FMTiming - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/23/2016 01:18 PM
                 2016 USATF Indiana Open & Masters - 7/23/2016                 
                         Track and Field Championships                         
                       Franklin College -- Franklin, IN                        
                                    Results                                    
 
Event 7  Men 55-59 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1    30 Jakubowski, Mark    59 Unattached               21.85   NWI     
 
Event 8  Men 29&U 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    53 Stienke, Matt       19 Franklin                 17.00   NWI 
 
Event 8  Men 35-39 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    34 Kemple, Adam        38 Unattached               15.64   NWI 
 
Event 9  Women 29&U 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    14 Corbin, Janeen      29 Unattached               14.70   NWI 
  2    26 Houston, Felicia    25 Unattached               15.28   NWI 
 
Event 9  Women 35-39 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    12 Brown, Arlaina      37 Edavvi Racin             13.24   NWI 
 
Event 9  Women 50-54 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    39 Marable, April      51 Unattached               15.34   NWI 
 
Event 9  Women 55-59 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    49 Shook, Kathleen     55 Athena Track             15.38   NWI 
 
Event 9  Women 65-69 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    17 Davis, Christine    68 Edavvi Racin             18.37   NWI 
 
Event 10  Men 29&U 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    22 Feck, Kyle          20 Unattached               11.79   NWI  2     
 
Event 10  Men 30-34 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    16 Cunningham, Charle  34 Unattached               11.47   NWI  2     
  2    50 Simpson, Micah      30 Unattached               12.12   NWI  2     
 
Event 10  Men 35-39 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    54 Tutskey, Daniel     36 Unattached               11.45   NWI  2     
 
Event 10  Men 40-44 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     2 Alford, Michael     43 Unattached               13.50   NWI     
 
Event 10  Men 45-49 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    38 Malone, Roger       49 Carmel Stall             13.44   NWI     
  2    47 Schloot, Andy       49 Unattached               17.55   NWI     
 
Event 10  Men 60-64 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     6 Baldwin, Curtis     64 Unattached               16.14   NWI     
 
Event 10  Men 70-74 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    24 Hansman, Dan        71 Unattached               15.11   NWI     
 
Event 11  Women 35-39 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    51 Sinclair, Jessica   37 Unattached             5:23.15  
 
Event 12  Men 29&U 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    13 Brumfield, Clayton  18 Franklin               4:29.73  
 
Event 12  Men 40-44 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    45 Rosenauer, Roger    41 Unattached             4:52.41  
 
Event 12  Men 60-64 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     7 Berman, David       64 Unattached             5:43.06  
 
Event 13  Women 29&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    31 Jimenez, Deanna     24 Unattached             1:07.44  
 
Event 13  Women 30-34 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 DeThomasis, Jessie  30 Unattached             1:04.60  
 
Event 14  Men 29&U 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    22 Feck, Kyle          20 Unattached               54.43  
 
Event 14  Men 35-39 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    34 Kemple, Adam        38 Unattached               53.94  
 
Event 14  Men 40-44 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Scott, Michael      43 Unattached             1:04.96  
 
Event 14  Men 45-49 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    38 Malone, Roger       49 Carmel Stall           1:04.32  
 
Event 14  Men 60-64 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     6 Baldwin, Curtis     64 Unattached             1:18.81  
 
Event 14  Men 70-74 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    24 Hansman, Dan        71 Unattached             1:53.10  
 
Event 20  Men 29&U 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    40 Moleno, Rogeno      18 Unattached             1:01.40  
 
Event 21  Women 29&U 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    31 Jimenez, Deanna     24 Unattached             2:57.36  
 
Event 22  Men 40-44 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    45 Rosenauer, Roger    41 Unattached             2:27.06  
  2    48 Scott, Michael      43 Unattached             2:41.52  
 
Event 22  Men 60-64 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     7 Berman, David       64 Unattached             2:49.06  
 
Event 23  Women 29&U 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    26 Houston, Felicia    25 Unattached               32.37   NWI 
 
Event 23  Women 30-34 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    18 DeThomasis, Jessie  30 Unattached               30.05   NWI 
 
