USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2017 USATF National Junior Olympic Cross Country Championships
Saturday, December 9, 2017 - Saturday, December 9, 2017
Apalachee Regional Park Trail
Tallahassee, FL



news             photos               results                 meet website

NEWS

PHOTOS
Wolf_Spenser_cropped Carlile_Austin2
CarlileSiblings-2017 SCIRC
SE_AllStars NorthsideSaints_Cropped
DirtySouthXC FishersFire
SCIRC-2 SouthernIndianaWolfpack


INDIANA  RESULTS
                 

Place

Name

Club

Time

7-8 Boys

1

Austin Carlile

Northside Saints

7:18

9

Reece Torres

Fishers Fire

7:39

44

Jacoby Woolever

Fishers Fire

8:16

49

Austin Rankin

Fishers Fire

8:18

58

Ryker Harris

Fishers Fire

8:23

111

Isaac Smith

Fishers Fire

9:50

115

Eli Fuenmayor

Fishers Fire

9:52

127

Caleb Jablonski

South Central Indiana Running Club

8:56

144

Preston McNeely

Columbus Running Club

9:05

161

Waylon Gourley

Columbus Running Club

9:17

189

Corbin Adair

South Central Indiana Running Club

9:33

213

Nathan Negrete

South Central Indiana Running Club

9:50

218

Alexander Stow

Fishers Fire

9:58

229

Angelo Doria

Northside Saints

10:40

Teams

1

Fishers Fire

83 pts.

7-8 Girls

118

Kodi Smith

Columbus Running Club

9:40

150

Marleigh Mollo

Columbus Running Club

10:05

177

Myleigh Perry

Unattached

10:28

187

Chloe Jablonski

South Central Indiana Running Club

10:48

189

Brinley Sinclair

South Central Indiana Running Club

10:53

191

Elise Portlock

Indiana Track

10:58

9-10 Boys

44

William Gilhooly IV

Carmel Distance Project

11:19

46

Caleb Winders

Unattached

11:20

84

Asher Arkenau

Northside Saints

11:41

111

Carter Buhr

Carmel Distance Project

11:51

142

Lucas Mallon

Carmel Distance Project

12:05

156

Case Smith

Columbus Running Club

12:12

168

Quinn Braun

Northside Saints

12:16

172

Parker Wolf

Southern Indiana Wolfpack

12:19

183

Nathan Thomas

Northside Saints

12:25

187

Ian DeLillo

Carmel Distance Project

12:27

193

Micah Jablonski

South Central Indiana Running Club

12:29

215

Hudson Barry

Carmel Distance Project

12:35

269

Liam Rutledge

Columbus Running Club

13:07

273

Tate Watson

Fishers Fire

13:11

279

Gabriel Hendricks

Fishers Fire

13:18

286

Justin Reckers

Columbus Running Club

13:23

289

Clark Johnson

Fishers Fire

13:28

296

Cameron Hensley

Fishers Fire

13:43

303

Evan Bense

Columbus Running Club

13:51

347

Jackson Rudd

Columbus Running Club

17:21

Teams

10

Carmel Distance Project

339 pts.

26

Columbus Running Club 

 

667 pts.

9-10 Girls

9

Addison Carlile

Northside Saints

11:17

103

Waverly Woolever

Fishers Fire

12:43

107

Linzi VanMeter

Southern Indiana Wolfpack

12:48

129

Clover Shackelford

Northside Saints

13:00

150

Trinity Cody

South Central Indiana Running Club

13:13

161

Reagan Turk

Northside Saints

13:18

180

Victoria Gauck

Columbus Running Club

13:30

187

Gabrielle Spurgeon

Columbus Running Club

13:32

203

Hattie Dilger

Southern Indiana Wolfpack

13:41

213

Camille Morrow

Carmel Distance Project

13:50

232

Jordin Taylor

Fishers Fire

14:09

252

Emma Schroering

Southern Indiana Wolfpack

14:30

257

Catherine Campbell

Fishers Fire

14:33

276

Sadie Hiatt

Columbus Running Club

15:12

287

Jordyn Nicols

Columbus Running Club

15:57

298

Alyssa Minor

Columbus Running Club

17:32

Teams

18

Columbus Running Club 

 

445 pts.

