               14:03  
   37  1314 Nathan Keeley            Unattached                     14:09   
   38  1072 Aidan Brown              Columbus Running Club          14:20   
   39  1321 Drew Neely               Unattached                     14:25   
   40  1439 Miguel Anderson          Unattached-USATF               14:27 
   41  1018 Tanner Funke             Body In Training               14:29  
   42  1090 Neal White               Columbus Running Club          14:42  
   43  1236 Dacoda Yochum            Unattached                     14:47   
   44  1002 Bode Barnes              Body In Training               14:50   
   45  1162 Gage Berry               Unattached                     14:57   
   46  1296 Julian Alfaro            Unattached                     14:59   
   47  1200 Cooper McGriff           Unattached                     15:00   
   48  1265 Nolan Jones              Unattached                     15:01   
   49  1245 Logan Burns              Unattached                     15:03   
   50  1301 Thomas Busch             Unattached                     15:04   
   51  1030 Owen McGriff             Body In Training               15:12   
   52  1278 Kaden Petrites           Unattached                     15:19   
   53  1240 Hudson Barry             Unattached                     15:32   
   54  1191 Henry Johnson            Unattached                     15:47   
   55  1156 Tyler Zimmer             South Central Indiana Running  15:49   
   56  1490 Jamiah Reid              Westfield Green Wave           15:50   
   57  1332 Eli Adams                Unattached                     15:52   
   58  1231 Nic Thomas               Unattached                     16:05   
   59  1178 Jesse Graffis            Unattached                     16:19   
   60  1376 Eli Bucher               Unattached                     16:28   
   61  1177 Malaki Fraser            Unattached                     16:29   
   62  1181 Ben Harmeyer             Unattached                     16:30  
   63  1069 Evan Bense               Columbus Running Club          16:32  
   64  1313 Cole Herring             Unattached                     16:38   
   65  1486 Graham Hoffman           Westfield Green Wave           16:41  
   66  1084 Justin Schlaudroff       Columbus Running Club          16:49   
   67  1219 Miles Robbins            Unattached                     17:19   
   68  1060 James Kelker             CarmelProject                  17:21  
   69  1073 Andrew Brown             Columbus Running Club          17:48   
   70  1368 Samuel Barbato           Unattached                     18:25  
   71  1197 Will Landers             Unattached                     18:32  
   72  1093 Cooper Nurrenbern        Evansville Speedsters Tc       18:37  
   73  1183 Peter Hicks              Unattached                     19:31  
   74  1008 Mason Buysse             Body In Training               19:35  
   75  1187 Jon Houser               Unattached                     20:50  
   76  1186 Ben Houser               Unattached                     21:18  