Event 23  Women 35-39 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    12 Brown, Arlaina      37 Edavvi Racin             27.24   NWI 
 
Event 23  Women 55-59 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    49 Shook, Kathleen     55 Athena Track             31.76   NWI 
 
Event 23  Women 65-69 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    17 Davis, Christine    68 Edavvi Racin             46.37   NWI 
 
Event 24  Men 29&U 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    22 Feck, Kyle          20 Unattached               22.88   NWI  2 
 
Event 24  Men 30-34 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    16 Cunningham, Charle  34 Unattached               22.84   NWI  2 
  2    50 Simpson, Micah      30 Unattached               24.82   NWI  2 
 
Event 24  Men 35-39 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1    54 Tutskey, Daniel     36 Unattached               23.42   NWI  2 
  2    34 Kemple, Adam        38 Unattached               24.21   NWI  2 
 
Event 24  Men 40-44 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     2 Alford, Michael     43 Unattached               27.74   NWI 
 
Event 24  Men 45-49 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    47 Schloot, Andy       49 Unattached               37.33   NWI 
 
Event 24  Men 55-59 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    52 Slider, Robert      58 Unattached               28.76   NWI 
  2    30 Jakubowski, Mark    59 Unattached               30.25   NWI 
 
Event 24  Men 60-64 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1     6 Baldwin, Curtis     64 Unattached               33.13   NWI 
 
Event 24  Men 70-74 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    24 Hansman, Dan        71 Unattached               35.17   NWI 
 
Event 25  Women 29&U High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    14 Corbin, Janeen      29 Unattached               1.37m    4-06.00 
     1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 
        O    O    O   XO    X 
 
Event 26  Men 40-44 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    48 Scott, Michael      43 Unattached               1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 26  Men 50-54 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    32 Jorgenson, Russell  53 Unattached               1.30m    4-03.25 
     1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXX 
 
Event 26  Men 55-59 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    52 Slider, Robert      58 Unattached               1.45m    4-09.00 
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O  XXO    O  XXX 
 
Event 26  Men 60-64 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    19 Drollinger, Kennet  60 Unattached               1.64m    5-04.50 
     1.50 1.59 1.64 1.69 
        O    O  XXO  XXX 
 
Event 27  Women 50-54 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    44 Rieger, Karen       52 Unattached               2.03m    6-08.00 
     1.68 1.73 1.88 2.03 2.18 
        O    O   XO    O  XXX 
 
Event 27  Women 55-59 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     3 Babits, Brenda      56 Vault High A             2.18m    7-01.75 
     1.73 1.88 2.03 2.18 2.23 
        O    O    O    O   XX 
 
Event 28  Men 45-49 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    28 Huzyak, Paul        46 Unattached               4.57m   15-00.00 
     4.11 4.41 4.57 4.72 
        O   XO   XO  XXX 
 
Event 28  Men 55-59 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     4 Babits, Paul        55 Unattached               3.65m   11-11.75 
     3.65 3.81 3.96 
        O    X   XX 
 
Event 28  Men 60-64 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    27 Hunter, Gary        60 Unattached               3.96m   12-11.75 
     3.35 3.65 3.81 3.96 4.11 
        O   XO    O   XO  XXX 
  2    19 Drollinger, Kennet  60 Unattached               3.05m   10-00.00 
     3.05 3.35 
      XXO  XXX 
 
Event 28  Men 65-69 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    36 Kochert, Dick       67 Unattached               2.69m    8-09.75 
     2.69 2.77 
       XO  XXX 
 
Event 29  Women 29&U Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    14 Corbin, Janeen      29 Unattached               4.50m   NWI  14-09.25 
     4.31m(NWI) 4.50m(NWI) FOUL      FOUL      FOUL      PASS     
 
Event 30  Men 40-44 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1     2 Alford, Michael     43 Unattached               4.37m   NWI  14-04.00 
     4.37m(NWI) FOUL      3.85m(NWI) PASS      PASS      PASS     
 
Event 30  Men 45-49 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    47 Schloot, Andy       49 Unattached               2.15m   NWI   7-00.75 
     2.06m(NWI) 2.15m(NWI) FOUL      2.05m(NWI) PASS      PASS     
 