11-12 Boys

11

Connor Carlile

Northside Saints

9:58

16

Kole Mathison

Carmel Distance Project A

10:03

35

Quavion Galbreath

Carmel Distance Project A

10:16

58

Kevin Sweeney

Carmel Distance Project A

10:27

104

Ben Grissom

Northside Saints

10:49

106

Thomas Biltimier

Carmel Distance Project A

10:50

147

Ethan Hines

Carmel Distance Project A

11:07

153

Reece Wolf

Southern Indiana Wolfpack

11:09

180

Zane Moravec

Columbus Running Club

11:17

253

Zachary LaBoyteaux

Carmel Distance Project A

11:41

263

Owen Woodward

Carmel Distance Project A

11:45

274

Egan Williams

Carmel Distance Project A

11:49

276

Simon Bosslet

Northside Saints

11:52

290

Zachary Brown

Fishers Fire

11:58

291

Joseph Mohler

Carmel Distance Project B

11:59

297

Cord Smith

Columbus Running Club

12:02

305

Elijah Bosslet

Northside Saints

12:06

Teams

6

Carmel Distance Project

220 pts.

11-12 Girls

11

Sophia Kennedy

Carmel Distance Project

11:20

25

Lauren Klem

Unattached

11:38

43

Macie DeLillo

Carmel Distance Project

11:55

53

Cara Naas

Carmel Distance Project

11:58

137

Emma Callahan

Dirty South XC

12:33

155

Lily Myers

Dirty South XC

12:40

161

Veronica Hargrave

Unattached

12:43

169

Sydney Morlok

Columbus Running Club

12:46

177

Rachel Flick

Northside Saints

12:48

180

Jasmine Klopstad

Carmel Distance Project

12:49

223

Leslie Austin

Columbus Running Club

13:06

235

Vivienne Siefker

South Central Indiana Running Club

13:12

237

Page Mora

South Central Indiana Running Club

13:13

249

Kara Wenzler

Carmel Distance Project

13:19

252

Kyleigh Wolf

Columbus Running Club

13:20

269

Ashlyn Guerrant

Carmel Distance Project

13:28

270

Ava Sunbury

South Central Indiana Running Club

13:28

274

Kayleigh Austin

Columbus Running Club

13:30

283

Sierra Newell

Columbus Running Club

13:36

313

Carly Kaiser

South Central Indiana Running Club

14:12

329

Gracie Adams

South Central Indiana Running Club

14:32

332

Cheyenne Campbell

South Central Indiana Running Club

14:36

334

Katherine Constantino

Northside Saints

14:40

338

Chenyao Liu

Carmel Distance Project

14:55

360

Micah Rutledge

Columbus Running Club

15:47

Teams

8

Carmel Distance Project

270 pts.

25

Columbus Running Club 

616 pts.

29

South Central Indiana Running 

725 pts.

