RESULTS: 2018 Noblesville Classic

 

Noblesville Classic - Hoosier XC Grand Prix

October 21, 2018 

Guerin Catholic High School, Noblesville, IN

50º F

 

Open Men - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Andy Cowen

1494

IYTA-Northside Saints

13:08

2

Nick Blakey

2350

Unattached - Member           

14:36

3

Stephen Hollander

2352

Unattached - Member           

14:46

4

Craig Dismore

1282

Columbus Running

15:36

5

John Eiler, Jr.

2374

Unattached - Member           

19:17

6

Zach Lau

2292

Unattached              

25:21

 

 

 

 

 

Open Women - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Brieanne Fleming

2351

Unattached - Member           

18:41

 

 

 

 

 

Masters Men 40-44 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Joshua KNight

1259

Columbus Running

14:42

2

Paul Herman

2275

Unattached              

18:41

 

 

 

 

 

Masters Women 40-44 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Kristina Tabor

2318

Unattached - Member           

16:16

 

 

 

 

 

Masters Men 45-49 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Jim Cole

2210

Southeastern Indiana All-Stars

16:12

2

Lance Garvin

2319

Unattached - Member           

19:55

 

 

 

 

 

Masters Women 45-49 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Wendy Garvin

2320

Unattached - Member           

16:06

2

Latasha Key

2276

Unattached              

18:03

 

 

 

 

 

Masters Men 50-54 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

James Harris

2322

Unattached - Member           

15:35

2

Ronnie McAllister

2211

Southeastern Indiana All-Stars

16:47

3

Andy Schloot

2323

Unattached - Member           

20:38

 

 

 

 

 

Masters Women 50-54 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Cindy Harris

2321

Unattached - Member           

17:29

2

Claudia Garcia

2277

Unattached         

22:29

 

 

 

 

 

Masters Men 55-59 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Lance Kuhn

2278

Unattached         

15:23

2

Craig Miller

2324

Unattached - Member           

17:41

3

Mike Mullen

2325

Unattached - Member           

18:21

 

 

 

 

 

Masters Men 60-64 - 4 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Bill Doyle

2327

Unattached - Member           

18:05

2

Damon Clements

2326

Unattached - Member           

18:28

 

 

 

 

 

8 & Under Boys - 2 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Eli Lesnet              

