11/10/2012            
                         Northview Church, Carmel, IN                          
                                                                        
 

Sub-Bantam Girls - 2 km
1. BODY IN TRAINING TC            
            1    2    3    4    5   (6)  (7) =    15
         MALINA MILLER, EMILIA RODRIGUEZ, NADIA PEREZ, ZOE BRUNS, MADELINE
         HANCOCK, THALIA SIEFERT, EMMA RANDALL
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Boyer, Reilly             04 Calumet Regi           8:31.80  
  2 Newell, Brianna           04 Indiana All            9:04.70  
  3 Hunckler, Erica           04 Northside Sa           9:25.70  
  4 Miller, Malina            04 Body In Trai           9:29.80    1   
  5 Rodriguez, Emilia         04 Body In Trai           9:54.70    2   
  6 Barker, Piper             04 Evansville S          10:03.00  
  7 Geis, Abby                04 Fishers Fire          10:09.90  
  8 Wilson, Vivian            05 Indiana All           10:11.60  
  9 Perez, Nadia              06 Body In Trai          10:12.30    3   
 10 Bruns, Zoe                04 Body In Trai          10:20.30    4   
 11 McKain, Paige             04 Fishers Fire          10:23.70  
 12 Hancock, Madeline         04 Body In Trai          10:28.80    5   
 13 Kolvoord, Makenzie        06 Team Bird-2           10:48.90  
 14 Becker, Mary              05 Fishers Fire          10:53.10  
 15 Boyer, Payton             06 Calumet Regi          11:20.80  
 16 Gallagher, Bridget        04 Northside Sa          11:34.20  
 17 Siefert, Thalia           05 Body In Trai          12:19.30    6   
 18 Randall, Emma             05 Body In Trai          12:36.00    7  


 
Bantam Girls - 3 km
  1. NORTHSIDE SAINTS                
            1    3    5    6    8            =    23
         Beatriz PEREZ, DELANEY KLEE, MACY LIPS, ANDREA COSTA, MARY WEHRLE
  2. FISHERS FIRE                    
            2    4    7    9   10  (11) (12) =    32
         LILIA BODNAR, CORINNE YORKMAN, SYDNEY MILLER, BRYNETH ROBERTS, EMMA
         JULIEN, MOLLY PEDERSEN, HALEY RADER
======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kerber, Kennedy           02 Indiana All           12:25.80  
  2 Luker, Shelby             02 Evansville S          12:44.00  
  3 Perez, Beatriz            03 Northside Sa          12:54.80    1   
  4 Ashburn, Meredith         02 Indiana All           13:11.50  
  5 Bodnar, Lilia             02 Fishers Fire          13:15.40    2   
  6 Klee, Delaney             03 Northside Sa          13:17.30    3   
  7 Yorkman, Corinne          02 Fishers Fire          13:25.40    4   
  8 DePalma, Kathryn          02 Calumet Regi          13:29.40  
  9 Lips, Macy                02 Northside Sa          13:32.20    5   
 10 Costa, Andrea             03 Northside Sa          13:38.00    6   
 11 Herrell, Jasmine          02 Unattached            13:42.70  
 12 Miller, Sydney            02 Fishers Fire          13:47.40    7   
 13 Wehrle, Mary              02 Northside Sa          13:52.70    8   
 14 Quinn, Daelyn             02 Evansville S          13:55.10  
 15 Shelton, Caroline         02 Team Bird-2           13:57.00  
 16 Brandy, Nicole            02 Calumet Regi          14:01.70  
 17 Roberts, Bryneth          02 Fishers Fire          14:10.90    9   
 18 DePalma, Caroline         03 Calumet Regi          14:24.90  
 19 Julien, Emma              02 Fishers Fire          14:28.80   10   
 20 Pedersen, Molly           03 Fishers Fire          14:33.00   11   
 21 Bosecker, Lilyann         02 Evansville S          14:52.00  
 22 Carver, Mackenzie         02 Indiana TC            14:59.60  
 23 Moor, Amelia              03 Body In Trai          15:11.10  
 24 Hollars, Sydney           03 Indiana TC            15:47.90  
 25 Roberts, Jessica          02 Body In Trai          16:31.40  
 26 Rader, Haley              02 Fishers Fire          17:58.80   12   
 27 McKinney, Karly           02 Body In Trai          22:37.30 


 
 
