RESULTS: 2017 Shelbyville Classic

Licensed to Alpha Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 10/8/2017 03:53 PM
                    2017 Hoosier CC Grand Prix - 10/8/2017                     
                     Blue River CC Venue, Shelbyville, IN                      
                                    Results                                    

Men Open 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men 19-39
  1 Aldrich, Micah            28 Unattached Membe      12:33.01   7 
  2 Feltis, Daniel            21 Unattached            13:14.32   7 
  3 Adams, Isaac              26 Unattached            18:39.92   7 
  4 Eiler, John               38 Unattached            20:39.91   7 
  5 Lau, Zach                 37 Unattached            25:07.83   7 
 
Women Open 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Women 19-39
  1 Tabor, Kristina           39 Unattached Membe      15:52.78   2 
  2 Damm, Angie               29 Unattached            17:13.34   2 
  3 May, Jennifer             38 Unattached            17:36.25   3 
  4 Fleming, Brie             30 Unattached            18:49.88   3 
  5 Haack, Ashley             24 Unattached            20:09.27   3 
  6 Surgenor, Cathy           37 Unattached            21:12.82   3 
 
Men 40-44 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men 40-44
  1 Rosenauer, Roger          42 Unattached Membe      13:57.80   8 
 
Men 45-49 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barker, Matt              49 Evansville S          16:29.50   8 
  2 Zirkle, Frederick         47 Unattached Membe      22:06.70   8 
 
Women 45-49 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harris, Cindy             48 Unattached Membe      17:20.08   3 
 
Men 50-54 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Campbell, Norm            51 Igloi Track           17:16.42   8 
  2 Doctor, Mark              54 Unattached Membe      18:21.47   8
  3 Schloot, Andy             49 Unattached Membe      20:58.93   8  
  4 Bolen, Jon                50 Unattached            21:05.59   8 
  5 Mead, Brian               52 Unattached            24:09.33   8 
 
Men 65-69 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Berman, David             65 Unattached            17:15.52   8 
  2 Baldwin, Curtis           66 Unattached Membe      18:33.61   8 
  3 Shew, Ron                 66 Unattached            22:32.43   9 

 
Boys 8&U 2 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Turner, Wyatt              8 Unattached Membe       8:31.61   1 
  2 Kelly, Brycen              8 Indiana Blas           9:03.36   1 
  3 Gourley, Waylon            8 Columbus Run           9:10.77   1 
  4 Jablonski, Caleb           8 South Centra           9:16.24   1 
  5 Scott, Carter              7 Unattached Membe       9:33.94   1 
  6 Rigler, Cole               8 Unattached             9:58.71   1 
  7 May, Reuben                8 Unattached            10:21.13   1 
  9 Negrete, Nathan            7 South Centra          10:37.83   1 
 10 Adair, Corbin              7 South Centra          10:42.16   1 
 11 Baker, Bryson              8 South Centra          10:43.67   2 
 12 Adair, Rylan               8 South Centra          10:53.62   2 
 13 Reinhart, Max              7 Unattached            12:08.98   2 
 
Girls 8&U 2 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Kenley            8 Body in Trai          10:28.13   1 
  2 Smith, Kodi                8 Columbus Run          10:49.01   2 
  3 Lau, Annabella             8 Unattached            10:54.71   2 
  4 Belk, Tamiya               5 Unattached            11:11.37   2 
  5 Jablonski, Chloe           7 South Centra          11:36.56   2 
  6 Lau, Serenity              6 Unattached            12:00.31   2 
  7 Riley, Cheyenne            8 Unattached Membe      12:04.41   2 
  8 Sinclair, Brinley          7 South Centra          13:05.83   2 
 
Boys 9-10 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winders, Caleb            10 Indiana Trac          12:00.11   4 
  2 Watson, Maxwell            9 Unattached Membe      12:19.45   4 
  3 Smith, Case               10 Columbus Run          12:28.91   4 
  4 Jablonski, Micah          10 South Centra          13:18.81   5 
  5 Wischmeyer, Brock         10 Blue River R          13:33.33   5 
  6 Wrightsman, Eli            9 Columbus Run          13:34.73   5 
  7 White, Neal               10 Unattached            13:42.42   5 
  8 Anderson, Miguel          10 South Centra          13:43.50   5 
  9 Hartman, Owen              9 Blue River R          13:52.28   5 
 10 Reckers, Justin            9 Columbus Run          13:53.39   5 
 11 Slaven, Elias             10 Blue River R          13:54.48   5 
 12 Bense, Evan               10 Columbus Run          14:02.23   5 
 13 Sinclair, Braxton          9 South Centra          14:08.68   5 
 14 Rutledge, Liam             9 Columbus Run          14:30.18   6 
 15 May, Jude                  9 Unattached            14:55.10   6 
 16 Veach, Shia                9 Blue River R          15:36.80   6 
 17 Jones, Benjamin           10 Columbus Run          20:04.36   6 
 18 Rudd, Jackson              9 Columbus Run          22:50.87   6 
 19 Watts, Harlan              9 Blue River R          25:52.65   6 
 