921

Body in Training               

8:18.0

2

Scott Carter            

2355

Unattached

8:36.3

3

Nolan Howell            

1363

IYTA - Body in Training        

8:54.3

4

Aiden Brier             

1290

Fishers Fire                   

8:59.6

5

Cole Keenan             

1366

IYTA - Body in Training        

9:06.7

6

Parker Applegate        

915

Body in Training               

9:09.9

7

Tommy Moehl             

1470

IYTA - Fishers Fire            

9:10.0

8

Hunter Cottingham       

2328

Unattached - Member

9:19.6

9

Evan Ahlbrand           

2202

Sounth Central Indiana RC

9:21.5

10

Travis Chilcote         

2361

Unattached

9:24.1

11

Nathan Negrete          

2360

Sounth Central Indiana RC

9:33.6

12

Trevor Garmon           

2329

Unattached - Member

9:36.5

13

Jake Perez              

1471

IYTA - Fishers Fire            

9:37.9

14

Parker Johnson          

2130

IYTA - Westfield Youth Sports            

9:39.4

15

Luca Jamieson           

1262

Columbus Running               

9:52.1

16

Connor McCombs          

922

Body in Training               

9:52.9

17

Will Siurek             

2133

IYTA - Westfield Youth Sports            

9:53.4

18

Nolan Mugg              

1265

Columbus Running               

9:54.2

19

Matthew Falin           

920

Body in Training               

9:56.3

20

Decker Haag             

2330

Unattached - Member

9:59.3

21

Mosby Jones             

2285

Unattached                     

10:07.8

22

Cooper Tormoehlen       

2205

Sounth Central Indiana RC       

10:15.4

23

Graham Hall             

2128

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:18.0

24

Isaac Shriner           

924

Body in Training               

10:20.1

25

Everett Hall            

1469

IYTA - Fishers Fire            

10:22.3

26

Thaddeus Stidam         

2337

Unattached - Member

10:26.0

27

Caleb Kitchens          

2286

Unattached                     

10:27.8

28

Ethan Eckerle           

2124

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:31.2

29

Jake Vincent            

1377

IYTA - Body in Training        

10:35.9

30

Ara Bradley             

1467

IYTA - Fishers Fire            

10:36.4

31

Nicholas Bragg          

916

Body in Training               

10:38.2

32

Grady Riley             

2335

Unattached - Member

10:44.0

33

Mitchell Fields         

2125

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:47.7

34

Harris Jackson          

1364

IYTA - Body in Training        

11:01.3

35

Eli Danubio             

2119

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:03.1

36

Oliver Johnson          

1365

IYTA - Body in Training        

11:04.1

37

William Higbie          

2282

Unattached                     

11:08.8

38

Sam Lesnet              

1367

IYTA - Body in Training        

11:08.9

39

Hudson Davis            

2121

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:10.7

40

Grafton Murray          

1292

Fishers Fire                   

11:20.9

41

Drake Neely             

2132

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:29.4

42

Bennett Sweeney         

1490

IYTA - Northside Saints       

11:33.5

43

David Kolic             

2377

Unattached

11:36.6

44

Asa Lineback            

1368

IYTA - Body in Training        

11:43.6

45

Oliver Calow            

2219

Unattached

11:50.7

46

Daxton Wolf             

1266

Columbus Running               

11:54.0

47

Alex Foster             

1306

Greenfield Track Club          

11:59.5

48

Charley Newton          

1370

IYTA - Body in Training        

12:07.0

49

Preston Beauman         

2231

Unattached

12:08.

50

Preston Swift           

1375

IYTA - Body in Training        

12:14.0

51

Carter Byerly          

2117

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:15.4

52

Oliver Deenik           

2122

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:16.3

53

Elijah Standridge       

2135

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:28.8

54

Owen Hopf               

2334

Unattached - Member

12:33.2

55

James Bell              

2380

Unattached

12:49.9

56

Zach McCombs            

1369

IYTA - Body in Training        

13:03.5

57

Parker Lewis            

2131

IYTA - Westfield Youth Sports            

13:06.3

58

Sebastian Pritsch       

1372

IYTA - Body in Training        

13:55.6

59

Myles Shover            

2233

Unattached

14:05:01

 

 

 

 

 

8 & Under Girls - 2 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Nora McGaughey          

923

Body in Training               

9:12.5

2

Hadley Cole             

918

Body in Training               

9:25.0

3

Riley Teurman           

1376

IYTA - Body in Training        

9:38.2

4

Amelia Doane            

919

Body in Training               

9:55.2

5

Nora Naas               

1446

IYTA - Carmel Distance Project      

10:02.9

6

Temperance Stidam       

2336

Unattached - Member

10:10.5

7

Lydia Hawkins           

2332

Unattached - Member

10:12.7

8

Carly Davis             

2120

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:15.5

9

Sofia Grisel            

2127

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:23.2

10

Alana Alt               

2249

Unattached                         

10:24.1

11

Renata Lopez            

1263

Columbus Running               

10:24.4

12

Tamyia Belk             

2280

Unattached                     

10:33.1

13

Chloe Jablonski         

2203

Sounth Central Indiana RC       

10:35.5

14

Marleigh Mollo          

1264

Columbus Running               

10:36.9

15

Addison Busch           

2116

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:43.6

16

Zan Travelsted          

2136

IYTA - Westfield Youth Sports            

10:55.6

17

Brylee Bateman          

2279

Unattached                     

10:58.5

18

Kai Calas               

1261

Columbus Running               

11:13.0

19

Mabel Caughell          

1361

IYTA - Body in Training        

11:29.8

20

Naomi McKain            

1291

Fishers Fire                   

11:31.3

21

Elsie Wares             

2138

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:33.3

22

Lydia Droeger           

2123

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:34.1

23

Myka Clevenger          

2118

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:35.7

24

Charlotte Bowling       

2218

Unattached

11:36.3

25

Pria Jones              

2232

Unattached

11:39.

