RESULTS: 2017 Columbus Classic

                    2017 Hoosier CC Grand Prix - 10/29/2017                     
                            Ceraland Park, Columbus, IN                      
                                     Results                


Place

Name

Affiliation

Time

Open Women - 4 km

1

Portlock, Charlotte Anne

Unattached-USATF

15:56

2

Tabor, Kristina

Unattached-USATF

16:20

3

May, Jen

 

17:44

4

Fleming, Brie

Unattached-USATF

19:02

5

Haack, Ashley

 

20:59

Open Men - 4 km

1

Aldrich, Micah

Unattached-USATF

13:06

2

Singer, Garrett

 

15:18

3

Smith, Daniel

Unattached-USATF

15:36

45-49 Women - 4 km

1

Harris, Cindy

Unattached-USATF

17:57

45-49 Men - 4 km

1

Zirkle, Frederick

Unattached-USATF

20:42

50-54 Men - 4 km

1

Harris, James

Unattached-USATF

15:48

2

Doctor, Mark

Unattached-USATF

18:18

3

Schloot, Andy

Unattached-USATF

20:44

55-59 Men - 4 km

1

Stille, John

Igloi Track Club

17:38

60-64 Men - 4 km

1

Berman, David

 

18:02

2

Baldwin, Curtis

Unattached-USATF

19:46

 

 

 

 

Place

Name

Affiliation

Time

8 & Under  Girls 2 km

1

Schoettle, Sydney

 

09:37

2

Johnson, Kenley

Body in Training

09:41

3

Smith, Kodi

Columbus RC

09:52

4

Jablonski, Chloe

South Central IN

11:01

5

Puckett, Kinley

 

11:02

6

Riley, Cheyenne

Unattached-USATF

11:06

7

Mollo, Marleigh

Columbus RC

11:07

8

Hawkins, Lydia

Unattached-USATF

11:10

9

Lau, Annabella

 

11:16

10

Portlock, Elise

 

11:23

11

Sinclair, Brinley

South Central IN

11:55

12

Lau, Serenity

 

13:10

12

Gauck, Jessica

Columbus RC

13:22

14

Pinna, Vaishnavi

Columbus RC

13:25

15

Jones, Marly

 

17:47

8 & Under  Boys 2 km

1

Carlile, Austin

 

07:45

2

Spurgeon, Will

Unattached-USATF

08:43

3

Kelly, Brycen

Indiana Blast

08:52

4

Jablonski, Caleb

South Central IN

09:09

5

Gourley, Waylon

Columbus RC

09:20

6

McNeely, Preston

Columbus RC

09:31

7

Negrete, Nathan

South Central IN

09:59

8

May, Reuben

 

10:04

9

Adair, Corbin

South Central IN

10:08

10

Arkenau, Aimes

 

10:09

11

Baker, Bryson

Unattached-USATF

10:47

12

Kitchens, Caleb

 

11:04

13

Reinhart, Max

 

11:08

14

Jones, Mosby

Unattached-USATF

11:16

15

Adair, Rylan

South Central IN

11:17

16

Chastain, Finn

Columbus RC

12:30

17

Gregory, Davin

Columbus RC

13:24

18

Lewis, Will

 

15:43

19

McCloskey, Kayden

 

17:56

9-10 Girls 3 km

1

Carlile, Addison

 

11:56

2

Shackelford, Clover

Northside Saints

12:58

3

Cody, Trinity

 

13:22

4

Voglewede, Amelia

Northside Saints

13:31

5

Turk, Reagan

Unattached-USATF

13:40

6

Gauck, Victoria

Columbus RC

13:44

7

Conway, Lyla

Unattached-USATF

14:16

8

Spurgeon, Gabrielle

Columbus RC

14:39

9

Kitchens, Madelyn

 

14:52

10

Tabor, Kaari

Blue River Running

15:30

11

Schoettle, Regan

 

15:49

12

Hiatt, Sadie

Columbus RC

15:52

13

Knight, Eden

Columbus RC

16:00

14

Castetter, Addyson

 

17:04

15

Reinhart, Laney

 

17:05

16

Jackson, Zoe

Unattached-USATF

17:58

17

Minor, Alyssa

Columbus RC

18:10

18

LeTourneau, Jenna

 