Midget Girls - 3 km
  1. TEAM EAGLES                     
            2    3    4    6   11  (12) (13) =    26
         ABIGAIL LITTLE, NATALIE GRABER, KAYLA SHARPE, GRACE BAER, MIKAYLA
         GALLAGHER, CAYLENE COLE, DELAYNIE GROVE
  2. TEAM BIRD-2                     
            7   10   16   19   22  (23)      =    74
         CARMEN YODER, LAUREN KELLER, WHITNEY SHELTON, JAMIE ZEIGLER, MARISA
         EBERLE, ADDIE SIEBER
  3. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            8    9   15   24   25  (29) (32) =    81
         CORRINE MILLER, MARIA ANDERSON, EMERSON DYKSTRA, KATIE GIBBONS, TAYLOR
         NEWELL, CAROLINE WELLS, IZZA KHURRAM
  4. CALUMET REGION STRIDERS         
            5   18   20   21   28  (33)      =    92
         JESSICA MESCAL, MYAH KRINTZ, JORDYN BOYER, HAILEY HERBERT, CLAIRE
         MITSCH, ISABELLA IUSSIG
  5. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
            1   26   27   31   35  (36) (40) =   120
         KENDALL CUNIFFE, ALYSON PICKERING, MEGAN KUEBER, ELIZABETH LANGEMAN,
         OLIVIA VAN BUREN, CALLYSSA SHARP, GRACE GJERDE
  6. FISHERS FIRE                    
           14   17   30   34   37  (38) (39) =   132
         ELLIE PEDERSEN, LILY BETNER, ANNA MILLER, LAUREL BLACK, MEGHAN LEPPERT,
         MAGGIE LORENZ, ELISE RUBY

======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cuniffe, Kendall          00 Indiana All           11:26.10    1   
  2 Little, Abigail           00 Team Eagles           11:32.80    2   
  3 Graber, Natalie           00 Team Eagles           11:34.40    3   
  4 Sharpe, Kayla             00 Team Eagles           11:40.50    4   
  5 Perez, Lucia              00 Northside Sa          11:48.40  
  6 Mescal, Jessica           00 Calumet Regi          11:49.00    5   
  7 Baer, Grace               00 Team Eagles           11:51.10    6   
  8 Yoder, Carmen             00 Team Bird-2           11:52.60    7   
  9 Anderson, Maria           01 Indiana All           11:53.60    9   
  9 Miller, Corrine           00 Indiana All           11:53.60    8   
 11 Keller, Lauren            00 Team Bird-2           11:54.10   10   
 12 Cridge, Gillian           01 Northside Sa          12:15.60  
 13 Gallagher, Mikayla        00 Team Eagles           12:21.10   11   
 14 Cole, Caylene             00 Team Eagles           12:21.60   12   
 15 Grove, Delaynie           01 Team Eagles           12:24.90   13   
 16 Taylor, Abby              01 Unattached            12:26.70  
 17 Pedersen, Ellie           01 Fishers Fire          12:29.60   14   
 18 Dykstra, Emerson          01 Indiana All           12:32.10   15   
 19 Shelton, Whitney          00 Team Bird-2           12:32.60   16   
 20 Betner, Lily              00 Fishers Fire          12:33.30   17   
 21 Krintz, Myah              01 Calumet Regi          12:34.00   18   
 22 Rensink, Phoebe           00 Indiana TC            12:36.40  
 23 Bradberry, Jenna          00 Indiana Blas          12:38.00  
 24 Hey, Brooklyn             00 Indiana TC            12:39.00  
 25 Boyer, Jordyn             01 Calumet Regi          12:40.50   20   
 25 Zeigler, Jamie            01 Team Bird-2           12:40.50   19   
 27 Sievern, Claire           01 Evansville S          12:40.70  
 28 Rinehart, Lauren          01 Northside Sa          12:42.60  
 29 Wetzel, Riley             01 Unattached            12:43.90  
 30 Herbert, Hailey           00 Calumet Regi          12:45.20   21   
 31 Eberle, Marisa            00 Team Bird-2           12:49.20   22   
 32 Sieber, Addie             01 Team Bird-2           12:49.50   23   
 33 Dodd, Hope                01 Evansville S          12:49.80  
 34 Gibbons, Katie            00 Indiana All           12:50.70   24   
 35 Newell, Taylor            01 Indiana All           12:52.60   25   
 36 Pickering, Alyson         00 Indiana All           12:53.50   26   
 37 Kueber, Megan             00 Indiana All           12:54.90   27   
 38 Mitsch, Claire            01 Calumet Regi          12:57.70   28   
 39 Dilick, Gabrielle         00 Unattached            12:57.80  
 40 Trueblood, Mia            00 Indiana TC            12:59.00  
 41 Wells, Caroline           01 Indiana All           12:59.60   29   
 42 McCool, Ellen             01 Unattached            13:03.00  
 43 Miller, Anna              00 Fishers Fire          13:15.00   30   
 44 Langeman, Elizabeth       00 Indiana All           13:15.80   31   
 45 Khurram, Izza             01 Indiana All           13:25.00   32   
 46 Iussig, Isabella          00 Calumet Regi          13:30.30   33   
 47 Black, Laurel             00 Fishers Fire          13:41.70   34   
 48 Urtel, Adell              00 Indiana All           13:54.40   35   
 49 Van Buren, Olivia         00 Indiana All           14:03.30   36   
 50 Sharp, Callyssa           00 Indiana All           14:03.80   37   
 51 Leppert, Meghan           00 Fishers Fire          14:23.20   38   
 52 Lorenz, Maggie            01 Fishers Fire          15:00.40   39   
 53 Brenneke, Leann           00 Unattached            15:12.90  
 54 Ruby, Elise               00 Fishers Fire          15:20.80   40   
 55 Gjerde, Grace             01 Indiana All           15:41.40   41   
 56 Rauh, Zoe                 00 Indiana TC            15:59.60  
 57 James, Anna               00 Unattached            16:21.10  
 58 Ruiz, Anna                01 Indiana All           16:49.00  
 

