RESULTS: 2017 USATF INDIANA JUNIOR OLYMPIC CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS

November 11, 2017      Blue River Park - Shelbyville IN
 
8 & Under Girls 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Schaller, Hanna           09 Carmel Dista              4:34       9:07        
  2 Bos, Annisten             09 Fishers Fire              4:35       9:10        
  3 McGaughey, Cate           09 Body in Training          4:47       9:33    1   
  4 Johnson, Kenley           09 Body in Training          4:50       9:39    2   
  5 Cole, Hadley              10 Body in Training          4:51       9:42    3   
  6 Smith, Kodi               09 Columbus Running          5:14      10:28        
  7 Rasche, Cali              09 Southern Ind              5:16      10:31        
  8 McGaughey, Nora           11 Body in Training          5:22      10:43    4   
  9 Hawkins, Lydia            11 16-Unattached             5:22      10:44        
 10 Nobbe, Hailey             09 Body in Training          5:24      10:48    5   
 11 Cottrell, Blaire          10 Indiana Stat              5:30      11:00        
 12 Graf, Silas               10 Indiana Stat              5:32      11:03        
 13 Mollo, Marleigh           10 Columbus Running          5:36      11:11        
 14 Portlock, Elise           10 Indiana Track Club        5:36      11:12        
 15 Perry, Myleigh            09 16-Unattached             5:39      11:17        
 16 Riley, Cheyenne           09 16-Unattached             5:40      11:20        
 17 Jablonski, Chloe          10 South Centra              5:44      11:27        
 18 Payne, Ruayne             09 Columbus Running          5:51      11:42        
 19 Bennett, Lillian          09 Body in Training          6:05      12:10    6   
 20 Sinclair, Brinley         10 South Centra              6:18      12:35        
 21 Zitani, Kathryn           09 Body in Training          6:21      12:41    7   
 22 Pinna, Vaishnavi          10 Columbus Running          6:28      12:55        
 23 Jones, Marly              12 16-Unattached             9:11      18:22        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Body in Training             15    1    2    3    4    5    6    7           
      Total Time:    50:25.00                                                     
         Average:    10:05.00                                                     


8 & Under Boys 2 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carlile, Austin           09 Northside Saints          3:54       7:48        
  2 Torres, Reece             09 Fishers Fire A            3:57       7:54    1   
  3 Spurgeon, Will            09 16-Unattached             4:12       8:24        
  4 Woolever, Jacoby          10 Fishers Fire A            4:13       8:26    2   
  5 Barnes, Banner            09 Body in Training A        4:15       8:29    3   
  6 Scott, Carter             10 16-Unattached             4:16       8:31        
  7 Harris, Ryker             09 Fishers Fire A            4:18       8:36    4   
  8 Lesnet, Eli               10 Body in Training A        4:21       8:41    5   
  9 Kelly, Brycen             09 Indiana Blas              4:23       8:46        
 10 Gourley, Waylon           09 Columbus Running          4:30       8:59        
 11 Rankin, Austin            10 Fishers Fire A            4:32       9:03    6   
 12 Johnson, Grant            09 16-Unattached             4:33       9:05        
 13 Jablonski, Caleb          09 South Centra              4:33       9:06        
 14 Cates, Tyler              10 Indiana Stat              4:34       9:08        
 15 Melling, Cole             10 Fishers Fire B            4:37       9:13        
 16 Stow, Alexander           10 Fishers Fire A            4:38       9:16    7   
 17 Smith, Isaac              09 Fishers Fire A            4:41       9:21    8   
 18 Culajay, David            09 Carmel Dista              4:43       9:25        
 19 Turner, Wyatt             09 16-Unattached             4:45       9:30        
 20 Brier, Aiden              10 Fishers Fire A            4:46       9:32    9   
 21 Roby, Kyle                09 Fishers Fire B            4:47       9:33        
 22 Fuenmayor, Eli            09 Fishers Fire A            4:47       9:33   10   
 23 Huseman, Matthew          09 Body in Training A        4:50       9:40   11   
 24 Doria, Angelo             09 Northside Saints          4:52       9:43        
 25 Golden, Oliver            09 Body in Training A        4:54       9:47   12   
 26 Applegate, Parker         10 Body in Training A        4:59       9:58   13   
 27 McNeely, Preston          09 Columbus Running          5:00      10:00        
 28 Adair, Corbin             10 South Centra              5:03      10:06        
 29 Negrete, Nathan           10 South Centra              5:05      10:09        
 30 Falin, Matthew            11 Body in Training A        5:05      10:09   14   
 31 Jones, Mosby              10 16-Unattached             5:12      10:23        
 32 Luken, Trip               10 Indiana Stat              5:13      10:26        
 33 Pollak, Carter            09 Fishers Fire B            5:18      10:36        
 34 Coe, Alexander            09 16-Unattached             5:18      10:36        
 35 Arkenau, Aimes            11 Northside Saints          5:21      10:41        
 36 Moravec, Van              10 Columbus Running          5:22      10:44        
 37 Adair, Rylan              09 South Centra              5:26      10:52        
 38 Hundt, Griffin            09 Fishers Fire B            5:27      10:54        
 39 Durnell, Elliott          09 Body in Training A        5:38      11:16   15   
 40 McCombs, Connor           10 Body in Training A        5:39      11:18   16   
 41 Bragg, Nicholas           10 Body in Training B        5:46      11:32        
 42 Sjoberg, Evan             09 Body in Training B        5:55      11:49        
 43 Chastain, Finn            10 Columbus Running          6:57      13:53        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Fishers Fire A               20    1    2    4    6    7    8    9   10      
      Total Time:    43:15.00                                                     
         Average:     8:39.00                                                     
   2 Body in Training A           44    3    5   11   12   13   14   15   16      
      Total Time:    46:35.00                                                     
         Average:     9:19.00                                                     