Girls 11-12 3 km      
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===== ===== ======================================= =====================
    1  1128 Bridget Gallagher        Northside Saints               11:27
    2  1061 Jamie Klavon             CarmelProject                  11:39 
    3  1392 Abigail Fleetwood        Unattached                     11:53
    4  1355 Evie Noel                Unattached                     11:58
    5  1470 McKenzie Sturwold        Unattached-USATF               12:04 
    6  1053 MacIe Delillo            CarmelProject                  12:12 
    7  1062 Olivia McKee             CarmelProject                  12:22
    8  1152 Lillian Sunbury          South Central Indiana Running  12:23  
    9  1150 Zoe Plummer              South Central Indiana Running  12:26   
   10  1151 Vivienne Siefker         South Central Indiana Running  12:27   
   11  1491 Robyn Schemel            Westfield Green Wave           12:31   
   12  1287 Evie Taller              Unattached                     12:32   
   13  1443 Nataley Armstrong        Unattached-USATF               12:34   
   14  1042 Summer Rempe             Body In Training               12:34   
   15  1290 Vivian Wilson            Unattached                     12:39  
   16  1354 Katie Morrison           Unattached                     12:49  
   17  1273 Maya Murthy              Unattached                     12:49   
   18  1274 Cara Naas                Unattached                     12:50  
   19  1136 Grace Olovich            Northside Saints               12:53   
   20  1481 Annika Francis           Westfield Green Wave           13:05  
   21  1284 Emily Slade              Unattached                     13:06   
   22  1122 Georgia Boothe           Northside Saints               13:12   
   23  1134 Brooke Lahee             Northside Saints               13:12   
   24  1146 Kinsley Folsom           South Central Indiana Running  13:13  
   25  1077 Jessica Meza             Columbus Running Club          13:20  
   26  1153 Claire Wisler            South Central Indiana Running  13:28   
   27  1007 Zoe Bruns                Body In Training               13:33   
   28  1353 Halle Miller             Unattached                     13:39   
   29  1148 Carly Kaiser             South Central Indiana Running  13:57   
   30  1095 Kelly Brandenburg        Fishers Fire                   13:58   
   31  1248 Ava Carter               Unattached                     14:09   
   32  1252 Chloe Del Carlo          Unattached                     14:11   
   33  1104 Paige McKain             Fishers Fire                   14:20   
   34  1367 Leslie Austin            Unattached                     14:20   
   35  1224 Olivia Smith             Unattached                     14:28   
   36  1089 Ellen White              Columbus Running Club          14:46   
   37  1428 Taylor Switzer           Unattached                     14:55   
   38  1264 Karina Jones             Unattached                     15:02   
   39  1406 Nora Krug                Unattached                     15:03  
   40  1349 Brinlee McCloud          Unattached                     15:05  
   41  1432 Olivia Van Dyke          Unattached                     15:14   
   42  1047 Thalia Siefert           Body In Training               15:17  
   43  1366 Kaleigh Austin           Unattached                     15:26 
   44  1175 Ava Dyakanoff            Unattached                     15:34   
   45  1198 Avie Lineback            Unattached                     15:37   
   46  1161 Allie Beene              Unattached                     15:51   
   47  1361 Delaney Trout            Unattached                     15:52   
   48  1359 Jadelynn Smith           Unattached                     15:55   
   49  1401 Natasha Howard           Unattached                     16:08   
   50  1429 Caitlin Thomasma         Unattached                     16:09   
   51  1514 Kayla Terry              Westfield Green Wave           16:52  
   52  1307 Michelle Guerrero        Unattached                     17:01  
   53  1474 Alexis Zirkle            Unattached-USATF               17:23   
   54  1497 Kaili Gross              Unattached                     17:25   
   55  1308 Anneliese Hahn           Unattached                     18:00   
   56  1164 Kylie Bolon              Unattached                     18:11   
   57  1174 Maddie Dell              Unattached                     18:19   
   58  1512 Maya Francisco           Unattached                     18:40  
   59  1194 Josephine Kile           Unattached                     19:29 
   60  1504 Abbigail Johnson         Unattached                     21:16  


Boys 11-12 3 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time      
===== ===== ======================== ============================== =====
    1  1126 Connor Carlile           Northside Saints               10:35
    2  1057 Quavion Galbreath        CarmelProject                  10:53 
    3  1447 Will Conway              Unattached-USATF               11:02 
    4  1040 Asher Propst             Body In Training               11:06 
    5  1103 George Marquardt Vi      Fishers Fire                   11:08 
    6  1102 Braden Hosier-Hartm      Fishers Fire                   11:21
    7  1106 Asher Murray             Fishers Fire                   11:22 
    8  1017 Colson Falink            Body In Training               11:23
    9  1464 Mark Rinehart            Unattached-USATF               11:24 
   10  1421 Paul Schneider           Unattached                     11:38
   11  1143 Patrick Voglewede        Northside Saints               11:38 
   12  1111 Gavin Vessels            Fishers Fire                   11:41
   13  1473 Owen Wanner              Unattached-USATF               11:43
   14  1505 Cannon Mills             Unattached                     11:44
   15  1383 Drew Costelow            Unattached                     11:44 
   16  1064 Alex Pellegrino          CarmelProject                  11:45
   17  1364 Chase Austin             Unattached                     11:49
   18  1255 Layne Epple              CarmelProject                  11:50
   19  1502 Jude Bane                South Indiana RC               11:51
   20  1005 Jacob Bragg              Body In Training               11:57 
   21  1094 Joseph Augustine         Fishers Fire                   11:59 
   22  1479 Owen Flynn               Westfield Green Wave           12:02
   23  1414 Michael Proffer          Unattached                     12:07
   24  1058 Ethan Hines              CarmelProject                  12:08
   25  1099 Alec Foster              Fishers Fire                   12:10
   26  1373 Colin Brier              Unattached-USATF               12:15
   27  1131 Ben Grissom              Northside Saints               12:28
   28  1109 Jack Roby                Fishers Fire                   12:31
   29  1110 Zach Spruill             Fishers Fire                   12:32
   30  1250 Reece Colvin             CarmelProject                  12:33 
   31  1261 Logan Heisler            CarmelProject                  12:34 
   32  1242 Thomas Biltimier         Unattached                     12:36
   33  1433 Ethan Voland             Unattached                     12:37
   34  1360 Justin Strole            Unattached                     12:38 
   35  1207 Luke Mumaw               Unattached                     12:41
   36  1449 Austin Fiesel            Unattached-USATF               12:43
   37  1489 Garrett Mowry            Westfield Green Wave           12:45 
   38  1325 Hinds Sam                Unattached                     12:46 
   39  1027 Gabe Lingenfelter        Body In Training               12:46 
   40  1369 Grant Belush             Unattached                     12:47 
   41  1286 Charlie Stuelpe          Unattached                     12:52
   42  1494 Alexander Ulm            Westfield Green Wave           12:57
   43  1412 Drew Pollak              Unattached                     12:59 
   44  1003 Brady Barnes             Body In Training               13:03 
   45  1442 Luca Arive               Unattached-USATF               13:06 
   46  1423 Cord Smith               Unattached                     13:10
   47  1335 Austin Burns             Unattached                     13:12
   48  1230 Quinton Swift            Unattached                     13:19 
   49  1124 Benjamin Boyce           Northside Saints               13:19
   50  1498 Dommick Deli             Unattached                     13:19 
   51  1215 Noah Reynolds            Unattached                     13:22 
   52  1098 Evan Doran               Fishers Fire                   13:31 
   53  1356 Bryland Pape             Unattached                     13:31 
   54  1380 Matthew Chaney           Unattached                     13:42 
   55  1365 Clayton Austin           Unattached                     13:47
   56  1306 Brandt Grabowski         Unattached                     13:53
   57  1218 Sam Rinker               Unattached                     14:06 
   58  1222 Patrick Schramm          Unattached                     14:19 
   59  1315 Jack Loiselle            Unattached                     14:28
   60  1317 Grant McMath             Unattached                     14:33 
   61  1262 Eddie Hopwood            Unattached                     14:42 
   62  1023 Caleb Kochanowski        Body In Training               15:07 
   63  1235 Caden Williams           Unattached                     15:18
   64  1333 Evan Adams               Unattached                     15:23
   65  1408 Druin McGill             Unattached                     15:34 
   66  1016 Nate Durnell             Body In Training               15:49
   67  1237 Timmy Yochum             Unattached                     16:23