13-14 Boys

10

Jackson Carlile

Northside Saints

13:04

19

Bingham Hudson

Carmel Distance Project

13:08

21

Spenser Wolf

Southern Indiana Wolfpack

13:12

60

Krishna Thirunavukkarasu

Carmel Distance Project

13:38

76

Alec Means

Danville Indiana Distance Project

13:46

87

Travis Hickner

Potter's Bridge Athletic Club

13:51

111

Luke Shinneman

Potter's Bridge Athletic Club

13:59

121

Matthew Newell

Columbus Running Club

14:01

128

Lucca Conti

Danville Indiana Distance Project

14:04

140

Abram Eckman

Southern Indiana Wolfpack

14:09

153

Chase Austin

Columbus Running Club

14:14

167

Malachi Hampshire

Unattached

14:19

168

Sam Plumer

Dirty South XC

14:19

172

Zander West

Dirty South XC

14:20

177

Jake Roof

Danville Indiana Distance Project

14:22

181

Andrew Knight

Potter's Bridge Athletic Club

14:23

183

Reese Kilbarger-Stumpff

Columbus Running Club

14:24

185

Clayton Guthrie

Columbus Running Club

14:24

190

Jack Harmeyer

Potter's Bridge Athletic Club

14:26

197

Evan Carr

Columbus Running Club

14:27

205

Charlie Schuman

Carmel Distance Project

14:29

211

Carter Miller

Unattached

14:30

221

Lance McIntosh

Columbus Running Club

14:35

229

Adam Arndt

Unattached

14:39

254

Aaron Donnelly

Potter's Bridge Athletic Club

14:48

255

William Kiel

Columbus Running Club

14:48

277

Blake Smith

Unattached

14:58

284

Jack Hickner

Potter's Bridge Athletic Club

15:04

314

Nolan Clark

Danville Indiana Distance Project

15:18

325

Corban Warner

Danville Indiana Distance Project

15:24

330

Lucas Steward

Danville Indiana Distance Project

15:30

333

Caleb Dugger

Potter's Bridge Athletic Club

15:32

376

Ethan Lax

Columbus Running Club

16:17

Teams

15

Potter’s Bridget Athletic Club

442 pts.

16

Columbus Running Club 

445 pts.

25

Danville Indiana Distance Project

628 pts.

13-14 Girls

25

Bridget Gallagher

Northside Saints A

14:34

46

Jamie Klavon

Carmel Distance Project A

14:59

49

Ashley Flick

Northside Saints A

15:01

57

Lily Cridge

Northside Saints A

15:07

63

Abby Beathea

Dirty South XC

15:12

108

Beatriz Perez

Northside Saints A

15:38

120

Lauren Turk

Northside Saints A

15:43

127

Alivia Romaniuk

Carmel Distance Project A

15:49

128

Georgia Boothe

Northside Saints A

15:49

134

Gillian Thompson

Northside Saints A

15:51

185

Andi VanMeter

Southern Indiana Wolfpack

16:13

200

Kinsley Folsom

South Central Indiana Running Club

16:20

220

Lilian Rose

Carmel Distance Project A

16:26

225

Raegan Bohbrink

Northside Saints A

16:30

227

Bailey Puckett

Unattached

16:32

234

Ellie Hall

Southern Indiana Wolfpack

16:37

235

Elyse Nelson

Carmel Distance Project A

16:38

240

Marianne Cadio

Carmel Distance Project B

16:40

243

Averi Weninger

Carmel Distance Project B

16:41

251

Chloe Krueger

Columbus Running Club

16:47

280

Brooke Lahee

Northside Saints B

17:12

286

Julie Klaus

Columbus Running Club

17:19

287

Lillian Sunbury

South Central Indiana Running Club

17:20

289

Grace Miller

Carmel Distance Project A

17:20

298

Maya Murthy

Carmel Distance Project A

17:27

302

Alexis Sheets

Unattached

17:31

306

Sage Moore

Carmel Distance Project A

17:34

312

Alyssa Green

Columbus Running Club

17:39

330

Emily Slade

Carmel Distance Project A

18:23

Teams

5

Northside Saints

182 pts.

20

Carmel Distance Project

474 pts.

15-18 Boys

15-16 Individuals

15

Blake Hipkiss

Potter's Bridge Athletic Clu A

16:33

23

Jack Gillard

Dirty South XC A

16:44

24

Joshua Miller

Dirty South XC A

16:45

27

Paul Stamm

Unattached

16:55

30

Will Jefferson

Unattached

16:56

47

Ben Baines

Carmel Distance Project

17:11

48

Andrew Anderson

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:13

52

Billy Gregory III

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:15

58

Justin Amburgy

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:18

59

Alan Morris

Dirty South XC B

17:18

73

Neil Egyhazi

Dirty South XC B

17:36

75

Carson Heath

Unattached

17:40

90

Ian Gadberry

Cross Country Town Elite (XCTE)

17:54

99

Mason Turner

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:02

102

John Asplund

Dirty South XC B

18:03

105

Braeden Heaton

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:09

107

Nicholas Borders

Dirty South XC B

18:11

111

Peter Valentino

Dirty South XC B

18:14

115

Anthony Adams

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:21

120

Brenden Donnelly

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:23

123

Evan Campbell

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:29

132

Wyatt Bales

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:40

135

Andrew Alderman

Unattached

18:43

143

Jordan Way

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:57

148

Hayden McCarty

Cross Country Town Elite (XCTE)