9-10 Girls 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Carlile, Addison          08 Northside Saints          3:57      11:50        
  2 Schiesser, Mia            07 Fishers Fire              4:12      12:34    1   
  3 Score, Julia              07 Body in Training          4:19      12:57    2   
  4 Woolever, Waverly         07 Fishers Fire              4:20      12:59    3   
  5 Ferreri, Gianna           08 16-Unattached             4:21      13:01        
  6 Shackelford, Clover       08 Northside Saints          4:21      13:03        
  7 Turk, Reagan              07 Northside Saints          4:22      13:06        
  8 Dilger, Hattie            07 Southern Ind              4:24      13:12        
  9 Kerber, Maggie            07 Southern Ind              4:28      13:23        
 10 Siefert, Brielle          07 Body in Training          4:28      13:23    4   
 11 Cody, Trinity             08 South Centra              4:30      13:29        
 12 VanMeter, Linzi           07 Southern Ind              4:31      13:32        
 13 Voglewede, Amelia         07 Northside Saints          4:31      13:33        
 14 Chester, Jessica          07 Carmel Dista              4:33      13:39    5   
 15 Kaufman, Lucy             08 Body in Training          4:34      13:41    6   
 16 Rentschler, Isabel        07 Carmel Dista              4:35      13:45    7   
 17 Ravensberg, Samantha      07 Carmel Dista              4:36      13:47    8   
 18 Gauck, Victoria           07 Columbus Running          4:37      13:50    9   
 19 Conway, Lyla              08 16-Unattached             4:38      13:52        
 20 Spurgeon, Gabrielle       08 Columbus Running          4:44      14:10   10   
 21 Campbell, Catherine       07 Fishers Fire              4:48      14:23   11   
 22 Morrow, Camille           07 Carmel Dista              4:50      14:30   12   
 23 Shirley, Avalin           07 16-Unattached             4:53      14:39        
 24 Tabor, Kaari              08 Blue River R              4:57      14:51        
 25 Gaddis, Ella              07 Carmel Dista              4:58      14:52   13   
 26 Kaufman, Jordan           07 Body in Training          4:58      14:53   14   
 27 Schroering, Emma          08 Southern Ind              5:01      15:03        
 28 Dragoo, Ella              08 Fishers Fire              5:03      15:08   15   
 29 Newton, Chelsea           08 Body in Training          5:05      15:14   16   
 30 Koscelek, Paris           08 Body in Training          5:05      15:15   17   
 31 Woolever, Cambrie         08 Fishers Fire              5:11      15:32   18   
 32 Hiatt, Sadie              08 Columbus Running          5:14      15:40   19   
 33 Knight, Eden              07 Columbus Running          5:19      15:56   20   
 34 Taylor, Jordin            07 Fishers Fire              5:30      16:30   21   
 35 Nicols, Jordyn            08 Columbus Running          5:32      16:35   22   
 36 Kraabel, Georgia          07 Carmel Dista              5:47      17:20   23   
 37 Hartman, Addison          07 Blue River R              5:52      17:34        
 38 Minor, Alyssa             07 Columbus Running          5:58      17:52   24   
 39 Jackson, Zoe              07 Columbus Running          6:16      18:47   25   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Body in Training             42    2    4    6   14   16   17                
      Total Time:  1:10:08.00                                                     
         Average:    14:01.60                                                     
   2 Carmel Distance Project      45    5    7    8   12   13   23                
      Total Time:  1:10:33.00                                                     
         Average:    14:06.60                                                     
   3 Fishers Fire                 48    1    3   11   15   18   21                
      Total Time:  1:10:36.00                                                     
         Average:    14:07.20                                                     
   4 Columbus Running             80    9   10   19   20   22   24   25           
      Total Time:  1:16:11.00                                                     
         Average:    15:14.20  


9-10 Boys 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 McGaughey, Corban         07 Body in Training A        3:47      11:19    1   
  2 Lesnet, Malachi           08 Body in Training A        3:49      11:26    2   
  3 Winders, Caleb            07 16-Unattached             3:51      11:32        
  4 Melling, Parker           07 Fishers Fire A            3:53      11:38    3   
  5 Arkenau, Asher            07 Northside Saints          3:55      11:43        
  6 Braun, Quinn              07 Northside Saints          3:57      11:49        
  7 Mallon, Lucas             07 Carmel Dista              3:57      11:50    4   
  8 Gilhooly IV, William      07 Carmel Dista              3:58      11:52    5   
  9 Anderson, Cruz            08 16-Unattached             3:59      11:57        
 10 McCoy, Maverick           07 Carmel Dista              4:01      12:03    6   
 11 Buhr, Carter              07 Carmel Dista              4:02      12:04    7   
 12 Field, Grady              07 16-Unattached             4:02      12:06        
 13 Nobbe, Chris              07 Body in Training A        4:03      12:07    8   
 14 Watson, Maxwell           08 16-Unattached             4:05      12:14        
 15 Hendricks, Gabriel        07 Fishers Fire A            4:06      12:16    9   
 16 Thomas, Nathan            07 Northside Saints          4:06      12:18        
 17 Kimmel, Charlie           07 Body in Training A        4:07      12:20   10   
 18 Smith, Case               07 Columbus Running A        4:08      12:22   11   
 19 Verkamp, Tryp             08 Southern Ind              4:09      12:25        
 20 Wolf, Parker              08 Southern Ind              4:11      12:31        
 21 Jablonski, Micah          07 South Centra              4:11      12:32        
 22 DeLillo, Ian              08 Carmel Dista              4:12      12:34   12   
 23 Frazier, Owen             07 Indiana Stat              4:16      12:46   13   
 24 Mitchell, Jacob           08 16-Unattached             4:16      12:46        
 25 Miller, Aiden             08 Indiana Stat              4:16      12:47   14   
 26 Lord, Carter              07 16-Unattached             4:17      12:49        
 27 Jackson, Caden            07 Body in Training A        4:17      12:50   15   
 28 LeVeque, Benjamin         08 Carmel Dista              4:17      12:51   16   
 29 Watson, Tate              07 Fishers Fire A            4:18      12:52   17   
 30 Shinneman, Jack           07 Body in Training A        4:18      12:54   18   
 31 Barry, Hudson             07 Carmel Dista              4:19      12:55   19   
 32 Watson, Nash              07 Body in Training A        4:20      13:00   20   
 33 Rutledge, Liam            08 Columbus Running A        4:21      13:01   21   
 34 Reckers, Justin           08 Columbus Running A        4:24      13:10   22   
 35 Gentry, Jake              08 Indiana Track Club        4:24      13:11        
 36 Sinclair, Braxton         08 South Centra              4:24      13:12        
 37 Constantino, John         07 Northside Saints          4:25      13:16        
 38 Ertel, Carsen             08 Fishers Fire A            4:26      13:17   23   
 39 Click, Cooper             08 Body in Training A        4:26      13:18   24   
 40 Hensley, Cameron          07 Fishers Fire A            4:29      13:25   25   
 41 Slaven, Elias             07 Blue River R              4:30      13:29   26   
 42 Wischmeyer, Brock         07 Blue River R              4:31      13:31   27   
 43 Johnson, Clark            08 Fishers Fire A            4:32      13:36   28   
 44 McCombs, Will             07 Body in Training B        4:33      13:38        
 45 Wood, Henry               07 Fishers Fire A            4:34      13:40   29   
 46 Duckworth, Naaman         07 Carmel Dista              4:34      13:42   30   
 47 Bense, Evan               07 Columbus Running A        4:35      13:43   31   
 48 Wrightsman, Eli           08 Columbus Running A        4:35      13:44   32   
 49 Graham, Nathan            08 Fishers Fire A            4:36      13:47   33   
 50 Clark, Wyatt              07 Columbus Running A        4:37      13:51   34   
 51 Nelson, Jacob             07 Carmel Dista              4:38      13:53        
 52 Anderson, Miguel          07 South Centra              4:40      13:59        
 53 Watson, Tucker            08 Fishers Fire B            4:41      14:01   35   
 54 Hartman, Owen             08 Blue River R              4:45      14:14   36   
 55 Cates, Spencer            07 Indiana Stat              4:46      14:16   37   
 56 Borgert, William          08 Fishers Fire B            4:46      14:18   38   
 57 Aiken, Caleb              08 Evansville S              4:51      14:33        
 58 Golden, Charlie           07 Body in Training B        4:52      14:36        
 59 LaCombe, Joseph           08 Body in Training B        4:58      14:54        
 60 Stow, Benjamin            08 Fishers Fire B            5:04      15:11   39   
 61 Dahlstrom, Lukas          08 16-Unattached             5:06      15:17        
 62 Whittington, Stillman     08 Columbus Running A        5:09      15:26   40   
 63 Cottrell II, Clint        08 Indiana Stat              5:10      15:28   41   
 64 McGrath, Grant            08 Fishers Fire B            5:10      15:30   42   
 65 Johnson, Zachary          07 16-Unattached             5:11      15:32        
 66 Hunt, Tyler               08 Carmel Dista              5:17      15:49        
 67 Buysse, Anton             08 Body in Training B        5:18      15:54        
 68 Talbot, Owen              08 Fishers Fire B            5:18      15:54   43   
 69 Chastain, Hale            08 Columbus Running A        5:38      16:52   44   
 70 Middleton, Dakota         08 16-Unattached             5:46      17:16        
 71 Keen, Adam                07 Carmel Dista              5:53      17:37        
 72 Veach, Shia               08 Blue River R              5:56      17:46   45   
 73 Graf, Shaw                08 Indiana Stat              6:12      18:34   46   
 74 Rudd, Jackson             08 Columbus Running B        6:19      18:56        
 75 Jones, Benjamin           07 Columbus Running          6:40      19:59        
 76 Koenig, Caleb             07 Evansville S              6:40      19:59        
 77 Watts, Harlan             08 Blue River R              7:14      21:41   47   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    34    4    5    6    7   12   16   19   30      
      Total Time:  1:00:23.00                                                     
         Average:    12:04.60                                                     
   2 Body in Training A           36    1    2    8   10   15   18   20   24      
      Total Time:  1:00:02.00                                                     
         Average:    12:00.40                                                     
   3 Fishers Fire A               77    3    9   17   23   25   28   29   33      
      Total Time:  1:03:28.00                                                     
         Average:    12:41.60                                                     
   4 Columbus Running A          117   11   21   22   31   32   34   40   44      
      Total Time:  1:06:00.00                                                     
         Average:    13:12.00                                                     
   5 Indiana State Athletic Cl   151   13   14   37   41   46                     
      Total Time:  1:13:51.00                                                     
         Average:    14:46.20                                                     
   6 Blue River Running Club     181   26   27   36   45   47                     
      Total Time:  1:20:41.00                                                     
         Average:    16:08.20                                                     
   7 Fishers Fire B              197   35   38   39   42   43                     
      Total Time:  1:14:54.00                                                     
         Average:    14:58.80      