Youth Girls - 4 km
  1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            1    2    3    5    7  (14) (20) =    18
         TAYLOR CROWE, ALEXANDRA DALTON, MADELYN DALTON, KENZI WILSON, SARAH
         LEINHEISER, DAPHNE BOOM, EMILY ASHBURN
  2. TEAM BIRD-2                     
            4    8    9   10   19  (23) (24) =    50
         ASHLEY JOHNSON, OLIVIA VONGUNTEN, MADISON DISTELRATH, LINDSEY MARRIOTT,
         DELANIE BAME, MADISON MILLER, KARA SEFFERNICK
  3. TEAM EAGLES                     
            6   11   12   13   16  (21) (27) =    58
         KATHERINE WILLIAMS, SYDRA PARKER, ALLISON MCCARTY, FAITH BAER, TARA
         CASSIDY, MEGAN THEISMANN, EMMA YOUNG
  4. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
           15   17   18   22   25  (26) (28) =    97
         RACHEL ANDERSON, SYDNEY FOXWORTHY, BRITTANY LANGLAND, MEGAN SLAMKOWSKI,
         ALEXANDRIA FEYS, CELIA MCGHIEY, KRISTEN SELVIO
====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crowe, Taylor             98 Indiana All           14:47.70    1   
  2 Dalton, Alexandra         99 Indiana All           14:59.80    2   
  3 Dalton, Madelyn           99 Indiana All           15:04.80    3   
  4 Johnson, Ashley           99 Team Bird-2           15:16.80    4   
  5 Wilson, Kenzi             99 Indiana All           15:19.70    5   
  6 Williams, Katherine       99 Team Eagles           15:23.20    6   
  7 Leinheiser, Sarah         99 Indiana All           15:24.80    7   
  8 VonGunten, Olivia         99 Team Bird-2           15:30.50    8   
  9 Distelrath, Madison       99 Team Bird-2           15:33.80    9   
 10 Brougher, Rachel          98 Columbus Run          15:36.10  
 11 Marriott, Lindsey         98 Team Bird-2           15:49.60   10   
 12 Parker, Sydra             99 Team Eagles           16:06.80   11   
 13 Grider, Alexis            99 Unattached            16:11.70  
 14 Theis, Jillian            99 Unattached            16:12.20  
 15 McCarty, Allison          98 Team Eagles           16:14.10   12   
 16 Baer, Faith               99 Team Eagles           16:14.80   13   
 17 Boom, Daphne              99 Indiana All           16:17.40   14   
 18 Anderson, Rachel          99 Indiana All           16:19.90   15   
 19 Cassidy, Tara             99 Team Eagles           16:28.10   16   
 20 Foxworthy, Sydney         99 Indiana All           16:30.80   17   
 21 Fox, Sophie               99 Evansville S          16:32.90  
 22 Langland, Brittany        99 Indiana All           16:35.20   18   
 23 Bame, Delanie             99 Team Bird-2           16:36.20   19   
 24 Brewer, Kaley             99 Unattached            16:38.20  
 25 Dean, Christy             98 Unattached            16:39.30  
 26 Ashburn, Emily            99 Indiana All           16:40.30   20   
 27 Theismann, Megan          98 Team Eagles           16:48.40   21   
 28 Slamkowski, Megan         98 Indiana All           16:50.30   22   
 29 Barker, Jenna             99 Unattached            16:53.00  
 30 Miller, Madison           98 Team Bird-2           16:53.90   23   
 31 Seffernick, Kara          99 Team Bird-2           16:59.50   24   
 32 Lopes, Carolina           99 Indiana TC            17:06.40  
 33 Feys, Alexandria          99 Indiana All           17:06.90   25   
 34 Taylor, Hannah            98 Unattached            17:08.90  
 35 Lange, Kaylee             98 Indiana Blas          17:10.00  
 36 Bush, Hope                98 Unattached            17:21.60  
 37 Bailey, Lauren            99 Unattached            17:22.50  
 38 McGhiey, Celia            98 Indiana All           17:28.30   26   
 39 Ramos, Sara               99 Calumet Regi          17:32.20  
 40 Yoder, Bridgette          98 Team Bird-2           17:33.40   27   
 41 Wilson, Madeline          99 Evansville S          17:43.40  
 42 Young, Emma               99 Team Eagles           17:45.90   28   
 43 Selvio, Kristen           99 Indiana All           17:49.80   29   
 44 Curry, Emma               99 Unattached            17:55.00  
 45 Crawford, Natalie         98 Indiana All           18:29.60  
 46 Bosecker, Alexis          99 Evansville S          18:49.70  
 47 Woehnker, Janaya          99 Unattached            19:03.90  
 48 Miller, Keeley            98 Fishers Fire          19:08.40  
 49 Bucklew, Isabella         99 Northside Sa          19:14.40  
 50 Silberstein, Rachael      99 Indiana TC            19:25.30  
 51 Henderson, DianaClaire    99 Indiana TC            19:28.00  
 52 Wible, Alexandria         99 Indiana All           19:28.20  
 53 Rodriguez, Reyna          98 Unattached            20:00.00  
 54 Moriarity, Morgan         99 Unattached            20:03.50  
 55 Barker, Alexa             99 Evansville S          20:22.60  
 56 McKinney, Kaitlynn        98 Body In Trai          21:59.40 

