RESULTS: 2016 Seymour Classic

Place

Bib #

Name

Club

 Time

Open Women

1

1852

Anna Weber

OISELLE

 14:40

2

1685

Shannon Browning

Unattached

 22:44

3

1988

Emma Tillman

Unattached-USATF

 24:49

Open Men

1

1684

Dave Santelik

Unattached-USATF

 13:54

2

1925

Benjamin Finke

Unattached-USATF

 15:23

Masters Men 40-44

1

1971

Roger Rosenauer

Unattached-USATF

 14:28

2

1682

Chris Coleman

Unattached

 15:57

3

1683

Mike Campbell

Unattached-USATF

 19:15

Masters Men 45-49

1

1973

Andy Schloot

Unattached-USATF

 21:20

Masters Men 50-54

1

1975

Dan Schramm

Unattached-USATF

 15:09

Masters Men 55-59

1

1915

Damon Clements

Unattached-USATF

 18:22

Masters Men 60-64

1

1907

David Berman

Unattached

 17:56

Boys 8 & under

1

1829

Justin Reckers

Columbus Running Club

 8:38

2

1990

Noah Torrens

Unattached-

 8:45

3

1913

Elijah Clark

Unattached-

 8:53

4

1953

Noah Meers

Unattached-

 8:57

5

1792

Braxton Sinclair

South Central Indiana

 8:59

6

1931

Walker Harter

Unattached-

 9:00

7

1935

Eli Hynes

Unattached-

 9:04

8

1932

Maxwell Harter

Unattached-

 9:32

9

1969

Charlie Rockey

South Central Indiana

 9:36

10

1871

Ethan Johnson

Southern Indiana Catholic

 10:08

11

1825

Hudson Orme

Columbus Running Club

NT

12

1784

Caleb Jablonski

South Central Indiana

NT

13

1870

Caleb Johnson

Southern Indiana Catholic

NT

14

1671

Kodi Smith

Unattached

NT

15

1974

Dathan Schramm

Unattached-USATF

NT

16

1888

Patrick Thompson

Southern Indiana Catholic

NT

17

1596

Rua Payne

Columbus Running Club

NT

Girls 8 & under

1

1936

Audrey Hynes

Unattached-

8:21

2

1929

Gabriela Grande Rosas

Unattached-USATF

8:22

3

1780

Trinity Cody

South Central Indiana

9:06

4

1859

Hailey Browning

Southern Indiana Catholic

9:41

5

1946

Emerson Lilly

Unattached-

9:44

6

1934

Camille Hoekstra

Unattached-

9:46

7

1962

Arianna Newkirk

Unattached-

9:48

8

1918

Lyla Conway

Unattached-USATF

9:56

9

1933

Sienna Higbee

Unattached-

9:56

10

1912

Penelope Channell

Unattached-

10:06

11

1917

Anna Conner

Unattached

NT

12

1981

Stella Shuman

Unattached-

NT

13

1983

Izabella Stanfield

South Central Indiana

NT

14

1778

Charlotte Brewer

South Central Indiana

NT

Boys 9-10

1

1887

Brodie Terkhorn

Southern Indiana Catholic

 11:14

2

1844

Caleb Winders

Indiana Track Club

11:29

3

1914

Isaac Clark

Unattached-

11:47

4

1961

Luis Nava

Unattached-

12:18

5

1873

Andrew Kelly

Southern Indiana Catholic

12:19

6

1924

Grady Field

Unattached-USATF

12:23

7

1926

William Fleming

Unattached-USATF

12:27

8

1783

Lance Hubbard

South Central Indiana

12:29

9

1880

Leyton Proctor

Southern Indiana Catholic

12:29

10

1920

Cooper Cummings

Unattached-

12:38

11

1826

Derek Patchett

Columbus Running Club

12:44

12

1911

Spencer Caple

Unattached-

12:46

13

1991

Ashton Tunstull

Unattached-

13:02

14

1807

Chase Binder

Columbus Running Club

13:04

15

1781

Tristan Dowell

South Central Indiana

13:05

16

1876

Braden Mcguire

Southern Indiana Catholic

13:07

17

1836

Neal White

Columbus Running Club

13:15

18

1939

Nate Johnson

Unattached-

13:18

19

1927

Ashton Foreman

Unattached-

13:21

20

1856

Thurgood Billingsley

Southern Indiana Catholic

13:22

21

1987

Zach Swope

Unattached

13:26

22

1921

Andrew Cunningham

Unattached

13:27

23

1948

Trace Martin

Unattached

13:32

24

1785

Micah Jablonski

South Central Indiana

13:33

25

1646

Case Smith

Unattached

13:40

26

1800

Teegan Ervine

Blue River Running Club

13:45

27

1999

Brock Wischmeyer

Unattached-USATF

13:45

28