Girls 9-10 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Voglewede, Amelia         10 Northside Sa          13:06.85   1 
  2 Gauck, Victoria           10 Columbus Run          13:32.99   1 
  3 Cody, Trinity              9 Unattached            13:41.77   1 
  4 Conway, Lyla               9 Unattached Membe      14:01.24   1 
  5 Shirley, Avalin           10 Unattached            14:09.07   1 
  6 Calow, Annabelle           9 Unattached            15:06.73   1 
  7 Tabor, Kaari               9 Blue River R          15:40.90   1 
  8 Benner, Kaitlyn           10 Unattached Membe      16:28.19   1 
  9 Hiatt, Sadie               9 Columbus Run          16:28.85   1 
 10 Reinhart, Laney            9 Unattached            17:28.49   1 
 11 Stacy, Alyx                9 Blue River R          17:31.34   2 
 12 Nicols, Jordyn             9 Columbus Run          17:51.90   2 
 13 Minor, Alyssa             10 Unattached            19:15.58   2 
 14 Croquart, Peyton           9 Unattached            21:46.27   2 
 
Girls 11-12 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hargrave, Veronica        12 Unattached Membe      11:18.37   2 
  2 Klem, Lauren              11 Unattached Membe      11:19.61   2 
  3 Baker, Lily               12 Columbus Run          11:44.47   2 
  4 Siefker, Vivienne         12 South Centra          11:54.49   2 
  5 Mitchell, Cerelia         12 Unattached            12:20.83   2 
  6 Mundy, Maya               12 Unattached Membe      12:37.82   2 
  7 Austin, Leslie            12 Columbus Run          12:41.19   3 
  8 Kaiser, Carly             12 South Centra          13:14.41   3 
  9 Mora, Page                11 Unattached            13:29.13   3 
 10 Austin, Kayleigh          12 Columbus Run          13:29.64   3 
 11 Verplank, Anne            12 Unattached            13:39.67   3 
 12 Sunbury, Ava              11 South Centra          13:44.27   3 
 13 Castillo, Naomi           12 Unattached            13:44.91   3 
 14 Winders, Hannah           12 Indiana Trac          14:07.73   3 
 15 Rutledge, Micah           12 Columbus Run          14:09.60   3 
 16 Adams, Gracie             11 Unattached Membe      14:09.95   3 
 17 Ramp, Maddy               12 Unattached            14:17.86   4 
 18 Mitchell, Harper          12 Columbus Run          14:20.91   4 
 19 Bolen, Josie              11 Unattached            15:07.76   4 
 20 Campbell, Cheyenne        11 South Centra          15:16.00   4 
 21 Hernandez, Mia            11 Unattached            16:29.34   4 
 22 Hiatt, Ally               11 Columbus Run          17:03.93   4 
 23 Benjamin, Braelyn         11 Unattached            18:04.40   4 
 
Boys 11-12 3 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Galbreath, Quavion        12 Unattached Membe      10:33.10   6 
  2 Conway, Will              12 Unattached Membe      10:55.74   6 
  3 Bane, Allen               12 South Centra          11:04.47   6 
  4 Moravec, Zane             12 Columbus Run          11:11.08   6 
  5 Wanner, Owen              12 Unattached Membe      11:15.31   7 
  6 Rigler, Chase             12 Unattached            11:25.44   7 
  7 Smith, Cord               12 Columbus Run          11:39.84   7 
  8 Bowling, Benjamin         12 Unattached            11:43.84   7 
  9 Perchfeld, Tanner         12 Unattached            11:45.58   7 
 10 Jones, Alexander          12 Unattached Membe      11:55.23   7 
 11 Bowling, Toby             11 Unattached            12:09.44   7 
 12 Mohler, Joseph            11 Westfield Yo          12:31.65   7 
 13 Kirchner, Braxten         11 Unattached Membe      12:40.75   7 
 14 Reckers, Adam             12 Columbus Run          12:42.47   7 
 15 Austin, Clayton           12 Columbus Run          12:44.60   8 
 16 Mann, Cameron             11 Unattached            12:46.01   8 
 17 Dowell, Tristan           11 Unattached            12:49.41   8 
 18 Fleming, William          11 Unattached Membe      13:05.55   8 
 19 Selvaggi-Domeij, Erik     12 Columbus Run          13:27.62   8 
 20 Ervine, Teegan            11 Blue River R          13:53.00   8 
 21 Lofton, Garrett           11 Unattached            14:03.88   8 
 22 Hiatt, Will               11 Columbus Run          14:25.91   8 
 23 Jablonski, Lucas          11 South Centra          14:32.77   8 
 24 Patchett, Derek           11 Columbus Run          14:42.77   8 
 25 Nott, Tristan             11 Columbus Run          16:25.27   9 
 
