USATF.tv
NationWide
                   Indianapolis International - 6/28/2014                     
                                                    
                         IUPUI - Indianapolis, Indiana                         
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash T33/T34/T52/
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State             16.32Q  0.1  2 
  2 McFadden, Hannah         W18 United State             17.46Q  0.1  1 
  3 Oliver, Georgina         W21 Great Britai             17.58q  0.1  1 
  4 LeFevour, Kelsey         W24 United State             17.79q  0.1  1 
  5 Madsen, Cheri            W37 United State             17.81q  0.1  2 
  6 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai             17.83q  0.1  2 
  7 Moore, Jill              W21 United State             19.59q  0.1  2 
  8 Rogers, Jessica          W17 Unattached               19.61q  0.1  1 
  9 Gerhard, Katrina         W17 Unattached               19.69q  0.1  1 
 10 Halko, Alexa             W13 United State             19.76q  0.1  1 
 11 Day, Anna                W20 United State             20.30q  0.1  2 
 12 DeWald, Carleigh         W33 Unattached               23.21q  0.1  2 
 13 Messer, Kristen          W27 United State             23.75q  0.1  2 
 
Women 100 Meter Dash T33/T34/T52/
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State             16.28   1.3  1 
  2 McFadden, Hannah         W18 United State             17.25   1.3  1 
  3 Oliver, Georgina         W21 Great Britai             17.36   1.3  1 
  4 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai             17.95   1.3  1 
  5 LeFevour, Kelsey         W24 United State             18.10   1.3  1 
  6 Gerhard, Katrina         W17 Unattached               19.75   1.3  1 
  7 Rogers, Jessica          W17 Unattached               19.97   1.3  1 
  8 Moore, Jill              W21 United State             19.98   1.3  1 
  9 Halko, Alexa             W13 United State             20.37  -1.6  2 
 10 Day, Anna                W20 United State             20.67  -1.6  2 
 11 Messer, Kristen          W27 United State             23.42  -1.6  2 
 12 DeWald, Carleigh         W33 Unattached               23.44  -1.6  2 
 
Women 200 Meter Dash T53/T54
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Hannah         W18 United State             30.68Q  0.4  1 
  2 Oliver, Georgina         W21 Great Britai             31.19Q  1.2  2 
  3 Madsen, Cheri            W37 United State             31.09q  0.4  1 
  4 LeFevour, Kelsey         W24 United State             31.51q  1.2  2 
  5 Gerhard, Katrina         W17 Unattached               33.80q  1.2  2 
  6 Watson, Melanie          W19 United State             35.56q  0.4  1 
  7 Rogers, Jessica          W17 Unattached               37.61q  0.4  1 
  8 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached               37.82q  1.2  2 
  9 Rausin, Arielle          W20 Unattached               41.22q  0.4  1 
 
Women 200 Meter Dash T53/T54
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 McFadden, Hannah         W18 United State             31.14  -0.2 
  2 Oliver, Georgina         W21 Great Britai             31.69  -0.2 
  3 LeFevour, Kelsey         W24 United State             32.37  -0.2 
  4 Gerhard, Katrina         W17 Unattached               34.16  -0.2 
  5 Watson, Melanie          W19 United State             37.05  -0.2 
  6 Rogers, Jessica          W17 Unattached               39.15  -0.2 
  7 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached               39.29  -0.2 
  8 Rausin, Arielle          W20 Unattached               41.13  -0.2 
 
Women 400 Meter Dash T34/T53/T54
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State             55.09Q  3 
  2 Schar, Manuela           W29 Switzerland              55.14Q  2 
  3 Madsen, Cheri            W37 United State             58.15Q  1 
  4 McFadden, Hannah         W18 United State             57.75q  2 
  5 Reilly, Shirley          W29 United State             58.02q  2 
  6 Scaroni, Susannah        W23 United State             58.16q  2 
  7 McGrory, Amanda          W28 United State             58.20q  3 
  8 McClammer, Chelsea       W20 Unattached               58.33q  3 
  9 LeFevour, Kelsey         W24 United State             58.79q  1 
 10 Oliver, Georgina         W21 Great Britai           1:00.31q  1 
 11 Woods, Shelly            W28 Great Britai           1:00.55q  1 
 12 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai           1:03.19q  3 
 13 Moore, Jill              W21 United State           1:03.86q  3 
 14 Gerhard, Katrina         W17 Unattached             1:04.65q  3 
 15 Halko, Alexa             W13 United State           1:08.40q  1 
 16 Watson, Melanie          W19 United State           1:08.66q  2 
 17 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached             1:10.37   1 
 18 Rogers, Jessica          W17 Unattached             1:12.13   1 
 19 Rausin, Arielle          W20 Unattached             1:15.51   2 
 20 DeWald, Carleigh         W33 Unattached             1:21.43   2 
 