11-12 Girls 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Shillings, Briley         05 Indiana Stat              3:45      11:16    1   
  2 Klem, Lauren              06 16-Unattached             3:47      11:19        
  3 Morrison, Katie           05 Indiana Stat              3:49      11:26    2   
  4 DeLillo, Macie            05 Carmel Dista              3:49      11:26    3   
  5 Naas, Cara                05 Carmel Dista              3:49      11:26    4   
  6 Callahan, Emma            05 Dirty South XC            3:53      11:37        
  7 Baker, Lily               05 Columbus Running A        3:53      11:39    5   
  8 Moreman, Gabriella        06 Indiana Stat              3:54      11:41    6   
  9 Morlok, Sydney            05 Columbus Running A        3:59      11:55    7   
 10 Corey, Sophia             06 Carmel Dista              3:59      11:56    8   
 11 Klopstad, Jasmine         05 Carmel Dista              4:00      12:00    9   
 12 Myers, Lily               05 Dirty South XC            4:01      12:03        
 13 Meza, Jessica             05 Columbus Running A        4:03      12:09   10   
 14 Siefker, Vivienne         05 South Centra              4:04      12:10   11   
 15 Flick, Rachel             06 Northside Saints          4:04      12:10        
 16 Hargrave, Veronica        05 16-Unattached             4:04      12:11        
 17 Kennedy, Sophia           05 Carmel Dista              4:05      12:14   12   
 18 Applegate, Kennedy        06 Body in Training          4:08      12:23   13   
 19 Perez, Nadia              06 Body in Training          4:09      12:27   14   
 20 Grant, Gnister            06 Indiana Stat              4:10      12:28   15   
 21 Newell, Sierra            06 Columbus Running A        4:11      12:31   16   
 22 Hayden, Ella              05 Indiana Track Club        4:11      12:32        
 23 Wenzler, Kara             06 Carmel Dista              4:11      12:33   17   
 24 Guerrant, Ashlyn          06 Carmel Dista              4:13      12:39   18   
 25 Wolf, Kyleigh             06 Columbus Running A        4:15      12:45   19   
 26 Langland, Kaitlin         05 Carmel Dista              4:16      12:47   20   
 27 Sochocki, Ella            06 Body in Training          4:16      12:48   21   
 28 Constantino, Katherine    06 Northside Saints          4:17      12:49        
 29 Kaiser, Carly             05 South Centra              4:17      12:49   22   
 30 Tingley, Mikalah          05 Indiana Stat              4:17      12:50   23   
 31 Mora, Page                06 South Centra              4:18      12:53   24   
 32 Hemmerlein, Tori          06 Southern Ind              4:18      12:54        
 33 Lingenfelter, Isabella    06 Body in Training          4:22      13:06   25   
 34 Sunbury, Ava              06 South Centra              4:22      13:06   26   
 35 Austin, Kayleigh          05 Columbus Running A        4:22      13:06   27   
 36 Poynter, Madelyn          06 Fishers Fire              4:23      13:07        
 37 Austin, Leslie            05 Columbus Running A        4:23      13:07   28   
 38 Hayes, Ellia              06 Indiana Stat              4:23      13:10   29   
 39 Schlueter, Elle           06 Carmel Dista              4:24      13:12   30   
 40 Liu, Chenyao              05 Carmel Dista              4:24      13:12   31   
 41 Sasse, Sylvia             06 Columbus Running A        4:26      13:17   32   
 42 Barrett, Rosie            05 Northside Saints          4:27      13:19        
 43 Baker, Gracie             05 16-Unattached             4:27      13:20        
 44 Rutledge, Micah           05 Columbus Running B        4:28      13:22        
 45 Adams, Gracie             06 South Centra              4:29      13:26   33   
 46 Samms, Lani               06 Carmel Dista              4:31      13:32   34   
 47 Duckworth, Cana           06 Carmel Dista              4:31      13:34   35   
 48 McCloud, Brinlee          05 Indiana Stat              4:32      13:34   36   
 49 Coe, Addison              06 16-Unattached             4:37      13:50        
 50 Mitchell, Harper          05 Columbus Running B        4:38      13:53        
 51 Campbell, Cheyenne        06 South Centra              4:38      13:54   37   
 52 Beene, Allison            05 Body in Training          4:42      14:04   38   
 53 Kolb, Sullivan            06 Fishers Fire              4:43      14:07        
 54 Nichols, Kylee            06 Carmel Dista              4:47      14:19   39   
 55 Smith, Mia                05 Carmel Dista              4:50      14:30   40   
 56 Brandenburg, Kelly        05 Fishers Fire              4:54      14:41        
 57 Swart, Elliott            05 Carmel Dista              4:59      14:56   41   
 58 Tingley, Kaylee           05 Indiana Stat              5:02      15:06   42   
 59 Rich, Mallory             06 Indiana Stat              5:04      15:10        
 60 Tush, Cynthia             05 Southeastern              5:05      15:14        
 61 Perry, Alivia             06 16-Unattached             5:17      15:49        
 62 Middleton, Cheyenne       06 16-Unattached             5:20      15:58        
 63 Hiatt, Ally               06 Columbus Running B        5:34      16:42        
 64 Marcum, Madalyn           05 Northside Saints          5:37      16:51        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    45    3    4    9   12   17   18   31   34      
      Total Time:    59:39.00                                                     
         Average:    11:55.80                                                     
   2 Indiana State Athletic Cl    47    1    2    6   15   23   29   36   42      
      Total Time:    59:41.00                                                     
         Average:    11:56.20                                                     
   3 Columbus Running A           57    5    7   10   16   19   27   28   32      
      Total Time:  1:00:59.00                                                     
         Average:    12:11.80                                                     
   4 Body in Training            111   13   14   21   25   38                     
      Total Time:  1:04:48.00                                                     
         Average:    12:57.60                                                     
   5 South Central Indiana Run   116   11   22   24   26   33   37                
      Total Time:  1:04:24.00                                                     
         Average:    12:52.80                                                     
   6 Carmel Distance Project B   132    8   20   30   35   39   40   41           
      Total Time:  1:05:48.00                                                     
         Average:    13:09.60   