26

Serenity Lau            

2220

Unattached

11:45.7

27

Celia Springer          

1374

IYTA - Body in Training        

11:47.3

28

Brinley Sinclair        

2204

Sounth Central Indiana RC       

11:48.6

29

Isabella Nichols        

1371

IYTA - Body in Training        

11:53.1

30

Olivia Hopf             

2333

Unattached - Member

12:09.2

31

Katelyn Kitchens        

2287

Unattached                     

12:25.8

32

Kasey Graber            

1362

IYTA - Body in Training        

12:28.3

33

Gia Anderson            

1360

IYTA - Body in Training        

12:31.3

34

Ezra Jane Siebe         

1373

IYTA - Body in Training        

12:33.3

35

MacY House              

2129

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:37.8

36

Adyson Campbell         

1305

Greenfield Track Club          

12:43.6

37

Ayla Hawkins            

2331

Unattached - Member

12:49.7

38

Claira Wares            

2137

IYTA - Westfield Youth Sports            

13:53.1

39

Caitlin Clark           

917

Body in Training               

14:03.3

40

Katherine Greer         

2126

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:42.9

41

Reese Bozarth           

2115

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:45.7

42

Elin Wade               

2288

Unattached                     

15:57.7

43

Marly Jones             

2284

Unattached                     

20:10.7

 

 

 

 

 