19:04

164

Thadeus Shipley

Potter's Bridge Athletic Clu B

19:44

17-18 Individuals

3

Ian Shaw

Dirty South XC A

15:49

20

Colton Shail

Unattached

16:46

22

Jacob Wisniewski

Dirty South XC A

16:47

24

Lucas Coniaris

Dirty South XC A

16:51

36

Matthew Kawanishi

Dirty South XC A

17:08

37

Nicholas Dombroski

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:08

40

Davin Miller

Dirty South XC A

17:14

50

Samuel Gabbard

Southeastern Indiana All-Stars

17:24

52

Caleb Miller

Dirty South XC A

17:28

53

Bradley Winston

Southeastern Indiana All-Stars

17:30

68

Mitchell Clarke

Dirty South XC B

17:58

79

Nasser Hegar

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:29

82

Thomas Richardson

Unattached

18:32

83

Codie Pullon

Dirty South XC B

18:36

86

Connor Sullivan

Potter's Bridge Athletic Clu A

18:39

89

Tyce Bomba

Dirty South XC B

18:55

97

Patrick Simpson

Potter's Bridge Athletic Clu B

19:27

99

Spencer Maschino

Cross Country Town Elite (XCTE)

19:34

Teams

4

Dirty South XC - A

126 pts.

9

Potter’s Bridget Athletic Club

 

241 pts.

15

Dirty South XC - B

 

409 pts.

15-18 Girls

15-16 Individuals

4

Megan Cole

Southeastern Indiana All-Stars

18:55

7

Mollie Gamble

Unattached

19:15

19

Emilee Wedding

Southeastern Indiana All-Stars

20:18

35

Kierstyn Guerrant

Carmel Distance Project

20:56

66

Ria Patel

Carmel Distance Project

22:27

76

Caroline Arndt

Unattached

23:03

86

Jessica Vogel

Southeastern Indiana All-Stars

23:41

88

Emily Hofmann

Southeastern Indiana All-Stars

24:09

92

Mary Dombroski

Unattached

24:25

17-18 Individuals

10

Abigail Bittner

Southeastern Indiana All-Stars

20:12

11

Kelsey Dugger

Unattached

20:21

13

Hanna Stamm

Unattached

20:38

18

Aubrey Norris

Unattached

20:55

35

Elyse Hunger

Southeastern Indiana All-Stars

23:05

42

Lauren McIntosh

Southeastern Indiana All-Stars

25:09

Teams

5

Southeastern Indiana All-Stars

109 pts.


Place

Name

Club

Time

7-8 Boys

1

Austin Carlile

Northside Saints

7:18

9

Reece Torres

Fishers Fire

7:39

44

Jacoby Woolever

Fishers Fire

8:16

49

Austin Rankin

Fishers Fire

8:18

58

Ryker Harris

Fishers Fire

8:23

111

Isaac Smith

Fishers Fire

9:50

115

Eli Fuenmayor

Fishers Fire

9:52

127

Caleb Jablonski

South Central Indiana Running Club

8:56

144

Preston McNeely

Columbus Running Club

9:05

161

Waylon Gourley

Columbus Running Club

9:17

189

Corbin Adair

South Central Indiana Running Club

9:33

213

Nathan Negrete

South Central Indiana Running Club

9:50

218

Alexander Stow

Fishers Fire

9:58

229

Angelo Doria

Northside Saints

10:40

Teams

1

Fishers Fire

83 pts.

