RESULTS: 2017 Lowell Classic
10/15/2017
Lowell High School
Lowell, IN

Open Women 4 km

1

Amy Maciejewski

Unattached   

19:14

2

Marialena Nagel

Unattached   

21:11

3

Tina Reeves

Unattached   

23:17

4

Mikiela Cobb

Unattached   

32:46

Masters Men 40-44 4km

1

Joe Reeves

Unattached   

17:12

2

Scott Iurillo

Unattached   

18:37

3

Mike Culbreth

Unattached   

18:51

Masters Women 40-44 4km

1

Joreen Goodson

Unattached   

28:44

Masters Men 45-49 4km

1

Tom Navarro

Unattached   

19:43

2

Ed Caccavale

Unattached   

21:51

3

Frederick Zirkle

Unattached- USATF

22:14

4

James Masterson

Unattached   

26:58

5

Mark Camarena

Unattached   

36:16

Masters Men 55-59 4km

1

Craig Miller

Unattached   

18:40

Masters Men 60-64 4km

1

Kevin Hitzeman

Unattached   

30:51

Masters Men 65-69 4km

1

Roger Steffen

Unattached   

19:55

2

Dennis Rotz

Unattached   

28:32

Masters Men 70-74 4km

1

Norm Eikman

Unattached   

24:17

Masters Men 75-79 4km

1

Mike Wilson

Unattached   

29:30

 

 

 

 

8 & Under Boys 2 km

1

Jacek Yeager

Unattached

9:40

2

Beau Bliss

Calumet Region Striders 

10:28

3

Caleb Parrish

Unattached

10:37

4

Pryce Reeves

Unattached

14:57

8 & Under Girls 2 km

1

Everly Pycraft

Calumet Region Striders 

9:50

2

Paisley Reeves

Unattached

10:44

3

Jennifer Goodson

Unattached

14:08

4

Marilyn Goodson

Unattached

18:41

9-10 Boys 3 km

1

Colin Lukowski

Calumet Region Striders

12:29

2

Graham Knestrict

Calumet Region Striders

14:53

3

Joe Gulledge

Unattached

15:03

4

Elijah Arnold

Unattached

15:38

5

Dario Garcia

Unattached

15:41

6

Max Fagen

Unattached

16:00

9-10 Girls 3 km

1

Amelia Voglewede

Northside Saints

14:11

2

Ena Gilliana

Calumet Region Striders

14:35

3

Elora Bliss

Calumet Region Striders

14:54

4

Emily Parker

Unattached

17:28

5

Abigail Masterson

Unattached

33:00

11-12 Boys 3 km

1

Owen Wanner

Unattached-USATF

11:35

2

Joseph Mohler

Westfield Youth Sports

12:39

3

Braxton Kirchner

Unattached-USATF

12:55

4

Braden Certa

Unattached

15:29

11-12 Girls 3 km

1

Eliza Pycraft

Calumet Region Striders

12:39

2

Payton Boyer

Calumet Region Striders

12:52

3

Devyn Moore

Unattached

13:23

4

Ani Gilliana

Calumet Region Striders

13:25

5

Jessie Fleming

Unattached

13:28

6

Annabella Visak

Calumet Region Striders

13:55

7

Anne Verplank

Unattached

14:20

8

Josie Sanders

Unattached

14:45

9

Landri Drude

Unattached

15:32

10

Annalise Yeager

Unattached

16:24

11

Mia Hernandez

Unattached

17:16

12

Ashley Perez

Unattached

18:40

13

Cori Schultz

Unattached

22:10

13-14 Boys  4 km

1

Reece Knestrict

Calumet Region Striders

15:32

2

Patrick Voglewede

Northside Saints

15:52

3

Noah Villarreal

Calumet Region Striders

16:00

4

Jamie Miranda

Unattached   

16:19

5

Luis Ojeda

Unattached   

16:23

6

Luis Martinez

Unattached   

16:48

7

Jesus Jacabo

Unattached   

16:48

8

Leo Crampton

Unattached   

16:51

9

Evan Marion

Unattached   

17:31

10

Conner Parker

Unattached   

17:56

11

Tyson Lerma

Unattached   

19:46

12

Chris Uribe

Unattached   

20:52

13-14 Girls  4 km

1

Karina James

Unattached

15:53

2

Reilly Boyer

Calumet Region Striders   

16:24

3

Amzie Maienbrook

Unattached   

16:44

4

Alexis Sheets

Unattached- USATF

17:15

5

Kamilla Gibson

Unattached   

17:26

6

Olivia Hawkins

Unattached   

19:16

7

Isabella Medina

Unattached   

19:39

8

Taryn Eastling

Unattached   

19:58

9

Sydney King

Unattached   

20:18

8

Karlie Potempa

Unattached   

20:52

15-16 Boys  4 km

1

Ricardo Tapia

Unattached   

15:58

2

Henry Salazar

Unattached   

16:38

3

Evan Acher

Unattached   

16:39

4

Marcos Arevalo

Unattached   

17:59

5

Adrian Torres

Unattached   

15:50

15-16 Girls  4 km

1

Kaiah Bennett

Unattached   

20:21

17-18 Boys  4 km

1

Conner Hawkins

Unattached   

15:26

2

Vincenzo Caccavale

Unattached   

20:26

17-18 Girls  4 km

1

Kylie Mercier

Calumet Region Striders

18:13


USATF.tv
NationWide