11-12 Boys 3 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Galbreath, Quavion        05 Carmel Dista              3:24      10:11    1   
  2 Carlile, Connor           05 Northside Saints          3:25      10:14    2   
  3 Mathison, Kole            05 Carmel Dista              3:32      10:35    3   
  4 Sweeney, Kevin            05 Carmel Dista              3:33      10:38    4   
  5 Grissom, Ben              05 Northside Saints          3:34      10:41    5   
  6 Conway, Will              05 16-Unattached             3:35      10:43        
  7 Moor, Alec                06 Body in Training A        3:37      10:50    6   
  8 Vessels, Gavin            05 Fishers Fire A            3:39      10:56    7   
  9 Click, Caden              06 Body in Training A        3:40      10:58    8   
 10 Biltimier, Thomas         05 Carmel Dista              3:42      11:06    9   
 11 Moravec, Zane             05 Columbus Running A        3:43      11:07   10   
 12 Rheam, Ryan               05 16-Unattached             3:43      11:08        
 13 Carlisle, Everett         05 Carmel Dista              3:43      11:09   11   
 14 Williams, Egan            06 Carmel Dista              3:45      11:13   12   
 15 Streitelmeier, Jacob      05 Columbus Running A        3:45      11:14   13   
 16 Falink, Colson            05 Body in Training A        3:45      11:14   14   
 17 Wolf, Reece               06 Southern Ind              3:49      11:26        
 18 Propst, Asher             05 Body in Training A        3:49      11:26   15   
 19 Woodward, Owen            05 16-Unattached             3:49      11:27        
 20 Brier, Colin              05 Fishers Fire A            3:50      11:28   16   
 21 Ferreri, Owen             05 16-Unattached             3:50      11:29        
 22 Smith, Cord               05 Columbus Running A        3:50      11:30   17   
 23 Swift, Quinton            05 Body in Training A        3:51      11:32   18   
 24 Hines, Ethan              05 Carmel Dista              3:51      11:33   19   
 25 Brown, Zachary            06 Fishers Fire A            3:53      11:38   20   
 26 Meisner, Maxwell          06 Carmel Dista              3:53      11:39   21   
 27 Jones, Alexander          05 16-Unattached             3:55      11:43        
 28 Hess, Carson              06 Northside Saints          3:56      11:46   22   
 29 Capes, Jack               06 Carmel Dista              3:57      11:49   23   
 30 Neal, Ronald              06 Body in Training A        3:57      11:51   24   
 31 Roby, Jack                05 Fishers Fire A            3:58      11:52   25   
 32 Mohler, Joseph            06 Carmel Dista              4:00      11:59   26   
 33 LaBoyteaux, Zachary       06 Carmel Dista              4:01      12:01   27   
 34 Bosslet, Simon            06 Northside Saints          4:01      12:02   28   
 35 Augustine, Joseph         05 Fishers Fire A            4:02      12:06   29   
 36 Cadio, Adrien             06 Carmel Dista              4:03      12:07   30   
 37 Hampshire, Maddox         06 16-Unattached             4:03      12:09        
 38 Cope, Aiden               06 Carmel Dista              4:04      12:12   31   
 39 Schiesser, Tyler          05 Fishers Fire A            4:06      12:18   32   
 40 Brahaum, Corbin           05 Columbus Running A        4:07      12:19   33   
 41 Romine, Cooper            06 Carmel Dista              4:08      12:22   34   
 42 Bontrager, Maxwell        06 Carmel Dista              4:09      12:27   35   
 43 Sherman, Calib            05 Southern Ind              4:10      12:28        
 44 Marit, Levy               06 Indiana Stat              4:10      12:29        
 45 Carter, James             05 Carmel Dista              4:11      12:33   36   
 46 Barnes, Bode              06 Body in Training B        4:12      12:34   37   
 47 Hunt, Colton              06 Carmel Dista              4:12      12:34   38   
 48 Cummings, Grant           06 Body in Training A        4:13      12:37   39   
 49 Austin, Clayton           05 Columbus Running A        4:13      12:38   40   
 50 Thorne, Patrick           05 Carmel Dista              4:14      12:41   41   
 51 Hummel, Eli               06 Northside Saints          4:14      12:43   42   
 52 Bosslet, Elijah           06 Northside Saints          4:15      12:44   43   
 53 Reckers, Adam             05 Columbus Running A        4:17      12:49   44   
 54 Zink, Charlie             06 Body in Training B        4:18      12:54   45   
 55 McCoskey, Lance           06 Body in Training B        4:20      12:58   46   
 56 Pellegrino, Peter         06 Carmel Dista              4:23      13:09   47   
 57 Kelar, Nathan             05 North Clay                4:24      13:12        
 58 Hundt, Quinn              06 Fishers Fire A            4:25      13:14   48   
 59 Verkamp, Ty               05 Southern Ind              4:26      13:16        
 60 Rabon, Micah              06 Body in Training A        4:26      13:18   49   
 61 Patchett, Derek           06 Columbus Running B        4:27      13:20        
 62 Berg, Abe                 06 Southern Ind              4:29      13:25        
 63 Endo, Yoshito             05 Carmel Dista              4:29      13:25   50   
 64 Hiatt, Will               06 Columbus Running A        4:36      13:47   51   
 65 Albright, Jonathan        06 Fishers Fire B            4:38      13:52        
 66 Durnell, Nate             05 Body in Training B        4:40      13:59   52   
 67 Falin, Luke               05 Body in Training B        4:40      14:00   53   
 68 Means, Abraham            06 Danville Ind              4:42      14:06        
 69 Ervine, Teegan            06 Blue River R              4:45      14:14        
 70 Jablonski, Lucas          06 South Centra              4:47      14:20        
 71 McGriff, Cooper           06 Body in Training B        4:50      14:29   54   
 72 Fleming, William          06 16-Unattached             4:54      14:42        
 73 Brown, Aidan              06 Columbus Running B        4:58      14:54        
 74 Burns, Logan              06 Carmel Dista              5:01      15:02   55   
 75 Buysse, Mason             06 Body in Training B        5:09      15:26   56   
 76 Adams, Elijah             06 16-Unattached             5:11      15:31        
 77 Jones, Nolan              06 Carmel Dista              5:16      15:46   57   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    29    1    3    4    9   12   19   26   36      
      Total Time:    53:43.00                                                     
         Average:    10:44.60                                                     
   2 Body in Training A           61    6    8   14   15   18   24   39   49      
      Total Time:    56:00.00                                                     
         Average:    11:12.00                                                     
   3 Fishers Fire A               97    7   16   20   25   29   32   48           
      Total Time:    58:00.00                                                     
         Average:    11:36.00                                                     
   4 Northside Saints             99    2    5   22   28   42   43                
      Total Time:    57:26.00                                                     
         Average:    11:29.20                                                     
   5 Carmel Distance Project B   113   11   21   23   27   31   34   38           
      Total Time:    58:50.00                                                     
         Average:    11:46.00                                                     
   6 Columbus Running A          113   10   13   17   33   40   44   51           
      Total Time:    58:48.00                                                     
         Average:    11:45.60                                                     
   7 Carmel Distance Project C   203   30   35   41   47   50   55   57           
      Total Time:  1:03:49.00                                                     
         Average:    12:45.80                                                     
   8 Body in Training B          233   37   45   46   52   53   54   56           
      Total Time:  1:06:25.00                                                     
         Average:    13:17.00 