9-10 Boys - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Malachi Lesnet          

932

Body in Training               

11:22.0

2

Reece Torres            

1295

Fishers Fire                   

11:40.7

3

Banner Barnes           

926

Body in Training               

12:06.0

4

Justin Reckers          

1277

Columbus Running               

12:11.9

5

Joseph Hawkins          

1270

Columbus Running               

12:14.4

6

Cole Eckstein           

1451

IYTA - Carmel Distance Project      

12:25.1

7

Andrew Webster          

2173

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:32.2

8

Cooper Click            

928

Body in Training               

12:35.8

9

Caleb Jablonski         

2207

Sounth Central Indiana RC       

12:36.7

10

Jacob Mitchell          

2346

Unattached - Member

12:46.0

11

Will Spurgeon           

2348

Unattached - Member

12:48.0

12

Luke Moulder            

2160

IYTA - Westfield Youth Sports            

12:52.0

13

Lance Caudill           

2340

Unattached - Member

12:53.3

14

Isaac Smith             

1294

Fishers Fire                   

12:54.5

15

Isaac Ober              

933

Body in Training               

12:58.3

16

Tanner Garmon           

2342

Unattached - Member

13:09.6

17

Keegan Reily            

1477

IYTA - Fishers Fire            

13:11.9

18

Sam Duquaine            

2250

Unattached                         

13:12.1

19

Adam Kruger             

2251

Unattached                         

13:17.5

20

Hayden Miller           

2345

Unattached - Member

13:20.7

21

Lukas Dahlstrom         

2341

Unattached - Member

13:23.3

22

Waylon Gourley          

1269

Columbus Running               

13:25.6

23

Angelo Doria            

2192

Northside Saints              

13:26.2

24

Nathan Graham           

1475

IYTA - Fishers Fire            

13:27.4

25

Jacob Caudill           

2339

Unattached - Member

13:31.5

26

Isaiah Rhamy            

1398

IYTA - Body in Training        

13:35.6

27

Liam Rutledge           

1278

Columbus Running               

13:38.6

28

Matthew Huseman         

930

Body in Training               

13:40.7

29

Braxton Sinclair        

2208

Sounth Central Indiana RC       

13:42.1

30

Jack Mann               

2372

Fishers Fire

13:46.0

31

Owen Dilley             

2145

IYTA - Westfield Youth Sports            

13:47.3

32

Luke Brown              

1449

IYTA - Carmel Distance Project      

13:55.3

33

Eli Owen                

1276

Columbus Running               

14:02.0

34

Joseph Lacombe          

1391

IYTA - Body in Training        

14:03.0

35

Brennan Heckman         

1385

IYTA - Body in Training        

14:06.7

36

Jace Lee                

2157

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:13.2

37

Chase Wilson            

2291

Unattached                     

14:16.6

38

Bentley Jones           

2236

Unattached

14:16.9

39

Major Harris            

2150

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:17.0

40

Preston McNeely         

1274

Columbus Running               

14:17.9

41

Sam Smith               

2257

Unattached                         

14:22.3

42

Charlie Ritter          

1478

IYTA - Fishers Fire            

14:23.8

43

Kyle Roby               

1479

IYTA - Fishers Fire            

14:24.1

44

Brady Hess              

1491

IYTA - Northside Saints       

14:24.7

45

Logan Hash              

2193

Northside Saints              

14:27.1

46

Jude May                

2225

Unattached

14:29.1

47

Anderson Slocum         

1492

IYTA - Northside Saints       

14:31.2

48