18:50

19

Stacy, Alyx

Blue River Running

19:41

9-10 Boys 3 km

1

Winders, Caleb

Unattached-USATF

11:35

2

Arkenau, Asher

Unattached-USATF

11:38

3

Fleetwood, Henry

 

11:41

4

Anderson, Cruz

Unattached-USATF

12:21

5

Smith, Case

Columbus RC

12:49

6

Jablonski, Micah

South Central IN

12:54

7

Thomas, Nathan

Northside Saints

12:55

8

Kauffman, Benjamin

Unattached-USATF

13:01

9

Lord, Carter

Unattached-USATF

13:06

10

Watson, Maxwell

Unattached-USATF

13:16

11

Rutledge, Liam

Columbus RC

13:32

12

Anderson, Miguel

South Central IN

13:34

13

Mitchell, Jacob

 

13:37

14

Reckers, Justin

Columbus RC

13:44

15

Bense, Evan

Columbus RC

13:47

16

Myers, Cameron

 

13:51

17

Sinclair, Braxton

South Central IN

13:55

18

Wrightsman, Eli

Columbus RC

13:59

19

May, Jude

 

14:01

20

Schoettle, Peyton

 

14:07

21

Slaven, Elias

Blue River Running

14:15

22

Lewis, Owen

 

15:10

23

Hartman, Owen

Blue River Running

15:12

24

Aiken, Caleb

Evansville Speedsters

15:35

25

Chastain, Hale

Columbus RC

16:16

26

Whittington, Stillman

Columbus RC

16:48

27

Green, Brendan

 

17:09

28

Veach, Shia

Blue River Running

17:26

29

Jones, Benjamin

Columbus RC

17:48

30

Middleton, Dakota

Unattached-USATF

19:33

31

Lee, Dax

Unattached-USATF

20:43

32

Coers, Reid

Columbus RC

20:57

33

Rudd, Jackson

Columbus RC

21:10

34

Watts, Harlan

Blue River Running

23:35

11-12 Girls 3 km

1

Meza, Jessica

Columbus RC

12:03

2

Myers, Lily

Dirty SouthXC

12:05

3

Siefker, Vivienne

South Central IN

12:30

4

Wolf, Kyleigh

Columbus RC

12:58

5

Kaiser, Carly

South Central IN

12:59

6

Austin, Leslie

Columbus RC

13:06

7

Austin, Kayleigh

Columbus RC

13:11

8

Mora, Page

 

13:16

9

Sasse, Sylvia

Columbus RC

13:18

10

Sunbury, Ava

South Central IN

13:27

11

Flick, Rachel

Northside Saints

13:50

12

Adams, Gracie

South Central IN

14:01

13

Campbell, Cheyenne

South Central IN

14:22

14

Rutledge, Micah

Columbus RC

14:36

15

Russell, Maggie

Columbus RC

15:11

16

Mitchell, Harper

Columbus RC

15:15

17

Ramp, Maddy

 

15:39

18

Hobbeheydar, Sara

Columbus RC

15:55

19

Hiatt, Ally

Columbus RC

16:31

20

Grube, Kaelin

 

16:40

21

Middleton, Cheyenne

Unattached-USATF

16:41

22

Johnson, Jamya

 

19:43

11-12 Boys 3 km

1

Carlile, Connor

 

10:20

2

Galbreath, Quavion

Unattached-USATF

10:33

3

Sweeney, Kj

 

10:59

4

Conway, Will

Unattached-USATF

11:05

5

Moravec, Zane

Columbus RC

11:25

6

Bane, Jude

 

11:39

7

Jones, Alexander

Unattached-USATF

11:58

8

Brahaum, Corbin

Columbus RC

11:59

9

Mayer, Andrew

 

12:10

10

Smith, Cord

Columbus RC

12:12

11

Bowling, Toby

 

12:16

12

Austin, Clayton

Columbus RC

13:05

13

Larson, Adler

Columbus RC

13:09

14

Terry, Isaac

Columbus RC

13:17

15

Reckers, Adam

Columbus RC

13:17

16

Fleming, William

Unattached-USATF

13:23

17

Selvaggi-Domeij, Erik

Columbus RC

13:26

18

Hiatt, Will

Columbus RC

14:03

19

Patchett, Derek

Columbus RC

14:06

20

Jablonski, Lucas

South Central IN

14:08

21

Nott, Tristan

Columbus RC

14:40

22

Brown, Aidan

Columbus RC

14:42

23

Ervine, Teegan

Blue River Running

14:47

24

Lofton, Garrett

 