Women 400 Meter Dash T34/T53/T54
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State             53.92   1 
  2 Schar, Manuela           W29 Switzerland              54.53   1 
  3 Reilly, Shirley          W29 United State             57.45   1 
  4 McClammer, Chelsea       W20 Unattached               57.77   1 
  5 Madsen, Cheri            W37 United State             57.78   1 
  6 McFadden, Hannah         W18 United State             58.39   1 
  7 LeFevour, Kelsey         W24 United State           1:00.17   2 
  8 Oliver, Georgina         W21 Great Britai           1:00.95   2 
  9 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai           1:01.59   2 
 10 Gerhard, Katrina         W17 Unattached             1:04.75   2 
 11 Moore, Jill              W21 United State           1:07.18   2 
 12 Watson, Melanie          W19 United State           1:09.16   2 
 13 Halko, Alexa             W13 United State           1:09.44   2 
 14 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached             1:13.07   2 
 
Women 800 Meter Run T34/T53
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 McGrory, Amanda          W28 United State           1:56.15q 
  2 McClammer, Chelsea       W20 Unattached             1:56.25q 
  3 Reilly, Shirley          W29 United State           1:57.47q 
  4 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai           2:05.80q 
  5 Moore, Jill              W21 United State           2:10.47q 
  6 Halko, Alexa             W13 United State           2:17.29q 
  7 Rogers, Jessica          W17 Unattached             2:31.23q 
  8 DeWald, Carleigh         W33 Unattached             2:54.01q 
 
Women 800 Meter Run T34/T53
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McClammer, Chelsea       W20 Unattached             1:53.10  
  2 McGrory, Amanda          W28 United State           1:53.36  
  3 Reilly, Shirley          W29 United State           1:54.16  
  4 Cockroft, Hannah         W21 Great Britai           2:02.87  
  5 Moore, Jill              W21 United State           2:10.77  
  6 Halko, Alexa             W13 United State           2:15.98  
  7 Rogers, Jessica          W17 Unattached             2:29.57  
  8 DeWald, Carleigh         W33 Unattached             2:45.61  
 
Women 1500 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State           3:24.76q 
  2 McClammer, Chelsea       W20 Unattached             3:25.18q 
  3 Schar, Manuela           W29 Switzerland            3:25.19q 
  3 McGrory, Amanda          W28 United State           3:25.19q 
  5 Scaroni, Susannah        W23 United State           3:26.08q 
  6 Woods, Shelly            W28 Great Britai           3:26.29q 
  7 Jones, Jade              W18 Great Britai           3:26.35q 
  8 Reilly, Shirley          W29 United State           3:27.22q 
  9 Moore, Jill              W21 United State           4:08.30q 
 10 Rausin, Arielle          W20 Unattached             4:44.18q 
 
Women 1500 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State           3:18.73  
  2 Schar, Manuela           W29 Switzerland            3:20.35  
  3 Jones, Jade              W18 Great Britai           3:29.92  
  4 Reilly, Shirley          W29 United State           3:30.18  
 
Women 5000 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State          11:10.78q 
  2 Schar, Manuela           W29 Switzerland           11:11.98q 
  3 McClammer, Chelsea       W20 Unattached            11:14.41q 
  4 McGrory, Amanda          W28 United State          11:14.48q 
  5 Scaroni, Susannah        W23 United State          11:14.79q 
  6 Jones, Jade              W18 Great Britai          11:16.02q 
  7 Woods, Shelly            W28 Great Britai          11:16.26q 
 
Women 800 Meter Run T54
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 McFadden, Tatyana        W25 United State           1:53.54q  2 
  2 Schar, Manuela           W29 Switzerland            1:53.77q  2 
  3 Scaroni, Susannah        W23 United State           1:54.74q  2 
  4 McFadden, Hannah         W18 United State           1:57.13q  2 
  5 Jones, Jade              W18 Great Britai           1:57.58q  1 
  6 Woods, Shelly            W28 Great Britai           1:57.68q  1 
  7 LeFevour, Kelsey         W24 United State           2:00.50q  1 
  8 Gerhard, Katrina         W17 Unattached             2:11.09q  2 
  9 Watson, Melanie          W19 United State           2:26.29q  2 
 10 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached             2:29.32q  1 
 11 Rausin, Arielle          W20 Unattached             2:37.83q  1 
 