Event 30  Men 50-54 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    32 Jorgenson, Russell  53 Unattached               3.99m   NWI  13-01.25 
     3.84m(NWI) 3.78m(NWI) 3.91m(NWI) 3.88m(NWI) 3.99m(NWI) 3.44m(NWI)
 
Event 30  Men 55-59 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    30 Jakubowski, Mark    59 Unattached               4.15m   NWI  13-07.50 
     FOUL      4.15m(NWI) 4.14m(NWI) PASS      PASS      PASS     
 
Event 30  Men 70-74 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    24 Hansman, Dan        71 Unattached               3.60m   NWI  11-09.75 
     FOUL      3.60m(NWI) FOUL      3.40m(NWI) 3.39m(NWI) PASS     
 
Event 33  Women 29&U Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    46 Savickas, Jenny     27 Let It Fly T            10.83m   35-06.50 
      10.50m  10.62m  10.83m  10.40m  9.89m  9.81m
  2    15 Counceller, Skylar  15 Unattached               9.06m   29-08.75 
      8.41m  9.06m  8.46m  8.04m  FOUL  7.97m
 
Event 33  Women 55-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Alegria-Dybvig, Ta  57 Unattached               8.27m   27-01.75 
      7.63m  7.94m  7.80m  8.27m  7.99m  8.06m
 
Event 34  Men 29&U Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    56 Zinn, Grayson       16 Unattached              13.32m   43-08.50 
      13.25m  12.16m  13.14m  FOUL  13.32m  12.39m
 
Event 34  Men 40-44 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Ingalls, Gerald     41 Unattached              10.84m   35-06.75 
      10.52m  9.54m  10.84m  10.65m  10.72m  10.44m
 
Event 34  Men 45-49 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    47 Schloot, Andy       49 Unattached               5.03m   16-06.00 
      5.03m  5.00m  4.78m  4.29m  FOUL  FOUL
 
Event 34  Men 50-54 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    25 Himes, Stacy        53 Unattached              11.38m   37-04.00 
      FOUL  9.73m  FOUL  11.38m  FOUL  FOUL
 
Event 34  Men 55-59 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    55 Webb, Steven        59 Unattached               9.03m   29-07.50 
      8.24m  8.53m  8.41m  FOUL  9.03m  7.80m
 
Event 34  Men 60-64 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    11 Brodhacker, Albert  62 Unattached              11.59m   38-00.25 
      10.86m  11.06m  10.71m  11.27m  11.59m  10.97m
 
Event 34  Men 70-74 Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     8 Bitsko Sr, Michael  73 Unattached               9.51m   31-02.50 
      FOUL  9.51m  FOUL  FOUL  FOUL  9.17m
 
Event 35  Women 29&U Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    46 Savickas, Jenny     27 Let It Fly T            32.37m     106-02 
      FOUL  30.91m  30.61m  32.37m  FOUL  31.49m
  2    15 Counceller, Skylar  15 Unattached              25.78m      84-07 
      FOUL  FOUL  25.78m  24.82m  FOUL  FOUL
 
Event 35  Women 55-59 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Alegria-Dybvig, Ta  57 Unattached              25.80m      84-08 
      FOUL  25.14m  24.53m  25.80m  25.72m  24.71m
 
Event 36  Men 29&U Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     9 Bowman, Jonathan    29 Unattached              53.91m     176-10 
      53.46m  53.91m  FOUL  50.67m  52.49m  50.43m
  2    56 Zinn, Grayson       16 Unattached              35.81m     117-06 
      FOUL  34.91m  34.43m  34.97m  35.81m  34.12m
 
Event 36  Men 30-34 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    37 Longsworth, Adam    32 Unattached              44.48m     145-11 
      43.94m  44.48m  44.36m  42.99m  42.46m  43.71m
 
Event 36  Men 40-44 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Ingalls, Gerald     41 Unattached              37.21m     122-01 
      36.95m  33.56m  34.21m  37.21m  34.14m  33.72m
  2    33 Kalvar, Damien      43 Unattached              35.58m     116-09 
      34.25m  34.50m  35.09m  33.37m  33.27m  35.58m
 