7-8 Girls

118

Kodi Smith

Columbus Running Club

9:40

150

Marleigh Mollo

Columbus Running Club

10:05

177

Myleigh Perry

Unattached

10:28

187

Chloe Jablonski

South Central Indiana Running Club

10:48

189

Brinley Sinclair

South Central Indiana Running Club

10:53

191

Elise Portlock

Indiana Track

10:58

9-10 Boys

44

William Gilhooly IV

Carmel Distance Project

11:19

46

Caleb Winders

Unattached

11:20

84

Asher Arkenau

Northside Saints

11:41

111

Carter Buhr

Carmel Distance Project

11:51

142

Lucas Mallon

Carmel Distance Project

12:05

156

Case Smith

Columbus Running Club

12:12

168

Quinn Braun

Northside Saints

12:16

172

Parker Wolf

Southern Indiana Wolfpack

12:19

183

Nathan Thomas

Northside Saints

12:25

187

Ian DeLillo

Carmel Distance Project

12:27

193

Micah Jablonski

South Central Indiana Running Club

12:29

215

Hudson Barry

Carmel Distance Project

12:35

269

Liam Rutledge

Columbus Running Club

13:07

273

Tate Watson

Fishers Fire

13:11

279

Gabriel Hendricks

Fishers Fire

13:18

286

Justin Reckers

Columbus Running Club

13:23

289

Clark Johnson

Fishers Fire

13:28

296

Cameron Hensley

Fishers Fire

13:43

303

Evan Bense

Columbus Running Club

13:51

347

Jackson Rudd

Columbus Running Club

17:21

Teams

10

Carmel Distance Project

339 pts.

26

Columbus Running Club 

 

667 pts.

9-10 Girls

9

Addison Carlile

Northside Saints

11:17

103

Waverly Woolever

Fishers Fire

12:43

107

Linzi VanMeter

Southern Indiana Wolfpack

12:48

129

Clover Shackelford

Northside Saints

13:00

150

Trinity Cody

South Central Indiana Running Club

13:13

161

Reagan Turk

Northside Saints

13:18

180

Victoria Gauck

Columbus Running Club

13:30

187

Gabrielle Spurgeon

Columbus Running Club

13:32

203

Hattie Dilger

Southern Indiana Wolfpack

13:41

213

Camille Morrow

Carmel Distance Project

13:50

232

Jordin Taylor

Fishers Fire

14:09

252

Emma Schroering

Southern Indiana Wolfpack

14:30

257

Catherine Campbell

Fishers Fire

14:33

276

Sadie Hiatt

Columbus Running Club

15:12

287

Jordyn Nicols

Columbus Running Club

15:57

298

Alyssa Minor

Columbus Running Club

17:32

Teams

18

Columbus Running Club 

 

445 pts.

11-12 Boys

11

Connor Carlile

Northside Saints

9:58

16

Kole Mathison

Carmel Distance Project A

10:03

35

Quavion Galbreath

Carmel Distance Project A

10:16

58

Kevin Sweeney

Carmel Distance Project A

10:27

104

Ben Grissom

Northside Saints

10:49

106

Thomas Biltimier

Carmel Distance Project A

10:50

147

Ethan Hines

Carmel Distance Project A

11:07

153

Reece Wolf

Southern Indiana Wolfpack

11:09

180

Zane Moravec

Columbus Running Club

11:17

253

Zachary LaBoyteaux

Carmel Distance Project A

11:41

263

Owen Woodward

Carmel Distance Project A

11:45

274

Egan Williams

Carmel Distance Project A

11:49

276

Simon Bosslet

Northside Saints

11:52

290

Zachary Brown

Fishers Fire

11:58

291

Joseph Mohler

Carmel Distance Project B

11:59

297

Cord Smith

Columbus Running Club

12:02

305

Elijah Bosslet

Northside Saints

12:06

Teams

6

Carmel Distance Project

220 pts.

11-12 Girls

11

Sophia Kennedy

Carmel Distance Project

11:20

25

Lauren Klem

Unattached

11:38

43

Macie DeLillo

Carmel Distance Project

11:55

53

Cara Naas

Carmel Distance Project

11:58

137

Emma Callahan

Dirty South XC

12:33

155

Lily Myers

Dirty South XC

12:40

161

Veronica Hargrave

Unattached

12:43

169

Sydney Morlok

Columbus Running Club

12:46

177

Rachel Flick

Northside Saints

12:48

180

Jasmine Klopstad

Carmel Distance Project

12:49

223

Leslie Austin

Columbus Running Club

13:06

235

Vivienne Siefker

South Central Indiana Running Club

13:12

237

Page Mora

South Central Indiana Running Club

13:13

249

Kara Wenzler

Carmel Distance Project

13:19

252

Kyleigh Wolf

Columbus Running Club

13:20

269

Ashlyn Guerrant

Carmel Distance Project

13:28

270

Ava Sunbury

South Central Indiana Running Club

13:28

274

Kayleigh Austin

Columbus Running Club

13:30

283

Sierra Newell

Columbus Running Club

13:36

313

Carly Kaiser

South Central Indiana Running Club

14:12

329

Gracie Adams

South Central Indiana Running Club

14:32

332

Cheyenne Campbell

South Central Indiana Running Club

14:36

334

Katherine Constantino

Northside Saints

14:40

338

Chenyao Liu

Carmel Distance Project

14:55

360

Micah Rutledge

Columbus Running Club

15:47

Teams

8

Carmel Distance Project

270 pts.