Women 800 Meter Run T54
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Schar, Manuela           W29 Switzerland            1:49.27   1 
  2 Scaroni, Susannah        W23 United State           1:49.62   1 
  3 Woods, Shelly            W28 Great Britai           1:50.80   1 
  4 Jones, Jade              W18 Great Britai           1:50.87   1 
  5 McFadden, Tatyana        W25 United State           1:53.56   1 
  6 McFadden, Hannah         W18 United State           1:54.03   1 
  7 LeFevour, Kelsey         W24 United State           1:54.11   1 
  8 Gerhard, Katrina         W17 Unattached             2:05.81   1 
  9 Watson, Melanie          W19 United State           2:22.83   2 
 10 Rausin, Arielle          W20 Unattached             2:25.09   2 
 11 Krytzer, Chelsea         W23 Unattached             2:25.92   2 
 
Men 100 Meter Dash T33/T34/T52/
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hightower, Erik          M28 United State             14.56Q -0.1  3 
  2 Roy, Trey                M20 United State             15.92Q -0.5  1 
  3 Braun, Mark              M20 United State             16.29Q +0.0  2 
  4 Calderon, Jerson         M19 Unattached               16.21q -0.1  3 
  5 Romanchuk, Daniel        M15 United State             16.47q +0.0  2 
  6 Burns, Robert            M18 United State             16.57q +0.0  2 
  7 Abbott, Zachary          M23 Unattached               16.62q -0.5  1 
  8 Binning, Stephen         M19 United State             17.34q +0.0  2 
  9 Martin, Raymond          M20 United State             17.50q -0.5  1 
 10 Cuevas, Jim              M23 Unattached               17.56q -0.5  1 
 11 Iannotta, Gianfranco     M20 United State             17.84q -0.1  3 
 12 Followay, Casey          M17 Unattached               18.00q -0.1  3 
 13 Senbeta, James           M27 Unattached               18.23q -0.5  1 
 14 Towers, Isaac            M16 Great Britai             18.23q -0.1  3 
 15 Kozarek, Robert          M25 Unattached               19.24q +0.0  2 
 16 Toyoji, Steven           M28 United State             19.53q -0.5  1 
 17 McCoy, Nicholas          M30 United State             19.93q -0.5  1 
 18 Koziel, Stephen          M17 United State             20.34q -0.1  3 
 19 Roberts, John            M30 United State             20.50  -0.1  3 
 
Men 100 Meter Dash T33/T34/T52/
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Hightower, Erik          M28 United State             14.21   0.3  1 
  2 Roy, Trey                M20 United State             15.48   0.3  1 
  3 Braun, Mark              M20 United State             15.69   0.3  1 
  4 Calderon, Jerson         M19 Unattached               15.92   0.3  1 
  5 Romanchuk, Daniel        M15 United State             16.05   0.3  1 
  6 Abbott, Zachary          M23 Unattached               16.15   0.3  1 
  7 Burns, Robert            M18 United State             16.21   0.3  1 
  8 Followay, Casey          M17 Unattached               16.28  -0.1  2 
  9 Binning, Stephen         M19 United State             16.75   0.3  1 
 10 Cuevas, Jim              M23 Unattached               17.30  -0.1  2 
 11 Senbeta, James           M27 Unattached               17.34  -0.1  2 
 12 Iannotta, Gianfranco     M20 United State             17.89  -0.1  2 
 13 Towers, Isaac            M16 Great Britai             18.65  -0.1  2 
 14 Kozarek, Robert          M25 Unattached               18.78  -0.1  2 
 15 Toyoji, Steven           M28 United State             19.20  -0.1  2 
 16 McCoy, Nicholas          M30 United State             19.98  -0.1  2 
 17 Koziel, Stephen          M17 United State             20.32  -0.1  2 
 18 Roberts, John            M30 United State             21.34   0.3  1 
 
Men 200 Meter Dash T34/52/53/54
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Braun, Mark              M20 United State             27.96Q  0.4  2 
  2 Romanchuk, Daniel        M15 United State             28.69Q  1.4  1 
  3 Senbeta, James           M27 Unattached               28.29q  0.4  2 
  4 Followay, Casey          M17 Unattached               29.11q  0.4  2 
  5 Calderon, Jerson         M19 Unattached               29.49q  1.4  1 
  6 Abbott, Zachary          M23 Unattached               30.58q  1.4  1 
  7 Cuevas, Jim              M23 Unattached               31.19q  0.4  2 
  8 Towers, Isaac            M16 Great Britai             31.25q  0.4  2 
  9 Iannotta, Gianfranco     M20 United State             33.89q  1.4  1 
 10 Roberts, Josh            M32 United State             39.90q  0.4  2 
 