 
 
Intermediate Girls - 5 km  
   1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            1    2    3    4    5            =    15
         EMI TOMOZAWA, LAURA MEISENHELDER, LUCY ALLAN, SHARMISTHA CHAKRABARTI,
         SARAH KALTHOFF
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tomozawa, Emi             96 Indiana All           21:14.00    1   
  2 Pickering, Ciara          96 Indiana All           22:37.60  
  3 Meisenhelder, Laura       97 Indiana All           22:59.40    2   
  4 Allan, Lucy               97 Indiana All           23:55.20    3   
  5 Chakrabarti, Sharmistha   97 Indiana All           24:00.10    4   
  6 Kalthoff, Sarah           97 Indiana All           24:00.40    5   
  7 Guernsey, Zoey            96 Indiana All           24:01.20  
  8 Carmichael, Rebecca       96 Indiana TC            24:15.10  
  9 Morozov, Anastasy         97 Indiana All           30:00.00    6   
  9 Weesner, Rachael          96 Indiana All           30:00.00    7   
  9 McCausland, Emma          97 Indiana All           30:00.00    8 

  
 
Young Women - 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Gabrielle       94 Indiana All           20:08.00  
  2 Emery, Jennifer           95 Team Bird-2           20:31.20  
  3 Lecher, Jessica           95 Indiana All           23:59.70  
  4 Easton, Ellie             95 Indiana All           23:59.80  
  5 Hamilton, Lauren          95 Indiana All           30:00.00  
 