25

Columbus Running Club 

616 pts.

29

South Central Indiana Running 

725 pts.

13-14 Boys

10

Jackson Carlile

Northside Saints

13:04

19

Bingham Hudson

Carmel Distance Project

13:08

21

Spenser Wolf

Southern Indiana Wolfpack

13:12

60

Krishna Thirunavukkarasu

Carmel Distance Project

13:38

76

Alec Means

Danville Indiana Distance Project

13:46

87

Travis Hickner

Potter's Bridge Athletic Club

13:51

111

Luke Shinneman

Potter's Bridge Athletic Club

13:59

121

Matthew Newell

Columbus Running Club

14:01

128

Lucca Conti

Danville Indiana Distance Project

14:04

140

Abram Eckman

Southern Indiana Wolfpack

14:09

153

Chase Austin

Columbus Running Club

14:14

167

Malachi Hampshire

Unattached

14:19

168

Sam Plumer

Dirty South XC

14:19

172

Zander West

Dirty South XC

14:20

177

Jake Roof

Danville Indiana Distance Project

14:22

181

Andrew Knight

Potter's Bridge Athletic Club

14:23

183

Reese Kilbarger-Stumpff

Columbus Running Club

14:24

185

Clayton Guthrie

Columbus Running Club

14:24

190

Jack Harmeyer

Potter's Bridge Athletic Club

14:26

197

Evan Carr

Columbus Running Club

14:27

205

Charlie Schuman

Carmel Distance Project

14:29

211

Carter Miller

Unattached

14:30

221

Lance McIntosh

Columbus Running Club

14:35

229

Adam Arndt

Unattached

14:39

254

Aaron Donnelly

Potter's Bridge Athletic Club

14:48

255

William Kiel

Columbus Running Club

14:48

277

Blake Smith

Unattached

14:58

284

Jack Hickner

Potter's Bridge Athletic Club

15:04

314

Nolan Clark

Danville Indiana Distance Project

15:18

325

Corban Warner

Danville Indiana Distance Project

15:24

330

Lucas Steward

Danville Indiana Distance Project

15:30

333

Caleb Dugger

Potter's Bridge Athletic Club

15:32

376

Ethan Lax

Columbus Running Club

16:17

Teams

15

Potter’s Bridget Athletic Club

442 pts.

16

Columbus Running Club 

445 pts.

25

Danville Indiana Distance Project

628 pts.

13-14 Girls

25

Bridget Gallagher

Northside Saints A

14:34

46

Jamie Klavon

Carmel Distance Project A

14:59

49

Ashley Flick

Northside Saints A

15:01

57

Lily Cridge

Northside Saints A

15:07

63

Abby Beathea

Dirty South XC

15:12

108

Beatriz Perez

Northside Saints A

15:38

120

Lauren Turk

Northside Saints A

15:43

127

Alivia Romaniuk

Carmel Distance Project A

15:49

128

Georgia Boothe

Northside Saints A

15:49

134

Gillian Thompson

Northside Saints A

15:51

185

Andi VanMeter

Southern Indiana Wolfpack

16:13

200

Kinsley Folsom

South Central Indiana Running Club

16:20

220

Lilian Rose

Carmel Distance Project A

16:26

225

Raegan Bohbrink

Northside Saints A

16:30

227

Bailey Puckett

Unattached

16:32

234

Ellie Hall

Southern Indiana Wolfpack

16:37

235

Elyse Nelson

Carmel Distance Project A

16:38

240

Marianne Cadio

Carmel Distance Project B

16:40

243

Averi Weninger

Carmel Distance Project B

16:41

251

Chloe Krueger

Columbus Running Club

16:47

280

Brooke Lahee

Northside Saints B

17:12

286

Julie Klaus

Columbus Running Club

17:19

287

Lillian Sunbury

South Central Indiana Running Club

17:20

289

Grace Miller

Carmel Distance Project A

17:20

298

Maya Murthy

Carmel Distance Project A

17:27

302

Alexis Sheets

Unattached

17:31

306

Sage Moore

Carmel Distance Project A

17:34

312

Alyssa Green

Columbus Running Club

17:39

330

Emily Slade

Carmel Distance Project A

18:23

Teams

5

Northside Saints

182 pts.