Men 200 Meter Dash T34/52/53/54
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Calderon, Jerson         M19 Unattached               28.60  -0.9  1 
  2 Braun, Mark              M20 United State             28.71  -0.9  1 
  3 Romanchuk, Daniel        M15 United State             28.77  -0.9  1 
  4 Senbeta, James           M27 Unattached               29.14  -0.9  1 
  5 Followay, Casey          M17 Unattached               30.49  -0.9  1 
  6 Cuevas, Jim              M23 Unattached               31.58  -0.9  1 
  7 Iannotta, Gianfranco     M20 United State             33.25  -1.5  2 
  8 Roberts, John            M30 United State             39.59  -1.5  2 
 
Men 400 Meter Dash T34/T52/T53/
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Gyudae              M30 South Korea              48.06Q  4 
  2 Hightower, Erik          M28 United State             50.48Q  2 
  3 George, Josh             M30 Unattached               50.86Q  3 
  4 Siemann, Brian           M24 United State             52.29Q  1 
  5 Dodson, Travis           M29 Unattached               51.85q  3 
  6 Senbeta, James           M27 Unattached               52.02q  4 
  7 Romanchuk, Daniel        M15 United State             53.16q  3 
  8 Roy, Trey                M20 United State             53.61q  1 
  9 Grassi, David            M23 United State             54.59q  4 
 10 Braun, Mark              M20 United State             54.64q  2 
 11 Burns, Robert            M18 United State             55.04q  2 
 12 Calderon, Jerson         M19 Unattached               55.36q  3 
 13 Kozarek, Robert          M25 Unattached               55.82q  3 
 14 Pruitt, Troy             M19 United State             56.37q  1 
 15 Towers, Isaac            M16 Great Britai             58.40q  4 
 16 Martin, Raymond          M20 United State             58.77q  1 
 17 Binning, Stephen         M19 United State           1:00.11q  1 
 18 Iannotta, Gianfranco     M20 United State           1:02.28q  2 
 19 Toyoji, Steven           M28 United State           1:03.69q  3 
 20 McCoy, Nicholas          M30 United State           1:10.45q  4 
 
Men 400 Meter Dash T34/T52/T53/
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Hightower, Erik          M28 United State             48.94   1 
  2 Kim, Gyudae              M30 South Korea              50.18   1 
  3 George, Josh             M30 Unattached               50.47   1 
  4 Siemann, Brian           M24 United State             51.19   1 
  5 Senbeta, James           M27 Unattached               51.75   1 
  6 Dodson, Travis           M29 Unattached               52.03   1 
  7 Roy, Trey                M20 United State             53.29   1 
  8 Romanchuk, Daniel        M15 United State             53.42   1 
  9 Braun, Mark              M20 United State             53.76   2 
 10 Grassi, David            M23 United State             55.35   2 
 11 Calderon, Jerson         M19 Unattached               55.46   2 
 12 Burns, Robert            M18 United State             55.61   2 
 13 Pruitt, Troy             M19 United State             56.79   2 
 14 Kozarek, Robert          M25 Unattached               57.86   2 
 15 Followay, Casey          M17 Unattached               58.93   3 
 16 Martin, Raymond          M20 United State           1:00.81   2 
 17 Cuevas, Jim              M23 Unattached             1:01.27   3 
 18 Binning, Stephen         M19 United State           1:02.67   3 
 19 Iannotta, Gianfranco     M20 United State           1:07.81   3 
 
Men 800 Meter Run T34/T52
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Towers, Isaac            M16 Great Britai           1:53.36q 
  2 Pruitt, Troy             M19 United State           1:53.55q 
  3 Martin, Raymond          M20 United State           1:59.67q 
  4 Toyoji, Steven           M28 United State           2:06.34q 
  5 Iannotta, Gianfranco     M20 United State           2:16.22q 
  6 Koziel, Stephen          M17 United State           2:24.76q 
 
Men 800 Meter Run T34/T52
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Pruitt, Troy             M19 United State           1:51.40  
  2 Towers, Isaac            M16 Great Britai           1:51.54  
  3 Martin, Raymond          M20 United State           1:54.07  
  4 Toyoji, Steven           M28 United State           2:05.52  
  5 Iannotta, Gianfranco     M20 United State           2:11.42  
  6 Koziel, Stephen          M17 United State           2:21.59  
 