Sub-Bantam Boys - 2 km
  1. FISHERS FIRE                    
            1    2    4    5    7   (9) (10) =    19
         GRANT BETNER, NATHAN LUMAYE, BENJAMIN BUTLER, COOPER KANE, QUINN HUNDT,
         GARRETT DOUGHERTY, GRIFFIN YORKMAN
  2. BODY IN TRAINING TC             
            3    6    8   11   12  (13)      =    40
         LUKE MUMAW, JACOB BRAGG, ALEC MOOR, CARSON PRATHER, OWEN MCGRIFF,
         COOPER MCGRIFF
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Betner, Grant             04 Fishers Fire           8:52.60    1   
  2 Lumaye, Nathan            05 Fishers Fire           8:55.20    2   
  3 Rinehart, Mark            04 Northside Sa           9:04.40  
  4 Mumaw, Luke               05 Body In Trai           9:20.80    3   
  5 Butler, Benjamin          05 Fishers Fire           9:31.30    4   
  6 Kane, Cooper              04 Fishers Fire           9:31.90    5   
  7 McCool, Jacob             05 Unattached             9:33.60  
  8 Bragg, Jacob              04 Body In Trai           9:45.30    6   
  9 Hundt, Quinn              06 Fishers Fire           9:52.80    7   
 10 Schummer, Ryan            04 Unattached             9:54.10  
 11 Moor, Alec                06 Body In Trai           9:58.40    8   
 12 Youngman, Joseph          05 Northside Sa           9:58.90  
 13 Harper, Stephen           04 Northside Sa          10:01.30  
 14 Rader, Kyle               05 Fishers Fire          10:09.50  
 15 Herrera, Gabriel          05 Indiana TC            10:29.20  
 16 Dougherty, Garrett        04 Fishers Fire          10:31.60    9   
 17 Rinehart, Anthony         06 Northside Sa          10:40.80  
 18 Yorkman, Griffin          04 Fishers Fire          10:49.70   10   
 19 Prather, Carson           06 Body In Trai          11:15.10   11   
 20 Wowk, Adam                04 Fishers Fire          11:31.50   12   
 21 McGriff, Owen             06 Body In Trai          13:08.80   13   
 22 McGriff, Cooper           06 Body In Trai          13:32.50   14 

  
 
Bantam Boys - 3 km
  1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            1    2    3    5    7  (10) (11) =    18
         MATTHEW NEWELL, ANDREW ANDERSON, TYLER YOUNG, KADEN CUNIFFE, CALEB
         LEINHEISER, JAMES GASTINEAU, TATE WHEELER
  2. FISHERS FIRE                    
            4    6    8   14   15  (18)      =    47
         MATTHEW LEPPERT, BENJAMIN LUMAYE, REID BETNER, JOSEPH VAN VALER,
         PIERCE GLOVER, JOHN DOUTHIT
  3. BODY IN TRAINING TC             
            9   12   13   16   17            =    67
         JUSTIN GROFF, SAMUEL BELL, JOEL MUMAW, CASPER MILLER, ETHAN ASPY
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Futter, Noah              02 Columbus Run          11:50.60  
  2 Newell, Matthew           03 Indiana All           11:54.10    1   
  3 Anderson, Andrew          02 Indiana All           12:05.20    2   
  4 Jones, Nikolai            02 Evansville S          12:24.90  
  5 Young, Tyler              02 Indiana All           12:29.10    3   
  6 Leppert, Matthew          02 Fishers Fire          12:29.60    4   
  7 Cuniffe, Kaden            02 Indiana All           12:34.50    5   
  8 Lumaye, Benjamin          02 Fishers Fire          12:39.40    6   
  9 King, Thomas              02 Northside Sa          12:40.30  
 10 Leinheiser, Caleb         02 Indiana All           12:41.20    7   
 11 Herrera, Christopher      03 Indiana TC            13:04.40  
 12 Betner, Reid              03 Fishers Fire          13:05.00    8   
 13 Groff, Justin             03 Body In Trai          13:08.60    9   
 14 Gastineau, James          03 Indiana All           13:13.60   10   
 15 Wheeler, Tate             02 Indiana All           13:14.30   11   
 16 Osborn, Tyler             03 Unattached            13:21.20  
 17 Bell, Samuel              02 Body In Trai          13:21.70   12   
 18 Springborn, Joshua        03 Northside Sa          13:24.20  
 19 Gerber, Luke              02 Indiana Blas          13:28.90  
 20 Mumaw, Joel               03 Body In Trai          13:37.50   13   
 21 Dunlap, Samuel            02 Northside Sa          13:56.70  
 22 Merkel, Theodore          03 Calumet Regi          14:01.00  
 23 Van Valer, Joseph         03 Fishers Fire          14:17.30   14   
 24 Sciaudone, Jack           02 Northside Sa          14:27.10  
 25 Glover, Pierce            02 Fishers Fire          14:38.30   15   
 26 Wise, Kaden               02 Columbus Run          14:42.90  
 27 Miller, Casper            02 Body In Trai          15:05.90   16   
 28 Chapman, Jacob            03 Calumet Regi          15:40.70  
 29 Aspy, Ethan               03 Body In Trai          15:45.40   17   
 30 Douthit, John             03 Fishers Fire          15:49.10   18  