Girls 13-14 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1063 Abby Parker              CarmelProject                  15:56 
    2  1051 Anna Christie            CarmelProject                  16:08 
    3  1267 Veronica Ledezma         Unattached                     16:35 
    4  1462 Karli Miller             Unattached-USATF               16:36 
    5  1138 Beatriz Perez            Northside Saints               16:38 
    6  1055 Brooklynn Edwards        CarmelProject                  16:39 
    7  1054 Maggie Delillo           CarmelProject                  16:40 
    8  1516 Lauren Moon              CarmelProject                  16:45 
    9  1121 Raegan Bohbrink          Northside Saints               17:15 
   10  1066 Gillian Thompson         CarmelProject                  17:20 
   11  1281 Alivia Romaniuk          Unattached                     17:22 
   12  1431 Brynn Urban              Unattached                     17:24 
   13  1302 Julia Clark              Unattached                     17:41 
   14  1087 Elizabeth Stevens        Columbus Running Club          17:50 
   15  1275 Alaina O'Rear            CarmelProject                  18:00 
   16  1375 Avery Bucher             Unattached                     18:02 
   17  1326 Alyssa Schleper          Unattached                     18:05 
   19  1085 Jordan Spurgeon          Columbus Running Club          18:46 
   20  1271 Sage Moore               Unattached                     18:47 
   21  1460 Rachel Manning           Unattached-USATF               19:05 
   22  1132 Delaney Klee             Northside Saints               19:10 
   23  1013 Emma Dell                Body In Training               19:53 
   24  1378 Kinley Callahan          Unattached                     20:06 
   25  1129 Maghan Gallagher         Northside Saints               20:16 
   26  1216 Audrey Rinker            Unattached                     20:19 
   27  1249 Jenna Carter             Unattached                     20:45 
   30  1336 Kaitlin Burns            Unattached                     21:31 
   31  1266 Amy Kinney               Unattached                     21:38 
   32  1046 Charis Siefert           Body In Training               22:19 
   33  1010 Anna Clark               Body In Training               23:09 
   35  1323 Brooke Rodgers           Unattached                     25:16 