Nathan Cumberledge      

1268

Columbus Running               

14:33.6

49

Levi Centers            

2223

Unattached

14:38.6

50

Josh Moller             

1393

IYTA - Body in Training        

14:41.9

51

Landon Keller           

2344

Unattached - Member

14:48.0

52

Gavin Goins             

1453

IYTA - Carmel Distance Project      

14:48.2

53

Lucas Burge             

1267

Columbus Running               

14:54.7

54

Andrew Samreta          

2166

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:56.2

55

Walter Karwacinski      

1386

IYTA - Body in Training        

15:02.4

56

Jacob Grimes            

929

Body in Training               

15:02.9

57

Atticus Clayton         

2141

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:03.4

58

Corbin Hasler           

2151

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:03.7

59

Denton Sluder           

1280

Columbus Running               

15:10.4

60

Fabi McDaniel           

1392

IYTA - Body in Training        

15:21.9

61

Deagan Imel             

2154

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:26.5

62

Aiden Walls             

2363

Unattached

15:26.6

63

Evan Pangburn           

1312

Greenfield Track Club          

15:27.3

64

Parker Smoot            

2168

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:27.8

65

Reuben May              

2226

Unattached

15:28.1

66

Dexter Hoffman          

2152

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:28.8

67

Braylon Mumaugh         

1311

Greenfield Track Club          

15:37.4

68

Carter Pollak           

2375

Fishers Fire

15:51.7

69

Colton Miller           

1309

Greenfield Track Club          

16:00.8

70

Vaughn Anderson         

1378

IYTA - Body in Training        

16:07.7

71

Will Causa              

1379

IYTA - Body in Training        

16:12.6

72

Matthew Snider          

1400

IYTA - Body in Training        

16:13.7

73

Samarth Praveen Rao     

2371

Unattached

16:17.3

74

Austin Johnson          

2235

Unattached

16:18.6

75

Jackson Lambert         

2155

IYTA - Westfield Youth Sports            

16:24.7

76

Lucas Crawford          

1380

IYTA - Body in Training        

16:26.3

77

Owen Roberts            

2164

IYTA - Westfield Youth Sports            

16:31.8

78

Nate Bordenkecher       

1474

IYTA - Fishers Fire            

16:39.1

79

Reid Schatzlein         

2256

Unattached                         

16:39.4

80

Max Hood                

2153

IYTA - Westfield Youth Sports            

16:41.1

81

Asher Galan             

2149

IYTA - Westfield Youth Sports            

16:45.4

82

Joseph Kolic            

2378

Unattached

17:02.3

83

Ryan Usko               

2172

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:08.5

84

Nolan Greulich          

1308

Greenfield Track Club          

17:09.8

85

Masan Miller            

1310

Greenfield Track Club          

17:15.6

86

Conner Standridge       

2170

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:29.3

87

Luke Wilsker            

2174

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:39.2

88

Grady Deenik            

2144

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:47.3

89

Brian Cuthrell          

2143

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:51.0

90

Charles Swak            

2258

Unattached                         

18:22.4

91

Chase Scott             

1314

Greenfield Track Club          

18:52.3

92

Ethan Minks             

2253

Unattached                         

20:04.5

93

Andrew Desai            

1383

IYTA - Body in Training        

20:41.9

 