Event 36  Men 45-49 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    47 Schloot, Andy       49 Unattached              16.68m      54-09 
      14.69m  15.76m  16.03m  16.17m  16.58m  16.68m
 
Event 36  Men 50-54 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    25 Himes, Stacy        53 Unattached              45.92m     150-08 
      FOUL  FOUL  45.92m  42.86m  FOUL  FOUL
  2    32 Jorgenson, Russell  53 Unattached              30.47m     100-00 
      27.64m  30.47m  29.54m  27.54m  28.82m  27.45m
 
Event 36  Men 55-59 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    55 Webb, Steven        59 Unattached              28.04m      92-00 
      24.89m  FOUL  26.47m  28.04m  24.75m  27.06m
 
Event 36  Men 60-64 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    11 Brodhacker, Albert  62 Unattached              34.25m     112-04 
      34.25m  32.46m  33.81m  FOUL  FOUL  33.91m
 
Event 36  Men 70-74 Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     8 Bitsko Sr, Michael  73 Unattached              26.33m      86-05 
      22.82m  26.33m  25.86m  FOUL  FOUL  26.19m
 
Event 37  Women 29&U Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    15 Counceller, Skylar  15 Unattached              31.50m     103-04 
      29.75m  31.50m  FOUL  FOUL  FOUL  30.12m
 
Event 37  Women 55-59 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Alegria-Dybvig, Ta  57 Unattached              27.94m      91-08 
      25.12m  26.88m  23.98m  FOUL  23.94m  27.94m
 
Event 38  Men 29&U Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    35 Kieser, Nicholas    21 Iupui                   33.07m     108-06 
      29.37m  32.59m  32.44m  30.48m  FOUL  33.07m
 
Event 38  Men 45-49 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    47 Schloot, Andy       49 Unattached              19.84m      65-01 
      19.40m  19.68m  16.70m  16.48m  19.84m  16.39m
 
Event 38  Men 50-54 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    32 Jorgenson, Russell  53 Unattached              29.23m      95-11 
      FOUL  29.23m  28.90m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 38  Men 55-59 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    23 Greene, Charles     58 Unattached              49.40m     162-01 
      FOUL  49.00m  49.17m  49.28m  49.40m  FOUL
  2    30 Jakubowski, Mark    59 Unattached              28.84m      94-07 
            26.44m  27.60m  28.27m  28.84m
 
Event 38  Men 60-64 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    43 Ray, Keith          64 Unattached              39.54m     129-09 
      39.54m  39.20m  38.11m  38.92m  36.77m  37.63m
 
Event 38  Men 70-74 Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     8 Bitsko Sr, Michael  73 Unattached              18.44m      60-06 
      17.66m  18.15m  18.44m  FOUL  16.30m  FOUL
 
Event 39  Women 29&U Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    46 Savickas, Jenny     27 Let It Fly T            39.46m     129-05 
      36.47m  36.58m  39.46m  37.60m  39.02m  38.17m
  2    15 Counceller, Skylar  15 Unattached              30.02m      98-06 
      FOUL  FOUL  FOUL  29.40m  FOUL  30.02m
 
Event 39  Women 55-59 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     1 Alegria-Dybvig, Ta  57 Unattached              38.41m     126-00 
      35.44m  33.36m  36.56m  37.02m  34.59m  38.41m
 
Event 40  Men 40-44 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    29 Ingalls, Gerald     41 Unattached              51.75m     169-09 
      51.75m  51.72m  51.57m  FOUL  51.01m  50.50m
  2    33 Kalvar, Damien      43 Unattached              45.91m     150-07 
      38.88m  43.05m  45.91m  FOUL  44.46m  44.35m
 
Event 40  Men 50-54 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    25 Himes, Stacy        53 Unattached              44.26m     145-02 
      FOUL  39.00m  41.29m  41.99m  44.26m  41.31m
 
Event 40  Men 70-74 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1     8 Bitsko Sr, Michael  73 Unattached              39.14m     128-05 
      37.70m  37.95m  FOUL  37.56m  37.55m  39.14m
 
                           
USATF.tv
NationWide