Men 1500 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Kim, Gyudae              M30 South Korea            3:04.94q 
  2 George, Josh             M30 Unattached             3:05.13q 
  3 Pike, Aaron              M28 Unattached             3:05.73q 
  4 Siemann, Brian           M24 United State           3:05.77q 
  5 Senbeta, James           M27 Unattached             3:06.20q 
  6 Dodson, Travis           M29 Unattached             3:12.22q 
  7 Smith, Will              M18 Great Britai           3:15.98q 
  8 Romanchuk, Daniel        M15 United State           3:23.29q 
  9 Kozarek, Robert          M25 Unattached             3:23.99q 
 10 Burns, Robert            M18 United State           3:24.56q 
 11 Grassi, David            M23 United State           3:32.78q 
 12 Calderon, Jerson         M19 Unattached             3:47.74q 
 
Men 1500 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Senbeta, James           M27 Unattached             3:15.83  
  2 Smith, Will              M18 Great Britai           3:16.57  
  3 George, Josh             M30 Unattached             3:18.83  
  4 Pike, Aaron              M28 Unattached             3:18.91  
  5 Kozarek, Robert          M25 Unattached             3:19.10  
  6 Kim, Gyudae              M30 South Korea            3:19.39  
  7 Romanchuk, Daniel        M15 United State           3:20.32  
  8 Dodson, Travis           M29 Unattached             3:21.01  
  9 Burns, Robert            M18 United State           3:36.00  
 
Men 5000 Meter Run T53/T54
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 George, Josh             M30 Unattached            10:20.47q 
  2 Kim, Gyudae              M30 South Korea           10:22.88q 
  3 Senbeta, James           M27 Unattached            10:23.10q 
  4 Pike, Aaron              M28 Unattached            10:24.83q 
  5 Romanchuk, Daniel        M15 United State          11:29.72q 
  6 Kozarek, Robert          M25 Unattached            11:32.88q 
 
Men 1500 Meter Run T52
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
  1 Martin, Raymond          M20 United State           3:48.03q 
  2 Toyoji, Steven           M28 United State           3:49.39q 
  3 McCoy, Nicholas          M30 United State           4:39.37q 
 
Men 1500 Meter Run T52
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Toyoji, Steven           M28 United State           4:25.32  
  2 McCoy, Nicholas          M30 United State           4:25.45  
 
Men 800 Meter Run T53
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1 Siemann, Brian           M24 United State           1:42.08q 
  2 George, Josh             M30 Unattached             1:42.76q 
  3 Kozarek, Robert          M25 Unattached             1:54.66q 
  4 Followay, Casey          M17 Unattached             2:02.76q 
  5 Abbott, Zachary          M23 Unattached             2:05.21q 
  6 Binning, Stephen         M19 United State           2:16.48q 
 
Men 800 Meter Run T53
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Siemann, Brian           M24 United State           1:50.58  
  2 Kozarek, Robert          M25 Unattached             1:50.63  
  3 Followay, Casey          M17 Unattached             1:58.11  
  4 Abbott, Zachary          M23 Unattached             2:01.14  
  5 Binning, Stephen         M19 United State           2:04.97  
 
Men 800 Meter Run T54
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Senbeta, James           M27 Unattached             1:43.98q  2 
  2 Braun, Mark              M20 United State           1:46.45q  1 
  3 Smith, Will              M18 Great Britai           1:46.62q  1 
  4 Romanchuk, Daniel        M15 United State           1:47.88q  2 
  5 Dodson, Travis           M29 Unattached             1:47.96q  2 
  6 Roy, Trey                M20 United State           1:49.14q  2 
  7 Burns, Robert            M18 United State           1:51.19q  1 
  8 Calderon, Jerson         M19 Unattached             1:54.33q  2 
  9 Grassi, David            M23 United State           2:20.96q  1 
 
Men 800 Meter Run T54
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Senbeta, James           M27 Unattached             1:40.90   1 
  2 Roy, Trey                M20 United State           1:44.14   1 
  3 Braun, Mark              M20 United State           1:44.29   1 
  4 Romanchuk, Daniel        M15 United State           1:44.37   1 
  5 Smith, Will              M18 Great Britai           1:44.40   1 
  6 Calderon, Jerson         M19 Unattached             1:51.98   2 
  7 Burns, Robert            M18 United State           1:52.20   2 
  8 Grassi, David            M23 United State           1:52.26   2