 

 

 

 

9-10 Girls - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Gianna Ferreri          

2146

Westfield Youth Sports            

12:25.8

2

Annnabelle Irish        

2366

Fishers Fire

12:34.9

3

Gabriela Grande Rosas   

2343

Unattached - Member

12:59.5

4

Madelyn Kitchens        

2290

Unattached                     

13:10.9

5

Lucy Kaufman            

1387

IYTA - Body in Training        

13:11.1

6

Emerson Slocum          

1493

IYTA - Northside Saints       

13:12.3

7

Marin McPeek            

1456

IYTA - Carmel Distance Project      

13:14.4

8

Claire Labar            

1390

IYTA - Body in Training        

13:24.4

9

Alexis Stuckwisch       

2209

Sounth Central Indiana RC       

13:28.2

10

Trinity Cody            

2206

Sounth Central Indiana RC       

13:43.0

11

Jenna Jordan            

1455

IYTA - Carmel Distance Project      

13:43.9

12

Hannah Cavalcanti       

2140

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:01.1

13

Sadie Hiatt             

1271

Columbus Running               

14:02.3

14

Heidi Rohrbach          

2255

Unattached                         

14:06.3

15

Lauren Dowell           

2289

Unattached                     

14:07.0

16

Ansley Applegate        

925

Body in Training               

14:09.0

17

Kodi Smith              

1281

Columbus Running               

14:12.2

18

Hanna Schaller          

1458

IYTA - Carmel Distance Project      

14:18.2

19

Addison Gordon          

1307

Greenfield Track Club          

14:19.9

20

Aubrey Berger           

1472

IYTA - Fishers Fire            

14:22.1

21

Kate Mumaw              

1394

IYTA - Body in Training        

14:23.6

22

Kaari Tabor             

2349

Unattached - Member

14:26.4

23

Adria Fields            

2147

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:35.5

24

Maija Gilhooly          

1452

IYTA - Carmel Distance Project      

14:43.1

25

Jordyn Nicols           

1275

Columbus Running               

14:46.3

26

Esther Shriner          

934

Body in Training               

14:53.3

27

Chelsea Newton          

1396

IYTA - Body in Training        

14:54.4

28

Kelly Beavers           

2338

Unattached - Member

14:58.9

29

Kenley Johnson          

931

Body in Training               

14:59.5

30

Adira Sluder            

1279

Columbus Running               

15:00.1

31

Annabella Lau           

2224

Unattached

15:00.5

32

Hazel Wallgren          

2259

Unattached                         

15:03.1

33

Zoe Travelsted          

2171

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:05.5

34

Jayda Mixon             

2237

Unattached

15:19.0

35

Sylvia Flynn            

2148

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:22.5

36

Annabelle Calow         

2222

Unattached

15:29.3

37

Gabriella Griffin       

1454

IYTA - Carmel Distance Project      

15:31.2

38

Samantha Plummer        

2163

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:34.5

39

Sydney Kruger           

2252

Unattached                         

15:38.2

40

Ella Bozarth            

2139

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:41.2

41

Claire Murray           

1395

IYTA - Body in Training        

15:44.6

42

Eliza Springer          

1401

IYTA - Body in Training        

15:47.5

43

Eliza Bordenkecher      

1473

IYTA - Fishers Fire            

15:52.1

44

Anna Scott              

2376

Unattached

15:55.0

45

Lydia Crist             

1450

IYTA - Carmel Distance Project      

16:03.4

46

Brooke Cunningham       

1381

IYTA - Body in Training        

16:21.2

47

Cheyenne Riley          

2347

Unattached - Member

16:29.5

48

Claire Evans            

1384

IYTA - Body in Training        

16:34.8

49

Haley Vincent           

1404

IYTA - Body in Training        

16:43.8

50

Mary Minks              

2254

Unattached                         

17:12.2

51

Kylee Keenan            

1388

IYTA - Body in Training        

17:28.1

52

Emma Wilson             

2260

Unattached                         

17:44.5

53

Lillian Brinkley        

1448

IYTA - Carmel Distance Project      

17:52.1

54

Claudia Southworth      

2169

IYTA - Westfield Youth Sports            

17:52.6

55

Fernanda Lopez          

1272

Columbus Running               

17:58.2

56

Olivia Vetor            

1403

IYTA - Body in Training        

18:02.6

57

Luci Bowling            

2221

Unattached

18:08.3

58

MacKenzie Teurman       

1402

IYTA - Body in Training        

19:03.5

59

Lillian Bennett         

927

Body in Training               

20:31.3

60

Lauryn Davies           

1382

IYTA - Body in Training        

20:40.7

61

Kyla Moran              

2159

IYTA - Westfield Youth Sports            

21:50.5

62

Lauren Cook             

2142

IYTA - Westfield Youth Sports            

22:00.9

63

Eden Siebe              

1399

IYTA - Body in Training        

22:13.6

64

Gwendolyn Pritsch       

1397

IYTA - Body in Training        

22:42.2

 

 

 

 

 