 
 
Midget Boys - 3 km
  1. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            1    3    4    5    7   (9) (10) =    20
         ZACHARY WILSON, DARREN YATES, CHRIS PERRY, JIMMY SNYDER, THOMAS
         GASTINEAU, ROBERT FIRENZE, SKYLAR STIDAM
  2. NORTHSIDE SAINTS                
            2   14   16   19   24  (31)      =    75
         CONNOR SCHEPERS, RYAN PEHLMAN, NICHOLAS HRUSKOCI, BOBBY SPECH, PATRICK
         SIMPSON, QUINN GALLAGHER
  3. FISHERS FIRE                    
           11   13   15   18   22  (26) (27) =    79
         SIMON HOLOWACH, THOMAS BRELAGE, ELLIOTT MOZINGO, BRADY JAROSINSKI,
         ERIC CAROTHERS, SAM STAGE, HUNTER KEPNER
  4. INDIANA BLAST                   
            6   12   17   23   30            =    88
         HUNTER WALLACE, LIAM HOBSON, NOLAN GONZALEZ, LOGAN MEYER, LOGAN WEAVER
  5. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
            8   20   21   25   28  (29) (32) =   102
         ERIK GONZALEZ, ZANE WILLIAMS, LUKE VANDERWALL, SEIGO TOMOZAWA,
         CHRISTOPHER LAYFIELD, ADAM RATZMAN, FREDERIK KEHLET
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Futter, Caleb             00 Columbus Run          10:37.60  
  2 Wilson, Zachary           01 Indiana All           10:42.30    1   
  3 Swisher, Jackson          00 Unattached            10:53.20  
  4 Schepers, Connor          00 Northside Sa          10:54.50    2   
  5 Miller, Trevor            00 Team Bird-2           11:06.50  
  6 Yates, Darren             01 Indiana All           11:07.30    3   
  7 Perry, Chris              01 Indiana All           11:12.90    4   
  8 Snyder, Jimmy             00 Indiana All           11:15.60    5   
  9 Babillis, Adam            00 Evansville S          11:23.20  
 10 Wallace, Hunter           01 Indiana Blas          11:24.90    6   
 11 Gastineau, Thomas         01 Indiana All           11:29.00    7   
 12 Gonzalez, Erik            00 Indiana All           11:29.50    8   
 13 Firenze, Robert           00 Indiana All           11:30.50    9   
 14 Stidam, Skylar            00 Indiana All           11:30.70   10   
 15 Beckort, Chase            00 Unattached            11:32.50  
 16 Holowach, Simon           00 Fishers Fire          11:36.70   11   
 17 Bays, Luke                00 Evansville T          11:40.20  
 18 Hobson, Liam              00 Indiana Blas          11:40.70   12   
 19 Brelage, Thomas           01 Fishers Fire          11:41.60   13   
 20 Freeman, Zachary          00 Body In Trai          11:45.30  
 21 Pehlman, Ryan             00 Northside Sa          11:46.80   14   
 22 Zieleniuk, Michael        00 Columbus Run          11:52.10  
 23 Mozingo, Elliott          00 Fishers Fire          12:01.10   15   
 24 Enfield, Nathan           01 Indiana All           12:03.90   16   
 25 Hruskoci, Nicholas        01 Northside Sa          12:06.00   17   
 26 Gonzalez, Nolan           00 Indiana Blas          12:16.00   18   
 27 Jarosinski, Brady         01 Fishers Fire          12:17.20   19   
 28 Spech, Bobby              00 Northside Sa          12:19.90   20   
 29 Williams, Zane            00 Indiana All           12:24.50   21   
 30 Vanderwall, Luke          01 Indiana All           12:25.90   22   
 31 Dodd, Gavin               01 Evansville S          12:30.60  
 32 Carothers, Eric           00 Fishers Fire          12:36.90   23   
 33 Sommers, Samuel           01 Unattached            12:40.50  
 34 Bame, Parker              00 Team Bird-2           12:42.40  
 35 Meyer, Logan              00 Indiana Blas          12:42.50   24   
 36 Simpson, Patrick          00 Northside Sa          12:45.00   25   
 37 Tomozawa, Seigo           01 Indiana All           12:49.30   26   
 38 Stage, Sam                00 Fishers Fire          12:51.10   27   
 39 Kepner, Hunter            01 Fishers Fire          12:52.10   28   
 40 Commeville, Jack          00 Fishers Fire          12:58.30   29   
 41 Miller, Jackson           01 Unattached            12:59.60  
 42 Martin, Lennon            00 Indiana TC            13:07.30  
 43 Layfield, Christopher     01 Indiana All           13:21.30   30   
 44 Ratzman, Adam             01 Indiana All           13:26.30   31   
 45 Swart, Zachary            01 Body In Trai          13:27.30  
 46 Ryan, Nicholas            01 Fishers Fire          13:28.60  
 47 Weaver, Logan             01 Indiana Blas          13:37.20   32   
 48 Brucker, Michael          01 Fishers Fire          13:45.20  
 49 Gallagher, Quinn          01 Northside Sa          13:49.90   33   
 50 McNair, Jacob             01 Fishers Fire          13:56.30  
 51 Walters, Graham           00 Indiana TC            14:05.50  
 52 Kehlet, Frederik          00 Indiana All           14:08.70   34   
 53 Derouin, Maxwell          00 Unattached            15:20.40  
 

