RESULTS: 2016 Shelbyville Classic
Open Men 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   112 Finke, Benjamin     29 Una Members           15:02.93   4 
  2    84 Lozon, Jonathan     33 Unattached            15:17.86   4 
  3   140 Tabor, Jon          38 Unattached            15:41.02   4 
  4    83 Livezey, Andrew     23 Unattached            18:59.31   4 


Open Women 4 km
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   141 Tabor, Kristina     38 Unattached            15:53.36  
  2    86 Nolley, Ashley      23 Unattached            19:32.81  


Masters Men 40-44 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   127 Rosenauer, Roger    41 Una Members           14:04.54   4 
  2   114 Gadberry, Aaron     43 Una Members           15:39.35   4 
 

Masters Women 40-44 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   118 Key, Latashia       44 Una Members           17:59.73   2 
 

Masters Men 45-49 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    31 Buysse, David       48 Igloi Track           13:55.99   4 
  2   128 Schloot, Andy       49 Una Members           22:03.13   4 
 

Masters Men 50-54 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    87 Schramm, Dan        51 Una Members           14:31.24   4 
  2   120 Manning, Mike       52 Una Members           15:16.48   4 
  3    91 Sheaffer, Steve     54 Unattached            21:24.34   5 
 

Masters Men 55-59 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    33 Stille, John        57 Igloi Track           15:57.14   5 
  2   108 Clements, Damon     59 Una Members           17:45.20   5 
  3    30 Gallagher, Brian    57 Greater Phil          19:28.60   5 
 

Masters Men 60-64 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   107 Berman, David       64 Una Members           17:19.61   5 
 

Masters Women 60-64 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   117 Henricks, Lana      60 Una Members           27:22.86   2 
 

Masters Men 65-69 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   105 Baldwin, Curtis     65 Una Members           18:18.13   5 


8&U Boys 2 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men 8 & Under
  1     1 Lesnet, Malachi      8 Body in Trai           7:55.64   1 
  2    20 Reckers, Justin      8 Columbus Run           9:18.35   1 
  3    54 Sinclair, Braxton    8 South Centra           9:37.85   1 
  4   138 Chambers, Townsend   7 Unattached             9:46.99   1 
  5    29 Kelly, Brycen        7 Fort Wayne E           9:52.38   1 
  6    80 Jablonski, Caleb     7 Unattached            10:01.68   1 
  7   137 Hoeflinger, Drewq    8 Unattached            10:35.21   1 
  8    88 Schramm, Dathan      6 Una Members           11:13.18   2 
  9   139 Bickel, Lance        8 Unattached            11:43.52   2 
 
8&U Girls 2 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   116 Grande Rosas, Gabr   8 Una Members            8:43.32   1 
  2   109 Conway, Lyla         8 Una Members            9:48.33   1 
  3    65 Cody, Trinity        8 Unattached            10:06.69   1 
  4    42 Thompson, Alexa      7 Northside Sa          10:39.72   2 
  5   100 Tabor, Kaari         8 Unattached            11:12.21   2 
  6     3 Nobbe, Hailey        7 Body in Trai          11:55.76   2 
  7    96 Stanfield, Izabell   8 Unattached            12:02.20   2 
  8    45 Brewer, Charlotte    7 South Centra          13:12.70   2 
  9    68 Croquart, Peyton     8 Unattached            14:12.59   2 
 
9-10 Boys 3 km 
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
 1    35 Winders, Caleb       9 Indiana Trac          11:48.78   2 
 2   123 McGaughey, Corban    9 Una Members           12:00.36   2 
 3    46 Dowell, Tristan     10 South Centra          12:34.44   3 
 4   134 Mohler, Joseph      10 Westfield Yo          12:35.06   3 
 6   113 Fleming, William    10 Una Members           12:36.70   3 
 7    18 Patchett, Derek     10 Columbus Run          12:39.76   3 
 8     2 Nobbe, Chris         9 Body in Trai          12:43.28   4 
 9   102 Wischmeyer, Brock    9 Unattached            13:31.36   5 
 10    82 Jablonski, Micah     9 Unattached            13:46.39   5 
 11    79 Hughes, Blake       10 Unattached            13:56.08   5 
 12    76 Herbert, Koulten    10 Unattached            13:56.32   5 
 13    93 Slaven, Eli          9 Unattached            14:10.10   5 
 14    81 Jablonski, Lucas    10 Unattached            14:14.69   5 
 15    94 Springer, Elijah    10 Unattached            14:25.10   6 
 16     6 Binder, Chase       10 Columbus Run          14:47.01   6 
 17    23 White, Neal          9 Columbus Run          14:53.58   6 
 18    73 Ervine, Teegan      10 Unattached            15:07.18   6 
 19    70 Decker, Caleb        9 Unattached            15:19.38   6 
 20   103 Anderson, Miguel     9 Una Members           15:34.54   6 
 21     5 Bense, Evan          9 Columbus Run          15:48.08   6 
 22    60 Zimmer, Tyler        9 South Centra          16:38.61   7 
 