Boys 13-14 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
=============================================================================== 
    1  1495 Ben Myers                Unattached                     13:30 
    2  1127 Jackson Carlile          Northside Saints               13:47 
    3  1238 Hudson Alden             Unattached                     14:01 
    4  1045 Luke Shinneman           Body In Training               14:09 
    5  1133 Jacob Kodrick            Northside Saints               14:12 
    6  1050 William Anderson         CarmelProject                  14:18 
    7  1285 Carter Spaulding         CarmelProject                  14:21 
    8  1256 James Gastineau          CarmelProject                  14:25 
    9  1059 Bingham Hudson           CarmelProject                  14:26 
   10  1022 Cole Kimmel              Body In Training               14:27 
   11  1067 Owen Urtel               CarmelProject                  14:31 
   12  1074 Carson Heath             Columbus Running Club          14:35 
   13  1149 Brandon Kleber           South Central Indiana Running  14:37 
   14  1452 Ian Gadberry             Unattached-USATF               14:39  
   15  1078 Matthew Newell           Columbus Running Club          14:43  
   16  1407 Bradley Lawrence         Unattached                     14:48 
   17  1515 Luke Plummer             South Central Indiana Running  14:48 
   18  1509 Robby Bogajewicz         Unattached                     14:59 
   19  1493 Tyler Smith              Westfield Green Wave           15:00 
   20  1294 Tyler Young              CarmelProject                  15:07 
   21  1331 Anthony Adams            Unattached                     15:14 
   22  1377 Austin Callahan          Unattached                     15:17 
   23  1276 Jackson Pasheilich       Unattached                     15:18 
   24  1293 Alec Wrobleski           Unattached                     15:19 
   25  1390 Ben Fencl                Unattached                     15:25
   26  1081 Collin Pruitt            Columbus Running Club          15:25 
   27  1135 Drew Miller              Northside Saints               15:29 
   28  1065 Dillon Smith             CarmelProject                  15:36 
   29  1169 Alex Cole                Unattached                     15:36 
   30  1288 John Thomas Underhill    Unattached                     15:46 
   31  1444 Trevor Armstrong         Unattached-USATF               15:53 
   32  1048 Landon Swift             Body In Training               15:55 
   33  1119 Tyler Backlund           Northside Saints               16:02 
   34  1501 Lucas Bane               Unattached                     16:02 
   35  1041 Theodore Quinnell        Body In Training               16:04 
   36  1358 Adri Shepherd            Unattached                     16:09 
   37  1180 Justin Groff             Unattached                     16:18 
   38  1440 Race Anderson            Unattached-USATF               16:29 
   39  1348 Hayden McCarty           Unattached                     16:39 
   40  1091 Kaden Wise               Columbus Running Club          16:57
   41  1472 Jack Turner              Unattached-USATF               16:58 
   42  1441 Ike Arive                Unattached-USATF               17:03 
   43  1341 Preston Dowell           Unattached                     17:04 
   44  1254 Curran Eastes            Unattached                     17:09 
   45  1426 Brayden Stamm            Unattached                     17:26 
   46  1400 Connor Harriss           Unattached                     17:32 
   47  1204 Casper Miller            Unattached                     17:33 
   48  1492 Ryan Schemel             Westfield Green Wave           17:34
   49  1384 Levi Croquart            Unattached                     17:35 
   50  1448 Decatur Dell             Unattached-USATF               17:47  
   51  1386 Zacrye Croquart          Unattached                     18:03 
   52  1130 Christian Geary          Northside Saints               18:10 
   53  1257 Owen Gastineau           Unattached                     18:31 
   54  1009 Levi Call                Body In Training               19:03 
   55  1123 Ethan Bowers             Northside Saints               19:15 
   56  1300 Evan Besinger            Unattached                     19:20 
   57  1039 Samuel Pigg              Body In Training               19:23 
   58  1227 William Snyder           Unattached                     19:57 
   59  1012 Noah Cornwell            Body In Training               20:23
   60  1006 Max Brown                Body In Training               21:20 
   61  1500 Evy Tobolski             Unattached                     23:59 
   62  1049 Patrick Wolfe            Body In Training               25:08 
   63  1225 Aiden Snyder             Unattached                     27:46


Girls 15-16 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================
    1  1120 Anna Bohbrink            Northside Saints               18:06
    2  1202 Kyndal Mickey            Unattached                     20:59 
    3  1195 Kendra Kile              Unattached                     25:08 

Boys 15-16 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================
    1  1363 Justin Amburgy           Unattached                     13:42 
    2  1425 Sam Stage                Unattached                     13:46 
    3  1457 Emiliano Ibarra          Unattached-USATF               14:10 
    4  1142 Charles Voglewede        Northside Saints               14:20 
    5  1398 Braedon Gossard          Unattached                     14:34 
    6  1011 Mitchell Conard          Body In Training               15:59 
    7  1233 Andrew Trosen            Unattached                     16:30
    8  1076 Carson Kleinhelter       Columbus Running Club          19:41  

Boy 17-18 4 km
Place No.   Name                     Team \ Club                    Time     
===============================================================================
    1  1334 Andrew Beal              Unattached-USATF               14:47