13-14 Girls 4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Gallagher, Bridget        04 Northside Saints A        3:38      14:29    1   
  2 Cridge, Lily              04 Northside Saints A        3:40      14:39    2   
  3 Klavon, Jamie             04 Carmel Dista              3:40      14:40    3   
  4 Flick, Ashley             04 Northside Saints A        3:41      14:43    4   
  5 Noel, Evie                04 Indiana Stat              3:48      15:11        
  6 Beathea, Abby             04 Dirty South XC            3:50      15:19        
  7 Romaniuk, Alivia          03 Carmel Dista              3:51      15:23    5   
  8 Thompson, Gillian         03 Northside Saints A        3:52      15:27    6   
  9 Latta, Alisondra          04 Fishers Fire              3:52      15:27        
 10 Turk, Lauren              03 Northside Saints A        3:52      15:28    7   
 11 Rose, Lilian              03 Carmel Dista              3:55      15:40    8   
 12 Boothe, Georgia           04 Northside Saints B        3:56      15:45    9   
 13 Puckett, Bailey           04 16-Unattached             3:57      15:45        
 14 VanMeter, Andi            04 Southern Ind              3:58      15:50        
 15 Perez, Beatriz            03 Northside Saints A        3:58      15:52   10   
 16 Seger, Anna               04 Carmel Dista              3:59      15:54   11   
 17 Folsom, Kinsley           04 South Centra              4:00      15:58        
 18 Sheets, Alexis            04 16-Unattached             4:00      15:58        
 19 Collins, Kate             04 16-Unattached             4:00      16:00        
 20 McKee, Olivia             04 Carmel Dista              4:01      16:01        
 21 Lahee, Brooke             04 Northside Saints B        4:01      16:03   12   
 22 Hall, Ellie               04 Southern Ind              4:02      16:06        
 23 Bohbrink, Raegan          03 Northside Saints A        4:03      16:12   13   
 24 Krueger, Chloe            04 Columbus Running          4:04      16:14   14   
 25 Miller, Grace             03 Carmel Dista              4:04      16:14   15   
 26 Shank, Cassidy            03 Carmel Dista              4:05      16:17        
 27 Nelson, Elyse             04 Carmel Dista              4:05      16:20   16   
 28 Green, Alyssa             03 Columbus Running          4:06      16:21   17   
 29 Weninger, Averi           04 Carmel Dista              4:06      16:24   18   
 30 Sunbury, Lillian          04 South Centra              4:07      16:25        
 31 Taller, Evie              04 Carmel Dista              4:08      16:31   19   
 32 Murthy, Maya              04 Carmel Dista              4:09      16:34   20   
 33 Alexander, Ellie          04 16-Unattached             4:11      16:43        
 34 Cadio, Marianne           03 Carmel Dista              4:12      16:45   21   
 35 Bertram, Harley           04 Fishers Fire              4:12      16:48        
 36 White, Ellen              04 Columbus Running          4:14      16:56   22   
 37 Olovich, Grace            04 Northside Saints B        4:15      16:58   23   
 38 Shoaf, Olivia             04 Columbus Running          4:16      17:01   24   
 39 Evans, Abby               04 Dirty South XC            4:16      17:02        
 40 Hill, Savannah            03 Carmel Dista              4:18      17:12   25   
 41 Moore, Sage               03 Carmel Dista              4:19      17:14   26   
 42 Bruns, Zoe                04 Body in Training          4:20      17:19        
 43 Newcome, Ashley           04 Body in Training          4:22      17:25        
 44 Carlisle, Emersen         03 Carmel Dista              4:23      17:29   27   
 45 Bitner, Emma              04 Indiana Track Club        4:24      17:36        
 46 Gamble, Claire            04 16-Unattached             4:25      17:39        
 47 Moor, Amelia              03 Body in Training          4:25      17:39        
 48 Klaus, Julie              04 Columbus Running          4:25      17:40   28   
 49 Nance, Madisyn            04 16-Unattached             4:27      17:47        
 50 Colmenarez, Valeria       04 Carmel Dista              4:32      18:06   29   
 51 Slade, Emily              04 Carmel Dista              4:34      18:16   30   
 52 Barker, Piper             04 Evansville S              4:38      18:30        
 53 Morrow, Adrienne          04 Dirty South XC            4:39      18:33        
 54 Ennis, Malia              04 Carmel Dista              4:39      18:36   31   
 55 Holtrup, Catherine        04 Northside Saints B        4:40      18:38   32   
 56 Ralston, Ava              03 Southeastern              4:44      18:56        
 57 Van Dyke, Olivia          04 Northside Saints B        4:53      19:29   33   
 58 Jones, Karina             04 Carmel Dista              4:53      19:30        
 59 Sweeney, Abigail          04 Evansville S              5:15      20:58        
 60 Slater, Hannah            04 North Clay                5:35      22:17        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Northside Saints A           20    1    2    4    6    7   10   13           
      Total Time:  1:14:46.00                                                     
         Average:    14:57.20                                                     
   2 Carmel Distance Project A    42    3    5    8   11   15   18   20   30      
      Total Time:  1:17:51.00                                                     
         Average:    15:34.20                                                     
   3 Columbus Running            105   14   17   22   24   28                     
      Total Time:  1:24:12.00                                                     
         Average:    16:50.40                                                     
   4 Carmel Distance Project B   107   16   19   21   25   26   27   29   31      
      Total Time:  1:24:02.00                                                     
         Average:    16:48.40                                                     
   5 Northside Saints B          109    9   12   23   32   33                     
      Total Time:  1:26:53.00                                                     
         Average:    17:22.60  


