RESULTS: 2018 Bloomington Classic

 

Bloomington Classic - Hoosier XC Grand Prix

October 7, 2018 

Bloomington Speedway, Bloomington, IN

87º F

 

Open Men - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

NICK BLAKEY

867

16-Unattached

15:02

2

BRAD CHANEY

868

16-Unattached

15:30

3

REUBEN McCracken

869

Greenfield Track Club

17:22

 

 

 

 

 

Open Women - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

BRIEANNE FLEMING

866

16-Unattached

21:23

 

 

 

 

 

Masters Men 40-44 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ROGER ROSENAUER

859

16-Unattached

15:16

2

JOSH KNIGHT

871

Columbus Running

15:32

3

MICHAEL FOSTER

858

Greenfield Track Club

15:41

 

 

 

 

 

Masters Women 45-49 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

LATASHIA KEY

870

16-Unattached

18:47

 

 

 

 

 

Masters Men 50-54 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ANDY SCHLOOT

861

16-Unattached

24:35

 

 

 

 

 

Masters Men 55-59 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

JOHN STILLE

862

16-Unattached

18:23

 

 

 

 

 

Masters Men 60-64 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

BILL DOYLE

864

16-Unattached

18:59

2

DAMON CLEMENTS

863

16-Unattached

20:21

 

 

 

 

 

Masters Men 65-69  - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

CURTIS BALDWIN

865

16-Unattached

20:35

 

 

 

 

 

8 & Under Boys - 2 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ELI LESNET

745

16-Unattached

8:13

2

EVAN AHLBRAND

739

16-Unattached

9:11

3

CORBIN ADAIR

738

16-Unattached

9:24

4

HUNTER Cottingham

740

16-Unattached

9:26

5

COOPER Tormoehlen

749

16-Unattached

9:53

6

TREVOR GARMON

742

16-Unattached

9:55

7

DECKER HAAG

744

16-Unattached

9:57

8

NATHAN NEGRETE

746

South Central Indiana Running Club

10:13

9

THADDEUS STIDAM

748

16-Unattached

10:54

10

MAX REINHART

747

Unattached

11:40

11

MICHAEL WILSON

750

Unattached

12:34

12

DAXTON WOLF

751

Columbus Running

13:26

13

OLIVER GOUGH

743

Unattached

14:20

14

ALEX FOSTER

741

Greenfield Track Club

14:57

 

 

 

 

 

8 & Under Girls - 2 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

TEMPERANCE Stidam

736

16-Unattached

9:20

2

LYDIA HAWKINS

729

16-Unattached

10:05

3

TAMYIA BELK

727

Unattached

10:16

4

CHLOE JABLONSKI

731

South Central Indiana Running Club

10:18

5

BRYLEE BATEMAN

726

Unattached

10:34

6

BRINLEY SINCLAIR

734

South Central Indiana Running Club

10:45

7

RENATA LOPEZ

732

Columbus Running

10:57

8

NAOMI MCKAIN

733

16-Unattached

11:08

9

ADYSON CAMPBELL

728

Greenfield Track Club

14:54

10

ELIN WADE

737

Unattached

15:48

11

ABIGAIL SLAUBAUGH

735

Unattached

15:49

12

AYLA HAWKINS

730

16-Unattached

16:17

 

 

 

 

 

9-10 Boys - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

MALACHI LESNET

776

16-Unattached

11:58

2

JACOB MITCHELL

779

16-Unattached

12:42

3

JUSTIN RECKERS

781

Columbus Running

12:58

4

CALEB JABLONSKI

775

South Central Indiana Running Club

13:06

5

LANCE CAUDILL

769

Unattached

13:24

6

JAKE GENTRY

773

16-Unattached

13:28

7

ELI OWEN

882

16-Unattached

14:17

8

TANNER GARMON

772

16-Unattached

14:24

9

LUKAS DAHLSTROM

771

16-Unattached

14:25

10

BRAXTON SINCLAIR

784

South Central Indiana Running Club

14:36

11

COLTON MILLER

778

Greenfield Track Club

14:40

12

JACOB CAUDILL

768

Unattached

15:00

13

NATHAN Cumberledge

770

Columbus Running

15:23

14

PRESTON MCNEELY

777

Columbus Running

15:58

15

WAYLON GOURLEY

774

Columbus Running

15:58

16

LIAM RUTLEDGE

782

Columbus Running

17:05

17

BRAYLON MUMAUGH

780

Greenfield Track Club

18:51

18

RYLAN ADAIR

767

16-Unattached

19:19

19

CHARLES PADGETT

874

Unattached

24:26

 

 

 

 

 

9-10 Girls - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ALEXIS STUCKWISCH

765

South Central Indiana Running Club

14:30

2

CHARLY EDDINS

755

Columbus Running

14:42

3

LAUREN DOWELL

754

Unattached

14:52

4

KODI SMITH

764

Columbus Running

14:58

5

SADIE HIATT

757

Columbus Running

15:01

6

KENLEY JOHNSON

759

16-Unattached

15:02

7

JORDYN NICOLS

875

Columbus Running

15:04

8

ANNABELLE Mathena

761

Columbus Running

15:19

9

LYNDSEY Greenawalt

756

Unattached

15:38

10

KELLY BEAVERS

752

16-Unattached

15:49

11

TRINITY CODY

753

16-Unattached

15:53

12

LANEY REINHART

762

Unattached

21;15

13

CHEYANNE THOMAS

766

Greenfield Track Club

22:25

14

FERNANDA LOPEZ

760

Columbus Running

23:45

15

REGAN SAXON

763

Greenfield Track Club

26:56

 