9-10 Girls 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    43 Voglewede, Amelia    9 Northside Sa          12:40.19   3 
  2    55 Sunbury, Ava        10 South Centra          12:49.62   4 
  3    26 Wolf, Kyleigh       10 Columbus Run          13:08.95   4 
  4    16 Newell, Sierra      10 Columbus Run          13:09.38   4 
  5    92 Simpson, Ellie      10 Unattached            14:16.58   5 
  6    64 Campbell, Cheyenne  10 Unattached            14:40.64   6 
  7     7 Binder, Chloe       10 Columbus Run          16:20.70   6 
  8    58 Wisler, Lana         9 South Centra          16:39.41   7 
  9    75 Hartman, Addison     9 Unattached            17:42.41   7 
 10    59 Zimmer, Kamryn       9 South Centra          17:57.21   7 
 11    98 Stewart, Madison    10 Unattached            18:20.74   7 
 12    77 Higgins, Emmie       9 Unattached            18:33.06   7 
 

Boys 11-12 Boys 3 kn
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    97 Stanley, Kyle       12 Unattached            10:39.09   1 
  2    44 Voglewede, Patrick  12 Northside Sa          10:47.39   1 
  3     9 Dozier, Tanner      12 Columbus Run          10:48.46   1 
  4   110 Conway, Will        11 Una Members           10:51.17   1 
  5    66 Costelow, Drew      12 Unattached            10:54.45   1 
  6   131 Wanner, Owen        11 Una Members           10:58.42   1 
  7   135 Mowry, Garrett      12 Westfield Yo          11:04.41   1 
  8   106 Bane, Jude          11 Una Members           11:04.83   1 
  9    28 Vessels, Gavin      11 Fishers Fire          11:06.02   2 
 10   126 Rheam, Ryan         11 Una Members           11:18.42   2 
 11   111 Fiesel, Austin      12 Una Members           12:01.35   2 
 12    89 Sheaffer, Caden     12 Unattached            12:23.27   3 
 13    99 Tabor, Hunter       11 Unattached            12:31.34   3 
 14    63 Brock, Eli          12 Unattached            12:32.03   3 
 15    19 Reckers, Adam       11 Columbus Run          12:37.41   3 


11-12 Girls 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  5    78 Hodges, Mary        12 Unattached            10:53.06   1 
  8   119 Klavon, Jamie       12 Una Members           11:03.06   1 
 13   129 Sturwold, McKenzie  12 Una Members           11:21.71   2 
 14    14 Newell, Brianna     12 Columbus Run          11:31.77   2 
 15    53 Siefker, Vivienne   11 South Centra          11:32.04   2 
 17     4 Baker, Lily         11 Columbus Run          11:49.54   2 
 20    56 Sunbury, Lillian    12 South Centra          12:03.69   2 
 22    52 Plummmer, Zoe       12 South Centra          12:30.21   3 
 32    48 Folsom, Kinsley     12 South Centra          12:44.37   4 
 33    13 Meza, Jessica       11 Columbus Run          12:48.27   4 
 35    57 Wisler, Claire      12 South Centra          12:52.86   4 
 36    71 Eads, Abby          12 Unattached            12:55.74   4 
 37    22 White, Ellen        12 Columbus Run          13:03.38   4 
 38    34 Callahan, Emma      11 Indiana Trac          13:08.02   4 
 41    49 Kaiser, Carly       11 South Centra          13:16.39   5 
 46    90 Sheaffer, Cendall   11 Unattached            14:05.93   5 
 50   101 Thomasma, Caitlin   12 Unattached            14:16.92   5 
 59    85 Martin, Mila        11 Unattached            16:05.07   6 
 

13-14 Boys 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men 13-14
  1    12 Jefferson, Will     14 Columbus Run          13:52.10   2 
  2    11 Heath, Carson       14 Columbus Run          13:59.21   2 
  3    15 Newell, Matthew     13 Columbus Run          14:07.07   2 
  4   115 Gadberry, Ian       14 Una Members           14:14.40   2 
  5    50 Kleber, Brandon     13 South Centra          14:19.02   2 
  6   124 McIntosh, Lance     13 Una Members           14:24.97   2 
  7   136 Miller, Drew        14 Northside Sa          14:45.03   2 
  8   104 Anderson, Race      13 Una Members           15:03.78   2 
  9    24 Wise, Kaden         14 Columbus Run          15:16.00   3 
 10    17 Osborn, Tyler       13 Columbus Run          15:27.66   3 
 11   130 Turner, Jack        13 Una Members           15:58.07   3 
 12    95 Stamm, Brayden      13 Unattached            16:29.20   3 
 13    67 Croquart, Levi      14 Unattached            16:41.12   3 
 14    69 Croquart, Zacrye    13 Unattached            17:03.84   3 
 15     8 Carr, Evan          13 Columbus Run          17:11.88   3 
 16    47 Engel, Alec         13 South Centra          18:36.44   3 
 17    25 Wolf, Dathan        13 Columbus Run          18:40.83   3 

 
Women 13-14 4000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   125 Miller, Karli       14 Una Members           16:01.73  
  2    21 Stevens, Elizabeth  14 Columbus Run          16:08.26  
  3    36 Bohbrink, Raegan    13 Northside Sa          16:24.71  
  4    39 Perez, Beatriz      13 Northside Sa          16:47.16  
  5    37 Costa, Andrea       13 Northside Sa          17:04.98  
  6   121 Manning, Rachel     13 Una Members           17:32.66  
  7    10 Hagan, Katie        13 Columbus Run          18:26.18  
  8    38 Klee, Delaney       13 Northside Sa          18:28.98  
 

15-16 Boys 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    72 Elliott, Matthew    16 Unattached            16:58.65   3