Youth Boys - 4 km 
  1. INDIANA BLAST                   
            2    3    4    6    9  (12) (29) =    24
         CALEB DARR, BRAD JOHNSON, CHRIS MEYER, LOGAN BRADLEY, NOAH STEFFEN,
         CONNOR GOETZ, CALEB TORSON
  2. CALUMET REGION STRIDERS         
            1    5   10   13   14            =    43
         CALEB CHAPMAN, DAKOTA MERKEL, STEVEN SWEENEY, HUNTER BOYER, CARL FREY
  3. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB   
            7    8   11   18   20  (21) (22) =    64
         WILLIAM ANDERSON, KENJI TOMOZAWA, WILLIAM HARRIS, PAUL MCDONALD,
         PATRICK POLK, BRETT SLOSAREK, MATTHEW BURTON
  4. INDIANA ALL STAR RUNNING CLUB - B
           15   16   24   25   26  (31) (32) =   106
         AUSTIN WEAVER, BENJAMIN MILLER, GRANT DEFALQUE, MICHAEL MCCAUSLAND,
         SAMUEL BAKER, ETHAN GONZALEZ, GRANT COOLEY
  5. NORTHSIDE SAINTS                
           17   19   23   27   28  (30)      =   114
         MATTHEW FINK, BLAINE WILSON, ADAM FALER, KEEGAN KIRKWOOD, NEIL O'BRIEN,
         HAYDON BETZ
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Caleb            99 Calumet Regi          13:47.60    1   
  2 Stamm, Jacob              98 Unattached            14:09.90  
  3 Brooks, Elijah            98 Columbus Run          14:13.60  
  4 Darr, Caleb               98 Indiana Blas          14:16.90    2   
  5 Johnson, Brad             98 Indiana Blas          14:20.50    3   
  6 Gerber, Daniel            98 Unattached            14:24.50  
  7 Emery, William            98 Team Bird-2           14:27.40  
  8 Meyer, Chris              98 Indiana Blas          14:29.30    4   
  9 Merkel, Dakota            98 Calumet Regi          14:30.60    5   
 10 Bradley, Logan            98 Indiana Blas          14:34.60    6   
 11 Anderson, William         98 Indiana All           14:37.70    7   
 12 Tomozawa, Kenji           98 Indiana All           14:38.90    8   
 13 Steffen, Noah             99 Indiana Blas          14:40.50    9   
 14 Sweeney, Steven           98 Calumet Regi          14:45.40   10   
 15 Harris, William           99 Indiana All           14:48.40   11   
 16 Garrison, Wesley          98 Unattached            14:48.90  
 17 Goetz, Connor             99 Indiana Blas          14:52.80   12   
 18 Boyer, Hunter             99 Calumet Regi          14:57.70   13   
 19 Frey, Carl                99 Calumet Regi          14:59.50   14   
 20 Herrell, Desmond          99 Unattached            15:01.20  
 21 Jones, Ethan              99 Evansville S          15:03.60  
 22 Weaver, Austin            98 Indiana All           15:04.90   15   
 23 Brenneke, Jack            98 Unattached            15:10.90  
 24 Miller, Benjamin          99 Indiana All           15:11.10   16   
 25 Fink, Matthew             98 Northside Sa          15:13.80   17   
 26 McDonald, Paul            98 Indiana All           15:21.50   18   
 27 Wilson, Blaine            98 Northside Sa          15:23.70   19   
 28 Reifsteck, Tyler          99 Evansville S          15:25.10  
 29 Polk, Patrick             98 Indiana All           15:25.20   20   
 30 Parker, Wren              98 Team Eagles           15:25.50  
 31 Slosarek, Brett           99 Indiana All           15:32.30   21   
 32 Browning, Nathan          99 Unattached            15:33.30  
 33 Shail, Colton             99 Unattached            15:41.10  
 34 Burton, Matthew           99 Indiana All           15:41.50   22   
 35 Faler, Adam               99 Northside Sa          15:43.30   23   
 36 Defalque, Grant           98 Indiana All           15:47.60   24   
 37 Tankersley, Braden        99 Unattached            16:10.20  
 38 McCausland, Michael       98 Indiana All           16:22.00   25   
 39 McClintic, Reid           99 Unattached            16:24.80  
 40 Baker, Samuel             99 Indiana All           16:30.50   26   
 41 Gorman, Jacob             99 Unattached            16:31.70  
 42 Miller, Dustin            99 Team Bird-2           16:34.40  
 43 Kirkwood, Keegan          98 Northside Sa          16:37.90   27   
 44 O'Brien, Neil             98 Northside Sa          17:07.00   28   
 45 Torson, Caleb             99 Indiana Blas          17:09.90   29   
 46 Betz, Haydon              99 Northside Sa          17:10.00   30   
 47 Schmitz, Drew             98 Unattached            17:14.00  
 48 Ryan, Jackson             99 Fishers Fire          17:20.20  
 49 Gonzalez, Ethan           98 Indiana All           17:34.90   31   
 50 McCausland, Matthew       98 Indiana All           17:35.20  
 51 Allen, John               98 Evansville T          18:13.20  
 52 Cooley, Grant             98 Indiana All           18:22.70   32   
 53 Battista, Michael         99 Indiana TC            18:44.50  
 54 Ruiz, Samuel              99 Indiana All           19:38.80   33   
 55 Hessaraki, Omid           99 Indiana All           19:48.00 