1863

Reid Coleman

Southern Indiana Catholic

13:51

29

1680

Page Mora

Unattached-USATF

13:57

30

1810

Aidan Brown

Columbus Running Club

13:58

31

1908

Aiden Bland

Unattached

14:01

32

1786

Lucas Jablonski

South Central Indiana

14:10

33

1802

Blake Hughes

Blue River Running Club

14:14

34

1813

Matthew Burge

Columbus Running Club

14:15

35

1815

Elijah Clark

Columbus Running Club

14:25

36

1896

Miguel Anderson

Unattached-USATF

14:41

37

1803

Elias Slaven

Blue River Running Club

14:42

38

1804

Elijah Springer

Blue River Running Club

15:02

39

1860

Wyatt Chisman

Southern Indiana Catholic

15:32

40

1686

Caleb Decker

Unattached

15:43

41

1798

Tyler Zimmer

South Central Indiana

15:53

42

1831

Justin Schlaudroff

Columbus Running Club

16:01

43

1945

Zadyn Leinenbach

Unattached-USATF

16:14

44

1857

Jake Brown

Southern Indiana Catholic

16:36

45

1965

Wesley Proffer

Unattached

16:38

46

1811

Andrew Brown

Columbus Running Club

17:10

Girls 9-10

1

1890

Mattie Whitworth

Southern Indiana Catholic

12:20

2

1848

Amelia Voglewede

Northside Saints

12:54

3

1793

Ava Sunbury

South Central Indiana

12:58

4

1824

Sierra Newell

Columbus Running Club

12:58

5

1878

Claudia Pearce

Southern Indiana Catholic

12:59

6

1839

Kyleigh Wolf

Columbus Running Club

13:01

7

1964

Leah Penick

Unattached-

13:03

8

1985

Loreli Strange

Unattached-

13:13

9

1892

Rachel Wilcox

Southern Indiana Catholic

13:15

10

1942

Zoey Jordan

Unattached-

13:25

11

1968

Kara Roberts

Unattached-

13:31

12

1882

Molly Richards

Southern Indiana Catholic

13:46

13

1872

Ashley Kara

Southern Indiana Catholic

13:47

14

1947

Mariah Ly

Unattached-

13:59

15

1992

Asia Tunstull

Unattached-

14:04

16

1960

Natalie Myers

Unattached-

14:06

17

1967

Mckinley Richardson

Unattached-

14:18

18

1679

Ellie Simpson

Indiana Track Club

14:29

19

1862

Elise Coleman

Southern Indiana Catholic

14:30

20

1976

Zalaya Scott

Unattached-

14:40

21

1977

Hannah Senn

Unattached-

14:44

22

1984

Save Strange

Unattached

14:55

23

1827

Caylyn Pruitt

Columbus Running Club

14:56

24

1808

Chloe Binder

Columbus Running Club

15:17

25

1998

Delaney Williams

Unattached

15:21

26

1796

Lana Wisler

South Central Indiana

15:41

27

1910

Cheyenne Campbell

Unattached

15:43

28

1821

Eden Knight

Columbus Running Club

15:48

29

1886

Kathleen Simmons

Southern Indiana Catholic

16:03

30

1805

Madison Stewart

Blue River Running Club

16:21

31

1799

Kamryn Zimmer

South Central Indiana

18:20

32

1816

Mila Esposito

Columbus Running Club

21:35

Boys 11-12

1

1919

Will Conway

Unattached-USATF

10:59

2

1849

Patrick Voglewede

Northside Saints

11:08

3

1874

Benjamin Kelly

Southern Indiana Catholic

11:18

4

1995

Owen Wanner

Unattached-USATF

11:33

5

1905

Jude Bane

Unattached-USATF

11:50

6

1996

Dylan Wells

Unattached-

11:53

7

1883

Ethan Richards

Southern Indiana Catholic

12:04

8

1940

Drew Johnson

Unattached-

12:04

9

1903

Chase Austin

Unattached

12:05

10

1895

Connor Adams

Unattached-

12:11

11

1966

Michael Proffer

Unattached

12:21

12

1868

William Harper

Southern Indiana Catholic

12:30

13

1898

Luca Arive

Unattached-USATF

12:36

14

1830

Adam Reckers

Columbus Running Club

12:41

15

1538

Zachary Wager

Columbus Running Club

12:41

16

1993

Brody Unterseher

Unattached

12:42

17

2000

Wade Wisler

Unattached

12:56

18

1619

Card Smith

Unattached

13:19

19

1819

Sam Hobbeheydar

Columbus Running Club

13:27

20

1806

Hunter Tabor

Blue River Running Club

13:36

21

1885

Daniel Schansberg