 

 

 

 

11-12 Boys - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ABDU HARDIN

805

16-Unattached

11:05

2

HENRY FLEETWOOD

803

Columbus Running

11:24

3

CALEB WINDERS

816

16-Unattached

12:01

4

IAN SCHOLL

813

Columbus Running

12:08

5

TY TORMOEHLEN

815

16-Unattached

12:14

6

JACOB Shackleford

814

16-Unattached

12:39

7

GRADY FIELD

802

16-Unattached

12:48

8

EVAN BENSE

797

Columbus Running

13:12

9

WADE MATHENA

810

Columbus Running

13:15

10

CHRISTOPHER ROSS

812

Greenfield Track Club

13:19

11

MICAH JABLONSKI

809

South Central Indiana Running Club

13:34

12

CARSON SIGMAN

877

Unattached

13:55

13

WILL HIATT

806

Columbus Running

14:31

14

RYLAN HOTTELL

807

Columbus Running

14:45

15

NEAL WHITE

879

Columbus Running

15:12

16

TRISTAN DOWELL

801

16-Unattached

15:39

17

WILLIAM FLEMING

804

16-Unattached

15:41

18

ELIJAH CLORE

800

Columbus Running

16:30

19

DEREK PATCHETT

811

Columbus Running

16:38

20

AIDAN BROWN

799

Columbus Running

16:40

21

LUCAS JABLONSKI

808

South Central Indiana Running Club

18:04

 

 

 

 

 

11-12 Girls - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

PEYTON SMITH

793

16-Unattached

12:44

2

CHEYENNE Campbell

786

South Central Indiana Running Club

12:50

3

KYLEIGH WOLF

796

Columbus Running

13:21

4

GRACIE ADAMS

785

South Central Indiana Running Club

13:28

5

AVA SUNBURY

794

South Central Indiana Running Club

13:36

6

SIERRA NEWELL

791

Columbus Running

14:09

7

LILLY VANNESS

795

Columbus Running

16:37

8

MALLORY KAISER

790

Columbus Running

17:27

9

LINDA KNIGHT

872

Columbus Running

17:57

10

KAYELYNN HUDSON

789

16-Unattached

19:12

11

RYLEE SHIELDS

792

Greenfield Track Club

19:37

12

LEXIE COPELAND

787

16-Unattached

21:56

13

MEGAN Cumberledge

788

Columbus Running

22:03

 

 

 

 

 

13-14 Boys - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

TY GARRETT

843

Center Grove Track & XC Club

13:53

2

QUAVION Galbreath

842

16-Unattached

14:09

3

CHASE AUSTIN

833

Columbus Running

14:28

4

CLAYTON GUTHRIE

845

Columbus Running

14:30

5

DREW COSTELOW

838

Center Grove Track & XC Club

14:36

6

PARKER MIMBELA

847

Center Grove Track & XC Club

14:52

7

RYAN RHEAM

851

16-Unattached

15:05

8

THOMAS RYBA

853

Greenfield Track Club

15:08

9

KELLEN HOTTELL

846

Columbus Running

16:06

10

RHYS PIOVESAN

880

Unattached

16:30

11

LOGAN COMBS

837

Center Grove Track & XC Club

16:35

12

ANTHONY GOUGH

844

Unattached

16:43

13

AUSTIN FITZGERALD

841

16-Unattached

17:08

14

ADAM RECKERS

850

Columbus Running

17:26

15

LUKE PARKS

849

16-Unattached

17:53

16

PAUL BONTRAGER

835

Unattached

18:00

17

CHASE NIESE

848

Columbus Running

18:56

18

MATTHEW CHANEY

836

16-Unattached

18:58

19

CLAYTON AUSTIN

834

Columbus Running

19:23

20

WILLIAM TERRELL III

855

16-Unattached

20:02

21

ISAIH PADGETT

873

Unattached

21:16

22

DYLAN TAYLOR

854

Columbus Running

21:20

23

ELLIOT RYBA

852

Greenfield Track Club

21:43

24

TRENT AMOS

832

Greenfield Track Club

30:35

 

 

 

 

 

13-14 Girls - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

ABBY FLEETWOOD

824

Columbus Running

16:01

2

BRIANNA NEWELL

828

Columbus Running

16:05

3

EMMA CALLAHAN

822

Dirty South XC

16:52

4

KINSLEY FOLSOM

825

South Central Indiana Running Club

17:11

5

RACHEL ALLISON

818

Indiana Track Club

17:21

6

VIVIENNE SIEFKER

830

South Central Indiana Running Club

17:30

7

CECELIA MITCHELL

883

Unattached

17:35

8

HADLEY GRADOLF

826

Columbus Running

18:01

9

ELLEN WHITE

878

Columbus Running

18:43

10

LESLIE AUSTIN

820

Columbus Running

19:51

11

KELSEY TORPY

831

Unattached

20:06

12

ABBY EVANS

823

16-Unattached

20:52

13

KAYLEIGH AUSTIN

819

Columbus Running

20:59

14

KARISSA BEVIS

821

Columbus Running

21:21

15

ALAINA SCHOLL

829

Columbus Running

22:43

 

 

 

 

 

15-16 Boys - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

JUSTIN BEARD

881

Columbus Running

14:58

2

CLAY KIPPER

857

Unattached

15:06

 

 

 

 

 

15-16 Girls - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

TAYLOR AMOS

856

16-Unattached

30:19

 

 

 

 

 

Boys 17-18 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

BRADLEY MCMANUS

876

Westfield Youth Sports

14:59