13-14 Boys 4 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================
  1 Loichinger, Ean           03 Southeastern Indiana      3:19      13:14        
  2 Wolf, Spenser             04 Southern Ind              3:19      13:16    1   
  3 Newell, Matthew           03 Columbus Running A        3:20      13:20    2   
  4 Hudson, Bingham           03 Carmel Dista              3:22      13:25    3   
  5 Marquardt Vii, George     04 Fishers Fire              3:22      13:25    4   
  6 Hickner, Travis           03 Potter's Bri          3:23      13:30    5   
  7 Thirunavukkarasu, Krishn  04 Carmel Dista              3:24      13:35    6   
  8 Shinneman, Luke           03 Potter's Bri          3:25      13:38    7   
  9 Plumer, Sam               03 Dirty South XC            3:25      13:39    8   
 10 Carlile, Jackson          03 Northside Saints          3:25      13:39    9   
 11 Knight, Andrew            03 Potter's Bri          3:26      13:41   10   
 12 Betner, Reid              03 Fishers Fire              3:26      13:41   11   
 13 Meaux, Tate               04 Fishers Fire              3:26      13:41   12   
 14 Conti, Lucca              03 Danville Ind              3:26      13:43   13   
 15 Means, Alec               03 Danville Ind              3:26      13:43   14   
 16 Austin, Chase             04 Columbus Running A        3:26      13:44   15   
 17 Carr, Evan                03 Columbus Running A        3:28      13:52   16   
 18 Kilbarger-Stumpff, Reese  03 Columbus Running A        3:29      13:53   17   
 19 Hampshire, Malachi        03 16-Unattached             3:29      13:55        
 20 Smith, Blake              03 16-Unattached             3:29      13:56        
 21 Smith, Alexander          03 16-Unattached             3:29      13:56        
 22 Arndt, Adam               03 16-Unattached             3:30      13:58        
 23 Eckman, Abram             03 Southern Ind              3:30      13:59   18   
 24 Roof, Jake                03 Danville Ind              3:30      14:00   19   
 25 West, Zander              03 Dirty South XC            3:31      14:03   20   
 26 Harmeyer, Jack            03 Potter's Bri          3:31      14:04   21   
 27 Tuckis, William           03 Fishers Fire              3:32      14:05   22   
 28 Schuman, Charlie          03 Carmel Dista              3:32      14:06   23   
 29 Miller, Carter            04 16-Unattached             3:33      14:10        
 30 Burrell, Ezra             04 Carmel Dista              3:34      14:14   24   
 31 Arkenau, Tyler            04 Northside Saints          3:35      14:18   25   
 32 Bragg, Jacob              04 Body in Training A        3:35      14:19   26   
 33 Leedke, Charlie           04 Carmel Dista              3:35      14:20   27   
 34 Ashley, Landon            04 16-Unattached             3:35      14:21        
 35 Hamilton, Alex            03 Northside Saints          3:37      14:25   28   
 36 Clark, Nolan              03 Danville Ind              3:37      14:25   29   
 37 Hubbard, Reid             03 Dirty South XC            3:38      14:29   30   
 38 Swift, Landon             03 Body in Training A        3:38      14:30   31   
 39 Weber, Jack               04 Northside Saints          3:38      14:31   32   
 40 McIntosh, Lance           03 Columbus Running A        3:39      14:35   33   
 41 Eifert, Liam              04 Northside Saints          3:39      14:36   34   
 42 Heagy, Connor             03 Carmel Dista              3:40      14:37   35   
 43 Bubp, Joshua              03 Carmel Dista              3:40      14:38   36   
 44 Kiel, William             03 Columbus Running A        3:40      14:39   37   
 45 Cole, Alex                03 Body in Training A        3:41      14:41   38   
 46 Miller, Ian               03 Carmel Dista              3:41      14:42   39   
 47 Sarkovics, Connor         03 Carmel Dista              3:42      14:46   40   
 48 Guthrie, Clayton          04 Columbus Running B        3:42      14:48   41   
 49 Hottell, Kellen           04 Columbus Running B        3:43      14:51   42   
 50 Schneider, Leo            04 Carmel Dista              3:43      14:52   43   
 51 Warner, Corban            04 Danville Ind              3:44      14:54   44   
 52 Donnelly, Aaron           03 Potter's Bri          3:44      14:55   45   
 53 Merritt, John             04 Columbus Running B        3:44      14:56   46   
 54 Betner, Grant             04 Fishers Fire              3:45      15:00   47   
 55 Troesch, Bryce            04 Southern Ind              3:46      15:02   48   
 56 Colvin, Reece             04 Carmel Dista              3:46      15:02   49   
 57 Baker, Reed               03 Dirty South XC            3:46      15:03   50   
 58 Voglewede, Patrick        04 Northside Saints          3:47      15:07   51   
 59 Geary, Christian          03 Northside Saints          3:48      15:10   52   
 60 Lord, Aaron               04 16-Unattached             3:48      15:11        
 61 Lord, Aidan               04 16-Unattached             3:48      15:12        
 62 Pellegrino, Alex          04 Carmel Dista              3:48      15:12        
 63 Tait, Ivin                03 Dirty South XC            3:49      15:13   53   
 64 Milam, Max                04 Body in Training A        3:49      15:14   54   
 65 Dugger, Caleb             03 Potter's Bri          3:50      15:17   55   
 66 Struve, Zach              04 Carmel Dista              3:50      15:20   56   
 67 Quinnell, Theodore        03 Body in Training A        3:51      15:23   57   
 68 Berg, Eli                 04 Southern Ind              3:51      15:23   58   
 69 Garnes, James             03 Carmel Dista              3:52      15:25        
 70 Lax, Ethan                03 Columbus Running B        3:52      15:26   59   
 71 Cebalo, Andrew            04 Carmel Dista              3:52      15:29   60   
 72 Ernst, Charlie            04 Carmel Dista              3:53      15:30   61   
 73 Barnes, Brady             04 Body in Training A        3:54      15:35   62   
 74 Blackgrove, Ryan          04 Southern Ind              3:54      15:36   63   
 75 Valentino, Dante          04 Dirty South XC            3:55      15:37   64   
 76 Burris, Tucker            04 16-Unattached             3:55      15:38        
 77 Mowry, Garrett            04 Body in Training A        3:55      15:40   65   
 78 Steward, Lucas            04 Danville Ind              3:56      15:43   66   
 79 Durnil, Benjamin          03 Carmel Dista              3:57      15:47   67   
 80 Lingenfelter, Gabriel     04 Body in Training A        3:58      15:49   68   
 81 Slater, Hank              04 North Clay                3:59      15:53        
 82 Hickner, Jack             03 Potter's Bri          4:00      16:00   69   
 83 Davis, Brody              03 16-Unattached             4:01      16:02        
 84 Worland, Ryle             04 Carmel Dista              4:01      16:03        
 85 Fiedler, Thomas           03 Dirty South XC            4:03      16:12   70   
 86 Wager, Zachary            04 Columbus Running B        4:05      16:17   71   
 87 Wheeler, Samuel           04 South Centra              4:05      16:20        
 88 Pollak, Andrew            04 Fishers Fire              4:06      16:21   72   
 89 Brown, Max                03 Body in Training B        4:06      16:22        
 90 Stuelpe, Charlie          04 Carmel Dista              4:06      16:23   73   
 91 Hall, Ethan               04 Southern Ind              4:12      16:48   74   
 92 Creech, Blake             03 16-Unattached             4:13      16:52        
 93 McCallum, Chase           03 Body in Training B        4:16      17:01        
 94 Call, Levi                03 Body in Training B        4:16      17:03        
 95 Christman, Erick          04 Carmel Dista              4:23      17:32        
 96 Slater, Hayden            04 North Clay                4:47      19:05        
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Carmel Distance Project A    83    3    6   23   24   27   35   36   39      
      Total Time:  1:09:40.00                                                     
         Average:    13:56.00                                                     
   2 Columbus Running A           83    2   15   16   17   33   37                
      Total Time:  1:09:24.00                                                     
         Average:    13:52.80                                                     
   3 Potter's Bridge Athletic     88    5    7   10   21   45   55   69           
      Total Time:  1:09:48.00                                                     
         Average:    13:57.60                                                     
   4 Fishers Fire                 96    4   11   12   22   47   72                
      Total Time:  1:09:52.00                                                     
         Average:    13:58.40                                                     
   5 Danville Indiana Distance   119   13   14   19   29   44   66                
      Total Time:  1:10:45.00                                                     
         Average:    14:09.00                                                     
   6 Northside Saints            128    9   25   28   32   34   51   52           
      Total Time:  1:11:29.00                                                     
         Average:    14:17.80                                                     
   7 Dirty South XC              161    8   20   30   50   53   64   70           
      Total Time:  1:12:27.00                                                     
         Average:    14:29.40                                                     
   8 Southern Indiana Wolfpack   188    1   18   48   58   63   74                
      Total Time:  1:13:16.00                                                     
         Average:    14:39.20                                                     
   9 Body in Training A          206   26   31   38   54   57   62   65   68      
      Total Time:  1:14:07.00                                                     
         Average:    14:49.40                                                     
  10 Carmel Distance Project B   248   40   43   49   56   60   61   67   73      
      Total Time:  1:15:29.00                                                     
         Average:    15:05.80                                                     
  11 Columbus Running B          259   41   42   46   59   71                     
      Total Time:  1:16:18.00                                                     
         Average:    15:15.60    


