RESULTS: 2018 USATF INDIANA OPEN & MASTERS INDOOR CHAMPIONSHIPS
Licensed to FinishTiming - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 3/12/2018 02:16 PM
            2018 USATF Indiana Masters/Open Indoor Championships
                                  3/11/2018            
                    IPFW Hilliard Gates Sports Center, Fort Wayne, IN                                                                                      
W50 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Marable, April           W52 Unattached                9.95    8   
 
W55 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached                9.39    8   
 
W60 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Funk, Leandra            W62 Mass Velocit              9.97    8   
 
W70 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hensley, Barbara         W74 Southwest Oh             12.99    8   
 
M19-24 60m Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Thomas            M22 Unattached                7.78    8   
 
M40 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached                8.73    8   
 
M50 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schuster, Robert         M54 Unattached                8.79    8   
 
M55 60m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Rodney           M59 Over The Hil             10.23    8   
 
M60 60m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bunner, Thomas           M62 Unattached                8.69   2   8   
  2 Anton, Eugene            M60 Unattached                8.78   1   6   
  3 Bailey, Robin            M61 Unattached                9.11   2   4   
  4 Jakubowski, Mark         M60 Unattached                9.29   1   3   
  5 McGee, Jeffrey           M60 Unattached               10.42   1   2   
 
M65 60m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Snodgrass, Ernie         M65 Unattached                9.05   2   8   
 
M75 60m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, J Thomas        M76 Unattached                9.93   2   8   
 
W60 200m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Funk, Leandra            W62 Mass Velocit             33.67    8   
 
W70 200m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hensley, Barbara         W74 Southwest Oh             48.07    8   
 
M19-24 200m Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 James, Thomas            M22 Unattached               26.08    8   
 
M50 200m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malone, Roger            M51 Unattached               28.48    8   
  2 Schuster, Robert         M54 Unattached               31.20    6   
 
M60 200m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bailey, Robin            M61 Unattached               29.90   2   8   
  2 McGee, Jeffrey           M60 Unattached               35.60   2   6   
 
M65 200m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Snodgrass, Ernie         M65 Unattached               35.44   2   8   
 
M75 200m Masters
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bowden, H Tom            M75 Unattached               31.52   3   8   
  2 Johnson, J Thomas        M76 Unattached               34.16   3   6   
 
W70 400m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hensley, Barbara         W74 Southwest Oh           1:51.22    8   
 
M50 400m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Malone, Roger            M51 Unattached             1:06.56    8   
 
M75 400m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, J Thomas        M76 Unattached             1:24.53    8   
 
W55 800m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached             3:28.85    8   
 
M50 1500m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shafer, Noel             M50 Unattached             5:20.47    8   
 
M60 1500m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Furkis, Mark             M62 Unattached             5:41.96    8   
 
W35 3000m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gaff, Hidi               W37 Unattached            11:14.54    8   
 
M50 3000m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shafer, Noel             M50 Unattached            11:09.49    8   
 
M60 3000m Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Furkis, Mark             M62 Unattached            11:13.67    8   
 
W55 60m Hurdles Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached               11.88    8   
 
M40 60m Hurdles Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached               12.66    8   
 
M50 60m Hurdles Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Malone, Roger            M51 Unattached                  DQ  
 
M60 60m Hurdles Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anton, Eugene            M60 Unattached               10.09    8   
  2 Jakubowski, Mark         M60 Unattached               11.53    6   
 
M65 60m Hurdles Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snodgrass, Ernie         M65 Unattached               11.53    8   
 
W55 High Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached               1.20m    3-11.25   8   
     1.10 1.15 1.20 1.22 
        O   XO    O  XXX 
 
M40 High Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached               1.42m    4-07.75   8   
     1.20 1.25 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 
        O    P    O    P    P    P  XXO 
 
M50 High Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clodfelter, Chet         M54 Unattached               1.57m    5-01.75   8   
     1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 
        O    P   XO    O    O  XXX 
 
W55 Pole Vault Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Babits, Brenda           W57 Unattached               2.15m    7-00.50   8   
     2.15 2.30 
        O  XXX 
 
M45 Pole Vault Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Heath, Anthony           M46 Unattached               4.25m   13-11.25   8   
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 
        O    O    O    O  XXX 
 
M50 Pole Vault Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clodfelter, Chet         M54 Unattached               4.10m   13-05.25   8   
     3.80 3.95 4.10 4.25 
        O   XO  XXO  XXX 
 -- Schuster, Robert         M54 Unattached                  NH            
     3.05 
      XXX 
 
M55 Pole Vault Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Babits, Paul             M57 Unattached               3.80m   12-05.50   8   
     3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 
       XO    O    O    O  XXX 
 
M60 Pole Vault Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bunner, Thomas           M62 Unattached               3.35m   10-11.75   8   
     3.20 3.35 3.50 
        O    O  XXX 
 -- Hunter, Gary             M62 Unattached                  NH            
     3.35 
      XXX 
 
W55 Long Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached               4.02m   13-02.25   8   
      3.95m  3.90m  FOUL  4.02m  4.01m  3.94m
 
M40 Long Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached               4.36m   14-03.75   8   
      4.04m  FOUL  4.36m           
 
W55 Triple Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached               7.88m   25-10.25   8   
      7.44m  7.77m  7.64m  7.81m  7.84m  7.88m
 
M40 Triple Jump Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached               9.36m   30-08.50   8   
      9.02m  9.36m     9.00m       
 
W55 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shannon, Janean          W55 Unattached               8.71m   28-07.00   8   
      8.71m  8.68m  7.61m  8.07m  6.70m  8.04m
 
M40 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached              10.25m   33-07.50   8   
      9.01m  10.25m  9.90m  9.59m  10.08m  9.41m
 
M55 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rinker, Craig            M58 Unattached              12.72m   41-08.75   8   
      11.79m  12.37m  12.17m  12.35m  12.72m  12.14m
 
M60 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stadler, Marc            M64 Southwest Oh            10.80m   35-05.25   8   
      10.29m  10.64m  10.80m  10.46m  9.72m   
 
M65 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butsch, Michael          M68 Unattached              11.39m   37-04.50   8   
      10.87m  10.58m  11.39m  11.26m  10.68m  11.24m
  2 Price, Greg              M69 Unattached               8.08m   26-06.25   6   
      7.78m  7.89m  7.69m  7.61m  6.11m  8.08m
 
M75 Shot Put Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bitsko Sr, Michael       M75 Unattached               9.27m   30-05.00   8   
      8.76m  8.92m  9.07m  9.04m  9.27m  8.76m
 
M40 Weight Throw Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore II, Stephen        M44 Unattached               9.03m   29-07.50   8   
      7.73m  7.90m  7.52m  9.03m       
 
M65 Weight Throw Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Butsch, Michael          M68 Unattached              12.62m   41-05.00   8   
      12.62m  11.77m  12.43m  12.43m  12.24m  12.29m
  2 Price, Greg              M69 Unattached               8.02m   26-03.75   6   
      7.83m     8.02m     6.86m  5.67m
 
M75 Weight Throw Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bitsko Sr, Michael       M75 Unattached              13.61m   44-08.00   8   
      12.93m  13.08m  12.80m  13.10m  13.61m  13.25m
 
M75 Super Weight Masters
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bitsko Sr, Michael       M75 Unattached               8.26m   27-01.25   8   
      7.04m  6.86m  8.26m  7.65m  8.12m   
 
W70 3000m Race Walk Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hensley, Barbara         W74 Southwest Oh          24:36.38    8  
USATF.tv
NationWide