20

Carmel Distance Project

474 pts.

15-18 Boys

15-16 Individuals

15

Blake Hipkiss

Potter's Bridge Athletic Clu A

16:33

23

Jack Gillard

Dirty South XC A

16:44

24

Joshua Miller

Dirty South XC A

16:45

27

Paul Stamm

Unattached

16:55

30

Will Jefferson

Unattached

16:56

47

Ben Baines

Carmel Distance Project

17:11

48

Andrew Anderson

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:13

52

Billy Gregory III

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:15

58

Justin Amburgy

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:18

59

Alan Morris

Dirty South XC B

17:18

73

Neil Egyhazi

Dirty South XC B

17:36

75

Carson Heath

Unattached

17:40

90

Ian Gadberry

Cross Country Town Elite (XCTE)

17:54

99

Mason Turner

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:02

102

John Asplund

Dirty South XC B

18:03

105

Braeden Heaton

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:09

107

Nicholas Borders

Dirty South XC B

18:11

111

Peter Valentino

Dirty South XC B

18:14

115

Anthony Adams

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:21

120

Brenden Donnelly

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:23

123

Evan Campbell

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:29

132

Wyatt Bales

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:40

135

Andrew Alderman

Unattached

18:43

143

Jordan Way

Cross Country Town Elite (XCTE)

18:57

148

Hayden McCarty

Cross Country Town Elite (XCTE)

19:04

164

Thadeus Shipley

Potter's Bridge Athletic Clu B

19:44

17-18 Individuals

3

Ian Shaw

Dirty South XC A

15:49

20

Colton Shail

Unattached

16:46

22

Jacob Wisniewski

Dirty South XC A

16:47

24

Lucas Coniaris

Dirty South XC A

16:51

36

Matthew Kawanishi

Dirty South XC A

17:08

37

Nicholas Dombroski

Potter's Bridge Athletic Clu A

17:08

40

Davin Miller

Dirty South XC A

17:14

50

Samuel Gabbard

Southeastern Indiana All-Stars

17:24

52

Caleb Miller

Dirty South XC A

17:28

53

Bradley Winston

Southeastern Indiana All-Stars

17:30

68

Mitchell Clarke

Dirty South XC B

17:58

79

Nasser Hegar

Potter's Bridge Athletic Clu B

18:29

82

Thomas Richardson

Unattached

18:32

83

Codie Pullon

Dirty South XC B

18:36

86

Connor Sullivan

Potter's Bridge Athletic Clu A

18:39

89

Tyce Bomba

Dirty South XC B

18:55

97

Patrick Simpson

Potter's Bridge Athletic Clu B

19:27

99

Spencer Maschino

Cross Country Town Elite (XCTE)

19:34

Teams

4

Dirty South XC - A

126 pts.

9

Potter’s Bridget Athletic Club

 

241 pts.

15

Dirty South XC - B

 

409 pts.

15-18 Girls

15-16 Individuals

4

Megan Cole

Southeastern Indiana All-Stars

18:55

7

Mollie Gamble

Unattached

19:15

19

Emilee Wedding

Southeastern Indiana All-Stars

20:18

35

Kierstyn Guerrant

Carmel Distance Project

20:56

66

Ria Patel

Carmel Distance Project

22:27

76

Caroline Arndt

Unattached

23:03

86

Jessica Vogel

Southeastern Indiana All-Stars

23:41

88

Emily Hofmann

Southeastern Indiana All-Stars

24:09

92

Mary Dombroski

Unattached

24:25

17-18 Individuals

10

Abigail Bittner

Southeastern Indiana All-Stars

20:12

11

Kelsey Dugger

Unattached

20:21

13

Hanna Stamm

Unattached

20:38

18

Aubrey Norris

Unattached

20:55

35

Elyse Hunger

Southeastern Indiana All-Stars

23:05

42

Lauren McIntosh

Southeastern Indiana All-Stars

25:09

Teams

5

Southeastern Indiana All-Stars

109 pts.