15-18 Girls 5 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================

15-16 Results 5000 Run                                                            
  1 Gamble, Mollie            02 16-Unattached             3:54      19:29        
  2 Cole, Megan               01 Southeastern              3:59      19:54       
  3 Loichinger, Elizabeth     01 Southeastern              4:06      20:29       
  4 Miller, Karli             02 16-Unattached             4:09      20:41        
  5 Wedding, Emilee           02 Southeastern              4:10      20:48       
  6 Clark, Kayli              01 16-Unattached             4:12      20:59        
  7 Guerrant, Kierstyn        02 Carmel Dista              4:36      22:56        
  8 Arndt, Caroline           01 16-Unattached             4:39      23:13        
  9 Vogel, Jessica            01 Southeastern              4:53      24:24       
 10 Dombroski, Mary           02 16-Unattached             4:54      24:28        
 11 Hofmann, Emily            01 Southeastern              5:05      25:22       
 12 Tush, Jamey               01 Southeastern              5:09      25:43        
 13 Wright, Emma              01 Carmel Dista              5:24      26:59        
 14 Lindfelt, Madison         01 Carmel Dista              5:24      27:00        
 15 Patel, Ria                02 Carmel Dista              5:34      27:48        
 16 Nelsen, Kayla             02 Carmel Dista              5:34      27:49        
 17 Duffin, Abigail           01 Carmel Dista              6:16      31:17        

17-18 Results 5000 Run                                                            
  1 Dugger, Kelsey            99 16-Unattached             4:07      20:35        
  2 Norris, Aubrey            00 16-Unattached             4:11      20:54        
  3 Stamm, Hanna              00 16-Unattached             4:14      21:09        
  4 Wimmer, Haley             99 16-Unattached             4:16      21:16        
  5 Miller, Rachael           00 Carmel Dista              4:31      22:32        
  6 Beagle, Jenna             00 16-Unattached             4:37      23:01        
  7 Bittner, Abigail          00 Southeastern              4:37      23:05        
  8 Bouillet, Danielle        00 Carmel Dista              4:38      23:08        
  9 Hunger, Elyse             00 Southeastern              5:17      26:23        
 10 McIntosh, Lauren          99 Southeastern              5:17      26:24        
 11 Nelsen, Anna              99 Carmel Dista              5:24      26:56        
 12 Shafer, Olivia            99 Carmel Dista              5:24      26:57        
 13 Elliott, Katherine        00 Carmel Dista              6:16      31:17        
 14 Pickering, Elyse          00 Carmel Dista              6:16      31:17       


 Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Southeastern Indiana All-    20    1    2    3    6    8    9   10           
      Total Time:  1:48:40.00                                                     
         Average:    21:44.00                                                     
   2 Carmel Distance Project A    50    4    5   11   14   16   17                
      Total Time:  2:07:13.00                                                     
         Average:    25:26.60                                                     
   3 Carmel Distance Project B    65    7   12   13   15   18   19                
      Total Time:  2:16:09.00                                                     
         Average:    27:13.80  



15-18 Boys 5 km
==================================================================================
    Name                    Year Team                    Avg 1K     Finals  Points
==================================================================================

15-16 Results 5000 Run                                                            
  1 Hollars, Isaiah           01 Indiana Track Club        3:17      16:21        
  2 Gillard, Jack             02 Dirty South XC A          3:18      16:27       
  3 Miller, Joshua            01 Dirty South XC A          3:19      16:33       
  4 Hipkiss, Blake            01 Potter's Bri          3:23      16:51       
  5 Jefferson, Will           02 16-Unattached             3:25      17:02        
  6 Gregory III, Billy        02 Potter's Bri          3:26      17:07       
  7 Stamm, Paul               02 16-Unattached             3:27      17:11        
  8 Heath, Carson             02 16-Unattached             3:27      17:11        
  9 Malik, Archit             02 16-Unattached             3:27      17:13        
 10 Talbert, Jake             01 Indiana Track Club        3:27      17:14        
 11 Anderson, Andrew          02 Potter's Bri          3:28      17:17       
 12 Amburgy, Justin           01 Potter's Bri          3:28      17:20       
 13 Turner, Mason             01 Cross Countr              3:29      17:22       
 14 Gadberry, Ian             02 Cross Countr              3:30      17:29       
 15 Morris, Alan              01 Dirty South XC B          3:30      17:30        
 16 Baines, Ben               01 Carmel Dista              3:30      17:30        
 17 Egyhazi, Neil             02 Dirty South XC B          3:33      17:43        
 18 Moore, Mason              01 Dirty South XC A          3:34      17:48       
 19 Whitinger, Andrew         01 16-Unattached             3:35      17:54        
 20 Alderman, Andrew          02 16-Unattached             3:37      18:05        
 21 Montarsi, Ian             02 Potter's Bri          3:38      18:07      
 22 Asplund, John             02 Dirty South XC B          3:38      18:10        
 23 Bales, Wyatt              01 Cross Countr              3:39      18:13      
 24 Dixon, Nathanial          02 Indiana Track Club        3:39      18:15        
 25 Borders, Nicholas         02 Dirty South XC A          3:40      18:16     
 26 Way, Jordan               02 Cross Countr              3:41      18:24     
 27 Kear, Zane                01 16-Unattached             3:43      18:34        
 28 Ellyson, Roger            01 16-Unattached             3:45      18:41        
 29 Campbell, Evan            02 Potter's Bri          3:46      18:48        
 30 Arnold, Matthew           01 Dirty South XC A          3:46      18:49   14   
 31 Valentino, Peter          01 Dirty South XC B          3:48      18:56        
 32 Paul, Henry               01 16-Unattached             3:49      19:02        
 33 Donnelly, Brenden         01 Potter's Bri          3:50      19:07        
 34 McCarty, Hayden           02 Cross Countr              3:50      19:09   15   
 35 Shipley, Thadeus          02 Potter's Bri          3:51      19:15
 36 Perdue, Keaton            02 16-Unattached             3:52      19:17       
 37 Smith, Trevor             02 Southeastern              3:55      19:32        
 38 Sackenheim, Maxwell       02 Potter's Bri          3:57      19:42        
 39 Adams, Anthony            02 Cross Countr              3:59      19:51   16   
 40 Graf, Logan               02 Indiana Stat              4:03      20:14        
 41 Miller, Conner            02 Body in Training          4:10      20:50        
 42 Carter, Brennan           02 Evansville S              4:35      22:52        

17-18 Results 5000 Run                                                            
  1 Shaw, Ian                 00 Dirty South XC A          3:11      15:55        
  2 Shail, Colton             99 16-Unattached             3:20      16:39        
  3 Wisniewski, Jacob         00 Dirty South XC A          3:20      16:40        
  4 Freeman, Zachary          00 Potter's Bri          3:21      16:41        
  5 Coniaris, Lucas           00 Dirty South XC C          3:21      16:45        
  6 Miller, Davin             00 Dirty South XC B          3:24      17:00        
  7 Dombroski, Nicholas       00 Potter's Bri          3:25      17:04        
  8 Kawanishi, Matthew        00 Dirty South XC A          3:26      17:06        
  9 Pullon, Codie             99 Dirty South XC C          3:27      17:13        
 10 Winston, Bradley          00 Southeastern              3:27      17:13        
 11 Gabbard, Samuel           99 Southeastern              3:27      17:15        
 12 Miller, Caleb             99 Dirty South XC B          3:28      17:16        
 13 Clarke, Mitchell          00 Dirty South XC B          3:29      17:21        
 14 Bomba, Tyce               00 Dirty South XC B          3:32      17:40        
 15 Commeville, Jack          00 Potter's Bri          3:35      17:51        
 16 Abernathy, Camden         00 16-Unattached             3:35      17:53        
 17 Williamson, Lance         00 16-Unattached             3:36      17:59        
 18 Richardson, Thomas        00 16-Unattached             3:39      18:15        
 19 Hegar, Nasser             00 Potter's Bri          3:44      18:40        
 20 Sullivan, Connor          99 Potter's Bri          3:45      18:43        
 21 Rankin, Gabriel           99 Southeastern              3:50      19:10        
 22 Maschino, Spencer         00 Cross Countr              3:51      19:14        
 23 Simpson, Patrick          00 Potter's Bri          4:01      20:02        
 24 Durnell, Jack             00 Body in Training          4:21      21:41        
 25 Kubat, Nick               00 Indiana Track Club        4:30      22:28       

      Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Dirty South XC A             19    1    2    3    4    9   20   25   30      
      Total Time:  1:22:41.00                                                     
         Average:    16:32.20                                                     
   2 Potter's Bridge Athletic     41    5    6    8   10   12   13   22   28      
      Total Time:  1:25:00.00                                                     
         Average:    17:00.00                                                     
   3 Dirty South XC B             67    7   11   14   17   18   19   23   31      
      Total Time:  1:26:47.00                                                     
         Average:    17:21.40                                                     
   4 Cross Country Town Elite    114   15   16   24   26   33   34   37           
      Total Time:  1:30:37.00                                                     
         Average:    18:07.40                                                     
   5 Potter's Bridge Athletic    144   21   27   29   32   35   36   38           
      Total Time:  1:33:41.00                                                     
         Average:    18:44.20