 
 
Intermediate Boys - 5 km
  1. THE BOYS XC                     
            1    2    3    4    5   (8)      =    15
         JACOB SCHMELING, TREVOR HAMILTON, BEN SCHWARTZ, KEVIN SALTER, ISAAC
         CARPENTER, STONE MIGUEL
  2. THE BOYS XC - B                 
            6    7    9   10   11            =    43
         BRENDAN HOLLAND, AUSTIN CARPENTER, BENJAMIN SMITH, EVAN MILLER, COLFAX
         PUTT
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmeling, Jacob          96 The Boys Xc           16:29.70    1   
  2 Armand, Brogan            97 Evansville T          16:35.50  
  3 Bradberry, James          96 Indiana Blas          16:49.60  
  4 Savage, Ben               96 Indiana Blas          17:30.60  
  5 Smith, Matthew            96 Evansville T          17:56.20  
  6 Hamilton, Trevor          96 The Boys Xc           18:00.90    2   
  7 Schwartz, Ben             97 The Boys Xc           18:19.40    3   
  8 Salter, Kevin             96 The Boys Xc           18:27.80    4   
  9 Young, Eli                97 Unattached            18:39.70  
 10 Yoder, Bailey             96 Team Bird-2           18:43.80  
 11 Carpenter, Isaac          97 The Boys Xc           18:46.60    5   
 12 Holland, Brendan          97 The Boys Xc           18:56.50    6   
 13 Davis, Zachary            97 Unattached            18:57.20  
 14 Carpenter, Austin         97 The Boys Xc           19:05.00    7   
 15 Arnold, Brady             96 Indiana All           19:06.90  
 16 Miguel, Stone             96 The Boys Xc           19:16.60    8   
 17 Bame, Jaxon               97 Team Bird-2           19:20.60  
 18 Bailey, Matt              96 Unattached            19:23.10  
 19 Smith, Benjamin           96 The Boys Xc           20:01.70    9   
 20 Sargent, Jonathan         96 Unattached            20:25.10  
 21 Miller, Evan              97 The Boys Xc           21:07.10   10   
 22 Putt, Colfax              97 The Boys Xc           21:52.90   11  

 
 
Young Men - 5 km
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Dell, Blake             95 Indiana Blas          16:57.10  
  2 Schepers, Taylor          95 Northside Sa          18:00.70  
  3 Yoder, Austin             95 Team Bird-2           18:10.80  
  4 Long, Joshua              95 Unattached            30:00.00  


Licensed to USATF Indiana - Association License
HY-TEK's Meet Manager 11/11/2012 09:16 AM