14:55

25

Means, Abraham

Unattached-USATF

14:58

13-14 Girls 4 km

1

Gallagher, Bridget

Northside Saints

14:53

2

Flick, Ashley

Northside Saints

15:48

3

Puckett, Bailey

Unattached-USATF

16:03

4

Newell, Brianna

Columbus RC

16:03

5

Boothe, Georgia

 

16:18

6

Sturwold, McKenzie

Unattached-USATF

16:21

7

Thompson, Gillian

Northside Saints

16:22

8

Turk, Lauren

Northside Saints

16:23

9

Krueger, Chloe

Columbus RC

16:43

10

Perez, Beatriz

Northside Saints

16:51

11

Green, Alyssa

Columbus RC

17:04

12

Folsom, Kinsley

South Central IN

17:08

13

Lahee, Brooke

Northside Saints

17:09

14

Bohbrink, Raegan

Northside Saints

17:17

15

Sunbury, Lillian

South Central IN

17:28

16

Alexander, Ellie

Unattached-USATF

17:35

17

Klaus, Julie

Columbus RC

17:44

18

Olovich, Grace

Northside Saints

17:58

19

White, Ellen

Columbus RC

18:12

20

Verplank, Anne

 

19:13

21

Cole, Caitlin

Unattached-USATF

19:22

22

Mossing, Anna

 

20:11

23

Potempa, Karlie

 

20:26

24

Van Dyke, Olivia

Northside Saints

20:43

25

Thomasma, Caitlin

 

21:08

26

Perez, Ashley

 

22:52

27

Hernandez, Mia

 

23:14

13-14 Boys 4 km

1

Newell, Matthew

Columbus RC

14:15

2

Austin, Chase

Columbus RC

14:31

3

Carr, Evan

Columbus RC

14:33

4

Smith, Alexander

 

14:33

5

Kilbarger-Stumpff, Reese

Columbus RC

14:43

6

Miller, Carter

Unattached-USATF

14:48

7

Smith, Blake

Unattached-USATF

15:03

8

Arkenau, Tyler

Northside Saints

15:08

9

Heagy, Connor

Carmel Project

15:13

10

Hubbard, Reid

Dirty South XC

15:20

11

McIntosh, Lance

Columbus RC

15:31

12

Geary, Christian

Northside Saints

15:32

13

Lord, Aaron

Unattached-USATF

15:35

14

Proffer, Michael

 

15:36

15

Merritt, John

Columbus RC

15:37

16

Guthrie, Clayton

Columbus RC

15:43

17

Weber, Jack

Northside Saints

15:47

18

Lord, Aidan

Unattached-USATF

15:49

19

Voglewede, Patrick

Northside Saints

15:54

20

Ernst, Charlie

 

15:55

21

Kiel, William

Columbus RC

16:02

22

Hottell, Kellen

Columbus RC

16:04

23

Ojeda, Luis

 

16:08

24

Lax, Ethan

Columbus RC

16:12

25

Crampton, Leo

 

16:14

26

Higbie, Nathaniel

Unattached-USATF

16:28

27

Greenawalt, Clayton

 

16:48

28

Russell, William

Columbus RC

16:55

29

Wheeler, Samuel

 

17:08

30

Jacobo, Jesus

 

17:09

31

Schoettle, Bayley

 

18:30

32

Marion, Evan

 

18:30

33

Gerber, Christian

Unattached-USATF

18:44

34

Mullins, Alexandar

South Central IN

20:19

35

Zhang, Zicheng

Columbus RC

21:19

15-16 Girls 4 km

1

Miller, Karli

Unattached-USATF

16:15

2

Bennett, Kaiah

 

19:53

15-16 Boys 4 km

1

Turner, Mason

Unattached-USATF

13:52

2

Gadberry, Ian

Unattached-USATF

13:59

3

Way, Jordan

IN State Athletic

14:01

4

Bane, Lucas

 

14:30

5

Kodrick, Jacob

Northside Saints

15:09

6

Torres, Adrian

 

15:46

7

Acher, Evan

 

17:30

17-18 Girls 4 km

1

Wimmer, Haley

Unattached-USATF

16:12

17-18 Boys 4 km

1

Hawkins, Conner

 

15:15