Southern Indiana Catholic

13:42

22

1900

Clayton Austin

Unattached

13:59

23

1938

Logan James

Unattached

14:03

24

1944

Sam Law

Unattached

15:19

25

1678

Caitlyin Thomasma

Unattached

15:20

26

1832

Dylan Sluys

Columbus Running Club

16:58

27

1997

Nathan Wild

Unattached

17:03

28

1972

Elijah Roussos

Unattached

17:04

Girls 11-12

1

1943

Jamie Klavon

Unattached-USATF

11:33

2

1986

Mckenzie Sturwold

Unattached-USATF

11:47

3

1791

Vivienne Siefker

South Central Indiana

12:01

4

1822

Chloe Krueger

Columbus Running Club

12:14

5

1794

Lillian Sunbury

South Central Indiana

12:21

6

1790

Zoe Plummer

South Central Indiana

12:34

7

1881

Avery Proctor

Southern Indiana Catholic

12:53

8

1782

Kinsley Folsom

South Central Indiana

12:58

9

1853

Madison Allen

Southern Indiana Catholic

12:59

10

1797

Claire Wisler

South Central Indiana

13:07

11

1889

Erica Voelker

Southern Indiana Catholic

13:23

12

1869

Maci Hoskins

Southern Indiana Catholic

13:30

13

1865

Layla Davis

Southern Indiana Catholic

13:32

14

1922

Gwyneth Cunningham

Unattached-

13:50

15

1823

Jessica Meza

Columbus Running Club

14:04

16

1779

Madelyn Busby

South Central Indiana

14:16

17

1902

Leslie Austin

Unattached

14:17

18

1837

Ellen White

Columbus Running Club

14:19

19

1916

Mya Collins

Unattached

15:13

20

1901

Kayleigh Austin

Unattached

15:26

21

1906

Ella Barrett

Unattached-

15:46

22

1950

Mila Martin

Unattached-USATF

17:03

23

1877

Madison Mullis

Southern Indiana Catholic

17:07

24

1949

Ices Martin

Unattached

17:20

25

1970

Grace Rodriguez

Unattached

19:51

Boys 13-14

1

1818

Carson Heath

Columbus Running Club

14:10

2

1788

Brandon Kleber

South Central Indiana

14:21

3

1952

Lance Mcintosh

Unattached-USATF

14:54

4

1923

Ben Fencl

Unattached

15:11

5

1909

Trae Burns

Unattached-

15:20

6

1828

Collin Pruitt

Columbus Running Club

15:22

7

1838

Kaden Wise

Columbus Running Club

15:38

8

1904

Wade Balcom

Unattached-

15:45

9

1899

Ike Arive

Unattached-USATF

16:08

10

1897

Race Anderson

Unattached-USATF

16:26

11

1930

Connor Harriss

Unattached

16:57

12

1864

Grant Coleman

Southern Indiana Catholic

17:00

13

1893

Cooper Wilmes

Southern Indiana Catholic

17:19

14

1814

Evan Carr

Columbus Running Club

17:48

15

1879

Hayden Pearce

Southern Indiana Catholic

18:08

16

1951

Clancy Mcintire

Unattached

19:11

17

1840

Dathan Wolf

Columbus Running Club

19:47

18

1817

Henry Hall

Columbus Running Club

21:38

Girls 13-14

1

1795

Makenna Sunbury

South Central Indiana

15:49

2

1955

Karli Miller

Unattached-USATF

16:18

3

1846

Raegan Bohbrink

Northside Saints

16:44

4

1855

Claire Bandy

Southern Indiana Catholic

17:10

5

1835

Elizabeth Stevens

Columbus Running Club

17:10

6

1854

Laura Andrews

Southern Indiana Catholic

17:11

7

1866

Katelyn Grady

Southern Indiana Catholic

17:45

8

1875

Olivia Lovan

Southern Indiana Catholic

19:46

9

1894

Sandra Marshall

Unbroken Racing

21:11

Boys 15-16

1

1978

Ian Shaw

Unattached-USATF

12:52

2

1845

Jacob Wisniewski

Indiana Track Club

13:42

3

1842

Matthew Kawanishi

Indiana Track Club

13:48

4

1850

Charles Voglewede

Northside Saints

13:50

5

1956

Davin Miller

Unattached-USATF

13:58

6

1957

Alan Morris

Unattached-USATF

14:00

7

1841

Noah Clos

Huntsman Distance Project

14:11

8

1820

Carson Kleinhelter

Columbus Running Club

18:15

Girls 15-16

1

1847

Anna Bohbrink

Northside Saints

17:23

2

1789

Courtney Mansfield

South Central Indiana

18:36

3

1867

Grace Grady

Southern Indiana Catholic

19:54