Girls 13-14 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sturwold, McKenzie        13 Unattached Membe      15:33.64   1 
  2 Krueger, Chloe            13 Columbus Run          15:50.50   1 
  3 Puckett, Bailey           13 Unattached Membe      15:51.04   1 
  4 Mann, Emma                13 Unattached            15:56.21   1 
  5 Folsom, Kinsley           13 South Centra          16:10.53   1 
  6 Sunbury, Lillian          13 South Centra          16:26.54   1 
  7 Green, Alyssa             14 Columbus Run          16:46.78   1 
  8 Alexander, Ellie          13 Unattached Membe      17:33.35   1 
  9 White, Ellen              13 Unattached            17:46.25   1 
 10 Singleton, Mia            14 Unattached Membe      17:47.67   1 
 11 Neuenschwander, Ella      13 Unattached Membe      18:18.91   2 
 12 Gamble, Claire            13 Unattached Membe      18:59.04   2 
 13 Barker, Piper             13 Evansville S          19:16.11   2 
 14 Potempa, Karlie           13 Unattached            19:42.72   2 
 15 Tabler, Caitlin           13 Unattached            19:48.03   2 
 16 Thomasma, Caitlin         13 Unattached            20:32.56   2 
 17 Benjamin, Jasmyn          14 Unattached            20:41.99   2 
 
Boys 13-14 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Means, Alec               14 Unattached Membe      13:48.81   3 
  2 Kilbarger-Stumpff, Reese  14 Columbus Run          14:03.43   3 
  3 Austin, Chase             13 Columbus Run          14:04.23   3 
  4 Anderson, Race            14 Unattached            14:20.95   3 
  5 Conti, Lucca              14 Unattached            14:26.09   3 
  6 Roof, Jake                14 Unattached            14:28.77   4 
  7 Stanley, Kyle             13 Unattached            14:30.39   4 
  8 Turner, Jack              14 Unattached Membe      14:34.65   4 
  9 McIntosh, Lance           14 Columbus Run          14:37.76   4 
 10 Smith, Blake              14 Unattached Membe      14:39.19   4 
 11 Guthrie, Clayton          13 Columbus Run          14:45.14   4 
 12 Weber, Jack               13 Northside Sa          14:45.72   4 
 13 Clark, Nolan              14 Unattached            14:50.37   4 
 14 Uribe, Chris              14 Unattached            14:53.04   4 
 15 Lax, Ethan                14 Unattached            14:55.97   4 
 16 Voglewede, Patrick        13 Northside Sa          15:00.15   5 
 17 Steward, Lucas            13 Unattached            15:08.30   5 
 18 Miranda, Jamie            14 Unattached            15:18.71   5 
 19 Hottell, Kellen           13 Columbus Run          15:19.07   5 
 20 Freeman, Maximus          14 Columbus Run          15:25.57   5 
 21 Mowry, Garrett            13 Body in Trai          15:35.31   5 
 22 Martinez, Luis            14 Unattached            15:38.91   5 
 23 Ojeda, Luis               14 Unattached            15:40.57   5 
 24 Jacobo, Jesus             14 Unattached            15:41.11   5 
 25 Crampton, Leo             14 Unattached            15:43.22   5 
 26 Croquart, Zacrye          14 Unattached            16:02.12   6 
 27 Greenawalt, Clayton       14 Unattached            16:02.85   6 
 28 Akers, Griffin            14 Unattached            16:19.48   6 
 29 Fiesel, Austin            13 Unattached Membe      16:34.74   6 
 30 Marion, Evan              13 Unattached            16:55.93   6 
 31 Zollars, Billy            14 Unattached            17:49.48   6 
 32 Lerma, Tyson              13 Unattached            17:53.45   6 
 33 Mullins, Alexandar        13 South Centra          18:34.99   6 
 34 Mead, Jacob               14 Unattached            19:14.97   6 
 35 Zhang, Carson             13 Unattached            21:23.46   6 
 
Boys 15-16 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pehlman, Kyle             15 Unattached            14:36.07   7 
  2 Salazar, Henry            15 Unattached            15:23.14   7 
  3 Acher, Evan               15 Unattached            15:59.91   7 
  4 Zirkle, Benjamin          15 Unattached Membe      16:55.02   7 
 
Boys 17-18 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Justin           17 Unattached Membe      14:35.46   7 
 
Girls 17-18 4 km
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Baer, Faith               18 Unattached            15:10.87   2