RESULTS: 2019 Bloomington Classic

 

Bloomington Classic - Hoosier XC Grand Prix

October 6, 2019

Bloomington Speedway, Bloomington, IN

57º F, Calm

 

Open Women

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

541

BRIEANNE FLEMING

Unattached - member

20:39

Open Men

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

549

NEGESSE KISHPAUGH

Unattached - member

13:17

2

543

PAUL HAFEN

Unattached - member

14:07

3

573

ROBIN MACHEEL

Columbus RC

15:33

4

540

BENJAMIN FINKE

Unattached - member

15:57

Masters Women 40-44

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

570

KRISTINA TABOR

Unattached - member

16:49

Masters Men 40-44

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

556

JEREMY PENNINGTON

Unattached

14:40

2

574

JOSH KIGHT

Columbus RC

15:50

Masters Men 45-49

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

564

ROB RUEFF

Unattached - member

16:02

Masters Women 50-54

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

544

CINDY HARRIS

Unattached - member

19:37

Masters Men 50-54

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

530

ETHAN MICHELSON

Unattached

17:00

2

568

ANDY SCHLOOT

Unattached - member

21:55

Masters Men 55-59

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

545

JAMES HARRIS

Unattached - member

17:14

Masters Men 60-64

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

535

DAMON CLEMENTS

Unattached - member

19:59

Masters Men 65-69

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

539

BILL DOYLE

Unattached - member

18:10

 

 

 

 

 

8U Girls

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

571

TINLEY WOODRUFF

Unattached - member

9:39

2

522

ANNA JABLONSKI

South Central Indiana RC

10:05

3

504

RENATA LOPEZ

Columbus RC

10:33

4

567

MYRA SCHEPMAN 

Unattached

10:51

5

531

JAYDEN BUCKLEY 

Unattached

11:23

6

516

KARISA POWELL

Greenfield TC

12:33

7

507

MADISON MCCARVER 

Columbus RC

15:53

8U Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

521

KENNETH HARRIS

South Central Indiana RC

8:55

2

518

EVAN AHLBRAND

South Central Indiana RC

8:56

3

527

WYATT MOORE

South Central Indiana RC

9:54

4

558

GRADY RILEY

Unattached - member

10:13

5

572

MACHEEL ELTON

Unattached

10:54

6

515

DANIEL GROVES

Greenfield TC

13:09

7

512

DAXTON WOLF 

Columbus RC

13:38

9-10 Girls

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

566

AIDDA SCHEPMAN

Unattached

13:40

2

547

KENLEY JOHNSON

Unattached - member

14:25

3

520

CARISSA BOTTORFF

South Central Indiana RC

15:18

4

551

NAOMI MCKAIN

Unattached - member

15:45

5

523

CHLOE JABLONSKI

South Central Indiana RC

15:46

6

557

CHEYENNE RILEY

Unattached - member

15:50

7

505

ANNABELLE MATHENA

Columbus RC

16:06

8

537

KENDALL DARNELL

Unattached

16:14

9

513

GINNIE ADAMS

Greenfield TC

16:38

10

514

MICHAELA GROVES

Greenfield TC

19:07

11

503

CHLOE HARSCH

Columbus RC

23:02

9-10 Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

552

HAYDEN MILLER

Unattached - member

13:04

2

502

NATHAN CUMBERLEDGE

Columbus RC

13:17

3

536

HUNTER COTTINGHAM

Unattached

13:57

4

575

NATHAN NEGRETE

South Central Indiana RC

14:12

5

546

DAVID JOHNSON

Unattached - member

14:36

6

533

JACOB CAUDILL

South Central Indiana RC

15:19

7

532

ELIJAH CAUDILL

South Central Indiana RC

15:27

*

524

CALEB JABLONSKI

South Central Indiana RC

12:46

11-12 Girls

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

509

JORDYN NICOLS

Columbus RC

13:10

2

519

KELLY BEAVERS

South Central Indiana RC

13:36

3

550

LEXI KOLLBAUM

Indiana TC

14:14

4

548

LILY KAHAFER

Unattached - member

14:55

5

501

MEGAN CUMBERLEDGE

Columbus RC

15:54

6

569

KAARI TABOR

Unattached - member

17:03

7

578

LEAH DOIG

Unattached - member

17:05

11-12 Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

525

MICAH JABLONSKI

South Central Indiana RC

12:09

2

510

JUSTIN RECKERS

Columbus RC

12:13

3

529

BRAXTON SINCLAIR

South Central Indiana RC

12:50

4

534

LANCE CAUDILL

Unattached - member

13:04

5

579

JAKE GENTRY

Indiana TC

13:22

6

506

WADE MATHENA

Columbus RC

13:32

7

554

QUINN MURRAY

Unattached - member

14:02

8

559

LANDON RIVERA

Unattached - member

15:28

9

561

ALEC ROUSE

Unattached - member

19:11

13-14 Girls

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

528

PAGE MORA

South Central RC

16:31

2

576

VIVIENNE SIEFKER

South Central RC

16:57

3

577

CHYENNE CAMPBELL

South Central RC

17:11

13-14 Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

555

DEREK PATCHETT

Columbus RC

17:55

2

563

MICAH RUEFF

Unattached - member

20:20

3

526

LUCAS JABLONSKI

South Central Indiana RC

23:37

15-16 Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

553

WYATT MILLER

Unattached - member

16:16

2

562

LUKE RUEFF

Unattached - member

19:57

17-18 Boys

Place

Bib #

Name

Team

Time

1

560

JOEL ROMEO

Unattached

14:17

2

565

RYAN RUEFF

Unattached - member

17:31



USATF.tv
NationWide