11-12 Boys - 3 km

Place

Name

Bib #

Team

Time

1

Abdu Hardin             

2294

Unattached - Member

10:28.4

2

Griffin Slocum          

1481

IYTA - Northside Saints       

10:41.8

3

Caden Click             

886

Body in Training               

10:42.4

4

Alec Moor               

894

Body in Training               

10:55.9

5

Caleb Winders           

2298

Unattached - Member

10:58.4

6

William Gilhooly IV  

940

Carmel Distance Project        

11:05.2

7

Henry Fleetwood         

969

Columbus Running               

11:12.2

8

Jack Capes              

937

Carmel Distance Project        

11:21.2

9

Simon Bosslet           

2175

Northside Saints              

11:25.8

10

Ty Tormoehlen           

2198

Sounth Central Indiana RC       

11:27.1

11

John King               

2180

Northside Saints              

11:33.6

12

Carson Hess             

1480

IYTA - Northside Saints       

11:36.1

13

Noah Flynn              

1500

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:36.9

14

Lucas Mallon            

944

Carmel Distance Project        

11:37.4

15

Caleb Haney             

2356

Unattached

11:37.7

16

Zachary Brown           

1284

Fishers Fire                   

11:40.0

17

Jack Shinneman          

897

Body in Training               

11:41.7

18

Corban McGaughey        

893

Body in Training               

11:42.6

19

Grant Cummings          

1321

IYTA - Body in Training        

11:42.8

20

Ronald Neal             

895

Body in Training               

11:43.7

21

Caden Jackson           

888

Body in Training               

11:45.5

22

Case Smith              

980

Columbus Running               

11:45.6

23

Eli Hummel              

2179

Northside Saints              

11:52.8

24

Bode Barnes             

885

Body in Training               

11:54.2

25

Maxwell Bontrager       

1406

IYTA - Carmel Distance Project      

11:54.4

26

Hudson Barry            

935

Carmel Distance Project        

11:55.5

27

Quinn Braun             

2176

Northside Saints              

11:56.9

28

Owen Mohler             

2105

IYTA - Westfield Youth Sports            

11:57.4

29

Jacob Hawkins           

971

Columbus Running               

11:57.5

30

Nathan Thomas           

1484

IYTA - Northside Saints       

12:04.3

31

Carter Buhr             

936

Carmel Distance Project        

12:06.5

32

Tristan Dowell          

2262

Unattached                     

12:19.1

33

Gabe Hendricks          

1459

IYTA - Fishers Fire            

12:20.5

34

Adrien Cadio            

1407

IYTA - Carmel Distance Project      

12:21.2

35

Will McCombs            

891

Body in Training               

12:27.0

36

Brady Sweeney           

1482

IYTA - Northside Saints       

12:29.8

37

Abraham Means           

1283

Danville Indiana Distance Proj 

12:30.0

38

Charlie Kimmel          

889

Body in Training               

12:30.7

39

Eli Burrell             

2261

Unattached                     

12:37.3

40

John Constantino        

2177

Northside Saints              

12:41.2

41

Ryan Finkbeiner         

1409

IYTA - Carmel Distance Project      

12:46.7

42

Greyson Farmer          

2353

Unattached - Member

12:56.3

43

Micah Jablonski         

2196

Sounth Central Indiana RC       

12:56.7

44

Andrew Voight           

2368

Fishers Fire

12:58.3

45

Noah Kline              

1461

IYTA - Fishers Fire            

12:58.7

46

Parker Luedtke          

1414

IYTA - Carmel Distance Project      

12:59.6

47

Neal White              

981

Columbus Running               

12:59.9

48

Reilly Sweeney          

1483

IYTA - Northside Saints       

13:03.0

49

Toby Bowling            

2213

Unattached

13:03.3

50

Rylan Hottell           

974

Columbus Running               

13:06.5

51

Benjamin Kaufman        

2358

Unattached

13:07.7

52

Lance McCoskey          

892

Body in Training               

13:07.9

53

Jake Richardson         

2266

Unattached                     

13:08.1

54

Eli Bucher              

2240

Unattached                         

13:09.1

55

Jonathan Klaus          

975

Columbus Running               

13:09.5

56

Reese Bradley           

2370

Unattached                     

13:10.6

57

Derek Patchett          

979

Columbus Running               

13:13.5

58

Nick Dalrymple          

1323

IYTA - Body in Training        

13:17.1

59

Christopher Ross        

1300

Greenfield Track Club          

13:22.4

60

Coda Yochum             

1342

IYTA - Body in Training        

13:24.4

61

Haruto Tsuzuki          

1422

IYTA - Carmel Distance Project      

13:26.8

62

Henry Wood              

1287

Fishers Fire                   

13:30.6

63

Noah Swallow            

1420

IYTA - Carmel Distance Project      

13:32.4

64

Matthew Burge           

967

Columbus Running               

13:40.3

65

Jacob Nelson            

2107

IYTA - Westfield Youth Sports            

13:41.1

66

Nolan Jones             

1413

IYTA - Carmel Distance Project      

13:46.2

67

Cooper McGriff          

1337

IYTA - Body in Training        

13:52.8

68

William Fleming         

2293

Unattached - Member

13:54.2

69

Griffin Harmeyer        

1330

IYTA - Body in Training        

13:58.1

70

Will Hiatt              

973

Columbus Running               

14:09.3

71

Aidan Brown             

966

Columbus Running               

14:19.5

72

Isaiah Schultz          

2244

Unattached                         

14:25.8

73

Miles Quiring           

2229

Unattached

14:33.1

74

Callen Johnson          

1460

IYTA - Fishers Fire            

14:36.9

75

Garrett Lofton          

2215

Unattached

14:43.8

76

Jesse Graffis           

1328

IYTA - Body in Training        

14:44.2

77

Drew Taylor             

2111

IYTA - Westfield Youth Sports            

14:53.0

78

David Beck              

1316

IYTA - Body in Training        

15:08.7

79

Jeremy Smits            

2110

IYTA - Westfield Youth Sports            

15:17.3

80

Caspian Walls           

2362

Unattached

15:35.9

81

Elliot Wiley            

1424

IYTA - Carmel Distance Project      

15:38.9

82